Vybiti baterie pres noc...

Santa Fe druhé generace, 2006 -2012

Moderátoři: miooo, Moderátoři

dolby
*
Příspěvky: 21
Registrován: 11 pro 2011, 11:12
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Re: Vybiti baterie pres noc...

Příspěvek od dolby »

Spajky007 píše:bacha aby ta nová baterka neměla jiné výrobní číslo.
1.nech si změřit kapacitu baterky.
2.změř kolik santík dobíjí
diky za tip!
Reklama
 

Uživatelský avatar
Spajky007
**
Příspěvky: 347
Registrován: 13 úno 2011, 12:36
Bydliště: Praha 9 Vinoř

Re: Vybiti baterie pres noc...

Příspěvek od Spajky007 »

když si vyplníš profil odkud jsi tak ti nikdo třeba nabídne pomoc.
Jsi z Prahy není problém to změřit u mě v práci :hyu:
Hyundai Galloper II 2,5 TDI 4x4 rv.99 186.000 km spotř. 12L/100km prodáno
Hyundai Santa Fe 2,7 V6 4x4 rv. 06 automat 64.000 km spotř. 9,9-14,5L/100km dle nálady -- a je prodaná
Octavia II Combi 4x4 1,9TDI a další auta
dolby
*
Příspěvky: 21
Registrován: 11 pro 2011, 11:12
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Re: Vybiti baterie pres noc...

Příspěvek od dolby »

Spajky007 píše:když si vyplníš profil odkud jsi tak ti nikdo třeba nabídne pomoc.
Jsi z Prahy není problém to změřit u mě v práci :hyu:
Jsem z Plzne... diky za info, vyplnim si mesto
budu muset najit nejakej servis asap.. ted jeste cekam na startovaci kabely az mi prijou postou
nebyl jsem schopnej v Plzni sehnat prodejnu co ma kabely vic jak 600A. A potrebuju alespon tech 700-800A.
Jinak to ani nejsem schopnej pres kabel nastartovat z kamosova auta .. alespon jsem o neco chytrejsi :)
Uživatelský avatar
Spajky007
**
Příspěvky: 347
Registrován: 13 úno 2011, 12:36
Bydliště: Praha 9 Vinoř

Re: Vybiti baterie pres noc...

Příspěvek od Spajky007 »

nejsou kabely jako kabely můžou psát 800A a při 150A schořej tak bacha na ně pak dej info čím to bylo.
Hyundai Galloper II 2,5 TDI 4x4 rv.99 186.000 km spotř. 12L/100km prodáno
Hyundai Santa Fe 2,7 V6 4x4 rv. 06 automat 64.000 km spotř. 9,9-14,5L/100km dle nálady -- a je prodaná
Octavia II Combi 4x4 1,9TDI a další auta
Uživatelský avatar
Nexus
***
Příspěvky: 865
Registrován: 14 bře 2010, 22:56
Bydliště: Velká Bystřice a Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Vybiti baterie pres noc...

Příspěvek od Nexus »

jsem jednou našel na benzince kabely, si řikám heh nějaký blbec je vyhodil, přitom nejsou přetržený. Po prním pokusu o nastartování přes ně jsem si řikal heh, nějaký blbec si je vzal :mrgreen: :mrgreen: holt v 15 jsem věděl prd :)
Sonata V6 2.7 229tis LPG :)
Lantra rv. 94 1.6i 220tis LPG
Peugeot 301 1.6i allure+ 150tis LPG

†Toyota Corolla 1.4 rv. 97 LPG 414tis km
††† 3x Sonata V6 2.5 rv. 99 LPG (díly k dispozici)
Uživatelský avatar
Standa Fe
*
Příspěvky: 48
Registrován: 20 črc 2010, 20:57
Bydliště: Olomouc

Re: Vybiti baterie pres noc...

