Odskakování a hluk zadní nápravy.

Moderátoři: frawd, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Chasnik
******
Příspěvky: 4140
Registrován: 08 srp 2011, 19:23
Bydliště: Litoměřicko

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od Chasnik »

Hmm, jak jsem si myslel, holt některý auta se chovají jinak než formule 1.
i30 combi PDe 1.5 DPi 110k
i30 kombi CRDi Weekend Design 109 k (17-20), Cee'd SW 1.6 GDI 135 k (15 -17 )
i30 cw 1.6 CVVT 126 k (11 - 15), C-MAX 1.6 TDCI 109k (06 - 11), Punto 1.2 16V 80k (02 - 06)
6 x Š 120/125 (95 - 02)
Reklama
 

Uživatelský avatar
PetrUL
**
Příspěvky: 125
Registrován: 14 říj 2011, 17:10
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od PetrUL »

Mám najeto jen 350 km, a tak mohu potvrdit pouze větší bouchání přední nápravy na dírách. Pravidelně toto vlákno sleduji a při každé své jízdě čekám odskočení zádní nápravy, ale zatím nic :wink:. Možná jsem ještě nepotkal tu správně rozbitou silnici.

Koupě auta nelituji a šel bych do této volby znova. Za cenu do 270 tisíc korun je to super kára...
:hyu: ix20 1,6 CVVT 16V,TRIKOLOR
Vanilla White, 11/2011
Uživatelský avatar
kubatrabant
*
Příspěvky: 17
Registrován: 01 říj 2011, 13:19

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od kubatrabant »

Ahoj,

najeto 750 km, zatím žádný problém s odskakující nápravou. Při přejezdu nerovností je podvozek opravdu hlučný když se "dobře" trefí díra.


info do diskuze:
koupeno 11-2011
benzin 1,4
pneu r15 dunlop sp winter sport 3d, foukané na 2,3
Hyundai ix20 Trikolor - 1,4 CVVT , Ice Blue, 11/2011
Uživatelský avatar
iggyno
**
Příspěvky: 194
Registrován: 12 bře 2011, 13:51
Kontaktovat uživatele:

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od iggyno »

PetrUL píše:Mám najeto jen 350 km, a tak mohu potvrdit pouze větší bouchání přední nápravy na dírách. Pravidelně toto vlákno sleduji a při každé své jízdě čekám odskočení zádní nápravy, ale zatím nic :wink:. Možná jsem ještě nepotkal tu správně rozbitou silnici.

Koupě auta nelituji a šel bych do této volby znova. Za cenu do 270 tisíc korun je to super kára...

Mozno sa tu len rozsirila uchylka trafit co najvacsiu jamu v co najvacsej rychlosti! :)
1,6 AT
40500km
Uživatelský avatar
PetrUL
**
Příspěvky: 125
Registrován: 14 říj 2011, 17:10
Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od PetrUL »

iggyno píše:
PetrUL píše:Mám najeto jen 350 km, a tak mohu potvrdit pouze větší bouchání přední nápravy na dírách. Pravidelně toto vlákno sleduji a při každé své jízdě čekám odskočení zádní nápravy, ale zatím nic :wink:. Možná jsem ještě nepotkal tu správně rozbitou silnici.

Koupě auta nelituji a šel bych do této volby znova. Za cenu do 270 tisíc korun je to super kára...

Mozno sa tu len rozsirila uchylka trafit co najvacsiu jamu v co najvacsej rychlosti! :)
:wink:
:hyu: ix20 1,6 CVVT 16V,TRIKOLOR
Vanilla White, 11/2011
frantaservis
**
Příspěvky: 168
Registrován: 15 říj 2011, 02:18

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od frantaservis »

koudý píše:.. koukám, že to tady nějak umřelo ..

tlumiče se prej ve fabrice montují pro všechny lokace stejný, takže ty vozy, jak měli sachs tlumiče, musely být vyměněny přímo u toho prodejce..
nedávno jsem byl na školení na brzdové systémy Ate.němec tvrdil,že vyrábějí jen jednu,tu nejvyšší kvalitu a nic jiného. Věděl jsem od kolegy,který byl na školení dřív,že to bude říkat,tak jsem mu přivezl ukázat tři různé kvality pod jedním katalogovým číslem a všechny "originál Ate". Čuměl a jen blekotal,že to není možný. Já jen,abys nevěřil všemu.........
frantaservis
**
Příspěvky: 168
Registrován: 15 říj 2011, 02:18

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od frantaservis »

kaje píše:
koudý píše:.. koukám, že to tady nějak umřelo ..

