Kdo tady má Trajeta?

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
jiri.vacha
***
Příspěvky: 771
Registrován: 24 led 2012, 22:33
Bydliště: Loučná-Lom

Re: Kdo tady má Trajeta?

Příspěvek od jiri.vacha »

Mně kdysi jeden lakýra něco vysvětloval,že to prý rozpustí tu rez :-k a je to pak kovově čistý,takže možná to je ono :?: ,za tvé info budem rádi enjoy.Ono by to mělo tou chemickou reakcí tu korozi dokonale zakonzervovat,určitě se to dostane i mezi plechy což by bylo dobrý,tam já ten zinek nedostanu,já to akorát dokonale vysuším.Takže předem dík za tvé informace,budem je očekávat =D>
WARTBURG 1.3 WV -prodáno
HYUNDAI TRAJET 2001 2.7 6V LPG -po smrti(srdíčko)
HYUNDAI TRAJET 2004 2.7 6V LPG
Reklama
 

Uživatelský avatar
enjoy
****
Příspěvky: 1272
Registrován: 19 srp 2011, 20:23
Bydliště: Praha 3

Re: Kdo tady má Trajeta?

Příspěvek od enjoy »

pro představu... Ta zajímavá část začíná v 1:12 http://www.youtube.com/watch?v=kLvb_LLw3S4
Hyundai Matrix 1.5 CRDi VGT 81kw
miro13
**
Příspěvky: 135
Registrován: 29 črc 2009, 11:14
Bydliště: Humenné

Re: Kdo tady má Trajeta?

Příspěvek od miro13 »

pre jiri.vacha
co je to prosim za produkt ten ziarový zinok, objavila sa mi hrdza na pravom zadnom leme, musím s tým niečo urobiť...ďakujem...
Trajet 2.0 CRDI 2003
Škoda Forman
Lada 1200
kanal
**
Příspěvky: 150
Registrován: 22 zář 2010, 16:15
Bydliště: jižní plzeňsko

Re: Kdo tady má Trajeta?

Příspěvek od kanal »

Taky by me zajimalo, zarovy zinek se da strikat??? Na pravym zadnim lemu, stejne jako Mirovi :?: mam taky puchyre, jinde nic. Asi zaklety misto. Chtel jsem to uz resit minuly rok, ale jaksi na to nedoslo...Ted uz to odkladat nemohu, nebo bude trabl a skonci to jako u nik 2.7!
Trajet 2.0 CRDi, 2003
Uživatelský avatar
jiri.vacha
***
Příspěvky: 771
Registrován: 24 led 2012, 22:33
Bydliště: Loučná-Lom

Re: Kdo tady má Trajeta?

Příspěvek od jiri.vacha »

Když se opískuje třeba stará konstrukce,tak aby měla větší výdrž tak se před lakováním nastříká žárovým zinkem.Je to zinek drát asi 3mm průměr,speciální vzduchová pistole na stříkání s plynovým hořákem a posunem drátu,ten drát se v ní taví a vzduch to rostřikuje na tu konstrukci.Používá se to hlavně ve stavebnictví.Já tu hnilobu vždy necham opískovat bez jakehokoliv vaření a hned nastříkat tím zinkem,jak je to vařící tak to perfektně vysuší plech a tím horkem vyschne i ta dutina za ním.Skrze dirky a otvory zezadu to naplním naředěným resistinem,necham to vytéct co vyteče,odmastím a přetáhnu tím tmelem s vláknem.Ze spod zastříkam bitumenem na podvozky,zvenku dokytuju do finále a zalakuju.Nedoporučuju to nechat rozpracovaný přes noc nebot to znova navlhne.Já to takhle praktikuju již cca 10 let a můžu říct že nic lepšího jsem zatím neobjevil.Přiznam se že to neni můj nápad,ale mého kamaráda,budiž mu země lehká :cry:
WARTBURG 1.3 WV -prodáno
HYUNDAI TRAJET 2001 2.7 6V LPG -po smrti(srdíčko)
HYUNDAI TRAJET 2004 2.7 6V LPG
Uživatelský avatar
nik2.7
*
Příspěvky: 39
Registrován: 17 led 2012, 12:12

Re: Kdo tady má Trajeta?

Příspěvek od nik2.7 »

jiri.vacha: Ty jseš profík =D> , já bohužel ne [-X . Tak moc na tom nedokážu makat jako ty :mrgreen: . Pokusim to opravit s tou chemikálii od enjoy, oprava s tou chemikálii vypadá zajímavě a hlavně jednodušší :-k .
Uživatelský avatar
nik2.7
*
Příspěvky: 39
Registrován: 17 led 2012, 12:12

Re: Kdo tady má Trajeta?

