SPOJKA

Moderátoři: vipe, Moderátoři

Zouhar Leoš
*
Příspěvky: 14
Registrován: 29 zář 2005, 09:40
Bydliště: Brno

SPOJKA

Příspěvek od Zouhar Leoš »

Zdravím všechny příznivce GETZIKA. Mám ho rok (najeto 8000 km) a zatím si ho nemůžu vynachválit - až ted se vyskytl menší problém. Při řazení vyšších rychlostních stupňů (3-4-5), při vyšších rychlostech (tak kolem 90) a při pomalejším řazení začne v jednom místě záběru spojkového pedálu tento pedál jemně (zatím jemně) vibrovat (mravenčit) což ještě tak před měsícem nedělalo. V servisu na spojce nic nenašly, ale možná s tím máte někdo podobnou zkušenost a nebo je to normální.
Reklama
 

Uživatelský avatar
dedecko
*
Příspěvky: 53
Registrován: 16 zář 2006, 14:21
Bydliště: ostrava

spojka

Příspěvek od dedecko »

Ahoj. Já mam Getzika jen krátce, ale na spojce taky cítím mravenčení když jedu a pomalu ji přišlápnu, možná je to normální. Asi to vyzkouším i na jiných autech. Trochu bych se divil kdyby se ti na tu spojku opravdu dívali, myslím že nad takovýma věcma mávaj rukou. Možná bych zkusil nějaký jiný servis.
Uživatelský avatar
MichalS
*
Příspěvky: 44
Registrován: 16 lis 2005, 10:29
Bydliště: Praha 9

Příspěvek od MichalS »

Mě zas ta spojka docela slušně vrže, ale jenom někdy :D Počkám na garančku.
Nový Hyundai Getz Dynamic 1.1 5dv 11/2005
mgl
*
Příspěvky: 27
Registrován: 05 říj 2006, 22:38
Bydliště: Benešov

Příspěvek od mgl »

Mám naprosto stejný problém, vibrace přenášející se do nohy při sešlápnutí pedálu spojky. Trvá to však už od převzetí od prodejce. Reklamoval jsem to, závadu taky nenašli. Pomalu si zvykám, noha byla zvyklá na jiné pohodlí. Spojka je zatím největší slabinou getze, kterou jsem měl tu čest osobně poznat.
Hyundai Getz 1,5 CRDi VGT (65 kW) Champion Hiphop Red
CyberSammy
*
Příspěvky: 58
Registrován: 07 dub 2009, 23:05

Re: SPOJKA

Příspěvek od CyberSammy »

Mam Getz cca 8 mesiacov a najazdenych cca 5000km. Vsimol som si, ze pri zaradeni 4teho prevodoveho stupna pri vyssej rychlosti, napr. pri predbiehani a vacsom poklese otacok pri preradovani, po pusteni spojkoveho pedalu sa mi od motora ozve kratko taky tupy ton. Pocut take kovove zahucanie. Je mozne, ze spojka preklzuje? Doteraz som tento zvuk neregistroval. Aku vydrz ma spojka u Getza?
Hyundai Getz Premium 1.4i 71,3kW Midnight Gray, červený interiér
fólie Llumar, filter KN, ALU Platin P56, pneu Hankook Kinergy eco 185/55 R15
Uživatelský avatar
Nio96
**
Příspěvky: 308
Registrován: 09 led 2009, 19:13
Bydliště: Větřní (Český Krumlov)
Kontaktovat uživatele:

Re: SPOJKA

Příspěvek od Nio96 »

Ja mam Getzíka taky 8 měsíců...mám nalítáno skoro 12tisic.. :D a jediný co mě točí při řazení je to že trojka jde kolikrát přes zuby. :(
Moje:
Getz 1.4 16V Dynamic - 71,3KW Blue Onix(modrý interiér)12/2008
My Car: http://www.hyundaiclub.eu/car_detail.php?id=245
Přítelkyně:
Renault Clio II 1.4 RXE - 55KW hnědá metalýza
CyberSammy
*
Příspěvky: 58
Registrován: 07 dub 2009, 23:05

Re: SPOJKA

Příspěvek od CyberSammy »

Zda sa, ze spojka je slaba stranka Hyundaiu vseobecne.
Hyundai Getz Premium 1.4i 71,3kW Midnight Gray, červený interiér
fólie Llumar, filter KN, ALU Platin P56, pneu Hankook Kinergy eco 185/55 R15
Birkof
**
Příspěvky: 239
Registrován: 30 kvě 2008, 09:11
Bydliště: Žatec/ Praha

Re: SPOJKA

Příspěvek od Birkof »

Tak mám po delší době opět problém.
Nedávno mi měnili komplet spojku, je to asi půl roku, od té doby, když jedu v koloně po Praze na 1 nebo 2 bez plynu, tak po pokusu vyřadit prostě nejde, musím silně zabrat, abych dostal páku na neutrál.
Pravděpodobně nevypíná, někde mi trvdili, že je potřeba jí odvzdušnit, někdo, že je jen potřeba promazat táhla....
Může mi někdo poradit, kde se dá spojka odvzdušnit, případně postup? Nebo někdo šikovný, kdo by mi s tím pomohl?
Děkuji
Kia Magentis 2,0 CRDi r.v. 2007
Uživatelský avatar
enjoy
****
Příspěvky: 1272
Registrován: 19 srp 2011, 20:23
Bydliště: Praha 3

