Kolko mate najazdenych Km?

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět

Kolik KM jsem najel ve svém Accentu 2006+ ?

0 - 30000 (kategorie Gandalf, čili předváděcí vůz..)
3
8%
30001 - 50000 (moc nejezdím, zato to nehuntuju..)
2
5%
50001 - 70000 (jezdím kolem komína..)
4
11%
70001 - 100000 (zavezu i rodinku na výlet..)
9
24%
100001 - 125000 (sláva!! První výročí...)
6
16%
125001 - 150000 (trochu zajeté auto..)
3
8%
150001 - 180000 (občas v něm i přespím..)
5
13%
180001 - 200000 (i do trafiky přes ulici jezdím autem..)
0
Žádná hlasování
200001 - 240000 (volant nepouštím z ruky..)
1
3%
240001 - ???? (zázrak...soudruzi odvedli dobrou práci..)
5
13%
 
Celkem hlasů: 38

Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3713
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Kolko mate najazdenych Km?

Příspěvek od Vilda »

Marťas .... to je nájezd co ???? Se ti ani nedivim, že slintáš :lol: motor má ledva zajetej, všechny ostatní komponenty na autě netknutý :wink: a spotřebu mu může kdejakej naftař závidět :-k samozřejmě včetně mě :lol:

Už jsem čekal, že mi nabídne nějaký rychlokurz, jak jezdit skoro za nic ( třeba na srazu ) a ono nic :cry: na jarní slezině si ho pozveme na kobereček :wink:
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Reklama
 

Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 8061
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolko mate najazdenych Km?

Příspěvek od Mexican »

ja gandalfovi spotrebu nezavidim, . Tie nizke kilometre mu nezavidim, ale skor doprajem. Aj ked IHMO jazdit tak malo (to uz nie je ani tych 5000km/rocne) a viacmenej kratke trasy sa mi zda nove auto ako nie moc spravne investovanie prostriedkov. Ale kazdeho je to osobne rozhodnutie, tak ako neplati ze diesel sa oplati od najazdenych xx xxxkm/rocne.
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023
Uživatelský avatar
Gandalf
*****
Příspěvky: 2060
Registrován: 07 říj 2008, 19:22
Bydliště: Brno-venkov

Re: Kolko mate najazdenych Km?

Příspěvek od Gandalf »

Chlapíci, já ani nechci, aby mi někdo "záviděl" :lol: Sám uznávám, že tohle řešení není optimální ani ekonomicky, ani pro samotné auto, které by mělo jezdit o něco víc. Ale auto mít chci, ojeté kupovat naopak nechci, finančně s tím problém nemám a tak funguju :wink:
Situace se změní časem, protože po přestěhování začnu dojíždět do práce denně. Už jsem tu někde psal, že si na to pořídím maličké vozítko typu VW Up!, Toyota Aygo nebo třeba i10 a v té době budu zvažovat i aktuálně nabízené varianty CNG, event. elektro, protože s ním budu jezdit z 90% z garáže do garáže. A pro radost mám stařičkou Almerku :wink:
Ale spousta věcí se může změnit k lepšímu nebo horšímu, takže je zbytečné nějak dalece spekulovat. Pardon za OT, ale chtěl jsem odpovědět :D
Accent 1.4i Active - Continental Silver (10/2008-4/2015) prodáno
Uživatelský avatar
Engineer
Moderátor
Příspěvky: 3306
Registrován: 22 lis 2006, 22:15
Bydliště: Bratislava

Re: Kolko mate najazdenych Km?

Příspěvek od Engineer »

:lol: Vidím že Accenta si kupujú Nemecký dôchodcovia ktr. používajú auto iba na nedeľné nákupy :lol:

Radosť bude predávať tie autá po 10 rokoch... Tie kilometre nikto neuverí!!!! :lol:
Momentaly: VW Polo 1,4TDi 55kW RV2002 100 000km
Passed: WrAccent MC 1,4 71kw RV2007 60 000km
WrAccent LC 1,3 61kW RV2001 150 000km
Posledný príspevok sa necituje! používaj tlačidlo ODPOVEDAŤ.
Uživatelský avatar
Gandalf
*****
Příspěvky: 2060
Registrován: 07 říj 2008, 19:22
Bydliště: Brno-venkov

Re: Kolko mate najazdenych Km?

