Parkování na místě pro invalidy

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Birkof
**
Příspěvky: 239
Registrován: 30 kvě 2008, 09:11
Bydliště: Žatec/ Praha

Parkování na místě pro invalidy

Příspěvek od Birkof »

Ahoj, použil jsem funkci hledat a nikde jsem tu nenašel toto téma. Koukal jsem i na jiná fóra, ale chci se o tom poradit s vámi, jelikož vím, že řidiči vozů značky Hyundai jsou prudce inteligentní, vzdělaní a prostě perfektní :D

Stále se mi stává, že před panelákem v Praze není kde zaparkovat, jindy mi je to jedno a najdu si místo vzdálenější, jsem přeci jen ještě mladý junák a nějaké chození mě nezabije, ale dnes jsem měl opravdu těžký nákup a nehodlal se s ním tahat kilometry :oops:
Proto jsem se rozhodl k neetickému kroku a zabral místo pro invalidu..... Abych to upřesnil, nikdy na něm nikdo nestál, je umístěna svislá značka s označením SPZ automobilu oprávněného na tomto místě stát, ovšem znak je silně vyšisován, že písmeno P je téměř nečitelné, je na něm nějaká stříbrná nálepka a jediné co jde jakž takž přečíst, je ta SPZ. Vodorovné značení na vozovce je neznatelné a to co zbylo z grafického znázornění vozíčkáře je přeškrtnuto bílým křížem, který je už také dosti ostrouhán....Proto se ptám, zda by jste si vy osobně, na toto místo s klidným srdcem stoupli a podstoupili případnou hádku s policií?
Co vím téměř jistě je, že místo pro invalidy musí být označeno svislým a zároveň vodorovným značením...což se mi v tomto případě zdá silně nedostačující.
Díky za odpovědi
Kia Magentis 2,0 CRDi r.v. 2007
Reklama
 

Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Parkování na místě pro invalidy

Příspěvek od Hardcam »

Ja jsem strelec, pokud jde o chvilkovou akci, jsem schopen zastavit leckde (naposled v Brne tohoto roku v zakazu vjezdu na zakazu zastaveni, stalo me to bod a 500Kc, zena me donutila pod hrozbou tiche domacnosti jit se udat), ale na misto pro invalidy jsem si netroufl a netroufnu, protoze tam uz je to o papiry. Pokud je ale misto nedostatecne oznacene, pak bych to kvuli tezkymu nakupu asi risknul. Btw, na tezky nakupy jsem si poridil modrou tasku z IKEA, je uzasna, hodne unese.
Btw, cejtim flejm, brzo budou dva tabory :lol:
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Parkování na místě pro invalidy

Příspěvek od Hardcam »

Jestli jsi umelec (vytvarnik, hudebnik, malir ci sochar) pak muzes psat i sem :mrgreen:
https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.p ... lit=umelcu
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Martun
Moderátor
Příspěvky: 4475
Registrován: 28 pro 2008, 22:53
Bydliště: Teplice

Re: Parkování na místě pro invalidy

Příspěvek od Martun »

Já bych si nestoupnul...

ale vím , že to takhle jeden uhádal, právě nato že značka - y nebyly čitelné. Právník ho z toho vysekal a uhrál to na to že zančka byla čitelná jen z několika procent..
Slyšel jsem právě nato příspěvek v Radiožurnálu asi půl roku zpět a utkvělo mě to v paměti..

No když nato ten dotyčný má, platit právníka a dohadovat se s cajty proč ne. Ale já si umím představit ztracený čas tímto dohadováním strávit úplně jinak.. :wink:
HYUNDAI IX55 3.0crdi V6 176KW

prodáno
NISSAN X-TRAIL 1.6 DCI 96KW
KIA SORENTO XM FL 2.2 145KW
NISSAN MURANO 3.5 V6 188KW
HYUNDAI GRANDEUR 3.3 V6 173KW
HYUNDAI ACCENT 1.5 crdi
Koupeno: 03.08 ukradeno 02.14
Uživatelský avatar
Martun
Moderátor
Příspěvky: 4475
Registrován: 28 pro 2008, 22:53
Bydliště: Teplice

Re: Parkování na místě pro invalidy

Příspěvek od Martun »

Hardcam
taky tak.. na invalidy ne, to spíš na zákazu zastavení.. ale s bobkama :lol: když tam neznám místní policii :wink:
HYUNDAI IX55 3.0crdi V6 176KW

prodáno
NISSAN X-TRAIL 1.6 DCI 96KW
KIA SORENTO XM FL 2.2 145KW
NISSAN MURANO 3.5 V6 188KW
HYUNDAI GRANDEUR 3.3 V6 173KW
HYUNDAI ACCENT 1.5 crdi
Koupeno: 03.08 ukradeno 02.14
N2DRFT
**
Příspěvky: 458
Registrován: 21 pro 2010, 12:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Parkování na místě pro invalidy

Příspěvek od N2DRFT »

Já vám nevím, ale něco mi říká, že to je nějak v zákoně zachycený, jak musí taková značka vypadat a pokud je značka třeba zarostlá vegetací, tak také neplatí ne? -Protože ji nikdo nevidí. Já občas na místě které je takto špatně označené stál, například u supermarketu, kde už chybělo svislé značení.