tlumiče se prej ve fabrice montují pro všechny lokace stejný, takže ty vozy, jak měli sachs tlumiče, musely být vyměněny přímo u toho prodejce..
Divíš se? Povýšili jsme v této rubrice ix20 na křáp, se kterým se “rozumný člověk bojí vyjet na silnici“. V celém fóru podezřele ubylo kladných hodnocení. Asi je to z obavy, aby pisatele hned někdo nezpražil odkazem na odskakující zadní nápravu. V tuto chvíli je počet zobrazení tohoto tématu 4887. Podle statistik bylo letos do října registrováno1549 vozů. Celkově od počátku prodeje odhaduji kolem 2000. Předpokládám, že stejně jako jsem to dělal já navštěvuje toto fórum mnoho potencionálních kupců nového auta. Musí to tady fungovat jako dokonalá antireklama. Každé auto má svoje limity. Koupí si mladá rodina se dvěma dětmi po přečtení tohoto fóra ix20 jako první auto???
Ahoj,s tím nemohu tak zcela souhlasit,já sám jsem tu několikrát psal,že ix20 je skvělé a nadčasové auto,jsou tu ti,kterým to skáče i ti,kterým se zdají být jízdní vlastnosti dobré.Pokud si někdo chve udělat názor,musí číst téma celé. Také bych neměnil,se svým Hyundaiem jsem velmi spokojený. F.
frantaservis
**
Příspěvky: 168
Registrován: 15 říj 2011, 02:18

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od frantaservis »

skrabi píše:Pridavam moju skusenost s odskocenim spred par tyzdnov.
Nezatazene auto, rychlost cca 40 km/h, pravotociva zatacka mierne z kopca a nadmieru zvlneny asfalt. Odskok citelny , ale ziadna katastrofa - auto sa v momente ukludnilo bez akehokolvek zasahu z mojej strany. ( skontrolujem tlak v pneu a pojdem sa tade previezt v tomto mrznucom obdobi )
Pretekar nie som a uvedomujem si ze pouzity podvozok ma svoje limity, ktore su umocnene vyssou stavbou karoserie. Na druhej strane su plusy, ktore su "danou" za pouzitu techniku.

Este par postrehov z testov k tomuto spravaniu aj od konkurencie ( priamej / nepriamej ) :
IX20 1,4 CRDI:
Typický neduh tohto typu podvozka, odskakovanie zadnej časti v hrboľatých zákrutách, sa prejavuje iba mierne. A aj to iba pri nezaťaženom vozidle. Z jednoduchej konštrukcie zavesenia kolies sa skrátka poctivým ladením podarilo dostať veľmi slušný výsledok.
Toyota Auris 1,6:
Usudzujeme, že konštruktéri zámerne ladili podvozok na pokojnú jazdu, lebo pri športovom prejazde zákruty zadné kolesá nezaťaženého vozidla trošku odskakujú a šofér pocit má, že toto auto je mierne pretáčavé.
VW Golf VI 1,2 Tsi:
Jazda Golfom je príjemná, pri ostrejšom prejazde zákruty si však treba zvyknúť na mierne odskakovanie zadnej nápravy, hoci vozidlo sa napokon udrží v stope.
Seat Altea 2,0 TDI:
Na rozbitých úsekoch však zadná náprava predsa len viac odskakuje.
Ford Fiesta 1,6 TI-VCT:
Pruženie filtrovať nedokáže nerovnosti, posádku môže necitlivejšia jazda potrápiť a vodič musí odskakovanie kolies korigovať riadením.
Suzuki SX4 1,6 VVT :
Tvrdšie naladenie spôsobuje v zákrutách s hrboľatým povrchom zvýšený sklon k odskakovaniu zadnej nápravy a vyvoláva nutnosť častejších korekcií volantom.
Kia Ceed 1,6 CVVT:
Ostrejšie nerovnosti mu príliš nevoňajú, vtedy majú nápravy väčšiu chuť odskakovať.
Citroen C3 Picasso 1,6 VTI:
Rozvoľnené radenie a odskakovanie konštrukčne jednoduchšej zadnej nápravy sa premietajú do dvoch mínusov záverečného hodnotenia
Citroen C4 Picasso 1,6 Hdi:
Pri nenaloženom stave odskakuje zadok na nerovnostiach, ale to je klasika, cena za cenu . Keď už niekto v zadu sedí alebo je naložený kufor tak je to v poriadku a je Citroeňácky mäkké.
Renault Grand Scenic:
K dokonalosti mu chýba komunikatívnejšie riadenie a prepracovanejšia konštrukcia zadnej nápravy, ktorá na nerovnostiach mierne odskakuje.
Hyundai ix20,1.4 CRDi,zadní náprava sedí jako přibitá,auto jede tiše i na rozbité silnici,pneu mám nafouknuté na střední hodnotu,což se příznivě projevilo na spotřebě,směrová stabilita je vynikající i při rychlé změně směru :D To je Frantovo auto! JIMA s ním jel,může to potvrdit. Prostě s tím lítám jako magor a stav silnice neřeším a nikoho nezdržuji,tak jak to má být. Airwaves to už bude mát taky brzo hotové,jistě potvrdí to samé,počkejme si.F.
Uživatelský avatar
koudý
**
Příspěvky: 121
Registrován: 19 kvě 2011, 08:35

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od koudý »

iggyno píše:
PetrUL píše:Mám najeto jen 350 km, a tak mohu potvrdit pouze větší bouchání přední nápravy na dírách. Pravidelně toto vlákno sleduji a při každé své jízdě čekám odskočení zádní nápravy, ale zatím nic :wink:. Možná jsem ještě nepotkal tu správně rozbitou silnici.