Příspěvek od Gandalf »

Když tohle auto bude někdo prodávat po 10 letech, tak už bude celkem jedno, kolik má najeto :wink: Ale doložit se to dá, minimálně v rámci záznamů se servisních prohlídek a myslím, že pokud to ještě nefunguje, tak se chystá podobný záznam km na STK.
Accent 1.4i Active - Continental Silver (10/2008-4/2015) prodáno
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 8061
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolko mate najazdenych Km?

Příspěvek od Mexican »

v SR/SR bude na tych km zalezat vzdy, to je nejaka mentalna uchylka. Preto sa stacaju kilometre, v nemecku sa to robi minimalne pretoze tam ludi zaujima stav. V kazdom pripade ja by som s "konfekcnym" autom desat rokov asi nevydrzal. Aj ked som i hovoril ze vydrzim 3 roky ale nejak je tesna domaca financna situacia. Dalsi ciel je predaj pri 150 000km // 5 rokov. Snad este za dobry peniaz
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023
Uživatelský avatar
Martun
Moderátor
Příspěvky: 4475
Registrován: 28 pro 2008, 22:53
Bydliště: Teplice

Re: Kolko mate najazdenych Km?

Příspěvek od Martun »

Mexican píše:v SR/SR bude na tych km zalezat vzdy, to je nejaka mentalna uchylka. Preto sa stacaju kilometre, v nemecku sa to robi minimalne pretoze tam ludi zaujima stav.
čoveče to bych ani neřekl že je to mentální úchylka.. ty kilometry už totiž něco vypovídají o autě.. respektive co asi od toho auta můžeš čekat.. já bych si auto s 2OOtis nekoupil, a to by mohlo bejt neblejskaný jak psí kulky! 8-[ Prostě i když se o něj člověk stará, je tady mnohem větší pravděpodobnost že se ti něco vys..re
a stím německem, to taky není tak moc pravda.. Tam se to totiž trestá, když ti na stočení přijdou.. a nehledě nato, že většina němců nemá zapotřebí vymýšlet takovýhle kulišárny.. doplatěj leasing ještě v záruce a použijou to jako na protiůčet na nákup nového.. Proto jsou z německa v docela slušném stavu. (není to pravidlo samozřejmě, aby mě někdo nabral za slovo)!! ale vím to od kluků, co tam jezděj pro auta a tady prodávají dál jako docela slušný voňavky!..
HYUNDAI IX55 3.0crdi V6 176KW

prodáno
NISSAN X-TRAIL 1.6 DCI 96KW
KIA SORENTO XM FL 2.2 145KW
NISSAN MURANO 3.5 V6 188KW
HYUNDAI GRANDEUR 3.3 V6 173KW
HYUNDAI ACCENT 1.5 crdi
Koupeno: 03.08 ukradeno 02.14
Uživatelský avatar
Gandalf
*****
Příspěvky: 2060
Registrován: 07 říj 2008, 19:22
Bydliště: Brno-venkov

Re: Kolko mate najazdenych Km?

Příspěvek od Gandalf »

Mexican: Já myslel poznámku o vlivu km na cenu tak, že po 10 letech používání bude mít Accent tak trapně nízkou prodejní cenu, že faktor nájezdu km už bude hrát poměrně nevýraznou roli. Je rozdíl, jestli prodáváš ojetinu za stotisíce a handrkuješ se s kupcem o desítky tisíc nebo prodáváš vůz za desítky tisíc a pak už tam visí ve vzduchu je řádově nějaká ta tisícovka... :wink:
Accent 1.4i Active - Continental Silver (10/2008-4/2015) prodáno
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3713
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Kolko mate najazdenych Km?

