Klady a zápory ix20

Moderátoři: frawd, Moderátoři

Odpovědět
amateo
Příspěvky: 2
Registrován: 15 srp 2011, 19:40

Re: Čo Vám vadí na IX 20 ? Vaše hodnotenia-klady a zápory !

Příspěvek od amateo »

Po 3500 km zacal vrzgat interier? To si robite srandu? ix20 som chcel kupit vo full vybave okrem pan. strechy, no tato informacia ma dost odradza. Poznam auta co maju najazdene tisice a tisice km bez akehokolvek vrzgania interieru.
Reklama
 

Uživatelský avatar
iggyno
**
Příspěvky: 194
Registrován: 12 bře 2011, 13:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Čo Vám vadí na IX 20 ? Vaše hodnotenia-klady a zápory !

Příspěvek od iggyno »

ja bych to tragicky nevidel a nezovšeobecnoval to na model ix20...mam ho uz 8600km...jazdim uz zvacsa bez radia...nech pocuvam len motor...obcas neco zaskripoce,ale len ked idem po nerovnostiach (jamy mame riadne), niekedy viac,niekedy menej...ale netrapi ma to...brat ma Hondu Civic 2008,tie sa vyrabaju v UK...a tipnite si kolko krat bol s vrzgotanim v servise,teraz vrzga už aj spojkovy pedál - jak stare dvere. Proste natrafil na blby model...to sa stane vsade,podobne som zazil aj v Toyote Avensis - 2009. Mozno zaciname byt uz hypochondri a vsimame si zrazu vsetko,co sme po tom osiali z novoty si nevsimali(tiež volaco podozrievam:)...alebo potom fakt to odsledovat a najblizsie dat odstranit (skusit odviest aj servisáka). Ja bych to videl ako spoje medzi samotnými plastami (uvolnenými)...musi sa to dat spravit. Držím palce
1,6 AT
40500km
Uživatelský avatar
koudý
**
Příspěvky: 121
Registrován: 19 kvě 2011, 08:35

Re: Čo Vám vadí na IX 20 ? Vaše hodnotenia-klady a zápory !

Příspěvek od koudý »

.. když vyráběj v Nošovocích 66 aut za hodinu, tak jak to má s tou kvalitou vypadat, že? při tý rychlosti výroby se není čemu divit ..

http://www.novinky.cz/ekonomika/241903- ... zpravy-dne
Hyundai ix20 1.4/66kW Classic (Crystal White), LPG BRC, disky 16" PROLINE B700, 6.5x16" (ET45) @ GoodYear 205/55 R16.
amateo
Příspěvky: 2
Registrován: 15 srp 2011, 19:40

Re: Čo Vám vadí na IX 20 ? Vaše hodnotenia-klady a zápory !

Příspěvek od amateo »

Podla toho co citam, tak masova vyroba este len zacne. A ked kupim kusok ktory skladal neaky novacik tak sa mozem tesit. Takze sucastne zhotovenie auta je este exkluzivne :) Stale je toto auto mojim favoritom, ak nepride do zimy ina automobilka s niecim lepsim tak je rozhodnute.
luku
Příspěvky: 3
Registrován: 02 črc 2011, 07:56

Re: Čo Vám vadí na IX 20 ? Vaše hodnotenia-klady a zápory !

Příspěvek od luku »

Mám najazdené 3130 km (1,4 benzín), dnes mi v záruke vymenili kryt s tesnením smerovky na ľavom blatníku, pretože sa dnu dostávala voda. Inak bez problémov, som spokojný, spotreba 6,0L.
:hyu:
Erik-TT
**
Příspěvky: 158
Registrován: 17 dub 2011, 09:00

Re: Čo Vám vadí na IX 20 ? Vaše hodnotenia-klady a zápory !

