Avic F920bt a denné svietenie

Santa Fe druhé generace, 2006 -2012

Moderátoři: miooo, Moderátoři

Odpovědět
MarcelS
Příspěvky: 8
Registrován: 22 bře 2011, 13:35

Avic F920bt a denné svietenie

Příspěvek od MarcelS »

Keď som toho roku kúpil Nové Santa Fe, dal som doňho namontovať navigáciu Avic F920BT. V tom čase však nebol dostupný adaptér, takže mi nefungovalo ovládanie z volantu a nočný režim. Pred týždňom som to zohnal a dal namontovať. Mám však teraz opačný problém - keďže máme celoročné svietenie, navigácia sa tvári, že je stále noc. V zobrazení mapy viem denný režim prepnúť manuálne, takže toto by ani nebol problém, ale pri zapnutých svetlách sa výrazne znižuje jas obrazovky a počas slnečného dňa je to skor úplne nečitateľné. V nastaveniach neviem násjť manuálne prepínanie jasu. Poradí mi niekto čo s tým?
Reklama
 

Uživatelský avatar
DusanCZ
**
Příspěvky: 117
Registrován: 18 zář 2009, 08:31
Bydliště: Buštěhrad
Kontaktovat uživatele:

Re: Avic F920bt a denné svietenie

Příspěvek od DusanCZ »

MarcelS píše:Keď som toho roku kúpil Nové Santa Fe, dal som doňho namontovať navigáciu Avic F920BT. V tom čase však nebol dostupný adaptér, takže mi nefungovalo ovládanie z volantu a nočný režim. Pred týždňom som to zohnal a dal namontovať. Mám však teraz opačný problém - keďže máme celoročné svietenie, navigácia sa tvári, že je stále noc. V zobrazení mapy viem denný režim prepnúť manuálne, takže toto by ani nebol problém, ale pri zapnutých svetlách sa výrazne znižuje jas obrazovky a počas slnečného dňa je to skor úplne nečitateľné. V nastaveniach neviem násjť manuálne prepínanie jasu. Poradí mi niekto čo s tým?

mam ten samej problem na F910, mam uz na kabelazi ISO konektory a kdyz jsem namontoval originalni redukci pro ovladani tak mi taky jas padnul, nicmene uz jsem too vyresil prepinacem ve vrchnim kasliku, kterym prerusim signal na podsvetleni, a kdyz vecer potrebuju utlum, tak to zase v kastliku na Navi zapnu. Je to nejmensi zlo
Santa Fe 2,2 CRDI 114KW 4X4 MR 2009 EXECUTIVE
Sleek Silver/černá kůže
MarcelS
Příspěvky: 8
Registrován: 22 bře 2011, 13:35

Re: Avic F920bt a denné svietenie

Příspěvek od MarcelS »

Tak som si nakoniec preštudoval manuál od avicu a našiel som možnosť manuálnej zmeny jasu a stmievania. Je potrebné podržať tlačidlo mode, nechápem prečo to nezahrnú aj do menu v nastaveniach.

Dokonalé by to bolo iba vtedy, ak by sa dalo nastaviť denné svietenie tak, aby svetlá svietili aj pri vypnutom spínači (keďže nemám záujem zainvestovať do led diód), ale v servise to nevedia takto nastaviť. Nevie neikto či by to bolo možné?
Uživatelský avatar
Norton
*
Příspěvky: 40
Registrován: 22 led 2011, 20:15

Re: Avic F920bt a denné svietenie

Příspěvek od Norton »

s tym nic nespravis radio si pameta nastavenie automaticky pre vyp svetla a zap svetla, jedine ako spominal Dusan manualny prepinac :( ked Ti je luto dat par € za LED :shock: co ta vyjde tak isto :lol: .
_________________
Santa Fe 2008 2,2 CRDi
Ford KA 1,3i
MarcelS
Příspěvky: 8
Registrován: 22 bře 2011, 13:35

Re: Avic F920bt a denné svietenie

Příspěvek od MarcelS »

Ľuto mi nie je, už som nad tým uvažoval po kúpe auta kvôli šetreniu xenonov, ale jednak si to neviem celkom predstaviť ako by to bolo spravené zblízka a po druhé najradšej by som to riešil cez hmlovky, tak ako to má škodovka, ale neviem či také nieče pre santu existuje, na internete som to nenašiel.
Uživatelský avatar
DusanCZ
**
Příspěvky: 117
Registrován: 18 zář 2009, 08:31
Bydliště: Buštěhrad
Kontaktovat uživatele:

Re: Avic F920bt a denné svietenie

Příspěvek od DusanCZ »

MarcelS píše:Ľuto mi nie je, už som nad tým uvažoval po kúpe auta kvôli šetreniu xenonov, ale jednak si to neviem celkom predstaviť ako by to bolo spravené zblízka a po druhé najradšej by som to riešil cez hmlovky, tak ako to má škodovka, ale neviem či také nieče pre santu existuje, na internete som to nenašiel.

no ja nasel tohle LED sviceni
http://aukro.cz/svetla-pro-automaticke- ... 03287.html

a muzes si to navrtat do narazniku kam a jak budes chtit

popripade jeste tohle

http://www.ath-hinsberger.de/tuning_maz ... l/-/lang/1
Santa Fe 2,2 CRDI 114KW 4X4 MR 2009 EXECUTIVE
Sleek Silver/černá kůže
Uživatelský avatar
Norton
*
Příspěvky: 40
Registrován: 22 led 2011, 20:15

Re: Avic F920bt a denné svietenie

Příspěvek od Norton »

no tie na tych DE strankach som uz pozeral tiez pred nejakym casom. su piekne, ale ta cena je uz moc. :(
inak pozri ako to mam ja vo foto vedla niku. namontoval som ich dole pod hmlovky.
_________________
Santa Fe 2008 2,2 CRDi
Ford KA 1,3i
Odpovědět

Zpět na „SANTA FE II“