Příspěvek od nik2.7 »

Aby jsem dodal,dnes mi v Trajetu nejdou zavřit dveře ze strany šoféra. Když zamknu klíčem dveře tak slyšim to cvaknutí, všechny dveře se zamknou kromě dveř se strany šoféra. Taky když jsem v autě a chci zmáčknout tlačitko dveř ze strany šoféra, zjistil jsem že to tlačitko nejde zmáčknout až do konce, jako by mu v tom něco bránilo.Čím to asi je?

Jo a jako by to nestačilo zjistil jsem včera že mi přestal fungovat tempomat. Tlačítko tempomatu svítí takže asi není kvůli spálené pojistky, jestli vůbec existuje pojistka tempomatu? Nereaguje ale žádné tlačítko tempomatu které má Trajet na pravé straně volantu. Čím to asi je a přestal fungovat tempomat v mém Trajetu?
Uživatelský avatar
valach
**
Příspěvky: 297
Registrován: 14 pro 2009, 16:42
Bydliště: Valašské Meziříčí
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo tady má Trajeta?

Příspěvek od valach »

enjoy píše:Co se tyce koroze,tak my prodavame takovy gel,je to kilove baleni,vypada to jako gel na vlasy a i to je v takovy ovalny doze..je to holandsky,nikdy jsem o tom neslysel,jmenuje se to Rustyco gel.
Ale co je hlavni,cemu jsem neveril,ze tohle lehce nanesete na korozi postizene misto,nechate chvili pusobit a pak jen otrete hadrikem.zustane vam krasne stribrny kov,laku se to ani nedotkne!
Dalo by se rict,takovy maly zazrak.casem dodam fotky pred a po...
Jak jsem koukal na to video te felicie,jako dobry,ale hodne tam toho nechal...tadytim gelem by to odstranil uplne.
Můžu se zeptat kolik stojí ten gel? Já používám odrezovač ale není to ono a jestli jsi schopen to poslat na dobírku? Díky za odpověď
Sonáta 2.0 16v r.v.96 102kW
Fiat punto sporting 1.2 16v r.v.2000 6rychlostní 59kW
Škoda Fabia 1.4 Mpi r.v.2000 50kw
Uživatelský avatar
nik2.7
*
Příspěvky: 39
Registrován: 17 led 2012, 12:12

Re: Kdo tady má Trajeta?

Příspěvek od nik2.7 »

enjoy: Taky mně zajímá ta cena a zda můžeš poslat na dobírku ten gel
Naposledy upravil(a) nik2.7 dne 05 bře 2012, 18:57, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
nik2.7
*
Příspěvky: 39
Registrován: 17 led 2012, 12:12

Re: Kdo tady má Trajeta?

Příspěvek od nik2.7 »

Taky mně zajímá ta černá barva na Trajeta kolik asi stojí a kolik této barvy budu potřebovat ?

Obrázek
Uživatelský avatar
jiri.vacha
***
Příspěvky: 771
Registrován: 24 led 2012, 22:33
Bydliště: Loučná-Lom

Re: Kdo tady má Trajeta?

Příspěvek od jiri.vacha »

Ahoj niku,moc tě nepotěším,to co popisuješ s těmi dveřmi je úplně stejný jako jsem měl já,stopro stejný příznaky,výměna motůrku centrálu :!: Když je auto studený,třeba po ránu,tak to funguje :?: ,nebo na první pokus to funguje a na podruhý ne :?: stačí zatopit v autě nebo na dveře svítilo slunce a už to nefunguje :?:nejde to zamknout ani vnitřně :?: Přesně tohle jsem řešil a skončil jsem u moturku centralu,prostě skončila jeho životnost,nepomohlo ani promazání,dnes tu měl taky někdo problem s centralem ale příznaky trošku odlišné,i když taky bych to typoval na ten motorek.Ty ale píšeš úplně stejné co jsem měl já.
Stěmi lemy mně ještě napadlo,až to očistíš pořádně :!: :!: tak ten plech lechce ohřej horkovzdušnou pistolí aby to vyschlo,pak řádně zakonzervovat ze spod i z vrchu :idea:

pro valach:odrezovač nefunguje,navic mam pocit že se oplachuje vodou a to mi trošku nejde dohromady.ta chemikálie by mohla fungovat,slyšel jsem to už od více lidí tak dejte echo jak jste dopadli,ja nerad měnim vyzkoušené,už jsem hold takovej,takže asi zůstanu u svého postupu,i když je pracnější :-k