Příspěvek od Vilda »

Martun píše:Tam se to totiž trestá, když ti na stočení přijdou.. a nehledě nato, že většina němců nemá zapotřebí vymýšlet takovýhle kulišárny..
Přesně tak ..... holka má v německu koupenou třetí ojetinu a vždycky to auto bylo v naprostým pořádku ... jak po stránce technický i nájezdem kilometrů. Navíc drtivá většina jejich vozů jsou v maximální výbavě a hlavně jezdí po dobrých silnicích a na kvalitní palivo ...... pomalu sám začínám uvažovat o tom, že bych si další auto - ojeté koupil v rajchu :-k s nájezdem tak 80 000 km ... a v plný náloži
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 8061
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolko mate najazdenych Km?

Příspěvek od Mexican »

Martun píše:
Mexican píše:v SR/SR bude na tych km zalezat vzdy, to je nejaka mentalna uchylka. Preto sa stacaju kilometre, v nemecku sa to robi minimalne pretoze tam ludi zaujima stav.
čoveče to bych ani neřekl že je to mentální úchylka.. ty kilometry už totiž něco vypovídají o autě.. respektive co asi od toho auta můžeš čekat.. já bych si auto s 2OOtis nekoupil, a to by mohlo bejt neblejskaný jak psí kulky! 8-[ Prostě i když se o něj člověk stará, je tady mnohem větší pravděpodobnost že se ti něco vys..re
a stím německem, to taky není tak moc pravda.. Tam se to totiž trestá, když ti na stočení přijdou.. a nehledě nato, že většina němců nemá zapotřebí vymýšlet takovýhle kulišárny.. doplatěj leasing ještě v záruce a použijou to jako na protiůčet na nákup nového.. Proto jsou z německa v docela slušném stavu. (není to pravidlo samozřejmě, aby mě někdo nabral za slovo)!! ale vím to od kluků, co tam jezděj pro auta a tady prodávají dál jako docela slušný voňavky!..
kilometre moc nevypovedaju. Priklad - Karel jazdiaci denne len do prace Vyskov - Brno technologicky park -> 3km nekvalitna okreska, 35 km hrozne nekvalitna dialnica, 10 km skakanie po brne vratane kanalovych vypusti, kolaji salin a tak). To iste naspat. Pepa - vasnivy rybar jazdiaci raz rocne do Norska, inak dochadza napriklad zo Zidlochovic do office parku Spielberg Brno (45 km kvalitnej dialnice, prakticky ziadne mesto). Karlovo auto bude mat po 4 rokoch napriklad 70 km, pepovo 110, ja by som teda po vyskusani a prezreti oboch urcite bral to Pepovo

je jasne ze ked kupujem auto, tak je dobre vediet co to auto v tom veku caka. Ak nevidim doklad ze sa napriklad menili rozvody, tak ich necham vymenit hned. To auto jazdiace po kvalitnych cestach bude mat daleko lepsi stav brzd, tlmicov, silentblokov atd, atd. Motor ako taky rozdiel tretiny km (pochopitelne sa bavim o najzde do tych 150 000km) uplne jedno. U aut cez 200 000 je to uz trochu loteria. Mal som auto, kde ked som ho kupoval bolo 360 000km a bolo v lepsom stave ako mno aut, co maju (nestocenych) 150 0000 km u nas. Ono aj v tom nemecku su prasata, ale podstatne viac sa investuje do kvalitnej udrzby (a to nemyslim len servisu ale aj do kozmetiky, umyvania). Tou uchylkou som myslel to, ze kupec sa pozrie ledva tak na stav km a ide dalej. Ja mam u svojho auta nieco cez 130 000km s dobrym svedomim mozem povedat ze auto momentalne nema problem, ani co sa tyka mechaniky, ani laku, interier je cisty - neposkriabany. Accentov som moc nepreliezol, ale mam par znamych ktori jazdia takym stylom, ze by som po nich auo nekupil ani s 50 000km na tacho. A tam pridu tie roky, cim dlhsie jazdi ako prasa, tym viac sa t na aute podpisuje. tam sa obrazne viac podpisuju minuty co na to slape, huli a robi bordel ako kilometre ktore najazdi. Ale to beznemu slovensko/ceskemu kupcovi nevysvetlis.. a tak vlastne suhlasim s dodatocnym gandalfovym tvrdenim, ze po desiatich rokoch u auta typu Accent je vlastne uplne jedno kolko ma km. A ako tak pozrea ceny v bazaroch (tipcars) cena accentu sa skor odvija od rokov a nie od km. Aspon ze to :-)
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023
Uživatelský avatar
Martun
Moderátor
Příspěvky: 4475
Registrován: 28 pro 2008, 22:53
Bydliště: Teplice

