Odskakování a hluk zadní nápravy.

Moderátoři: frawd, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
koudý
**
Příspěvky: 121
Registrován: 19 kvě 2011, 08:35

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od koudý »

to airwaves:
pěkně odzkoušený a napsaný, teda ale až na ten chybný závěr. Jak mají být samozřejmě silnice co nejkvalitnější a nejhladší, tak auta mají být schopny zvládnout více a více nerovností nebo kritických manévrů při zachování bezpečnosti posádky. A tady je ten problém.



to franta:
neboj, nebudeš si stěžovat sám. Hned jak zdělám zimní kola a bude to mít trochu najeto, tak se do mýho prodejce ohledně skákání opřu.



osobně asi budu volit aby zadek neskákal: dva pytle cementu do kufru - místo rezervního kola.


p.s.: Ať mi někdo vykládá o tom, že podvozek na ix20 ladili. .. prostě to poskládali z dílů jiných aut, co vyráběj.. proto to tak vypadá.
To uložení zadních tlumičů mohla vymyslet snad jen blondýna...
Hyundai ix20 1.4/66kW Classic (Crystal White), LPG BRC, disky 16" PROLINE B700, 6.5x16" (ET45) @ GoodYear 205/55 R16.
Reklama
 

frantaservis
**
Příspěvky: 168
Registrován: 15 říj 2011, 02:18

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od frantaservis »

to franta:
neboj, nebudeš si stěžovat sám. Hned jak zdělám zimní kola a bude to mít trochu najeto, tak se do mýho prodejce ohledně skákání opřu.
p.s.: Ať mi někdo vykládá o tom, že podvozek na ix20 ladili. .. prostě to poskládali z dílů jiných aut, co vyráběj.. proto to tak vypadá.
To uložení zadních tlumičů mohla vymyslet snad jen blondýna...[/quote]

Ahoj a děkuji,rád čtu,že se také někdo na tento problém dívá racionálně :D Ve čtvrtek jsem mluvil s jedním vlivným člověkem a pokusíme se prostřednictvím techniků Dekra automobil a.s. prokázat chybu konstrukce. Připravuji k tomu materiály a fotodokumentaci vč. srovnání s několika současnými vozy - konkurenty na trhu. Jen mne mrzí,že názory zde na fóru nejsou jednotné a nemohu to použít jako jeden z argumentů.Drž palce,třeba se do té doby než shodíš zimní kola něco stane. Franta
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od black_sheep »

argumenty na nějakém fóru jsou stejně naprostý nic.
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
frantaservis
**
Příspěvky: 168
Registrován: 15 říj 2011, 02:18

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od frantaservis »

black_sheep píše:argumenty na nějakém fóru jsou stejně naprostý nic.
To se mýlíš,my se tady hezky domluvíme,pak se všichni sejdeme a nabijeme jim hubu :D F.
Uživatelský avatar
black_sheep
Moderátor
Příspěvky: 6616
Registrován: 17 čer 2007, 18:39

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od black_sheep »

#-o
I cars
Driving a Mazda MX-5 and a BMW M3 E46 convertible.
History: Mondeo ST 220, Focus ST 170, Lancia Prisma Integrale, Hyundai Scoupe LS
Uživatelský avatar
iggyno
**
Příspěvky: 194
Registrován: 12 bře 2011, 13:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od iggyno »

frantaservis píše:
black_sheep píše:argumenty na nějakém fóru jsou stejně naprostý nic.
To se mýlíš,my se tady hezky domluvíme,pak se všichni sejdeme a nabijeme jim hubu :D F.
Zial tu na fore mozu vystupovat aj ludia,ktory v zivote nesedeli v :hyu: nie to ešte v ix20ke a dosli sem len prudit,ze vsetko je na hou...by!
1,6 AT
40500km
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od Hardcam »