Příspěvek od Erik-TT »

no a od dnes si uz konecne uzivam opat to krasne ticho motora a ziadne buchoty. Keď som otvoril zadne plato zadneho kufru vo vnutri amen tma... Nepodotahovane sroby na zadnych svetlach, zadnom spojleri kde je znak a to bol ten krasny dovod, preco to stale brnelo a buchotalo. Najradsej by som dal poriadnu facku tomu idiotovi, co to montoval a nedokoncil-nestihol a potom tomu, co to pri vystupnej kontrole len tak presiel... Ja viem, je toho dosť, vyrabaju to ako rožky v pekárni, ale človeka naserie, keď má auto, ktoré sa mu páči, s ktorým je spokojný a keď sa vyskytne závada, ktorá nie je únavou materiálu, ale len niekoho odfláknutou robotou pri výrobe, tak to vie nasrať a zobrať všetok optimizmus z auta... Ale už to je našťastie za mnou a po 2 týždňovom skúmaní a hľadaní chyby som dnes definitívne ukončil svoju pátračskú činnosť a opäť si užívam svoje auto :)
Uživatelský avatar
koudý
**
Příspěvky: 121
Registrován: 19 kvě 2011, 08:35

Re: Čo Vám vadí na IX 20 ? Vaše hodnotenia-klady a zápory !

Příspěvek od koudý »

.. tak blahopřeji k vyřešení - evidentně daň za rychlost výroby.
Hyundai ix20 1.4/66kW Classic (Crystal White), LPG BRC, disky 16" PROLINE B700, 6.5x16" (ET45) @ GoodYear 205/55 R16.
skrabi
*
Příspěvky: 74
Registrován: 04 bře 2011, 11:30

Re: Čo Vám vadí na IX 20 ? Vaše hodnotenia-klady a zápory !

Příspěvek od skrabi »

samosato píše:Trochu to odľahčím:
Budete mi nadávať, keď založím samostatnú tému o tmavých fóliách na ix20? :lol:
Viem že je to tu x-krát rozoberaná téma, ale pri ix20 som to ešte nenašiel a veľmi by ma zaujímalo, ako takýto "light" tuning ix20 vyzerá v praxi.

Dnes si musím aj ja nasypať popol na hlavu.
Chcel som naštartovať a pri otočení kľúčikom mi všetko zhaslo (aj rádio). Po treťom pokuse ma chytila ľahká panika, keď v tom sa moja polovička opýtala "vyšľapol si spojku?" :lol:
ja že "jasné"... ale keď som sa oprel o ľavú nohu tak som zistil, že pekných pár cm tam ešte chýbalo...
Prečo musí Hyundai takto "brutálne" trestať nedostatočne vytlačenú spojku? Ja si už začal v duchu premietať, ako vytiahnuť nepojazdné auto z podzemných garáží... ](*,)
Pred 3 tyzdnami som si bol po auto uz aj s foliami . Mam Comfort vo farbe Cashmere brown a zo 4 dostupnych odtienov ( 1= najsvetlejsi , 4 =najtmavsi ) som zvolil na zadne bocne okna odtien 3 a na zadne okno odtien 2. Myslim ze volba to bola dobra , fotky prilozim, ked pofotim :) v plane mam uz len nejake pekne elektrony ...
Uživatelský avatar
koudý
**
Příspěvky: 121
Registrován: 19 kvě 2011, 08:35

Re: Čo Vám vadí na IX 20 ? Vaše hodnotenia-klady a zápory !

Příspěvek od koudý »

.. u kufru je u levého sloupku při pohledu ze zadu na auto, malá spára mezi dveřmi a karosérií. Dokonce dle otisků, se v tom místě při větším bouchnutí kufrem kufr dotkne karosérie.. to místo je cca 5cm nad levým zadním světlem..
Hyundai ix20 1.4/66kW Classic (Crystal White), LPG BRC, disky 16" PROLINE B700, 6.5x16" (ET45) @ GoodYear 205/55 R16.
vtlait
*
Příspěvky: 46
Registrován: 01 črc 2011, 16:14

Re: Čo Vám vadí na IX 20 ? Vaše hodnotenia-klady a zápory !

