Starex 4WD problém s převodovkou ?

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
LuděkP
*
Příspěvky: 10
Registrován: 10 črc 2011, 20:25
Bydliště: Nové Hrady v Jč

Starex 4WD problém s převodovkou ?

Příspěvek od LuděkP »

Zdravím všechny příznivce Hyundaje,
jsem tu nováčkem, jak je patrno ze záznamů fóra, a marně tápu po radách.
Před několika lety jsem se stal pyšným majitelem Starexe 4WD, rv. 2000 s naj. km ca 165.000_dovoz rakousko, poctivě dle záznamů v knize "servisováno". Starexe jsem pořídil, tedy s ženou, z rodinných důvodů a dostupnosti našich "silnic". Jsme prostě početnější rodina v hůře dostupné oblasti :-). Když pominu problém s motorem (2,5 TD) který jsem řešil kompletní GO, nastal po čase problém s převodovkou, tedy asi ?!?
Protože jsel t.zv. laik, píši o radu, kde budu vděčný za aždou pomoc, radu či naťuknutí, jelikož se s aute nemíním loučit, je to dost dobrý pomocník hlavně v zimním období, kde se hrne sníh vlastním autem :-), hold Novohradské hory. PS do Vitary 2dv se nevejdem :-)
A kde je problém ?
Při řazení převodových stupňů - 1,2,3 a 5 převodovka je dosti hlučná, jakoby se něco dřelo (hučení ložiska ?), je zajímavé že čtvrtý převodový stupeń to nedělá, ale zase jde tak trochu "mírně přez zuby" při plně vyšlápnutém spojkové pedálu. Jen tak, při GO motoru, spojka ložiska (ložisko i obložení OK), tam to asi nebude. Potřeboval bych, tedy jestli má někdo obdobnou zkušenost, nějakou radu, popřípadě schema převodovky "myslím že to bude na kompletní rozborku a sborku" či jiné moudrosti.
Jak jsem již psal, s autem mám dle těchto stránek které mně inspirovali další úmysly (v dobrém ) a chtěl bych tento problém řešit. Díky moc za jakoukoliv radu či naťuknutí, zdraví Luděk.
PS: postupně budu dodávat foto.
Reklama
 

Uživatelský avatar
oltcitak
****
Příspěvky: 1482
Registrován: 31 led 2010, 22:54

Re: Starex 4WD problém s převodovkou ?

Příspěvek od oltcitak »

Vitaj v klube =D> jak pises,asi najlepsie rozhodit prevodovku,co nieje ale praca pre laikov,pre zaciatok si stiahni tu z fora Microcat,nainstaluj a mozes presne podla svojho VINu pozerat schemy celeho auta. To spatne radenie by som skor pripisoval synchronom,zrejme budu opotrebovane,i ked tie km su nizke. A hluk z prevodovky je dost siroky pojem,ked su loziska na hriadeloch opotrebovane,tak to huci permanentne.Ale presne ti nepoviem,chce to odbornika na prevodovky. :-k
"Rexik" 4WD,2,5l CRDi 103kW

Kód: Vybrat vše

http://oltcitak.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
LuděkP
*
Příspěvky: 10
Registrován: 10 črc 2011, 20:25
Bydliště: Nové Hrady v Jč

Re: Starex 4WD problém s převodovkou ?

Příspěvek od LuděkP »

Díky za radu, je alespoň čeho se chytnout. Určitě se do toho sám pouštět nebudu, jak píšeš, nechám to radši odborníkovi, jenom jsem si teď jist, že je to opravdu na převodovce.
Tak uvidíme, průběžně budu dávat info jak jsem na tom #-o
PS: Nemáš nějaký přímý link na ten Microcat, nějak se v tom neorientuji a nevím co stáhnout :-k , díky.
Uživatelský avatar
koudý
**
Příspěvky: 121
Registrován: 19 kvě 2011, 08:35

Re: Starex 4WD problém s převodovkou ?

Příspěvek od koudý »

osobně doporučujim převodovku nechat dožít a zatím si někde na vrakáči sehnat jinou. krom toho, že s autem budeš moci jezdit (nebude stát v servise někde v rohu, až si tam s tím nebudou vědět rady) tě to bude stát ani né polovinu peněz. Ta převodovka v totiž tomto stavu může vydržet až překvapivě hodně.....
Hyundai ix20 1.4/66kW Classic (Crystal White), LPG BRC, disky 16" PROLINE B700, 6.5x16" (ET45) @ GoodYear 205/55 R16.
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Re: Starex 4WD problém s převodovkou ?

