závady na i30

Co se jinam nevešlo - výfuk, kola, údržba, akumulátor, příslušenství, manuály/schémata atd.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Laxius
**
Příspěvky: 420
Registrován: 04 led 2009, 17:51
Bydliště: Rovinka, SK

Re: závady na i30

Příspěvek od Laxius »

@Harde, nejak si nespominam, ze by si uz bol pisal, ze Ti menili riadenie. Pavel aj Ty mas korejca a ja mam korejca tiez a priznam sa, ze obcas sa mi zda, ze poslednu dobu pocujem rovnake zvuky pri otacani volantu ako Pavel. Co sa tyka i30, tak ja patrim medzi spokojnych majitelov. Okrem ziaroviek a tyciek stabilizatorov,cize spotrebneho materialu som nemenil nic. Auto nehrka, spotreba je fajn, spojka obcas vrzga, obcas nie, ale je to len esteticky problem,takze ten neriesim. Inac uplna spokojnost.

To riadenie ma ale znepokojuje. Vie mi niekto povedat, ci to moze mat nejaky nebezpecny dopad ak sa s tym nepojde do servisu a to kvazi cvakanie alebo klopanie sa neodstrani?
Hyundai Elantra, 1.6i Premium, 94kW, Marina Blue (2016)
Hyundai i30cw, 1.6CVVT Style, 92kW, Continental Silver (2009)
Reklama
 

Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: závady na i30

Příspěvek od Hardcam »

Laxius: od koupe auta mi to na kocicich hlavach trochu klepalo, ale nic, co by mi zasadne vadilo. Jen jsem na to upozornil, zda by sla treba jen dotahnout prevodka. Bohuzel nesla, tak vymenili cely rizeni (87t bez DPH), i kdyz jsem rekl, ze na tom netrvam, protoze jsem se bal, ze to bude vic skody nez uzitku - tzn. na novem rizeni se zase muze projevit neco jineho. Uz je to pomerne dlouho, se soucasnym rizenim mam najeto pres 20tkm. Reklamaci mam vic, jen je tady neventiluju, protoze forum cte spousta cizich lidi, kterym do toho nic neni.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: závady na i30

Příspěvek od 69pavel »

nemas jednodussi to nahrat nekde na Ulozto.cz a hodit sem odkaz a kazdy kdo bude chtit si to stahne,jinak tez me to zajima rad bych to slyssel
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
standas
**
Příspěvky: 297
Registrován: 24 bře 2011, 12:55

Re: závady na i30

Příspěvek od standas »

Vlček Pavel píše:Zdravím třicítkáře. Dostal jsem tolik odpovědí a zájmů o kontakt, že nestíhám odpovídat. Nespokojených je zřejmě mnoho. Kdo chcete poslat foto a video závad, tak si zapněte neomezenou schránku. Video má 5MB, což sice není mnoho, ale někomu to odeslat jde a někomu ne. Možná už máte někdo schránku plnou, tak si ji vyčistěte. Postupně odpovím všem. Pavel.

tak to pošli na youtube a sem dej jen odkaz. už nebudeš muset nikomu nic posílat :wink:

A ještě by mě zajímalo, proč to auto teda neprodáš a nekoupíš si jiné?
P.S.: dle zákona na ochranu spotřebitele máš po 3 reklamací právo na odstoupení od smlouvy. Tak odstup a kup si fabii, pak budeš jistě spokojen.
Hyundai i30cw CRDi 66KW hnědá 2011
pietro32i
***
Příspěvky: 750
Registrován: 19 zář 2010, 02:01

Re: závady na i30

Příspěvek od pietro32i »

