Nelepte se na kamiony!!!

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nelepte se na kamiony!!!

Příspěvek od FISHkaa »

milosh píše:Tema jako rozebirat politiku a benzin vs diesel.

To mi pripomina slavny "citat":

Hadat se v internetove diskusi je jako soutezit na paralympiade. I kdyz vyhrajes, stejne jsi retard :lol:
+ 1 :mrgreen: tohle si musím zapamatovat! :-)
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
Reklama
 

Uživatelský avatar
Deegr
****
Příspěvky: 1061
Registrován: 19 úno 2012, 12:59
Bydliště: Klatovy

Re: Nelepte se na kamiony!!!

Příspěvek od Deegr »

Davidos: To bohužel ten řidič toho kamionu neví. Ne všichni se nalepí, ale vždy se najde blbec. A s tím předjížděním do kopce. To bylo po asi po delší době místo, kde ho ten kamion mohl předjet. Víte, i já si řeknu tohle: I když mě to pojede jen 30km/h a jemu 25km/h tak ho předjedu, protože pak už nemusím mít příležitost a ty osobáci mě můžou předjet kdykoli.
Hyundai i30 N Performance
Kia Pro Cee'd GT 2015 Prodáno
Hyundai i30 1.6 GDI Style 2012 Sold
Fiat Stilo Abarth 2.4, 2002 Sold
Fiat Bravo HGT 2.0 20V,1996 Crash
Fiat Uno 1.4,1991 Sold
Uživatelský avatar
Davidos
***
Příspěvky: 667
Registrován: 28 čer 2010, 20:07
Bydliště: Česká Lípa

Re: Nelepte se na kamiony!!!

Příspěvek od Davidos »

Jasně...píši jen co jsem zažil..ale můžu říct,že vždy když mám před sebou nebo za sebou kamion tak nejsem ve svý kůži... :mrgreen:
Hyundai i30 combi 2gen. 1.6 mpi r.v.2015
Škoda Octavia combi 1.9 tdi r.v. 2000
Hyundai Lantra 1.6 16V r.v. 1999
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: Nelepte se na kamiony!!!

Příspěvek od laufas »

Hardcam píše:Muj postreh z nekolika diskusi:

1) kamionak ma vzdy potrebu poucovat nekamionaka o tom, jak strasne tezky to ma na silnici
2) kamionak najezdil miliony kilometru a uz vi, jak se to ma delat - kdyby jezdil osobakem, pravdepodobne by dodnes netusil
3) kamionak muze porusovat predpisy - jede s kolosem, kterej blbe brzdi a stejne pospicha, kotoucek je neco jako hrozba
4) respekt ma pouze jednu podobu - vy respektujte kamion
5) s kamionakem je lepsi o situaci na silnici nediskutovat, nikdy se neshodnete

K tomu se snad vic rict neda...kdo delal papiry, tak snad vi, ze ma udrzovat bezpecnou znalenost a to samy plati i pro ty chlapce v tilkach a upocenych trenyrkach, ze se nemaji lepit na auta jedouci po dalnici 100kmh...na tu rychlost ma kazdej stejny pravo jako kamion :!:
Dal jsem to necetl a bohate mi to staci. Souhlasim ve vsech 5 bodech s Hardcamem! Sam mam v rodine kamionaka a s tim se neda shodnout snad na nicem ohledne rizeni. Ze se nemam nikomu lepit na prdel (krome pritelkyne :-D ) je snad bez debat.
i30 1.4 + kn, 12/2007
Uživatelský avatar
mnkk
****
Příspěvky: 1317
Registrován: 04 srp 2010, 16:33
Bydliště: Československo

Re: Nelepte se na kamiony!!!

Příspěvek od mnkk »

S poslednou vetou úplne súhlasím. :mrgreen: Kamióny mi vobec nevadia, ani nie som kamionista. Poznám jedného a s tým sa baviť veru nedá. Takých je ale vela v každej profesii...
Santa Fe 2,2 CRDi 143kW TM

ex
H1 Tour 2,5 CRDi 125kW TQ
i30 1,4 cvvt 80kW LPG FDh
Santa Fe 2,2 CRDi 147kW DM
Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Nelepte se na kamiony!!!

Příspěvek od Farrael »

Hezkej topic. Jste se zase předvedli :mrgreen: . Jak už tu psali jiní ani jedna strana nemá na svém písečku čisto a než nejdřív kritizovat tak bych si zametl před vlastním prahem. Na každé straně se najdou hovada a lidi, kteří jsou normální a normálně uvažují.

Velkou roli tu hraje tu takzvaná pasivní agresivita. Příklad za všechny je ten, kdy někdo jede těch osmdesát a kamion chce jet devadesát. Pokud ještě vezu něco co by se mohlo rozbít tak fajn, ale i tak se dá tomu kamioňákovi pomoct pokud to půjde. Příklad za všechny je hlavně na dálnicích či dvoupruzích. Na dálnici může i ten pomaleji jedoucí často pohodlně přejet dočasně do rychlého pruhu. Kamioňák ho nebude objíždět, celkem rychlo ho předjede a ten co potřebuje jet rychleji se zase zařadí do pravýho pruhu. Vtip je v tom, že spousta lidí je buď natvrdlá, nebo slepá, nebo prostě si řekne já toho "blbce" za sebou vycvičím. A všechno je to jen o lidské blbosti a ignoranci k ostatním.