Příspěvek od Yurii »

No když to vezmu ze všeobecného pohledu (auto jako auto). Možná bych vyměnil olej v převodovce, popřípadě zkusil do něj zkusil přidat některé aditivum, někde tu jsou vcelku kladné ohlasy na Xeramic do převodovek který tady prodává Hardcam. Tohle je servisní zákrok poměrně nenákladnej, nekomplikovanej a občas to udělá zázraky.
Důležitý faktor je, jestli řazení jde lehce a převodovka jen dělá hluk, nebo jestli je řazení trochu tužší... nedávno se mi stalo že jsem neměl hydraulickou kapalinu ve spojce a jelikož běžně řadím i podřazuju s meziplynem, přišel jsem na to až když tam skoro žádná kapalina nebyla. Převodovka pak při řazení dělala hluk a kvalty tam padaly dost neochotně.
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Uživatelský avatar
LuděkP
*
Příspěvky: 10
Registrován: 10 črc 2011, 20:25
Bydliště: Nové Hrady v Jč

Re: Starex 4WD problém s převodovkou ?

Příspěvek od LuděkP »

Chlapy, díky za rady, olej, kapaliny a pod. jsem již zkoušel a nic ](*,) dělá to pořád. Teď 30tého se rozhodne, převodovka jde ven a uvidí se, podám info jak je na tom. Ta převodovka na vrakáči se dosti těžko schání a na netu toho taky moc není a otázkou je, jesti do čtyřkolky pasuje z dvoukolky, těch čtyřkolek tu moc není. No kdyby Vás ještě něco napadlo, písněte, vděčný budu za každou radu.
Uživatelský avatar
Leos2
*
Příspěvky: 64
Registrován: 17 lis 2009, 18:02
Bydliště: Moravské Budějovice

Re: Starex 4WD problém s převodovkou ?

Příspěvek od Leos2 »

Mě na Starexovi 4x4 hučela taky převodovka, Po rozebrání to byly vychozené ložiska na hlavní hřídeli. Při záběru se celé soukolí díky šikmým zubům posunulo ke straně a koncové ozub. kolo dřelo o plášť převodovky. Ložiska stály pár korun.Nebrat v Hyundai tam to bylo cca3000 za kus. Práce byla ale o dost dražší. Synchrony byly OK najeto 260.000 km
Hyundai Terracan 2006 , předtím Hyundai H-1 Starex 4x4
Uživatelský avatar
LuděkP
*
Příspěvky: 10
Registrován: 10 črc 2011, 20:25
Bydliště: Nové Hrady v Jč

Re: Starex 4WD problém s převodovkou ?

Příspěvek od LuděkP »

S tou prací, tedy cenou si moc hlavu nedělám, bude mi to páchat ženy bratránec, je na to vybavený a hlavně se tím nějaký pátek živý, takže v rodině, no ale stejně mu to budu muset nějak oplatit :D . Jinak taky tak nějak sázel na hlavní hřídel, tedy ložiska, tak uvidíme. Starost máme spíše s tím, jak to půjde ven, tedy ta převodovka, jestli se nebude muset šoupnout s motorem aby šla převodovka vyvléci snadněji. Motor již venku byl před rokem a půl a těch šroubků co k tomu bylo, tak ta převodovka půjde snad líp.
Nemáte někdo náhodou tu převodovku rozkreslenou ? nebo nějaké inspirativní foto. Tedy jestli to bude nějak platné. Ze zkušenosti při repasu motoru, výměně předních brzdových kotoučů a pod. jsem zjistil co kus, to originál a ani podle vinka to nesedělo.
Uživatelský avatar
Espero
******
Příspěvky: 2776
Registrován: 02 srp 2007, 10:01
Bydliště: Tetín-Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Starex 4WD problém s převodovkou ?

Příspěvek od Espero »

S tou generálkou (když už to bude venku) bych souhlasil, kupovat na vrakáči je riskantní, můžeš taky sehnat obdobný šrot jako máš. Kdysi jsem u jednoho auta jiné značky také generálkoval převodovku (převzal jsemto auto od otce když zestárl a přestal jezdit a on vůbec neměnil olej, který se tam musel dávat každých 20 tisíc km) a bylo to opraveno bez problémů, fungovala pak jako nová dalších více než 100 tis. km, než jsem vůz dal pryč. Jenže to bylo v době, kdy generálka čtyřstupňové převodovky stála v servisu 1 300,- Kč. (jenže průměrný plat byl tenkrát 1 500,- Kč).
od 29.3.2018 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi L2H1,barva červená Tiziano,obytný vůz s ložnicí 1,87x3,12 m.
od. 19.4.2017 Renault R 11,1,7i z 04/1985,barva červená (atestovaný veterán)
od 17.12.2021 Renault Fluence 1,6 16V z 08/2010, barva béžová metalíza
Uživatelský avatar
oltcitak
****
Příspěvky: 1482
Registrován: 31 led 2010, 22:54

Re: Starex 4WD problém s převodovkou ?

