Odskakování a hluk zadní nápravy.

Moderátoři: frawd, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od Hardcam »

Projizdel jsem to, ale Franta to fakt nepise, vse je z unikatnich adres a z ruznych u vzdalenych mist CR.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Reklama
 

Uživatelský avatar
iggyno
**
Příspěvky: 194
Registrován: 12 bře 2011, 13:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od iggyno »

Hardcam píše:Projizdel jsem to, ale Franta to fakt nepise, vse je z unikatnich adres a z ruznych u vzdalenych mist CR.
Ja len ze sa na tom bavia na auto serveroch vyznavaci koncernu :D

Apropo,si tu slubil vyjadrenie kamarata z Nosovic? Cakame :)
1,6 AT
40500km
Uživatelský avatar
tombas
**
Příspěvky: 334
Registrován: 23 pro 2010, 09:14
Bydliště: Ostrava

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od tombas »

Tak to nejspíš bude tím, že ix20 je pořád ještě krátce na trhu a získává zákazníky, kteří nikdy předtím :hyu: neměli. Ti pak hledají informace nebo je překvapilo odskakování zadní nápravy, tak zjišťují, jestli je to problém jen jejich kusu nebo konstrukční záležitost.
Žádné spiknutí bych za tím nehledal. :?
Accent 1,4 Dynamic, 2007, Celadon Blue
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od Hardcam »

iggyno: vyznavaci koncernu? Tak ty snad netreba komentovat, zname je vsichni.
Dobre, tak poslu to, co mi napsal:
Že auta navrhli korejci ještě neznamená, že použité díly jsou z koreje či dokonce z číny, jsou ze všech koutů světa, příklad tlumiče bilstein, brzdové komponenty trw, něco na převodovkárně jsem viděl se štítkěm velice známe značky co dělá spojky pro velké výkony, nemůžu si teď za boha vzpomenout co to bylo za značku e.... Tím chci jenom říct, že kvalita použitých materiálnů je srovnatelná s jakoukoli jinou značkou automobilů a ke všemu dva majtelé stejného vozu byť s rozdílnm motorem už nemůžou vědět co v autě mají stejného, i ty tlumiče (dělám na nich) sou u každého motoru jiné a dokonce i jiné značky, prostě říct o značce že je blbá, nemůže vůbec ale vůbec nikdo, to nikdo nemůže vědět co v tom autě vlastně má pokud není rovnou vývojář či něco podobného, takže asi tak.
->
Každopádně, jestliže má někdo problém s tím, že na úplně stejném autě (rozuměj model-počet dveří-motor) se našli tlumiče rozdílné značky (dokonce jsem tam četl že pro Něm. trh odlišné od CZ) to je absolutně nemyslitelné, z jednoduchého důvodu, jedno auto vyjede z fabriky za 54 sekund !! měnit kompletně složení objednávky by bylo složitější a dražší než nainstalovat tlumiče z diamantů. Jediný problém, který by potencionálně mohl být u dvou totožných aut (viz. závorka) je odlišné datum výroby a to nemám tušení jestli vůbec jde zpětně dohledat, jestli se jako datum výroby nepočítá až to, kdy auto opustí bránu Nošovic. S jistotou můžu říct, že přátele naši korejští neustále vymýšlejí něco nového přímo za provozu furt nějaký šikmo-ok lítá a vymýšlí, jestli něco vymyslí, třebaže až po konečných testech, tak si dovedu představit, že poznatek dohodí ,,výš´´ a ti po prohodnocení, zadají změnu onoho a onoho počínání aniž by si toho kdokoli všiml - rouměj interně, na všechno sou lidi a to je takový neskutečný frmol, že to by tam musel být člověk, co nebude mít nic jiného na práci než sledovat případné anomálie v objednávkách a i tak by to bylo velice složité, z toho usuzuji, že jestli někdo někdy něco změnil (a jakože mění) tak se to nedozví mistr čtvrtiny firmy - natož tak já - dělník.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
tombas
**
Příspěvky: 334
Registrován: 23 pro 2010, 09:14
Bydliště: Ostrava

