Kola,disky,pneu

Co se jinam nevešlo - výfuk, kola, údržba, akumulátor, příslušenství, manuály/schémata atd.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Cvrček
**
Příspěvky: 266
Registrován: 30 črc 2011, 08:33

Re: Kola,disky,pneu

Příspěvek od Cvrček »

já bch je chtěl taky, ale psssssst :mrgreen:
I30, 1.6 CRDI (66kW), BLACK DEVIL, paket tRiKoLoR, 6°
Co mě baví a živí: KRIZOVÝ MANAGEMENT, POMOC PŘI NAVYŠOVÁNÍ OBRATU
VZDĚLÁVACÍ KURZY pro prodejce "JAK LÉPE A VÍCE PRODÁVAT", vytvoření argumentací při prodeji
Reklama
 

N2DRFT
**
Příspěvky: 458
Registrován: 21 pro 2010, 12:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Kola,disky,pneu

Příspěvek od N2DRFT »

no chtěl bych je, ale jak koukam na cenu, tak asi zůstanu u bílejch Ronal SL2 White a asi přikoupim 18ky.
Hyundai i30 BLUE DRIVE 1.4 CVVT 2010 80kW
Obrázek
ajrton
**
Příspěvky: 354
Registrován: 24 črc 2011, 16:10

Re: Kola,disky,pneu

Příspěvek od ajrton »

v zakladnej vybave classik mam pneu 185/65 R15

v TP su zapisane rozmery diskov:
185/65 R15: 5,5J x 15 ET 44
195/65 R15: 5,5J x 15 ET 47 alebo ET 44
205/55 R16: 6J x 16 ET 55 alebo 6,5J x 16 ET 53

otazka znie: znamena to ze mam disk s ET 44 ? alebo ma i30 vsetky disky R15 s ET 47 a len davaju rozne siroke pneu ?

dlho mi nedalo spat ET pre R16 a tak som hladal a hladal, az som nasiel stranku:
http://www.e-pneu.cz/rozmery_alu.php

a ono skutocne to ako je koleso zapustene do blatnika zavisi nielen od ET, ale aj od sirky disku ...

planujem kupit hlinikovy disk a pneu 195/65 a samozrejme rozmery ktore su v TP asi neexistuju, nasiel som napr.
6J x 15 ET 48

ak mam teraz na kolese disk 5,5J x 15 ET 44, tak ten novy disk (celkovo o 12mm sirsi) nebude zapusteny o 4mm viac do blatnika, ale bude o 2mm viac trcat von na vonkajsej strane (a o 10 mm na vnutornej strane) ... vid obrazok rafku na konci
http://www.e-pneu.cz/tech_podpora.php
Hyundai i30cw classic, 1,4 CVVT, 80kW, 4/2011
ajrton
**
Příspěvky: 354
Registrován: 24 črc 2011, 16:10

Re: Kola,disky,pneu

Příspěvek od ajrton »

a dalej:

casto sa tu opakuju nazory ze iny rozmer disku je potrebne zapisat do TP ...

otazka je, konkretne na zaklade akej pravnej normy a akeho § som povinny dat si iny rozmer zapisat do TP ?

ak mam platny certifikat TUV ze dany disk je schvaleny pre moje auto, tak snad je ten certifikat platny aj bez zapisu v TP a nikto ma nemoze obvinit a robit problemy za to ze jazdim s neschvalenou sucastou auta

odmietam zaplatit poplatky 10€ STK a 50€+6€ obvodnemu uradu za to ze mi platny certifikat formalne zapisu do TP

ved predsa aj napr. folie na okna musia mat certifikat a musia byt schvalene, ale nie je potrebne ich zapisat do TP, staci mat ten certifikat/karticku spolu s ostatnymi dokladmi pri sebe
Hyundai i30cw classic, 1,4 CVVT, 80kW, 4/2011
pietro32i
***
Příspěvky: 750
Registrován: 19 zář 2010, 02:01

Re: Kola,disky,pneu

Příspěvek od pietro32i »

To čo máš skutočne na nápravách od predajcu by malo byť zapísané v bodoch 41. a 42. TP, ak sa nemýlim. Tie rozmery čo si napísal sú zrejme zo spodnej časti TP pod "Ďalšie úradné záznamy" ako možné varianty.
S tými paragrafmi by ma to tiež zaujímalo ako to je v skutočnosti.
ajrton píše:ak mam platny certifikat TUV ze dany disk je schvaleny pre moje auto, tak snad je ten certifikat platny aj bez zapisu v TP a nikto ma nemoze obvinit a robit problemy za to ze jazdim s neschvalenou sucastou auta
S týmto sa dá súhlasiť snáď len čiastočne. Keby sa napríklad montovali na požiadanie do i30 aj xenóny, tak ty by si si ich podľa tejto logiky mohol kúpiť, domontovať a potom pri kontrole ukázať, že predsa máš certifikát o schválení týchto xenónov do i30 všeobecne. Neboli však schválené/zapísané pre konkrétne auto - tvoje. Podobne s ťažným zariadením, napríklad. Len tak "nahlas" rozmýšľam... :roll:
i30 1.4 CVVT, 80 kW (2010) Obrázek
ajrton
**
Příspěvky: 354
Registrován: 24 črc 2011, 16:10