Příspěvek od Standa Fe »

Ahoj. Můj názor je, že buď je ta baterka vadná a vybíjí se sama - neudrží kapacitu, nebo ji vybíjí nějaký skrytý odběr z auta, nebo ten tvůj alternátor nedává dost. Doporučuju baterku nechat změřit zátěžákem v servisu a pokud je špatná vyměnit a v záruce jednoznačně reklamovat - ani Varta se nemusí vždycky podařit. Alternátor sám za provozu úplně vybitou baterku nedobije, udělá povrchové napětí a část kapacity, takže za chvíli to auto i startuje, ale nabité to není a ráno nic nefunguje. Nabíječka je to pravé. Pořád se ale napřed musí zjistit, proč se vybíjí, nebo nenabíjí. Já bych to nechal napíchnout v servisu a podle diagnózy si udělal závěr. Držím ti palce. Standa
Standa Fe a béžový mazel Santa 2,2 AT Elegance
dolby
*
Příspěvky: 21
Registrován: 11 pro 2011, 11:12
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Re: Vybiti baterie pres noc...

Příspěvek od dolby »

Standa Fe píše:Ahoj. Můj názor je, že buď je ta baterka vadná a vybíjí se sama - neudrží kapacitu, nebo ji vybíjí nějaký skrytý odběr z auta, nebo ten tvůj alternátor nedává dost. Doporučuju baterku nechat změřit zátěžákem v servisu a pokud je špatná vyměnit a v záruce jednoznačně reklamovat - ani Varta se nemusí vždycky podařit. Alternátor sám za provozu úplně vybitou baterku nedobije, udělá povrchové napětí a část kapacity, takže za chvíli to auto i startuje, ale nabité to není a ráno nic nefunguje. Nabíječka je to pravé. Pořád se ale napřed musí zjistit, proč se vybíjí, nebo nenabíjí. Já bych to nechal napíchnout v servisu a podle diagnózy si udělal závěr. Držím ti palce. Standa
Diky moc, Stando, za reakci.
Presne to co pises se chystam udelat, cekam, ze zitra mi prijdou startovaci kabely a uz mam domluvenej elektroservis, kde to necham premerit a zkontrolovat pojistky.

Ja si myslim, ze to bdue neco v aute, protoze loni jsem prave menil baterii, taky byla vybita (po 2.5 roce provozu) a myslel jsem, ze uz ma nejlepsi za sebou, proto jsem kupoval novou. Ale evidentne je to nekde na urovni auta.

Napisu jak to dopadlo.

P.S. nenapada vas jeste proc mi skoro vzdy po startovani kabelem odejde nejake svetlo (obrysovka nebo hlavni svetlo...)
Zkousel jsem minus z nabite baterie kostrtit na motor i na baterii (nikdo mi na 100% jeste nerekl kam patri to minus z nabiteho auta...)
master
*
Příspěvky: 52
Registrován: 22 úno 2008, 11:42
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Vybiti baterie pres noc...

Příspěvek od master »

Niečo podobné sa stalo aj mne. Večer všetko OK, ráno iba zvuky od pastorka bez roztočenia.
Batéria mala cca 3,5 roka. Nepomohlo dobíjanie ani štartovanie cez kabely. Na batérii bol zrejme medzičlánkový skrat ktorý prišiel ako blesk z jasného neba. Po výmene batérie bolo všetko v poriadku.
Santa Fe 114 kW CRDI, 2007
Uživatelský avatar
Spajky007
**
Příspěvky: 347
Registrován: 13 úno 2011, 12:36
Bydliště: Praha 9 Vinoř

Re: Vybiti baterie pres noc...

Příspěvek od Spajky007 »

když startuju přes kabely dám vše na baterky 2x + 2x -
ale to praskání žárovek je divný
Hyundai Galloper II 2,5 TDI 4x4 rv.99 186.000 km spotř. 12L/100km prodáno
Hyundai Santa Fe 2,7 V6 4x4 rv. 06 automat 64.000 km spotř. 9,9-14,5L/100km dle nálady -- a je prodaná
Octavia II Combi 4x4 1,9TDI a další auta
Uživatelský avatar
Standa Fe
*
Příspěvky: 48
Registrován: 20 črc 2010, 20:57
Bydliště: Olomouc

Re: Vybiti baterie pres noc...