Příspěvek od vtlait »

Ahoj Erik, tak už konečne... :-)
Přílohy
IMG_2454 AA.jpg
IMG_2454 AA.jpg (66.17 KiB) Zobrazeno 3265 x
IMG_2453 AA.jpg
IMG_2453 AA.jpg (101.56 KiB) Zobrazeno 3265 x
IMG_2450 AA.jpg
IMG_2450 AA.jpg (104.15 KiB) Zobrazeno 3265 x
Hyundai iX 20 1,4 CRDi Style, RED
josef13
Příspěvky: 5
Registrován: 26 úno 2011, 23:05

Re: Čo Vám vadí na IX 20 ? Vaše hodnotenia-klady a zápory !

Příspěvek od josef13 »

Dobrý den,již je asi pozdě ,ale na hluk ve vozidle jsem si koupil lékařský stetoskop za cca 300,- .Dá se ledacos poznat i využití je všestrané :D
pepe pedro
**
Příspěvky: 426
Registrován: 13 dub 2011, 14:08
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Čo Vám vadí na IX 20 ? Vaše hodnotenia-klady a zápory !

Příspěvek od pepe pedro »

fugujú tie deflektory?Svokor to má na fáčku ale že by to nejak vela fungovalo,neviem :? Podla mna len esteticky, :?:
Hyundai IX 20 1.6. 1.4 crystal white-Šemík/+Š Felicia,Š Rapid,Š1203,VAZ2105,VAZ2102,Š100
vtlait
*
Příspěvky: 46
Registrován: 01 črc 2011, 16:14

Re: Čo Vám vadí na IX 20 ? Vaše hodnotenia-klady a zápory !

Příspěvek od vtlait »

Tie deflektory plnia účel, najmä nezatekanie v daždi a odvetrávanie, som s nimi spokojny a odporučam ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, , ,
Hyundai iX 20 1,4 CRDi Style, RED
Erik-TT
**
Příspěvky: 158
Registrován: 17 dub 2011, 09:00

Re: Čo Vám vadí na IX 20 ? Vaše hodnotenia-klady a zápory !

Příspěvek od Erik-TT »

Chlapi, otázka a problém ! Už od novoti mi v mojej ix 20 stále rezonovala palubovka od rádia, občas od stĺpika, som dosť citlivý na takéto veci a snažil som sa to prekonať a nevšímať. Teraz mám 5700 km a už sa to nedá vydržať. Dnes som bol na takej dlhšej ceste a trasa bola medzi dedinami a mimo dedín a teda nie moc kvalitné cesty a tam som dnes došiel o nervy... Moja palubovka otrasne rezonuje, puká, škrípe od rádia, od stĺpikov a od kadejakých neidentifikovatelných miest v palubovke. Riešil niekto z Vás tento problém ? Viem, že nie som sám v tomto, robí to každá ix 20 ka s tou palubovkou, ale zaujíma ma, či som jediný komu to vadí a nevie s tým žiť, alebo je tu ešte niekto komu podobné veci vadia a riešil to a odstránil a teda by mi poradil čo s tým robiť, ako odtsrániť tie nepríjemné zvuky ...Lebo neviem, čo s tým, či vymeniť auto alebo majiteľa :) Inak auto ok, len tá palubovka nešťastná a tie jej pazvuky na ktoré som strašne alergický...
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Čo Vám vadí na IX 20 ? Vaše hodnotenia-klady a zápory !

Příspěvek od Hardcam »

Nevim kam to dat, tak to dam sem :)
uz pul roku se mi doma vali novy nepouzity vystrelovak na ix20, mohl by se hodit nekomu, kdo k zakladni vyvabe vystrelovak nema (teda jestli v zakladu nejsou).
Je potreba jen dokoupit planzetu za 115Kc a za zhruba stejnou castku vybrozusit a sparovat. V klici je funkci jedntka i baterie, takze je ready.
Přílohy
31102011479.jpg
31102011479.jpg (28.5 KiB) Zobrazeno 2956 x
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Odpovědět

Zpět na „ix20“