Koupě auta nelituji a šel bych do této volby znova. Za cenu do 270 tisíc korun je to super kára...

Mozno sa tu len rozsirila uchylka trafit co najvacsiu jamu v co najvacsej rychlosti! :)
.. A zadní nápravvou :lol:

to každej nedá, přiznejte se
Hyundai ix20 1.4/66kW Classic (Crystal White), LPG BRC, disky 16" PROLINE B700, 6.5x16" (ET45) @ GoodYear 205/55 R16.
Uživatelský avatar
koudý
**
Příspěvky: 121
Registrován: 19 kvě 2011, 08:35

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od koudý »

Chasnik píše:Hmm, jak jsem si myslel, holt některý auta se chovají jinak než formule 1.
máš ix20? Kolik s ní máš najeto? že víš jak se chová ..
Hyundai ix20 1.4/66kW Classic (Crystal White), LPG BRC, disky 16" PROLINE B700, 6.5x16" (ET45) @ GoodYear 205/55 R16.
Uživatelský avatar
dedula
*
Příspěvky: 61
Registrován: 31 črc 2011, 19:49

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od dedula »

frantaservis píše:
skrabi píše:
Hyundai ix20,1.4 CRDi,zadní náprava sedí jako přibitá,auto jede tiše i na rozbité silnici,pneu mám nafouknuté na střední hodnotu,což se příznivě projevilo na spotřebě,směrová stabilita je vynikající i při rychlé změně směru :D To je Frantovo auto! JIMA s ním jel,může to potvrdit. Prostě s tím lítám jako magor a stav silnice neřeším a nikoho nezdržuji,tak jak to má být. Airwaves to už bude mát taky brzo hotové,jistě potvrdí to samé,počkejme si.F.
Také budu brzy hotov s úpravou. Dám vědět, d.
ix 20 1,4 Trikolor Glowing Red 2010
ix 20 1,6 Trikolor White Sand 2019
Uživatelský avatar
koudý
**
Příspěvky: 121
Registrován: 19 kvě 2011, 08:35

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od koudý »

dedula píše:
frantaservis píše:
skrabi píše:
Hyundai ix20,1.4 CRDi,zadní náprava sedí jako přibitá,auto jede tiše i na rozbité silnici,pneu mám nafouknuté na střední hodnotu,což se příznivě projevilo na spotřebě,směrová stabilita je vynikající i při rychlé změně směru :D To je Frantovo auto! JIMA s ním jel,může to potvrdit. Prostě s tím lítám jako magor a stav silnice neřeším a nikoho nezdržuji,tak jak to má být. Airwaves to už bude mát taky brzo hotové,jistě potvrdí to samé,počkejme si.F.
Také budu brzy hotov s úpravou. Dám vědět, d.

.. tak pánové tomu říkám akce! to jste teda šikulové ! ..

.. jen mě mrzí, že si to upravujete sami, když je to konstrukční chyba vozu - je to ostuda tato značka ](*,) ..
Hyundai ix20 1.4/66kW Classic (Crystal White), LPG BRC, disky 16" PROLINE B700, 6.5x16" (ET45) @ GoodYear 205/55 R16.
Uživatelský avatar
dedula
*
Příspěvky: 61
Registrován: 31 črc 2011, 19:49

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od dedula »

koudý píše: .. tak pánové tomu říkám akce! to jste teda šikulové ! ..

.. jen mě mrzí, že si to upravujete sami, když je to konstrukční chyba vozu - je to ostuda tato značka ](*,) ...
Kdo to má udělat? :hyu: dělá mrtvého brouka a servis to jako konstrukční chybu nevidí. ](*,) Tak si musíme nějakým způsobem pomoci sami. Jako za starých časů .d.
ix 20 1,4 Trikolor Glowing Red 2010
ix 20 1,6 Trikolor White Sand 2019
frantaservis
**
Příspěvky: 168
Registrován: 15 říj 2011, 02:18

Re: Hyundai IX 20,odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od frantaservis »

.. tak pánové tomu říkám akce! to jste teda šikulové ! ..



No asi budeš muset vzít do ruky pilník :D To budeš koukat jak najednou pražské ulice opravili hihi.F
Odpovědět

Zpět na „ix20“