Příspěvek od Standa Fe »

Ahoj. Plus na plus, mínus na nabitém autě na baterku a nakonec na druhé straně mínus na dobrou kostru - na blok motoru apod. V podstatě jde o to, aby při přiložení mínus konce startovacího kabelu na prázdnou baterku nedošlo k zajiskření a teoreticky možné explozi plynů co z baterky unikají.
Standa
Standa Fe a béžový mazel Santa 2,2 AT Elegance
dolby
*
Příspěvky: 21
Registrován: 11 pro 2011, 11:12
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Re: Vybiti baterie pres noc...

Příspěvek od dolby »

tak dneska mi prisly startovaci kabely 800A, auto sem pomoci kabelu pekne nastartoval a odvezl do elektroservisu

ted mi volali,
- a ze prej odbery to zadne vypnute nema,
- dobijeni funguje prej krasne pres 14V
- ze prej mam holt vadnou baterii, auto je udajne v poradku

vubec nevim co si o tom myslet, protoze se vsadim, ze druhej den zase nenastartuju ... uff :)

ted mi prej baterii dobiji a pak si pro Santu jedu...

nenapada vas jeste nekoho, co bych mel udelat ?
teda kroem koupe dal ibaterie za 2000 Kc + instalace :(
Uživatelský avatar
Nexus
***
Příspěvky: 865
Registrován: 14 bře 2010, 22:56
Bydliště: Velká Bystřice a Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Vybiti baterie pres noc...

Příspěvek od Nexus »

to co jsem řikal, vylít, vypláchnout bordel z olova jelikož se ti články zkratují, doplnit a přes noc nabít. Novou baterku tím z toho neuděláš, ale s trochou štěstí odložíš nákup nové na další zimu :roll: a holt si zajistit náhradní napájení pro radio, nebo najít to odblokování :mrgreen:
Sonata V6 2.7 229tis LPG :)
Lantra rv. 94 1.6i 220tis LPG
Peugeot 301 1.6i allure+ 150tis LPG

†Toyota Corolla 1.4 rv. 97 LPG 414tis km
††† 3x Sonata V6 2.5 rv. 99 LPG (díly k dispozici)
dolby
*
Příspěvky: 21
Registrován: 11 pro 2011, 11:12
Bydliště: Plzen
Kontaktovat uživatele:

Re: Vybiti baterie pres noc...

Příspěvek od dolby »

Nexus píše:to co jsem řikal, vylít, vypláchnout bordel z olova jelikož se ti články zkratují, doplnit a přes noc nabít. Novou baterku tím z toho neuděláš, ale s trochou štěstí odložíš nákup nové na další zimu :roll: a holt si zajistit náhradní napájení pro radio, nebo najít to odblokování :mrgreen:
no ja prave nemuzu baterku vyndat, kvuli orig radiu, neznam kod na odblokovani
takze jsem si objednal dobijecku a zkusim pres zimu dobijet u kamose v garazi ...

a pokud to nepomuze, pak opet nova baterka,, ale ze by VARTA odesla po roce... to je teda asi velkej pech
Uživatelský avatar
Spajky007
**
Příspěvky: 347
Registrován: 13 úno 2011, 12:36
Bydliště: Praha 9 Vinoř

Re: Vybiti baterie pres noc...

Příspěvek od Spajky007 »

kod ti zdělí v servisu Hyundai aspoň doufám
puč si od někoho baterku a uvidíš hned jestli santa nastartuje ráno nebo ne
Hyundai Galloper II 2,5 TDI 4x4 rv.99 186.000 km spotř. 12L/100km prodáno
Hyundai Santa Fe 2,7 V6 4x4 rv. 06 automat 64.000 km spotř. 9,9-14,5L/100km dle nálady -- a je prodaná
Octavia II Combi 4x4 1,9TDI a další auta
Uživatelský avatar
Pavel M
***
Příspěvky: 508
Registrován: 15 srp 2005, 21:29
Bydliště: Praha

Re: Vybiti baterie pres noc...

Příspěvek od Pavel M »

Tak záruka
Hyundai Santa Fe CRDi 2.0 VGTr.v.2005-2008,Hyundai Santa Fe Elegance 2,2 r.v.2008-2013-Subaru xv 2013-
Odpovědět

Zpět na „SANTA FE II“