Pokud se ti to u Dekry podari, tak klobouk dolu, bude to trnita a nakladna cesta (coz uz svym zpusobem je). Tohle budu sledovat, tvou odvahu ocenuju. S ix20 jsem nenajezdil tolik, aby mi zacala vadit, mne tvrdy podvozek vic nez vyhovuje (i matraci na spani mam temer z betonu :) ).
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
zulyk
**
Příspěvky: 329
Registrován: 31 srp 2010, 07:57
Bydliště: VT

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od zulyk »

ano ano, tiez drzim palce :D
HYUNDAI I30 FASTBACK, 1,4 TGDI
frantaservis
**
Příspěvky: 168
Registrován: 15 říj 2011, 02:18

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od frantaservis »

Zial tu na fore mozu vystupovat aj ludia,ktory v zivote nesedeli v :hyu: nie to ešte v ix20ke a dosli sem len prudit,ze vsetko je na hou...by![/quote]

Já jsem stále optimista. Toto téma je vážná věc a těch pár posměváčků nám to nemůže pokazit. Koudý a Airwaves mne svými postřehy přivedli na myšlenku podívat se na celý problém z právního hlediska a poradit se o tom co říká zákon a vyhláška.
Je to takhle,pokud dojde k nehodě způsobené odskočením zadní nápravy,nese vinu řidič,protože je jeho povinností přizpůsbit rychlost jízdy stavu a povaze vozovky :( Pokud bude deklarovat,že mu zadní náprava nečekaně odskočila ve snaze sprostit se viny na nehodě,nebude to nic platné. Za stav vozu zodpovídá opět kdo jiný než řidič. A ruku na srdce,kdo z majitelů ix20 si nechal při záruční,nebo jiné prohlídce zapsat do protokolu,že auto má na nerovné vozovce špatné a nečekané vlastnosti? A kolik je takových,kterým servis vystavil potvrzení,že podvozek je v pořádku? Každý,kdo tuto vadu v jakékoliv souvislosti reklamoval a nechal se odbýt přijímacím technikem tak vlastně vědomě řídí vozidlo se závadou o,které věděl. Každý si přece mohl přečíst co o tom napsal pan redaktor ze SM ,že jste to nečetli? To je zase jen váš problém a argumenty typu,když to skáče tak uberu u soudu neobstojí stejně jako jel jsem pomalu,protože mi to nebrzdí. Kdo by hledal majitele díry,nebo sháněl posudky od výrobce,když má před sebou řidiče a může mu jednoduše přišít trest za nepřizpůsobení jízdy stavu a povaze vozovky,případně za to,že usedl do vozu o jehož bezchybném stavu nebyl přesvědčen? Je to vážné téma a pokuta,nebo ztráta ŘP je to nejmenší co se může stát. Spojme proto svoje úsilí,nechme si do protokolu v servisu zapsat,že se vůz na špatné silnici a dírách chová nebezpečně a požadujme odstranění této závady,která nespočívá jen ve špatných tlumičích,ale i ve špatné konstrukci zadní nápravy. Řidič to odnese vždycky,tak proč riskovat,že to jednou uskočí i vám. Franta
zulyk
**
Příspěvky: 329
Registrován: 31 srp 2010, 07:57
Bydliště: VT

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od zulyk »

este mi kolega napis, ktore auto od konkurencie s rovnakym typom napravy neodskakuje? usetrim ti namahu a napisem to, KAZDE ! :wink: su vsetky auta nebezpecne?

jeden priklad za vsetky:

http://www.auto.cz/test-citroen-c3-picasso-2121

v nedostatkoch je napisane:
- "Odskakování zadních kol na špatném povrchu"

poprosim ta kolega o tvoj konstrukcny navrh, ako vylepsit napravu na citroene, kedze aj toto auto je zivotu nebezpecne a treba na to vyrobcu upozornit, vela zdaru ](*,)
HYUNDAI I30 FASTBACK, 1,4 TGDI
frantaservis
**
Příspěvky: 168
Registrován: 15 říj 2011, 02:18

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od frantaservis »

zulyk píše:este mi kolega napis, ktore auto od konkurencie s rovnakym typom napravy neodskakuje? usetrim ti namahu a napisem to, KAZDE ! :wink: su vsetky auta nebezpecne?

