1G vs 2G

2002 - 2009

Moderátoři: Tringi, Moderátoři

Uživatelský avatar
Karamusa
**
Příspěvky: 338
Registrován: 13 led 2011, 22:02
Bydliště: F-M

1G vs 2G

Příspěvek od Karamusa »

hledal a nenašel,nezkoušel už někdo porovnat motory 2.0L 102Kw z 1G a 2G ? budou nejspíš rozdílne,zajímalo by mě kolem svodů jestli by pasovaly. a ještě zkoušel porovna někdo nápravy u 2G od 2.0 a 2.7 ? jde mi o implantaci brzd z V6 na 2.0
Prodej levných autodílů.
Reklama
 

Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: 1G vs 2G

Příspěvek od black_sheep »

co jsem tak koukal na 2 generaci v bazaru tak brzdy jsou sice asi větší ale stejně řešené u RD a GK. nápravy taky podobně řešený, stejný jako u elanter/lanter. V6 a 2.0 budou podlě mě stejný - mrkni třeba na autokely.cz nebo někam do katalogu.
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
Stanley
***
Příspěvky: 780
Registrován: 10 lis 2009, 19:58

Re: 1G vs 2G

Příspěvek od Stanley »

Svody jsou řešené jinak a ty brzdy jsou úplně stejné u 2.0l i u 2.7l
Uživatelský avatar
Karamusa
**
Příspěvky: 338
Registrován: 13 led 2011, 22:02
Bydliště: F-M

Re: 1G vs 2G

Příspěvek od Karamusa »

tak díky za info,tak to mě zklamali že do V6 nacpali ty same brzdy co do 2.0. ale tedka jsem našel že těsnění od výfuk. svodů pasuje jak z GK i na RD tak by to mohly být stejné ty svody
Přílohy
těsnění.JPG
těsnění.JPG (31.1 KiB) Zobrazeno 1997 x
Prodej levných autodílů.
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: 1G vs 2G

Příspěvek od mirpie »

ber to obráceně, 1.6 a 2.0 má brzdy z V6.
A není to výjimka, má to tak hromada aut, tedy brzdy z nejsilnější verze. I nejslabší Mondeo TDCi má stejné brzdy jako Mondeo ST220, rozdíl prakticky 100koní, ale mně to přijde logický. Jednak automobilka ušetří a hlavně ty auta neváží o moc rozdílně a je jedno, zda ze 100km/h brzdíš na nulu auto se 100koňovým motorem či 220koňovým motorem. Byl by nebezpečný nesmysl, aby slabší auto při podobné hmotnosti mělo slabší brzdy....
Nepřinesl jsem ti žádnou radu, spíše jen vysvětlení.
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
Karamusa
**
Příspěvky: 338
Registrován: 13 led 2011, 22:02
Bydliště: F-M

Re: 1G vs 2G

Příspěvek od Karamusa »

já právě myslel že ve V6 jsou větší jak například v mazdách V6 a podobně,no připadaj mi mizerne tak to asi pořeším jiným způsobem,ještě jsem našel že se dělají 257mm a 280mm průměr ale jestli to je na všech motorizacích stejne tak by to mělo jít v pořádku dát ty větší
Prodej levných autodílů.
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: 1G vs 2G

Příspěvek od mirpie »

Pokud máš brzdy ok (dobře odvzdušněné, chodící pístky, atd), pak jsou seriové brzdy většinou dostatečné, dostatečné pro běžný silniční provoz. Na okruhu je samozřejmě odrovnáš. Já odrovnal brzdy na Coupe 2.0 při ostré jízdě po silnici/spíše okresce 2.třídy, kdy jsem opravdu spěchal. V jedné vesnici jsem málem nedobrzdil, brzdy už neodváděly teplo, doslova jsem je uvařil, ale to byla prakticky jízda jak okruhu a při vší úctě, málokdo uvaří brzdy na silnici. Na místo kam jsem chtěl jsem dojel, uvařil jsem je asi 5km před cílem, pak byla rovinka a tedy čas aby brzdy trochu vychladly a nabraly zase dech, ale když jsem zastavil....neskutečnej smrad a alu kola totálně černý od sazí.
Zanedlouho jsem dával komplet nové brzdy, opět seriové.
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
r_e_n_e
**
Příspěvky: 204
Registrován: 19 dub 2010, 21:10
Bydliště: Slovensko