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od tombas »

Logiku ta odpověď tvého kámoše má, za objednávky komponentů nemůže odpovídat nikdo jiný, než oddělení zásobování a montér na lince nemá šanci kolikrát ani poznat, od koho díly jsou (OEM produkce bez označení nebo se znakem automobilky) natož cokoliv ovlivnit.
To, že každá motorizace má jiné tlumiče, případně i pružiny s jinou tuhostí, ale také třeba jiný průměr brzdových kotoučů nebo jinou spojku, je taky logické.
Proto by pro spolehlivé zjištění, které modely ix20 poskakují, muselo být vždy uvedeno, jaká je to motorizace, výbava, velikost kol, datum výroby a pokud možno i značka tlumičů, pokud se dá zjistit.

Jedině tak lze zjistit, jestli se problém vyskytuje napříč motorizacemi a výbavami, nebo se týká jen jedné motorizace, případně výbavového stupně apod.

EDIT: Výše uvedené ovšem nevylučuje, že by uchycení zadních tlumičů mohlo být třeba vyřešeno jinak a lépe z hlediska provozních vlastností auta.
Accent 1,4 Dynamic, 2007, Celadon Blue
Uživatelský avatar
iggyno
**
Příspěvky: 194
Registrován: 12 bře 2011, 13:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od iggyno »

tombas: To je v poriadku,toto nemam na mysli...len tych,ktorí ako prvy prispevok napisu ze im to skocilo jak hovado,druhy prispevok,ze diesel 1,4ka ma neskutecne velku spotrebu etc...a tym to koncí...samozrejme konstruktivne diskutujuci (vratane frantu) su prinosom...ale pokial sa nic nepotvrdi + nevyvrati (porovnanie s jedinou Toyotou Corollou nestaci),tak len v rovine diskusie,nie vecnej :) Pretoze to skorej moze mat vplyv vyvolavania kvazi epidémie ix20ky a ludia nekupujte to!
Doplnene: Presne na to upresnenie motorizacii etc. som vyzýval uplne na zaciatku!


hardcam:

Diky, pride mi to vcelku normalne,znami robi vo VW,ja takisto robim v podobnom priemysle a takto sa to robi principialne vsade...(a tesi ma ze som odhadol,ze ina motorizacia = iné tlmiče ak som spravne pochopil). To ze su vo niektorych fabiach lacne brzdy z ciny,ktore maju o 5m dlsiu brzdnu drahu,nie je tiez vynimka a nikto sa tu nevzrusuje...
Druha vec je,ci tvoj znami nevie,preco je konstrukcia riešena tymto sposobom...ale asi to je skorej otazka vyssie,na pobehajucich sikmookych :)
1,6 AT
40500km
vtlait
*
Příspěvky: 46
Registrován: 01 črc 2011, 16:14

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od vtlait »

Ahojte, tak sa mi dnes podarilo zistiť cez jedneho dodavateľa ND na auta, ktorý majú centrálny sklad v nemecku, že na iX 20 do Nemecka sa montuju tlmice len Sachs, nie tie"bodkové,či čierne" a náprava je upravená.Požiadal som ho o doporučenie na našu tému. Majú s tým podľa neho všetci problém, no v Nemecku mala zadná náprava veľké problémy s testami, preto ju majú upravenú.Budem to reklamovať budúci týždeň u predajcu, včera sa mi totiž stalo na dialnici pri prejazde mosta,že na tom spoji medzi mostom a cestou v zákrute mi odskočil "zadok" a ten môj stislo...a to bez srandy...
Autičko by som nevymenil,je super,ale toto ma nepotešilo.
Naposledy upravil(a) vtlait dne 23 lis 2011, 21:38, celkem upraveno 1 x.
Hyundai iX 20 1,4 CRDi Style, RED
Uživatelský avatar
iggyno
**
Příspěvky: 194
Registrován: 12 bře 2011, 13:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od iggyno »