Re: Kolko mate najazdenych Km?

Příspěvek od Martun »

Mexican píše: Karlovo auto bude mat po 4 rokoch napriklad 70 km, pepovo 110, ja by som teda po vyskusani a prezreti oboch urcite bral to Pepovo ....
Jo, pokud to bereš od Pepy, kterýho znáš , není co řešit. Ale většina ojetých aut se jaksi nachází v autobazarech že? ... :wink:

A jak já zjistím , jestli dotyčnej Pepa jezdil po super dálnici , nebo to stále jen drkotal po kočičích hlavách (kostky) ?? Nezjistím.. proto jsem psal o ujetých km, jako jednom z prvotních údajů... a jikož to vědí hlavně v bazarech, proto se stím tady vymejšlej vopičárny a stáčej km..
Jinak Gandalf má fakt pravdu v tom, že pokud bude accentovi 10 let, bude fakt asi skoro jedno, kolik máš najeto..
Holt jsme měli koupit Ferrari, tam cena klesá minimálně! :mrgreen:
HYUNDAI IX55 3.0crdi V6 176KW

prodáno
NISSAN X-TRAIL 1.6 DCI 96KW
KIA SORENTO XM FL 2.2 145KW
NISSAN MURANO 3.5 V6 188KW
HYUNDAI GRANDEUR 3.3 V6 173KW
HYUNDAI ACCENT 1.5 crdi
Koupeno: 03.08 ukradeno 02.14
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 8061
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolko mate najazdenych Km?

Příspěvek od Mexican »

kto bude kupovat moje auto, bude to vediet. Pretoze dostane aj rozpis tankovani. A nemam problem dat to na vyziadanie. Poznam hafo ludi, co si takto vedu spotrebu, takze dohladat sa to da pohodovo. mam par znamych co tak kupovali auto z nemecka (sukromnik, ziadny spinavy turecky autobazarnik) a dostali link a heslo na spritmonitor. Vec cenna podobne ako serviska, resp da mi to pocit ze ten clovek robil nieco naviac. A to je v dnesnej dobe fajn benefit :-)
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023
Uživatelský avatar
JoKo
****
Příspěvky: 1472
Registrován: 17 čer 2007, 09:53
Bydliště: BA/KE
Kontaktovat uživatele:

Re: Kolko mate najazdenych Km?

Příspěvek od JoKo »

co mam skusenost, tak vacsinou take auta nedostavali ani poriadny servis, ale setrilo sa na vselicom. na co mam ist menit olej, ked som presiel len 5 000km? a tak ho tam ma aj tri roky.... taktiez urcite motoru neprospieva, ked auto stoji napr. dva tyzdne a potom sa vyberie na par kilometrov na "prechadzku". to startovanie a beh "na prazdno" prve sekundy po starte motoru tiez nepomaha... viem, ako moje auto cvakalo, ked stalo dva tyzdne :| unava materialu sa moze prejavit aj na malo jazdenom aute... taktiez ak auto bude mat nabehanych napr. 10 000km, tak sa nemuseli prejavit typicke zavady a mna moze cakat ich vymena aj po zaruke {napr. klepkajuci stlpik riadenia, buchajuce tlmice, vadne motorceky svetiel... :) }. auto, ktore ma nieco nabehane, tak uz pravdepodobne ma tieto problemove veci vymenene.
radsej auto, kt. jazdilo ako stalo. ten kto jazdil, tak mozno to auto potreboval a tak investoval aj do spotrebnych veci. samozrejme, pred koncom jeho sluzby u neho mohol uz na servis kaslat...
ale vzdy, vzdy to zalezi od stavu konkretneho kusu a hlavne o stasti...
seat tarraco 1.4 ehybrid xcellence