Myslel si to síce určite ironicky, ale trafil si nechtiac klinec po hlavičke. Máme v práci celý vozový park zložený prevažne zo škodoviek (Fabia I, II, Octavia I, II, benzíny aj TDi), všetky sú jazdené "šetrne" ako všetky firemné autá, nikto nejazdí len na jednom aute, vodiči sa striedajú, a za posledných cca 5 rokov si nepamätám na jedinú vážnejšiu závadu na ktoromkoľvek z nich. Konkrétne na mojej fabke mám najazdených 3× viac km ako na hyundai, ale mal som na nej aj 3× menej porúch a návštev servisu. V podstate som s ňou nebol nepredvídateľne v servise ani raz, vždy iba na garančkách. Na dvoch garančkách menené akurát tyčky stabilizátorov prednej nápravy. Toť vsio, nato, že má najazdených 100.000 km, celkom slušné. Podobne to platí aj o ostatných škodovkách, ale ja viem, mali sme skrátka šťastie na dobré kusy - celý zvyšok slovenska aj česka vychytal tie ostatné. Okrem škodoviek máme aj iné autá, medzi nimi aj jednu Kiu a čuduj sa svete, tá už bola v servise niekoľkokrát... #-o
Zlezte už zo stromov chlapci a prestaňte veriť, že i30 je kvalitné auto. Kvalitné boli možno accenty, getzy, elantry, čo ja viem ktoré ešte, ale i30?
Páči sa mi, keď hardcam aj iní tu a tam zašveholia, že už tiež mali menené to i ono, ale že to nejak neriešia (veď to je noumáuni Úďo, však?) a nepíšu to sem preto, lebo to kde-kto číta a potom to vrhá zlé meno na značku. Ani bohovi však nepripustia, že by to auto mohlo byť tak trošku šrot. To iba tí, čo tie poruchy aj "riešia", to zbytočne prežívajú a nafukujú to potom. A pritom mali iba smolu na zlý kus, chudáci...
Už dávnejšie som rezignoval na to, aby som sa tu sťažoval. Bolo tu zopár takých, všetci boli "spravodlivo upálení" zaživa ostatnými nadšencami značky, takže ja sa tu nebudem hádať a dohadovať, kto má pravdu. Ja viem svoje, ostatným to možno docvakne časom.
Príde mi trochu smiešne, ak kvalitu auta hodnotia ľudia, ktorí majú na ňom najazdených za 2 roky nejakých 10.000 km. Aj 30k je trochu málo na to, aby som poznal kvalitu auta. Iné to však je, ak sa počas tých 30.000 km vyskytne niekoľko porúch, vyžadujúcich si buď servisný zásah alebo výmenu nejakého dielu.
Som zvedavý, ako ma tu teraz "rozdupete" a keby som nemal peniaze v tom aute, tak by som sa aj celkom zabavil. A drísty typu: predaj auto a kúp si iné, nech si nechá každý pre seba, prosím. Kto má dostatočné IQ, pochopí prečo, ostatným to nemienim vysvetľovať.
i30 1.4 CVVT, 80 kW (2010) Obrázek
Uživatelský avatar
juryno
**
Příspěvky: 147
Registrován: 19 kvě 2011, 08:04

Re: závady na i30

Příspěvek od juryno »

pietro32i píše:A drísty typu: predaj auto a kúp si iné, nech si nechá každý pre seba

:lol: :lol: to jak kupit si nove ponozky. mne sa lubilo co mi povedali v auto palace. na rozne zvuky co mi vychadzaju z auta povedal - dajte si hlasnejsie radio. to je moooooc :mrgreen: jasne ze tie zvuky vtedy zrovna neboli ked sme sa previezli inak by som im to auto odstavil pred dvere a nech ho opravia.

ja som na prasky z tej mojej i30 stale ma niecim novym prekvapi, nejakou "vadou" ci !vadou!. a mam ju 5 mesiacov a 4tisic km. v palaci mi povedali nieco v tom zmysle ze nech necakam dokonalost, som mu povedal ok. ale na novom aute za 13.000 eur necakam ze mi bude obcas hrkat jak najstarsi srot a bude mat tolko vad. na to nic nepovedal
i30 1,4 CVVT 80kw, 2011
Uživatelský avatar
juryno
**
Příspěvky: 147
Registrován: 19 kvě 2011, 08:04

Re: závady na i30

Příspěvek od juryno »

ak by som mal zhodnotit i30 z mojho pohladu, tak:

vzhlad: vyrazna spokojnost, je fakt pekne

interier: vyrazna spokojnost, je pekny

praktickost: objem kufra, so sklopenymi sedackami fakt perfektne, 5 r zaruka je super

kvalita: vyrazna nespokojnost

skoda tej i30, ak by bolo to auto kvalitne, trufam si tvrdiet ze vo svojej triede by patrilo k uplnemu vrcholu. urcite chceli dobit europsky trh tak sa setrilo na kvalite, aby auto predali za co najmensiu cenu.
i30 1,4 CVVT 80kw, 2011
Uživatelský avatar
juryno
**
Příspěvky: 147
Registrován: 19 kvě 2011, 08:04

Re: závady na i30

Příspěvek od juryno »

no najnovsiu zavadu mam taku ze ked auto je odstavene, staci aj pol dna len. tak rozbeh jednotka v pohode, dam dvojku a auto cvakne raz ci parkrat a normalne nejde ci sa zadrhne. potom ale od trojky v pohode. urobilo mi to za posledny tyzden uz 4 x z toho raz tak ze na dvojke mi vobec neslo, musel som odstavit a znova sa rozbehnut. zatial to neriesim. co to ale moze byt??
i30 1,4 CVVT 80kw, 2011
vena222
**
Příspěvky: 310
Registrován: 23 čer 2010, 18:54