Tak daj vediet,kde a ako si dopadol a s cim jazdis! :)
1,6 AT
40500km
vtlait
*
Příspěvky: 46
Registrován: 01 črc 2011, 16:14

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od vtlait »

určite dám vedieť, verím, že v servise budú dosť rozumný, nie som zvyknutý na odpal, tak dúfam niečo poriešia
Hyundai iX 20 1,4 CRDi Style, RED
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od Hardcam »

Neni to kamarad, neznam ho o nic vic nez vy, jen jsem na nej cirou nahodou narazil, nicmene po zpravach co jsme si vymenili mi to bylo vysvetleno tak, ze k delnikovi jede za sebou rada aut - modry, cerveny, zeleny, 1.4, 1.6, CRDi a on jen vyndava tlumice z jedne krabice a dava je na auta bez rodzilu.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
frantaservis
**
Příspěvky: 168
Registrován: 15 říj 2011, 02:18

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od frantaservis »

koudý píše:Nechci se nikoho dotknout, shrňme si fakta:
1) nekvalitní tlumiče
2) špatně konstruovaná zadní náprava
3) víceméně tuhá - nezkrutná - konstrukce zadní nápravy
.

Pokud o této kombinaci technické zaostalosti někdo tvrdí, že funguje v pořádku, buď tomu naprosto nerozumí - je to jeho první auto a proto vlastně neví, jak fungují jiné auta a nedokáže rozpoznat náznak problému při jízdě, nebo si to prostě nedokáže připustit, co koupil.

Vzhledem k vlastnostem zadní nápravy je toto auto v původním stavu určeno pro důchodce na nedělní jízdu na hřbitov. Pro kohokoliv jiného může jeho selhání na díře či hrbu v zatáčce ve vyšší než dovolené rychlosti znamenat ohrožení života jeho i lidí a majetku kolem. Při trendu dnešní doby, kdy převládá stres, spěch a silnice v dezolátním stavu, je to z mého pohledu vyloženě nebezpečné a já osobně s tím něco dělat budu. Je to každého věc a odpovědnost za sebe, připadně své bližní. V každým případě si myslím, že si tady nemusíme nic nalhávat..
Ahoj,přemýšlel jsem o tom,že jsou někteří spokojení a jiní ne. Nejspíš tady platí ono okřídlené rčení,že člověk si zvykne i na šibenici :D Včera jsem četl,že ve Škodě Citigo si na té nejhorší panelce mohou spolujezdci v klidu vychutnat svoji kávu. Jestli je to pravda,znamená to,že ani malému autu nemusí člověk nic odpustit a může být dobré.Jak budu mít příležitost,vyzkouším to.F.
frantaservis
**
Příspěvky: 168
Registrován: 15 říj 2011, 02:18

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od frantaservis »

vtlait píše:Ahojte, tak sa mi dnes podarilo zistiť cez jedneho dodavateľa ND na auta, ktorý majú centrálny sklad v nemecku, že na iX 20 do Nemecka sa montuju tlmice len Sachs, nie tie"bodkové,či čierne" a náprava je upravená.Požiadal som ho o doporučenie na našu tému. Majú s tým podľa neho všetci problém, no v Nemecku mala zadná náprava veľké problémy s testami, preto ju majú upravenú.Budem to reklamovať budúci týždeň u predajcu, včera sa mi totiž stalo na dialnici pri prejazde mosta,že na tom spoji medzi mostom a cestou v zákrute mi odskočil "zadok" a ten môj stislo...a to bez srandy...
Autičko by som nevymenil,je super,ale toto ma nepotešilo.
Ano,to plně koresponduje s fotografií,kterou jsem zveřejnil. Auto s tlumiči Sachs nebylo určeno na náš trh.Zřejmě mělo nějakou vadu,třeba jen laku a tak skončilo v ČR. Co se týká nápravy,viděl jsem,že Kia má již konce ramen pozměněné. Posílám foto. Montážně se zdá,že jsou nápravnice zaměnitelné.Franta.