Pokud je značka nečitelná, tak ji považuju za nesměrodatnou. Protože jak se mám řídit podle něčeho co nevidím.
Hlavně mě teď štvě, jak je všude těch míst až moc.Před nákupními středisky je jich dycky tak moc, že by to pojmulo nějakou výpravu vozíčkářů, přitom jsem tam vozíčkáře za 20let co jsem na světě neviděl ani jednoho natož vozíčkáře-řidiče.

A poslední věc, hrozně nemám rád, když frajer v audi nebo meďouru apod. tmavý skla atd. to tam nechá i s cedulkou vozíčkáře a přitom si krásně jde do krámu, tohle by mělo být taky postižitelné.

Jinak bych si teda na vozíček stejně jako vy nestoup no, jak říká Hard je to o papíry a navíc slušnost mi to nedovolí, ikdyž vím, že tam žádný nepřijede.
Hyundai i30 BLUE DRIVE 1.4 CVVT 2010 80kW
Obrázek
Birkof
**
Příspěvky: 239
Registrován: 30 kvě 2008, 09:11
Bydliště: Žatec/ Praha

Re: Parkování na místě pro invalidy

Příspěvek od Birkof »

Dokonce jsem četl, že to uhrál i na sníh, že vodorovnou značku neviděl. Mám dojem, že podle nové vyhlášky už papíry neberou, ale bylo by to hodně nepříjemné.
Jinak jak jsem psal, přes znak invalidy, i kdyby byl zřetelný, je velký bílý kříž. Takže ho považuji za neplatný.
Takhle ho škrtli jednomu pánovi v Žatci, po pár týdnech přijeli silničáři a vše bílé, včetné znaku, kříže a ohraničení místa stání přetřeli nějakým černým svinstvem a místo přesunuli kousek dál....
Jenže tady v Praze je to místo už přes 2 roky neměnné....co tu bydlím.
No až tu zase uvidím poldy, tak se jich zeptám, každopádně místo nafotím, dám to sem a možná zašlu i na nějaký úřad.
Kia Magentis 2,0 CRDi r.v. 2007
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Parkování na místě pro invalidy

Příspěvek od Hardcam »

To mas jiste na mysli Holuba a Moskyta :mrgreen:
http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2005033101
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Josef
****
Příspěvky: 1282
Registrován: 10 kvě 2005, 11:32
Bydliště: Praha

Re: Parkování na místě pro invalidy

Příspěvek od Josef »

361/2000 Sb
§ 27
(1) Řidič nesmí zastavit a stát

o) na vyhrazeném parkovišti, nejde-li o vozidlo, pro které je parkoviště vyhrazeno; to neplatí, jde-li o zastavení a stání, které nepřekročí dobu tří minut a které neohrozí ani neomezí ostatní účastníky provozu na pozemních komunikacích, popřípadě neomezí řidiče vozidel, pro něž je parkoviště vyhrazeno,
Uživatelský avatar
lada 71
***
Příspěvky: 537
Registrován: 08 úno 2011, 10:51
Bydliště: Nordböhmen

Re: Parkování na místě pro invalidy

Příspěvek od lada 71 »

Birkof píše:.... Proto jsem se rozhodl k neetickému kroku a zabral místo pro invalidu..... Abych to upřesnil, nikdy na něm nikdo nestál, je umístěna svislá značka s označením SPZ automobilu oprávněného na tomto místě stát, ovšem znak je silně vyšisován, že písmeno P je téměř nečitelné, je na něm nějaká stříbrná nálepka a jediné co jde jakž takž přečíst, je ta SPZ.
N2DRFT píše:....A poslední věc, hrozně nemám rád, když frajer v audi nebo meďouru apod. tmavý skla atd. to tam nechá i s cedulkou vozíčkáře a přitom si krásně jde do krámu, tohle by mělo být taky postižitelné.
Birkof: Jestliže tam je svislá značka, tak by to pro ostatní mělo být svaté a není to místo určené pro ně. I kdyby dodatková tabulka se SPZ byla vyšisována tak, že SPZ na této značce je nečitelné, tak v každém případě ty nemáš označení pro invalidy a nemáš tam co dělat.
N2DRFT: Kolik aut BMW, Audi, Mercedes s tmavými skly a označením pro invalidu jsi ty osobně viděl? I kdyby z jakéhokoliv auta, třeba z Bugatti Veyrona, vystoupil mladej namakanej klučina a nejevil by žádné známky tělesného postižení a přez to měl za oknem cedulku invalidy, tak to ještě neznamená, že invalidou je on. Pokud má v rodině invalidu (táta, máma, sestra, bratr, dítě), který nemá řidičský průkaz, nebo nemá auto upravené pro řízení invalidou, tak je dodatková cedulku pro invalidu pro konkrétní typ osobního vozu, vystavena na SPZ auta, jehož najitel je zcela zdráv, ale slouží jako doprovod invalidy.
Hyundai i30 Comfort, 1,6 CRDi VGT - 85kW, Vivid Blue, 07 / 2010.
Oil: Shell Helix Diesel Ultra 5W-30. Benzina - Verva Diesel / Euro Oil - Optimal Diesel (bez biosložky) + VIF
"Ať to má kozy nebo kola, vždy s tím budou problémy".
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Parkování na místě pro invalidy

Příspěvek od FISHkaa »

@lada 71: používat veřejné stání pro invalidy s autem označeným pro převoz zdravotně postižené osoby se může pouze v případech, že tuto osobu v tom okamžiku převážíte ! Ano, zejména tebou citovaní šmejdi si značky prostě koupili, aby měli kde zaparkovat - já jím říkám "mozkový/mentální invalidé".

