Pískání kolem 50km/h

Moderátoři: vipe, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Marvel
*
Příspěvky: 15
Registrován: 17 lis 2011, 11:24
Bydliště: Brno

Pískání kolem 50km/h

Příspěvek od Marvel »

zdravím, asi od začátku tohoto roku mi začalo v rychlosti od 40 do 60 km/h auto vyluzovat takovej zvuk jako když v dálce jede šalina do ostré zatáčky (třeba na točně když jede pomalu). je to takovej nepravidelnej zvuk, ale v těch rychlostej je to slyšet stále. nemá na to vliv zažarená rychlost nebo otáčky motoru, sešláplá spojka taky nevede ke změně. auto ani netáhne na jednu stranu že by byla kouslá destička nebo něco a ložisko se mi zdá nepravděpodobný, protože to by se s rostoucí tychlostí zhoršovalo ten zvuk. něco podobného mi to dělalo před dvěma lety, ale po měsíci to zcela zmizelo, taky kolem 50km/h. pneumatiky jsou nové od listopadu.
díky za každou radu!
Hyundai Getz 1.3 ´05
Reklama
 

Uživatelský avatar
Haer
***
Příspěvky: 513
Registrován: 26 srp 2008, 20:28
Bydliště: brněnsko

Re: Pískání kolem 50km/h

Příspěvek od Haer »

Pred casem jsem mel neco podobneho viz:
https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=130&t=22896
Hyundai i30-2012 Style 99kW 04/2012...soucasnost Obrázek
Hyundai Accent LC OnAir 63kW 02/2006...04/2012 Prodano Obrázek
Suzuki Swift GLX 63kW 08/2002...07/2006 Prodano
Uživatelský avatar
Marvel
*
Příspěvky: 15
Registrován: 17 lis 2011, 11:24
Bydliště: Brno

Re: Pískání kolem 50km/h

Příspěvek od Marvel »

No, vypadá to na stejnou věc jako u tebe, chvění necítím. Včera sem to měl na heveru, kolama sem točil a odpor byl stejný na obou stranách, bylo slyšet šustění od brzd akorát, destičky mají cca 4mm tloušťku takže v pohodě. zkoušel jsem i nechat běžet to jedno kolo se zařazenou pětkou, trochu sem přidal plyn, vyřadil a vypnul motor a poslouchal-slyšet bylo akorát to šustění od destiček, ale to je zcela normální.

Co však nemůžu s jistotou říct je od kterýho kola to vychází. Asi vyzkouším to rozjet s oběma kolama ve vzduchu (snad se budou točit stejně a diferenciál mě to nebude kazit).

PS: ještěže jsem to měl včera na zvedáku, páč sem zjistil že teče olej přes vypouštěcí šroub #-o
Hyundai Getz 1.3 ´05
Uživatelský avatar
Haer
***
Příspěvky: 513
Registrován: 26 srp 2008, 20:28
Bydliště: brněnsko

Re: Pískání kolem 50km/h

Příspěvek od Haer »

Ono to asi neni tak lehke zjistit. To chveni i huceni bylo pro "cizi" skoro neznatelne, ale kdyz s autem jezdis kazdy den, tak to vnimas jinak. :) Vezl jsem v tom tehdy asi tri lidi a vsichni meli potize si neceho vsimnout. Servisak si taky nebyl uplne jisty, az kdyz na to vzal vzal naslouchatko, tak bylo jasno.
Hyundai i30-2012 Style 99kW 04/2012...soucasnost Obrázek
Hyundai Accent LC OnAir 63kW 02/2006...04/2012 Prodano Obrázek
Suzuki Swift GLX 63kW 08/2002...07/2006 Prodano
cecilek
**
Příspěvky: 115
Registrován: 11 dub 2010, 17:58

Re: Pískání kolem 50km/h

Příspěvek od cecilek »

To mě zase něco pískalo při devadesáti, někdy při stovce, někdy při osmdesáti.... šlo to jakoby od topení, tak jsem rozebral palubku, vyndal ven a jezdil bez ní, abych zjistil, že mi nahoře na předním okně nesedí okrasná lišta s gumou a vždy, když se do lišty opřel vítr, tak se to sloupkem ozývalo v prostoru pro nohy.....
Díky tomu mám utáhnutý všechny šroubky, co jsou v palubce a kolem a nic nedrnči. Lištu s gumou jsem vyhodil, koupil černý silikon a vytvořil si za dvěstě korun krásnou gumu kolem okna. (originál guma s okrasnou lištou stojí 1900,- bez DPH) =D>
Hyundai Sonata 2.0 16v r.v.1997
Uživatelský avatar
Marvel
*
Příspěvky: 15
Registrován: 17 lis 2011, 11:24
Bydliště: Brno

Re: Pískání kolem 50km/h

Příspěvek od Marvel »

mě to dělá furt, nezávisle na větru a není to ten typickej zvuk foukání škvírou, takže meluzínu bych vyloučil. ještě sem zpozoroval jednu věc: zkusil jsem z 90km/h prudce zabrzdit skoro až na nulu a několik stovek metrů nebylo slyšet vůbec nic, pak se to postupně vracelo. jo a když je auto studený (rozuměj nejede dlouho nebo jenom ve městě) tak to dělá hlasitěji než po okreskách kde se jezdí rychleji. možnosti jsou asi jenom 3-ložisko, brzdy, převodovka
Hyundai Getz 1.3 ´05
Uživatelský avatar
/ross/
*
Příspěvky: 46
Registrován: 10 úno 2012, 20:42
Bydliště: Žamberk

Re: Pískání kolem 50km/h

Příspěvek od /ross/ »

Ahoj, když to tak čtu, tak mě napadá, že mě kdysi známý říkal, že to může dělat kamínek zadřený do brzdové destičky. Podobný problém jsem měl kdysi u Favorita. :-k Ono při vyžších rychlostech ty zvuky nejsou kolikrát slyšet. Možná bych kouknul na destičky. :roll:
Getz 1.4 r.v. 2008
Uživatelský avatar
enjoy
****
Příspěvky: 1272
Registrován: 19 srp 2011, 20:23
Bydliště: Praha 3

Re: Pískání kolem 50km/h

Příspěvek od enjoy »

Dělá to ikdyž začneš lehce brzdit?
Hyundai Matrix 1.5 CRDi VGT 81kw
Uživatelský avatar
Marvel
*
Příspěvky: 15
Registrován: 17 lis 2011, 11:24
Bydliště: Brno

Re: Pískání kolem 50km/h

Příspěvek od Marvel »

vyzkouším, podívám se. díky za nápady a rady
Hyundai Getz 1.3 ´05
Uživatelský avatar
Marvel
*
Příspěvky: 15
Registrován: 17 lis 2011, 11:24
Bydliště: Brno

Re: Pískání kolem 50km/h

Příspěvek od Marvel »

pánové, tak můj problém zmizel... auto měl poslední týden příbuzný a nějak prej pošolichal s nastavením ventilátoru a topením a už je zcela ticho. takže to nakonec byla meluzína :)
díky všem!
Hyundai Getz 1.3 ´05
Odpovědět

Zpět na „GETZ“