Díval jsem se na tu trubku co hřeje středový tunel u pravé nohy. Náprava je jednoduchá,doporučuji na trubku navléknout izolaci co se používá na trubky klimatizačních jednotek. Ale tu tmavou,kvalitní pro profesionální použití,ne ten šedivý mirelon! Myslím,že bude k sehnání v každém servisu,který montuje klimatizace do domů,bytů apod. Průměr 3/4 ". Tato trubka je horká i,když běží klimatizace. Topení nemá kohout,vzduch se jen vede jinudy.Trubka tedy hřeje i v létě. Odstavit okruh např. svorkou na hadici není možné,hlava motoru je přes tento okruh odvzdušňován Na obou stranách bych navíc polepil boční panely tunelu zevnitř nějakou vhodnou izolační fólií. Myslím,že ta co se lepí za radiátory by stačila,klidně dvě vrstvy,místo tam je. Tím by se zamezilo zahřívání boků od výdechů pod zadní sedadla. Tohle teplo tam jde sice jen v zimě,ale i tak není příjemné,ani zdravé si o panel lýtko nohy nahřívat. Franta.
Přílohy
Tlumič je uchycen blíž u pružiny,tak jako to řeší moje adaptéry :o))
Tlumič je uchycen blíž u pružiny,tak jako to řeší moje adaptéry :o))
P1210734-600.jpg (34.69 KiB) Zobrazeno 3080 x
P1210733-600.jpg
P1210733-600.jpg (38.32 KiB) Zobrazeno 3080 x
frantaservis
**
Příspěvky: 168
Registrován: 15 říj 2011, 02:18

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od frantaservis »

Hardcam píše:Projizdel jsem to, ale Franta to fakt nepise, vse je z unikatnich adres a z ruznych u vzdalenych mist CR.
Ahoj,díky,ale nech to být,už jsem se k tomu vyjádřil v dodatku mého úplně prvního příspěvku. Je to jako ve sněmovně :D Počkáme až to někteří co se do úpravy pustili dodělají a pak se uvidí. Franta.
frantaservis
**
Příspěvky: 168
Registrován: 15 říj 2011, 02:18

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od frantaservis »

Hardcam píše:iggyno: vyznavaci koncernu? Tak ty snad netreba komentovat, zname je vsichni.
Dobre, tak poslu to, co mi napsal:
Že auta navrhli korejci ještě neznamená, že použité díly jsou z koreje či dokonce z číny, jsou ze všech koutů světa, příklad tlumiče bilstein, brzdové komponenty trw, něco na převodovkárně jsem viděl se štítkěm velice známe značky co dělá spojky pro velké výkony, nemůžu si teď za boha vzpomenout co to bylo za značku e.... Tím chci jenom říct, že kvalita použitých materiálnů je srovnatelná s jakoukoli jinou značkou automobilů a ke všemu dva majtelé stejného vozu byť s rozdílnm motorem už nemůžou vědět co v autě mají stejného, i ty tlumiče (dělám na nich) sou u každého motoru jiné a dokonce i jiné značky, prostě říct o značce že je blbá, nemůže vůbec ale vůbec nikdo, to nikdo nemůže vědět co v tom autě vlastně má pokud není rovnou vývojář či něco podobného, takže asi tak.
->
Každopádně, jestliže má někdo problém s tím, že na úplně stejném autě (rozuměj model-počet dveří-motor) se našli tlumiče rozdílné značky (dokonce jsem tam četl že pro Něm. trh odlišné od CZ) to je absolutně nemyslitelné, z jednoduchého důvodu, jedno auto vyjede z fabriky za 54 sekund !! měnit kompletně složení objednávky by bylo složitější a dražší než nainstalovat tlumiče z diamantů. Jediný problém, který by potencionálně mohl být u dvou totožných aut (viz. závorka) je odlišné datum výroby a to nemám tušení jestli vůbec jde zpětně dohledat, jestli se jako datum výroby nepočítá až to, kdy auto opustí bránu Nošovic. S jistotou můžu říct, že přátele naši korejští neustále vymýšlejí něco nového přímo za provozu furt nějaký šikmo-ok lítá a vymýšlí, jestli něco vymyslí, třebaže až po konečných testech, tak si dovedu představit, že poznatek dohodí ,,výš´´ a ti po prohodnocení, zadají změnu onoho a onoho počínání aniž by si toho kdokoli všiml - rouměj interně, na všechno sou lidi a to je takový neskutečný frmol, že to by tam musel být člověk, co nebude mít nic jiného na práci než sledovat případné anomálie v objednávkách a i tak by to bylo velice složité, z toho usuzuji, že jestli někdo někdy něco změnil (a jakože mění) tak se to nedozví mistr čtvrtiny firmy - natož tak já - dělník.
To je pravda,ale před lety jsem byl v Belgii u jedné firmy,kde z našich nových Škodovek demontovali tlumiče a Barumky,házeli je na hromadu a montovali tam jiné,i takhle to může být,jednou jsem někde četl,že na nové vozy Škoda je cena tlumiče na linku nižší než 100 Kč. Rozdíl se pak refunduje z prodeje náhradních dílů protože v praxi by ho nikdo za tuto částku nevyrobil. Takže výměna tlumičů za jiné nemusí být v předprodejním servisu pro některé země problém. Franta
Uživatelský avatar
koudý
**
Příspěvky: 121
Registrován: 19 kvě 2011, 08:35