Re: 1G vs 2G

Příspěvek od r_e_n_e »

kua mirpie...a nemas nahodou moc siroku nohu, lebo ja si sem tam urobim "preteky do vrchu" na Jahodnej co je cca 18km tam a spat.
No brzdy mam ok. Ziadny smrad a ani nejake znamky vyrazneho opotrbovania alebo zvlnenia kotucov. :mrgreen:

Inak je to fasa trat:
http://maps.google.com/maps?saddr=Cesta ... 5&t=h&z=14

vid
http://www.rallye.sk/pav/?news&ID=127&from=21
alebo youtube...
Uživatelský avatar
LiberaleMiguel
**
Příspěvky: 485
Registrován: 04 úno 2011, 17:17
Bydliště: Havířov

Re: 1G vs 2G

Příspěvek od LiberaleMiguel »

ja mam ve predu kotouce Japan tuning a desticky ATE a kdyz jsem trochu blbnul za mestem tak se mi to taky podarilo uvarit(proletel jsem frekventovanou krizovatku ze STOPky prakticky bez brzd - - malem bylo treba utrit zadek :D )
Hyundai Coupe FX 2,0 DOHC 102kW, Black&Silver
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: 1G vs 2G

Příspěvek od Borek »

Brzdy jsou stejné na 2,0l jako na 2,7V6-takže pro lehčí 2,0l jsou víc než dostačující.Já jsem si ostré a účinné brzdy nemohl vynachválit do doby,než jsem vyměnil orig. :hyu: brzd.destičky z výroby,za nové(tuším RoadHouse nebo něco takového od Hardcama).Zadní mám původní.Tyhle nové přední destičky není problém trochu razantnějším zabrzděním hned utahat a účinnost strmě klesá:? .Na černé nánosy prachu na diskách,smrad a kouř od destiček po jednom zabrzdění třeba ze 150km/h v Roudné(dojezdy v cíli byly tuším 250m na zpomalení a otočení),jsem si také musel zvykat :( .Proto teď chápu lidi,co si myslí,že :tus: má poddimenzované brzdy.Nesouhlasím s tím,protože vím,jak ostře a bez uvadání brzdily původní :hyu: destičky.Ty byly k neutahání :!:
Takže,kdo nejste spokojeni,zkuste nejdříve vyměnit destičky.Člověk by nevěřil,jaké rozdíly v té směsi jsou :-k .

Svody-pasují z RD 2,0l na 2,0l GK-rozdíl je v tom,že u RD je kat.zvlášť(našroubovaný na svody).U GK je v celku se svody.Je možnost ho uříznout a navařit na svody RD,ale to koleno vpředu je níž nad zemí,tak můžete někde drhnout(retardéry...).Zkušenost vám podrobně může popsat Rasty-ten to tak má(nebo měl,jestli nemá už jiné origo :wink: ).
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
Karamusa
**
Příspěvky: 338
Registrován: 13 led 2011, 22:02
Bydliště: F-M

Re: 1G vs 2G

Příspěvek od Karamusa »

hmm tak to bude asi tim že v praci sedím 11hodin v 45tunové mrše co zastaví ze 40km/h na 3 metrech ,tak to asi bude o zvyku :D spíš jsem chtěl zlepšit brzdy než začnu nahánět koně pod kapotou :D
Prodej levných autodílů.
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: 1G vs 2G

Příspěvek od mirpie »

ty čísla trochu s rozumem, ze 40km/h na 3metrech nezastaví ani M3 EVO, ve svě době auto s nejlepšími brzdami.
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
Karamusa
**
Příspěvky: 338
Registrován: 13 led 2011, 22:02
Bydliště: F-M

Re: 1G vs 2G

Příspěvek od Karamusa »

mirpie píše:ty čísla trochu s rozumem, ze 40km/h na 3metrech nezastaví ani M3 EVO, ve svě době auto s nejlepšími brzdami.
Asi neměl taky gumy 825/65r29 :D :D a neopřel se o drapák ale to už je mimo mísu :D
Přílohy
volvo.jpg
volvo.jpg (46.73 KiB) Zobrazeno 1926 x
Prodej levných autodílů.
Uživatelský avatar
mirpie
******
Příspěvky: 4138
Registrován: 29 zář 2007, 21:41
Bydliště: Brno, Nové Město na Moravě

Re: 1G vs 2G

Příspěvek od mirpie »

to opravdu neměl :-)
Opel Omega 2.2 16V Caravan, 2001 Elegance
ex: Hyundai Coupe 2.0, 1997
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: 1G vs 2G

Příspěvek od black_sheep »

ty jo splněný klukovský sen :mrgreen:
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Odpovědět

Zpět na „COUPE 2G“