jeden priklad za vsetky:

http://www.auto.cz/test-citroen-c3-picasso-2121

v nedostatkoch je napisane:
- "Odskakování zadních kol na špatném povrchu"

poprosim ta kolega o tvoj konstrukcny navrh, ako vylepsit napravu na citroene, kedze aj toto auto je zivotu nebezpecne a treba na to vyrobcu upozornit, vela zdaru ](*,)
Ano,správně! To není jenom probém ix20,prodají nám všechno co vyrobí a vědí,že se nikdy nespojíme abychom dosáhli nápravy tohoto stavu. Měl jsem předtím Toyotu Corollu D4D 4 roky starou,má stejnou nápravu,ani v ní nevíš,že nějaká špatná silnice existuje. Je jí všechno jedno,hladká nebo hrbolatá. Co o tom v Kie Rio můžeš vědět,všude se píše,že má podvozek o třídu lepší. Nezpochybňuj prosím toto téma. F
jima
*
Příspěvky: 11
Registrován: 16 lis 2011, 18:17

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od jima »

Osobně si myslím, že Franta má pravdu. Při nejakém máleru, který způsobi odskakujicí špatná zadní náprava a tlumiče bude moci řidič, protože řidič musi přizpůsobit jizdu stavu vozovky.Na autě, které stoji 400tisí korun, vlastním H ix 20 1.6 style není možné aby jsme vymyšleli různé varianty odpružení a uchycení tlumičů, toby měl řešít vyrobce. Když jsji budeme na na tyto závady stěžovat na garančních prohlídkách možna ,že se bude něco dít, když ne tak si budou myslet, že je všechno OK. H ix 20. má další malé nedostatky, ale ty nesouvisí s jizdou npř. neosvětlené tlačitka na stahování oken, osvětlené jen u řidiče.
U spolujezdce a v zádu na lesklém plastu ve tmě na ně není vidět a další malá závada - klepání zámku zadních dveří , aspoň u mého auta mám najeto 2tisíce kilometru, jedu s toutou závadou po druhé do servisu, zjistil jsem čim to je ale počkám na opravu v servisu a pak napišu.
Erik-TT
**
Příspěvky: 158
Registrován: 17 dub 2011, 09:00

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od Erik-TT »

Jima, túto závadu so zámkom som riešil aj ja. Vyriešila sa tak, že mi dali ponuku, že zámok posunú tak, že budem musieť viac buchnúť dvermi pri zatváraní,ale nebude klepať. Zvolil som túto variantu, neklepe,ale s kufrom musím tak trieskať teraz, že niekedy ani na 3x ho dobre nezavriem a že je zle zavretý zistím, keď mi auto nezamkne...Síce už auto neklepe v kufri, ale to zatváranie..
Som zvedavý, ako si poradia s tvojim zámkom...
vtlait
*
Příspěvky: 46
Registrován: 01 črc 2011, 16:14

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od vtlait »

Erik, to si robíš srandu?tak to by ma asi tak nasr...že vyhodím boxerské vrece a použijem "novú náplň"...
Hyundai iX 20 1,4 CRDi Style, RED
Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od airwaves »

Doporučuji zakoupit aktuální Auto7 23/2011. Je tam velký materiál na čtyřech listech o KIA Venga 1,4 CRDI kterou v redakci (asi autobildu???) používalo několik redaktorů 70.000km. KIA Venga je vlastně na 90% náš ix2O, máme pouze trošku jinej interiér, čumák a prdelku. Závěr je vskutku spolehlivá. Je tam komentář čtyř německých novinářů kteří auto používali. Průměrná spotřeba za celý test 6,6 nafty. Jediné výhrady byly k systému stop start což je u nafty asi prasárna. Ale to nejzajímavější, o podvozku ani čárka. :D :D :D .
Přílohy
6297.jpg
6297.jpg (89.16 KiB) Zobrazeno 2303 x
Naposledy upravil(a) airwaves dne 16 led 2012, 16:13, celkem upraveno 2 x.
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
Odpovědět

Zpět na „ix20“