Re: SPOJKA

Příspěvek od enjoy »

Taky mi takhle neslo zaradit,vyradit... Mel jsem doslova vejpul spojkovy lozisko.
Hyundai Matrix 1.5 CRDi VGT 81kw
Birkof
**
Příspěvky: 239
Registrován: 30 kvě 2008, 09:11
Bydliště: Žatec/ Praha

Re: SPOJKA

Příspěvek od Birkof »

Nestraš, zařadit jde v pohodě, ale vyřadit blbě. Každopádně kluk co mi tam to ložisko cpal, říkal něco o tom, že ho musel zarážet a ještě bylo otočené, tak nevím. Asi si udělám rekvalifikaci na servisáka a budu si všechno dělat sám...
Kia Magentis 2,0 CRDi r.v. 2007
Uživatelský avatar
alvin
**
Příspěvky: 341
Registrován: 28 črc 2011, 21:35
Bydliště: BRATISLAVA ,pôvodne NITRA
Kontaktovat uživatele:

Re: SPOJKA

Příspěvek od alvin »

Ja som to pískanie pri zošliapnutí spojky spozoroval asi prd 2 rokmi,to ešte nebol GETZ môj,aj podozrivo krátky chod pedála,ale pri ďalšom sadnutí za jeho volant už nič takého nerobilo,asi na serviske to premazali a doštelovali,inak čo sa týka radenie,GETZ je na tom najlepšie,zo všetkých vozov,čo som kedy mal,či dlhodobejšie používal,ide to ľahučko a presne,ak nerátam zábeh,vtedy to šlo ztuha,ten problém s radením trojky cez zuby a nutnosťou častejšie štelovať spojku som mal u Matizka,ale tam bolo lankové ovládanie spojky
DACIA Sandero 1,0 SCe Arctica, ex-HUNYADI GETZ 1,1i/2004 ,zvaný Veľrybák, 132 000 Km,kupovaný ako fungláč-nedám naň dopustiť,len zub času
predtym 2x Daewoo, 2x OPEL ASTRA,SEAT Ibiza, 2x Škoda,
Meggy
*
Příspěvky: 88
Registrován: 01 říj 2011, 11:41
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: SPOJKA

Příspěvek od Meggy »

ségra má na svém už měněnou spojku...v cca 40tkm :(
bohužel už po záruce
NOVÉ NÁHRADNÍ DÍLY ZA ZAJÍMAVÉ CENY

HYU ix35 2.0CRDi 4WD Trikolor+PaketStyle, Audi A6 2.5TDi, VW Polo 1.2i, Škoda Fabia 1.4TDi
jaroslav5
**
Příspěvky: 345
Registrován: 09 led 2011, 15:33
Bydliště: Dolný Kubín

Re: SPOJKA

Příspěvek od jaroslav5 »

Postup pri odvzdušnení spojky stejný ako pri brzdách.Našlapeš pedal spojky a držíš na podlahe,pomocník povolí odš.šrob na válčeku pri spojke.A naledne zatiahne pri zošliapnutej spojke. Opakovat niekolko krát,kým nebude vytekat kvapalina bez vzduchových bublín.
Hyundai Accent LC 1,3í 12V 63kw r. v. 2005
suzuki sx4 1,6 GS 4x4 SE-SNOW Outdoor Line r.v.2011
Uživatelský avatar
alvin
**
Příspěvky: 341
Registrován: 28 črc 2011, 21:35
Bydliště: BRATISLAVA ,pôvodne NITRA
Kontaktovat uživatele:

Re: SPOJKA

Příspěvek od alvin »

životnosť spojky závisí hodne aj štýlu zaobchádzania s ňou,kto drzí nohu na spojkovom pedáli počas jazdy a pred každou križovatkou stojí s vyšliapnutou spojkou,nemôže sa diviť že spojka dožije 60 000 a menej km,priemer býva u väčsiny vozov pri normálnom zaobchádzani tak 100-120 000 km,zažil som,ale na wartburgu 353,kdeď sme menili motor po 160 000 km,nakázali sme vymeniť aj spojku, ten mechanik vyhlásil,keď ju pozrel že "Keď teda na tom trváte vymením ju,ale kľudne by vám vydržala ešte 20-30 000 km"
takže verím,že sú Getze kde spojka vydržala ani nie 50 000 km a také kde už presluhuje cez 150 000
DACIA Sandero 1,0 SCe Arctica, ex-HUNYADI GETZ 1,1i/2004 ,zvaný Veľrybák, 132 000 Km,kupovaný ako fungláč-nedám naň dopustiť,len zub času
predtym 2x Daewoo, 2x OPEL ASTRA,SEAT Ibiza, 2x Škoda,
shoora
Příspěvky: 1
Registrován: 13 kvě 2012, 23:29

Re: SPOJKA

Příspěvek od shoora »

Na kolik ta spojka vyjde? Při řazení mi ta spojka řechtá nebo šoupe, slyším zvuky když řadím s otevřeným okýnkem, ale jinak se zdá být OK. Můžu jako lajk doma zjistit jestli je v pořádku, nebo je potřeba navštívit servis? Díky všem
Odpovědět

Zpět na „GETZ“