Re: Kola,disky,pneu

Příspěvek od ajrton »

pietro32i píše:To čo máš skutočne na nápravách od predajcu by malo byť zapísané v bodoch 41. a 42. TP, ak sa nemýlim. Tie rozmery čo si napísal sú zrejme zo spodnej časti TP pod "Ďalšie úradné záznamy" ako možné varianty.
S tými paragrafmi by ma to tiež zaujímalo ako to je v skutočnosti.
ajrton píše:ak mam platny certifikat TUV ze dany disk je schvaleny pre moje auto, tak snad je ten certifikat platny aj bez zapisu v TP a nikto ma nemoze obvinit a robit problemy za to ze jazdim s neschvalenou sucastou auta
S týmto sa dá súhlasiť snáď len čiastočne. Keby sa napríklad montovali na požiadanie do i30 aj xenóny, tak ty by si si ich podľa tejto logiky mohol kúpiť, domontovať a potom pri kontrole ukázať, že predsa máš certifikát o schválení týchto xenónov do i30 všeobecne. Neboli však schválené/zapísané pre konkrétne auto - tvoje. Podobne s ťažným zariadením, napríklad. Len tak "nahlas" rozmýšľam... :roll:
no ale na urade to do TP toho MOJHO auta zapisu na zaklade coho ? predsa toho vseobecneho certifikatu pre i30cw 1,4 80 kW ... vyrobca ani predajca disku ti predsa neda certifikat s tvojim cislom karoserie ... :?:
Hyundai i30cw classic, 1,4 CVVT, 80kW, 4/2011
Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Kola,disky,pneu

Příspěvek od 89majlo96 »

Ak chces kupit len sirsi disk tak na zapisanie sa vykasli, to ti nikto neskontroluje pri cestnej kontrole aku ma disk sirku, pokial to na nom nebude napisane. Dolezite je ze budes mat 15" disk a pneu ktore sa budu zhodovat so zapisom v TP.
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
pietro32i
***
Příspěvky: 750
Registrován: 19 zář 2010, 02:01

Re: Kola,disky,pneu

Příspěvek od pietro32i »

ajrton píše:no ale na urade to do TP toho MOJHO auta zapisu na zaklade coho ? predsa toho vseobecneho certifikatu pre i30cw 1,4 80 kW ... vyrobca ani predajca disku ti predsa neda certifikat s tvojim cislom karoserie ... :?:
Ja rozumiem, čo myslíš, ani mne sa to nepáči, len sa snažím rozmýšľať ako by asi mohol rozmýšľať úradník či policajt. Aj keď sa ti narodí dieťa, tak dostane rodný list. Nestačí však ísť s rodným listom dieťaťa do zahraničia, musíš si ho dať zapísať do svojho pasu. V tomto prípade je nová súčasť tvojho auta (disky, xenóny, ťažné atď.) s certifikátom výrobcu dieťaťom s rodným listom, ktoré si musíš dať zapísať do pasu (TP). 8)
89majlo96 píše:Ak chces kupit len sirsi disk tak na zapisanie sa vykasli, to ti nikto neskontroluje pri cestnej kontrole aku ma disk sirku, pokial to na nom nebude napisane. Dolezite je ze budes mat 15" disk a pneu ktore sa budu zhodovat so zapisom v TP.
To je tiež pravda, čo však po nejakej nehode? To sa už potom dá skontrolovať a prísť o poistné plnenie kvôli tomu, že som nemal disky zapísané v TP by zamrzelo. Nehovoriac už o tom, keby došlo aj k nejakej zdravotnej ujme niektorého z účastníkov nehody.
i30 1.4 CVVT, 80 kW (2010) Obrázek
Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Kola,disky,pneu

Příspěvek od 89majlo96 »

museli by pravdepodobne dokazat ze disky boli hlavnou pricinou vzniknutia nehody
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
ajrton
**
Příspěvky: 354
Registrován: 24 črc 2011, 16:10

Re: Kola,disky,pneu

Příspěvek od ajrton »

no aby sme sa posunuli dalej a nevypisovali tu len svoje dojmy, nasiel som toto:
http://www.telecom.gov.sk/index/open_fi ... 09_464.pdf