Příspěvek od oltcitak »

LuděkP píše:Díky za radu, je alespoň čeho se chytnout. Určitě se do toho sám pouštět nebudu, jak píšeš, nechám to radši odborníkovi, jenom jsem si teď jist, že je to opravdu na převodovce.
Tak uvidíme, průběžně budu dávat info jak jsem na tom #-o
PS: Nemáš nějaký přímý link na ten Microcat, nějak se v tom neorientuji a nevím co stáhnout :-k , díky.
Sorry,nejak mi utiekla odpoved,ja pouzivam Microcat 2010.10. z tohto linku https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.p ... &start=180
na W-XP3,predchadzajuce verzie mi blbli,novsie som neskusal(pre mna,ako uzivatela Starexa je tato vyhovujuca) takze som nelaboroval,som rad,ze tato funguje aj bez menenia datumov a inych cipiskovin :lol:
"Rexik" 4WD,2,5l CRDi 103kW

Kód: Vybrat vše

http://oltcitak.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
LuděkP
*
Příspěvky: 10
Registrován: 10 črc 2011, 20:25
Bydliště: Nové Hrady v Jč

Re: Starex 4WD problém s převodovkou ?

Příspěvek od LuděkP »

Tak se zase hlásím. O víkendu jsme docela bez větších problémů "vyprostily" převodovku ven z auta. První dojem ? Zdá se že se potvrdily slova Leose2, ložisko na hlavní hřídeli se "mrská jako kapr na suchu", je hodně volné a ložiska v něm šustí jako hrom. Doufám že půjde bez problému sehnat. Pro jistotu uděláme důkladnou prohlídku, když už je převodovka venku a uvidí se, ještě dám na fórum postřehy.
DSC_0224.JPG
DSC_0224.JPG (168.04 KiB) Zobrazeno 3699 x
DSC_0225.JPG
DSC_0225.JPG (91.2 KiB) Zobrazeno 3699 x
DSC_0228.JPG
DSC_0228.JPG (139.39 KiB) Zobrazeno 3699 x
Uživatelský avatar
LuděkP
*
Příspěvky: 10
Registrován: 10 črc 2011, 20:25
Bydliště: Nové Hrady v Jč

Re: Starex 4WD problém s převodovkou ?

Příspěvek od LuděkP »

DSC_0234.JPG
DSC_0234.JPG (147.07 KiB) Zobrazeno 3699 x
DSC_0227.JPG
DSC_0227.JPG (156.88 KiB) Zobrazeno 3699 x
Uživatelský avatar
oltcitak
****
Příspěvky: 1482
Registrován: 31 led 2010, 22:54

Re: Starex 4WD problém s převodovkou ?

Příspěvek od oltcitak »

vdaka za zdielanie informacii,pozeram,ze aj vyvod z redukcky mas zateceny od oleja,skontroluj si,ci nemas na vystupnom hriadeli volu,ja mam a idem vymenit lozisko a semering.(semering som mal kupeny davnejsie,lebo to slizelo,ale teraz bude treba vymenit aj lozisko-idem ho objednat)
"Rexik" 4WD,2,5l CRDi 103kW

Kód: Vybrat vše

http://oltcitak.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
LuděkP
*
Příspěvky: 10
Registrován: 10 črc 2011, 20:25
Bydliště: Nové Hrady v Jč

Re: Starex 4WD problém s převodovkou ?

Příspěvek od LuděkP »

Jo jo, ten vývod z redučky budem taky řešit a ještě i jiné. Ložisko na předním levém kole se mi poroučí, přední tlumiče umírají atd., ale zas tak hrozné to není.
Co je tam za simering a ložisko a tý redukčce ? je to stejný, nebo to objednat podle vinka. Jak už jsem psal výš, s objednávkou dle vin nemám moc dobré zkušenosti i když by to mělo být co nejpřesnější.
Na redukče jsem našel tenhle štíek, je to k něčemu ?
DSC_0233.jpg
DSC_0233.jpg (78.15 KiB) Zobrazeno 3685 x
dá se podle toho něco objednat ?
Uživatelský avatar
oltcitak
****
Příspěvky: 1482
Registrován: 31 led 2010, 22:54

Re: Starex 4WD problém s převodovkou ?

Příspěvek od oltcitak »

nic tam nevidim,bud to opis,alebo daj komplet VIN,pozriem to.Lozisko na moj voz ma objednacie cislo 47382-4B000 a semering 47392-4B000 a pouzival sa vo vozidlach od datumu vyroby od 1.7.2001 do 31.12.2006
"Rexik" 4WD,2,5l CRDi 103kW

Kód: Vybrat vše

http://oltcitak.rajce.idnes.cz/
Odpovědět

Zpět na „H1 Van / Bus / Truck“