jinak zdar práci,zítra měním př.okno,ve středu př. tlumiče,zimáky skoro na nule,nejde mi zavírat šuplíček na palubovce,výměna olej v motoru,filtr sání,filtr převodovky,filtr pilový,asi si půjdu koupit tiskárnu :idea: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
WARTBURG 1.3 WV -prodáno
HYUNDAI TRAJET 2001 2.7 6V LPG -po smrti(srdíčko)
HYUNDAI TRAJET 2004 2.7 6V LPG
Uživatelský avatar
nik2.7
*
Příspěvky: 39
Registrován: 17 led 2012, 12:12

Re: Kdo tady má Trajeta?

Příspěvek od nik2.7 »

jiri.vacha píše:Ahoj niku,moc tě nepotěším,to co popisuješ s těmi dveřmi je úplně stejný jako jsem měl já,stopro stejný příznaky,výměna motůrku centrálu :!: Když je auto studený,třeba po ránu,tak to funguje :?: ,nebo na první pokus to funguje a na podruhý ne :?: stačí zatopit v autě nebo na dveře svítilo slunce a už to nefunguje :?:nejde to zamknout ani vnitřně :?: Přesně tohle jsem řešil a skončil jsem u moturku centralu,prostě skončila jeho životnost,nepomohlo ani promazání,dnes tu měl taky někdo problem s centralem ale příznaky trošku odlišné,i když taky bych to typoval na ten motorek.Ty ale píšeš úplně stejné co jsem měl já.......
Mně to nefunguje ani když je auto studené ani když je zahřáté. Kolik ti stál ten motůrek centrálu? Máš nějakou fotku jak vypadá?
Uživatelský avatar
jiri.vacha
***
Příspěvky: 771
Registrován: 24 led 2012, 22:33
Bydliště: Loučná-Lom

Re: Kdo tady má Trajeta?

Příspěvek od jiri.vacha »

pro nika,tu barvu koupíš v jakékoliv prodejně autolaků,stačí ti decka,mín asi neprodaj,jestli nemáš pistoli tak ti to daj i do spreje,mam pocit cca 300kč.S tou deckou zvladneš ten zadni blatnik až k oknu.
WARTBURG 1.3 WV -prodáno
HYUNDAI TRAJET 2001 2.7 6V LPG -po smrti(srdíčko)
HYUNDAI TRAJET 2004 2.7 6V LPG
Uživatelský avatar
jiri.vacha
***
Příspěvky: 771
Registrován: 24 led 2012, 22:33
Bydliště: Loučná-Lom

Re: Kdo tady má Trajeta?

Příspěvek od jiri.vacha »

on ten motůrek nedobíhal dokonce a bránil jakemukoliv zamčení dveří,se to tam příčilo,foto nemam a na přesnou cenu se kouknu,ale mam pocit asi 2500,se slevou 2250kč,na vrakáči chtěl 1500kč,ale nevíš stáří a opotřebení takže jsem neriskoval.Je to ale stůpid práce ,ve dveřích je konstrukce stahování okna na které je namontován,rozebereš celý vnitřek dveří i s venkovní klikou :mrgreen: ale jde to dobře,zkusim ten moturek najit a vyfotit,mam ale pocit že jsem ho prozkoumal ](*,)
WARTBURG 1.3 WV -prodáno
HYUNDAI TRAJET 2001 2.7 6V LPG -po smrti(srdíčko)
HYUNDAI TRAJET 2004 2.7 6V LPG
Uživatelský avatar
nik2.7
*
Příspěvky: 39
Registrován: 17 led 2012, 12:12

Re: Kdo tady má Trajeta?

Příspěvek od nik2.7 »

jiri.vacha píše:pro nika,tu barvu koupíš v jakékoliv prodejně autolaků,stačí ti decka,mín asi neprodaj,jestli nemáš pistoli tak ti to daj i do spreje,mam pocit cca 300kč.S tou deckou zvladneš ten zadni blatnik až k oknu.
Ta černá barva kterou má můj Trajet má nějaké čislo anebo kód který musím uvést v prodejně autolaků? Pistoli mám , ten " zázračný " rozsprašovač PAINTZOOM kterou vynachvalují v telce. Ale na auto jsem ji ješťě nikdy nepoužil. A to musím nabarvit až k oknu? Nestačí střiknout tu barvu jen na místo opravy?

rozsprašovač PAINTZOOM
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „TRAJET“