Re: závady na i30

Příspěvek od vena222 »

Já jsem tento problém řešil v jiném tématu/no nepamatuju se v jakém :-k /a bylo mně řečeno,že je to normální.Údajně se tak projevuje automatické seřizování ventilů.Je fakt,že nesmíš při chladném motoru na tu dvojku moc šlapat na plyn.Pak je to v poho :mrgreen:
Hyundai i30U clasic 1,4i 80 kw,06 2010 blue vivid
Nissan sunny 1,6 r.v.1992
medabeda
*
Příspěvky: 38
Registrován: 17 říj 2010, 11:58

Re: závady na i30

Příspěvek od medabeda »

standas píše:to by mě taky pěkně nasralo. Ale co s tím blinkrem, občas při přepnutí problikne blinkr na druhou stranu :(
Na Accentovi crdi 2007 blinkr taky :? a na i30 crdi to samé :? . Akorát na i40 při předváděčce jsem se nevšiml =D>
Uživatelský avatar
Skyline
****
Příspěvky: 1138
Registrován: 11 pro 2010, 16:48

Re: závady na i30

Příspěvek od Skyline »

Hardcam píše:Laxius: od koupe auta mi to na kocicich hlavach trochu klepalo, ale nic, co by mi zasadne vadilo. Jen jsem na to upozornil, zda by sla treba jen dotahnout prevodka. Bohuzel nesla, tak vymenili cely rizeni (87t bez DPH), i kdyz jsem rekl, ze na tom netrvam, protoze jsem se bal, ze to bude vic skody nez uzitku - tzn. na novem rizeni se zase muze projevit neco jineho. Uz je to pomerne dlouho, se soucasnym rizenim mam najeto pres 20tkm. Reklamaci mam vic, jen je tady neventiluju, protoze forum cte spousta cizich lidi, kterym do toho nic neni.
Na jednu stranu trvdíš ze I30 je kvalitni a dobré auto, na druhou píšeš něco o množství reklamací, tak jak to je? Ne každý má uzký vztahy s :hyu: jako Ty, kterej tam uz i navíc pracuje. Tedy spousta věcí asi bude u některých lidí absolutně neuznatelná a propó test Golfu VI na 100.000 s TSI motorem dopadl skvěle v Autobildu a než začnete psát o neobjektivnosti tak se podívejte jak skončil Touran někde na chvostu. Já zatím problémy nemám ještě aby to máme I30 10 měsíců a 12.000km.
Škoda O III 1,6tdi 7°DSG
Hyundai i30 1,4 cvvt 2010 (prodáno)
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: závady na i30

Příspěvek od Hardcam »

pietro: ty si laskave uvedom, ze neni moje povinnost oznamovat celymu svetu, ze se v ramci garance resilo to a to. Auto je v garanci, kdyz se neco pokazi, jedu to resit a resim to tam, kde maji zajem to resit. Ty mi tezko pomuzes, tak proc se ti mam sverovat? Mne to problem nedela jet do servisu a vyresit to, s autem jsem nadmiru spokojenej, nemam duvod na nej nadavat. Cela soucasna produkce aut je jedno a to same, pracuju pro firmu, ktera mj. servisuje Skodu a ver mi, to je taky neco.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Chasnik
******
Příspěvky: 4140
Registrován: 08 srp 2011, 19:23
Bydliště: Litoměřicko

Re: závady na i30

Příspěvek od Chasnik »

Obecně se od žádného dnes vyrobeného auta nedá očekávat, že vydrží tolik, co auto vyrobené před 10 - 15 lety. Počítá se s kratší životností jak konstrukční, tak morální.
Každé auto má svoje procento poruchovosti, ale statistika je, jak jistě víte, jev hromadný. Takže na individuální kus může mít smůlu nebo štěstí kdokoli.

Vzpomínám si, když jsme do firmy kupovali prvního Accorda. Po 2 měsících se kousl imobilizér a v servisu se měnila řídící jednotka. Říkali jsme si, co jsme to koupili za šmejda, ale dalších 200 tis. km nic.
Druhému accordu se pokazila klima hned po týdnu (ujeto 300 km). Opravilo se to a dalších 190 tkm nic.

Spousta lidí nadává na francouze. Kámoš má Megana v kombajnu, nalítáno 160 tkm, často s vozíkem, často s rakví na střeše - a jezdí jenom na garančky. Nic víc.