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od koudý »

Doporučuji si přešíst pár příspěvků z fóra zaměstnanců Hyunday v Nošovicích. Již ten odkaz tady na fóru byl, od té doby to sám také sleduji - ono to pomůže pochopit hodně věcí. Jedná se o lidi, co ty auta vyrábějí / montují, takže bezpochyby o lidi co o tom vědí nepoměrně více, než my jako uživatelé (my vidíme jen to co je na povrchu, ale oni to vidí celé i zevnitř).

http://hyundai.phorum.cz/viewforum.php?f=4

doporučuji thread Kia Venga - závady

http://hyundai.phorum.cz/viewtopic.php? ... 1740c18732

dva příspěvky - perly:

1------------------ autor:Phantom_of_HMMC (moderátor fóra, 368 příspěvků)---------------
No, ke koupi vozidla Kia Venga řeknu jen tolik, že to nebyla příliš šťastná volba, ale to už teď asi tušíš. Je to auto, na které bylo aplikováno (při vývoji i výrobě) spoustu low-cost řešení, které nejsou na první pohled vidět, ale budou se projevovat přesně tak, jak uvádíš. Výrobní procesy v HMMC jsou celkem zmáknuté (i když...řekneme si později), ale kvalita použitých dílů je víceméně příšerná. Nechci se Ti tímto nějak vysmívat nebo se pošklebovat, jen konstatuju, že to nebudou poslední problémy s tímto vozem. :?


2------------------autor:WITCHKING (VIP, 234 příspěvků)-----------------
pravda pravda, kdyby nebyli tak hloupi ti nasi nenazranci a nechvastali se jak kvalitni tyhle auta jsou. Jako smaotna vyroba je vklidu ,auta jsou kvlaitne namontovana,ale to z jakych dilu je delame uz neovlivnime. Sam jsem videl na lince jak TL odnasi tri bendy primo zrezivelych sroubku do narazniku cca 8000ks a to hned rano kdy smena B celou noc to do aut montovala..Jako nebyt toho ze je to rozumny clovek a sel do do Glovisu jim vysypat na hlavu monotvalo by se ti tam dale..Jako a nejsou to jen sroubky. Na assembly se resi hafo uplne debilnich dilu od vyrobku sungwa az po nevim co..
Hyundai ix20 1.4/66kW Classic (Crystal White), LPG BRC, disky 16" PROLINE B700, 6.5x16" (ET45) @ GoodYear 205/55 R16.
Odpovědět

Zpět na „ix20“