Zello, CB, walkie-talkie, hlasový pokec...

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
xkrchnav
***
Příspěvky: 587
Registrován: 12 zář 2007, 06:47
Bydliště: Adamov

Zello, CB, walkie-talkie, hlasový pokec...

Příspěvek od xkrchnav »

Zdravím,
dávnejšie tu bol požiadavok na rýchly chat... Tak som sa do toho pustil a niečo našiel, je to použiteľné ale nepoužívané :). No nevadí. Tak teraz som sa rozhodol zdieľať môj ďalší, podľa mňa úžasný objav. Narazil som na to nedávno. Je to program Loudtalks. (http://loudtalks.com) Neuveriteľne mi ten program pripomenul moje staré časy na CBčku, kde som skutočne strávil hodiny mojeho študentského života.

Vytvoril som tam teda (tak isto pomenovaný ako kanál na IRC) kanál (skutočne si môžete predstaviť akoby kanál na CB 27 Mhz, až na neobmedzený dosah a takmer žiadne rušenia)
hyundaiclub.cz

Ak si to teda nainštalujete, pripojte sa tam.

V čom vidím neuveriteľnú výhodu - je to mobilné - Android, windows mobile/CE, blackberry - žiaľ nie pre staré J2ME mobily a ešte nie pre iPhone, neviem či sa pustia aj do toho. A datový tok je cca 110 kB/min. (V porovnaní so skype cca 600 kB/min je to super!). Takže mobil s datovým tarifom a môžete kecať do aleluja.

Prepočty - podľa ich vyjadrenia:
The app uses ~ 110kB of data per minute talking, and 64kB of data per hour when idle. For example 1 hour talking and 8 hours online per day = 163 Mb per month.

Takže v preklade pri kecaní hodinu denne a 8 hodín online za deň je to cca 163 MB za mesiac! Mi to príde dosť v pohode...

Keby ste nevedeli, čo je (resp. bolo) CB, tak mrknite napríklad sem: Wikipedie.

Tak teda všeobecná výzva na kanále :D :wink:

73
i30 CW 1.6 CRDi, 81 kW, 2015
Lantra combi 2.0 16V DOHC 102kw, 98r.v zelená metalíza (na predaj/darovanie)
Reklama
 

Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: Loudtalks, CB, walkie-talkie, hlasový pokec...

Příspěvek od Borek »

Prográmek vypadá zajímavě,ale já používám Samsung Wave s operačním systémem Bada.A pro ten není. :(
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
xkrchnav
***
Příspěvky: 587
Registrován: 12 zář 2007, 06:47
Bydliště: Adamov

Re: Loudtalks, CB, walkie-talkie, hlasový pokec...

Příspěvek od xkrchnav »

Presne no... moja žena má Samsung Monte, tam ani neviem či je tá Bada alebo úplne niečo iné ale tiež to tam nebehá... škoda. No podľa toho si asi budem kupovať nejakého androida :). Vyzerá to na ZTE Blade. Ale ešte uvidím.
i30 CW 1.6 CRDi, 81 kW, 2015
Lantra combi 2.0 16V DOHC 102kw, 98r.v zelená metalíza (na predaj/darovanie)
Uživatelský avatar
xkrchnav
***
Příspěvky: 587
Registrován: 12 zář 2007, 06:47
Bydliště: Adamov

Re: Loudtalks, CB, walkie-talkie, hlasový pokec...

Příspěvek od xkrchnav »

Znovu oživujem prastaré vlákno. Čas pokročil, užívateľov tohoto prográmku pribudlo, a tak som si povedal, že založím kanál pre náš klub. Nazval som ho hccz. PC verzia programu je lokalizovaná do češtiny, takže by nemal byť problém kanál nájsť.

Program teda premenovali, je to už Zello a má vyše 10 mil. používateľov. Dokonca v našich končinách ho pomaly osídľujú bývalý CBčkari - kanály začínajúce ceskoslovensko...

Budem sa tešiť až sa niekto pridá:
http://www.zello.com/

S pár ľudmi som rozprával a fungovalo im to aj po prečerpaní datového limitu. Zdar!
i30 CW 1.6 CRDi, 81 kW, 2015
Lantra combi 2.0 16V DOHC 102kw, 98r.v zelená metalíza (na predaj/darovanie)
Odpovědět

Zpět na „Pokec“