Prostě je to o štěstí, kdybyste viděli, jak často jezdí do servisu třeba bavoráky, tak byste se divili :shock:

nemyslím si, že i30 je zázrak techniky a dokonalosti. Ani to od něj nečekám. "Naději", že trefím špatný kus, mám v této cenové kategorii všude podobnou a tady jsem měl aspoň jistotu slušné ceny...
i30 combi PDe 1.5 DPi 110k
i30 kombi CRDi Weekend Design 109 k (17-20), Cee'd SW 1.6 GDI 135 k (15 -17 )
i30 cw 1.6 CVVT 126 k (11 - 15), C-MAX 1.6 TDCI 109k (06 - 11), Punto 1.2 16V 80k (02 - 06)
6 x Š 120/125 (95 - 02)
pietro32i
***
Příspěvky: 750
Registrován: 19 zář 2010, 02:01

Re: závady na i30

Příspěvek od pietro32i »

Hardcam píše:pietro: ty si laskave uvedom, ze neni moje povinnost oznamovat celymu svetu, ze se v ramci garance resilo to a to. Auto je v garanci, kdyz se neco pokazi, jedu to resit a resim to tam, kde maji zajem to resit. Ty mi tezko pomuzes, tak proc se ti mam sverovat? Mne to problem nedela jet do servisu a vyresit to, s autem jsem nadmiru spokojenej, nemam duvod na nej nadavat. Cela soucasna produkce aut je jedno a to same, pracuju pro firmu, ktera mj. servisuje Skodu a ver mi, to je taky neco.
Nikde som nepísal, že je to tvoja povinnosť. Len som konštatoval, že si spokojný s autom, na ktorom máš menené takmer všetko dôležité a to sa mi zdá tak trochu schizofrenické. Byť spokojný s autom si predstavujem nejak tak, ako opisuje vyššie Chasnik - chybička "se všude vloudí", ale nie že za rok si už v servise takmer tykám s prijímacími technikmi. Tiež som tu na fóre nezverejňoval všetky závady, ktorými som prešiel, ale nebudem sa preto hrať, že som s autom spokojný. V istých ohľadoch áno, zatiaľ ma nikde nenechalo, ale o kvalite prevedenia (nielen môjho kusu) dôvodne pochybujem. Tvoj prístup je do určitej miery pochopiteľný: máš blízko k hyu ako to tu už viackrát zaznelo, dokonca vraj pre nich aj pracuješ a si navyše ešte aj adminom hyu fóra. To ti však nedáva právo utrieť zakaždým každého nespojenca so svojim autom. A k takej hlúposti, že na čo by si to sem písal, keď ti aj tak nepomôžem, treba ešte niečo dodať? Odpoviem ti protiotázkou: načo je toto fórum? Chápeš jeho význam? Myslím, že chápeš, keďže sa väčšinou snažíš konštruktívne radiť, ako som si všimol. Len si vysadený na tých, ktorí prudia, sú nespokojní s hyundaiom a dovolia si o tom aj písať. Je to na jednej strane pochopiteľné, ako som písal, ale na druhej strane, nechaj slobodne vyjadriť svoj názor, väčšinou podložený osobnou skúsenosťou, aj tých druhých.
Nepochybujem o tom, že sa kazia aj škodovky, treba to však chápať tak trochu aj štatisticky. Koľko sa ich predalo a predáva a koľko hyundaiov?
Kua, písal som, že sa nebudem hádať, a už je to tu... :-k
i30 1.4 CVVT, 80 kW (2010) Obrázek
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: závady na i30

Příspěvek od Hardcam »

pietro: ceho se prodalo vic dokaze odvodit kde kdo, Hyundai je magnat dodavajici do celeho sveta a v USA pravidelne vyhrava v testech spolehlivosti. Forum jsem spoluzakladal, jeho vyznam chapu vic nez dobre. A s prijimacimi techniky si tykam - ale z jineho duvodu. Jsem spokojeny (a to velmi jak s H, tak s Kiou) a problemy se snazim resit rychle a ucinne. Kdes vzal, ze se menilo vsechno dulezite, je mi zahadou. Ja p. Vlckovi preju, at uspeje. Ale z prilozeneho zaznamu nelze poznat vubec nic (ani zvukove, ani obrazove) a z textu jsem pochopil, ze bez ucinku pise kam se da a nabada dalsi k hromadne zalobe, aby se pohly ledy. Resil bych to od pocatku jinak, to je cele. Pana Vlcka neznam, sem napise jednou za cas, oficialni vyjadreni protistrany k dospozici neni, nelze vsemu slepe verit.
Kdyz druhe obvinujes z napadani, zamet si i pred svym prahem. Vic k tomu nemam co dodat, preju at to dopadne jak ma.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Odpovědět

Zpět na „i30 Ostatní“