V Y H L Á Š K A
Ministerstva dopravy, pôšt a telekomunikácií Slovenskej republiky
z 3. novembra 2009,
ktorou sa ustanovujú podrobnosti o prevádzke vozidiel
v premávke na pozemných komunikáciách

§ 5
Kolesá, pneumatiky a protisklzové reťaze

(1) Na vozidle sa smú používať len typovo schválené alebo homologizované pneumatiky určené výrobcom vozidla a výrobcom pneumatík, ktoré sú zapísané v osvedčení o evidencii alebo v technickom osvedčení vozidla.


vsetkych 13 odsekov §5 hovori len o pneumatikach ... o diskoch ani zmienka ...
Hyundai i30cw classic, 1,4 CVVT, 80kW, 4/2011
Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Kola,disky,pneu

Příspěvek od 89majlo96 »

no tak potom neviem co chces este riesit, pokial zachovas rozmery pneu v technickom preukaze tak mozes mat disk siroky kolko chces. A ked ti niekto nieco povie tak mu zacituj zo zakona. :wink:
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
ajrton
**
Příspěvky: 354
Registrován: 24 črc 2011, 16:10

Re: Kola,disky,pneu

Příspěvek od ajrton »

89majlo96 píše:no tak potom neviem co chces este riesit, pokial zachovas rozmery pneu v technickom preukaze tak mozes mat disk siroky kolko chces. A ked ti niekto nieco povie tak mu zacituj zo zakona. :wink:
kedze neviem najst disky s rozmermy ake mam v TP (t.j. 5,5J s ET 44 alebo 47) a kedze tu viacerí písu ze iny rozmer DISKOV je potrebne zapisat do TP tak sa len pytam ze na zaklade coho to tvrdia ... tak cakam kedy niekto z nich napise nieco konkretne ](*,)
Hyundai i30cw classic, 1,4 CVVT, 80kW, 4/2011
pietro32i
***
Příspěvky: 750
Registrován: 19 zář 2010, 02:01

Re: Kola,disky,pneu

Příspěvek od pietro32i »

Prinútil si ma tiež trochu hľadať, takže ti dávam do pozornosti § 21, ods. 2, písmeno b) Zákona č. 725/2004 Z.z.:
(2) Prevádzkovateľ vozidla nesmie v premávke na pozemných komunikáciách prevádzkovať vozidlo, ktoré
b) sa nezhoduje so schváleným typom alebo na ktorom boli vykonané neoprávnené zásahy do systému, komponentu alebo samostatnej technickej jednotky, alebo ktoré je dodatočne vybavené neschváleným systémom, komponentom alebo samostatnou technickou jednotkou,
Toto by podľa teba nestačilo? Aj keď nie je v tej vyhláške (464/2009 Z.z.), ktorú si citoval explicitne uvedené, že alternatívne disky podliehajú schváleniu, tak tento zákon implicitne určuje, že nesmieš použiť auto s nezapísanými diskami. Podobne je to aj v §17, písm. r) o technickej nespôsobilosti. Prieť sa ešte možno o to, čo znamená schválený komponent. Tu podľa mňa neobstojí ani tvrdenie, že komponent môžem považovať za schválený, keďže má certifikát TUV. Vychádzam zo Zákona č. 725/2004 Z.z., § 23, ods. 2:
(2) Osvedčením o evidencii časť II a technickým osvedčením vozidla sa preukazuje zhodnosť vozidla so schválením na prevádzku v premávke na pozemných komunikáciách.
To znamená, že ak niečo nie je v TP zapísané, nesmieš to používať pretože auto je nespôsobilé na premávku na pozemných komunikáciách.
Je to už dosť konkrétne?
i30 1.4 CVVT, 80 kW (2010) Obrázek
ajrton
**
Příspěvky: 354
Registrován: 24 črc 2011, 16:10

Re: Kola,disky,pneu

Příspěvek od ajrton »

pietro32i: nesuhlasim, podla mna si tie citovane odseky vykladas zle a to co tvrdis z nich nijako nevyplyva
Hyundai i30cw classic, 1,4 CVVT, 80kW, 4/2011
pietro32i
***
Příspěvky: 750
Registrován: 19 zář 2010, 02:01

Re: Kola,disky,pneu

Příspěvek od pietro32i »

Ak sa mýlim, tak chvalabohu, presvedč ma ešte o tom nejak konkrétnejšie, lebo tiež rozmýšľam nad diskami a tiež sa mi nechce ich dávať zapisovať za toľké peniaze. Ja platím úradníka na obvodnom úrade zo svojich daní a ešte mám platiť za to, že urobí IBA svoju prácu...
i30 1.4 CVVT, 80 kW (2010) Obrázek
Odpovědět

Zpět na „i30 Ostatní“