hyundai i30 {pd} 1.4t-gdi + dct now! + premium paket - predane
hyundai i30 {gd} 1.6gdi style {cz} - predane
hyundai accent {mc} 1.4 16v elegance - predane
Uživatelský avatar
gustavo
*
Příspěvky: 75
Registrován: 09 led 2012, 12:38
Bydliště: Plzeň - sever

Re: Kolko mate najazdenych Km?

Příspěvek od gustavo »

Můj názor je ten, že kilometry zejména v Německu nejsou tak podstatné jako styl jízdy majitele. Zvlášť u turbodieselů je hodně důlažité prohřát motor před vytáčením, sám jsem se nestačil divit, když jsem po týdnu sedl do auta, které mezitím majitel honil hned po nastartování, motor netáhl, byl hlučný.... po dalším týdnu klidné jízdy se to nějak srovnalo.... kdo tohle udělá? odpovězte si sami

Jinak když pročítám fóra, tak bych se toho našeho Accenta moc nebál, podle mě je na svou třídu celkem dost spolehlivý, sám mám 160 kkm bez větších problémů (pouze výměna tlumičů - 117kkm, výměna čepu stabilizátoru a výměna silentbloku - oboje do 45 kkm na záruku, jinak za drobné), očekávám, že v nejbližší době to bude chtít vyměnit silentbloky, už nedrží jak mají a pak zas bezproblémové km

když to porovnám s problémy, na které si stěžují majitelé fabií nebo problémy se starým Fiatem Punto (3x spojková lamela, tlumiče, zadní ramena, těsnění pod hlavou, malá GO motoru atd.), tak to naše auto jezdí po silnici a ne po servisech

Samozřejmě, že auto bude s přibývajícími km náchylnější k poruchám, ale znám octávky, které měly najeto přes 600kkm a bez problémů. Jediný problém je česká silniční síť a její kvalita, auto z Německa je po 200 kkm zespoda téměř bez šrámů, vypadá líp než auta jezdící u nás po pár tisících kilometrech. Mám takové tušení, že správce komunikace má povinnost silnici (posyp?) uklidit do konce března nebo dubna, no ruku na srdce, kde se to děje? Nedávno mi jeden kamion chtěl ulehčit předjíždění na obchvatu Třemošné (otevřeno na jaře 2011) a najel pravou stranou do odstavného pruhu... nevím jestli se divil, že za ním najednou nikdo nejede, ale v té spršce štěrku jsem opravdu jet nechtěl. Btw. obchvat otevřeli s několika úžasnými nerovnostmi.... pak má podvozek něco vydržet, když neumí udělat rovně ani 3 km nové silnice a staré jsou většinou přeasfaltované středověké cesty pro koňské povozy
Hyundai i30 FB 1,5 T-GDi 02/22
Hyundai i30 1,4, 01/14 - 02/22
Hyundai Accent MCT 1,5 CRDi Elegance, 12/08 Wine Red RIP 06/17 .... 287.000 km
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3713
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Kolko mate najazdenych Km?

Příspěvek od Vilda »

gustavo : Určitě bych si Německu nekoupoval diesela, ale benzin .... kde jízda na studený motor není zas takový průšvih. Paradoxně dcera měla koupené v rajchu tři nafty a ani s jednou nebyly problémy ....

S benzínem v nájezdu okolo 80 000 km, bych okamžitě udělal rozvody a měl by být v pohodě ....
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Pokec“