I přes fakt, že existuje takováto "morální spodina", mě morální zásady nedovolí parkovat na takovémto vyhrazeném stání - i kdyby jich bylo třeba 50 volných. Tyto místa jsou určeny pro lidi, kteří mají problémy s pohybem. Představte si sami sebe v jejich situaci a také to neuděláte. Pokud jo, tak je to fakt hnus - máte přece nohy ](*,) :evil: :evil:
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
Uživatelský avatar
Luboshak
**
Příspěvky: 298
Registrován: 14 led 2008, 12:43
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Parkování na místě pro invalidy

Příspěvek od Luboshak »

Jestli je to stará zašlá značka a nikdo na tom místě už nestává, tak bych to řešil přes úřad. Dá se s nima domluvit. Každé místo na sídlišti dobré, ne? Povedlo se mi takhle jednou zařídit zrcadlo na křižovatce, kde jsem denně vyjížděl z vedlejší na hlavní a zaboha tam nebylo vidět. Bylo to pár mejlů a pár telefonů a zrcadlo se do půl roku objevilo. To, že tam vydrželo týden a pak ho někdo rozbil je věc jiná :-).
Luboshak
---------------------------------------
Hyundai i30cw 1.4 CVVT Comfort 2010 LPG BRC
Fiat Tempra 1,6 SX, r.v. 1991 - sešrotováno
Hyundai Lantra 1,5 GLSi, r.v.1992 - sešrotováno
Uživatelský avatar
lada 71
***
Příspěvky: 537
Registrován: 08 úno 2011, 10:51
Bydliště: Nordböhmen

Re: Parkování na místě pro invalidy

Příspěvek od lada 71 »

FISHkaa: Ano, souhlasím s označením "mentální invalidi" pro ty zdravé řidiče, kteří zneužívají těchto vyhrazených stání pro invalidy. Nikdo pohybově zdraví, si nedokáže pořádně představit a vcítit se do pocitů a problémů, kteří takto postižení lidé každý den mají. I kdyby bylo na celém parkovišti jedno jediné volné parkovací místo a to by bylo právě místo vyhrazené pro invalidy, tak mi prostě zdravý selský rozum a hlavně ohleduplnost nedovolí, tohoto místa zneužít. V létě jsem zaparkoval u Futura v Hradci Královém a v krytém parkingu u hlavního vchodu jsem si ještě zapálil cigárko a zevluju kolem. Všude kolem bylo mraky volného parkovacího místa a za chvilku si to přihasil omlácenej a vyskákanej Golf, vystoupil z něj týpek typu já jsem frajer největší a kdo je víc a zaparkoval na místě pro invalidu. Všude kolem mraky volného místa, ale on přeci nebude dělat zbytečně 20 kroků navíc. Vůbec jsem se ho nebál, ale bylo mi jasné, že pouštět se s ním do nějaké diskuze, ohledně jeho neoprávněného parkování na tomto vyhrazeném místě, nemá vůbec žádný smysl. Pořádně jsem si ze všech stran prohlédl jeho auto, jestli skutečně nemá někde schovanou cedulku invalidy a když jsem nic nenašel, tak jsem volal MP, ať ho přijedou vychovat a poučit. Byli tam během 5 minut, chvilku jsme tam stáli, jestli se dotyčný nevrátí a pokecali jsme. Pak mu nasadily botičku, nafotily to a odjely. Škoda že jsem ale neviděl ten kyselej a naštvanej gsift teho týpka, po návratu k autu. To by pro mě byla v tu chvíly dostatečná odměna. Někdo můj postup může ohodnotit jako zbabělé udavačství a kolaboraci s MP, ale já jsem přesvědčen, že jedině tímto způsobem a zaplacením pokuty může být takový člověk řádně převychován a poučen o nesprávnosti takovéhoto bezohledného chování.
Hyundai i30 Comfort, 1,6 CRDi VGT - 85kW, Vivid Blue, 07 / 2010.
Oil: Shell Helix Diesel Ultra 5W-30. Benzina - Verva Diesel / Euro Oil - Optimal Diesel (bez biosložky) + VIF
"Ať to má kozy nebo kola, vždy s tím budou problémy".
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Parkování na místě pro invalidy

Příspěvek od FISHkaa »

pod to bych se ti podepsal =D>
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Parkování na místě pro invalidy

Příspěvek od matysekul »

Taktez ;)
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Odpovědět

Zpět na „Pokec“