A úpřímně musím za sebe říct, že mě pomaleji jedoucí dodávka či náklaďák ev. kamion pustí daleko častěji před sebe (i kdyby měli zastavit) než osobák. Takže je to jen a jen o té ohleduplnosti.
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Nelepte se na kamiony!!!

Příspěvek od matysekul »

Snažil jsem se celá léta být ke kamionům tolerantní,ale už tolik nejsem.Pár debilů,kteří se do malého kruháče napasují jako s osobákem s heslem,já to klidně převálcuji,jsem větší a vy debilové uhněte,mně vyléčilo.Nebo ti co mi na dálnici vlétnou před čumák bez blinkru a na poslední chvíli,aniž by koukali jak rychle jedu,hlavní jsem já a moje důvody,ten co mu tam vjedu,ať se klidně posere.Když už tě pustím před sebe,aspoň ti nenechám místo,abys se mohl bezpečně zařadit atd.,atd.
A když tak pročítám diskuzi,tak mně je k blití.Jsem kamioňák a kdo je víc,ty se mi nelep na prdel,já můžu páč pospíchám.To jsou přesně ty argumenty a chování,za které vás lidi nesnášejí a rozhodně si těmito argumenty přízeň nezískáte.
Každoroční školení řidičů prodělávám taky a proto vím,že pravidla silničního provozu platí pro všechny.
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Uživatelský avatar
jarik65
***
Příspěvky: 795
Registrován: 10 říj 2008, 09:44
Bydliště: Bohumín

Re: Nelepte se na kamiony!!!

Příspěvek od jarik65 »

[quote="m

Hadat se v internetove diskusi je jako soutezit na paralympiade. I kdyz vyhrajes, stejne jsi retard :lol:[/quote]

=D> =D> =D>
HYUNDAI TUCSON 1.6 T-GDI 4WD White Polar Best of Czech 2018
HYUNDAI ACCENT 1.6i CVVT Elegance Extreme Blue
koupeno 11-2008 věnováno synovi na dojetí
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 8061
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Nelepte se na kamiony!!!

Příspěvek od Mexican »

sry ze to bude mimo temu, ale napisat to o paralympiade a retardovi, moze fakt len totalna guma. A ti co s tym suhlasia su evidentne jeho kolegovia s fabriky na kaucuk. Jednak ze paralympionici by vas v absolutnej vacsine sportov rozobrali na cucky mili internetovi svalovci a jednak ide o postihnutych fyzicky a nie psychicky.

cele tri strany vznikli kvoli tomu aby sme sa nelepili kamionakom na naves. Co je logicke. Teda aspon pre mna. nelepim sa na prdel ani cyklistom, ani motorkarom. Ak to raz naperem pod naves, tak je game over a umrem. Moja blbost, nemyslim - zaplatim zivotom. kamionak si da cigo a pojde dalej prevazat jogurty cez pol europy.

Ak to ale kamionak nedobrzdi tak tym mojim tureckym korabom prejde ako noz maslom a tiez si da cigo a zrejme bude viest jogurty cez pol europy. ja vsak budem zrolovany spolu s Accentom. A tu je ten zasadny rozdiel

Preto aj u diskuzii cyklisti vs auta hovorim - ano, hafo cyklistov su magori. Ale uvedomte si, ze na kazdy brnk mozu velmi zle doplatit. A tak musi vzdy platit, ze ten najsilnejsi, najvacsi a najtazsi musi byt na cestach ten najohladuplnejsi
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023
Uživatelský avatar
lada 71
***
Příspěvky: 537
Registrován: 08 úno 2011, 10:51
Bydliště: Nordböhmen

Re: Nelepte se na kamiony!!!

Příspěvek od lada 71 »

Je vidět že pomalu začíná léto a toto téma ja jako dělané do té pravé okurkové sezony.
1) Není prdel jezdit s kamionem, kterej má na délku 17 - 19m a plně naloženej váží 40 tun.
2) Už to tu taky Deegr naznačil, pokud se kamion loudá do kopce 40km/h nebo i pomaleji, tak mu to vážně momentálně víc nejede. Ten řidič si to auto nekupoval většinou sám a bylo mu přiděleno, tak že pan majitel, kterej koupí auto s výkonem 360 - 400 koníků a vozí se na autě náklad do plnejch 24 - 25 tun, tak v kopcích to prostě nepojede!
3) Bejt omezenej denním výkonem a denní dobou jízdy, je skutečně někdy psychicky stresující. Těšíš se po delší době domů a díky tomu, že někdy chytneš zácpu, nebo tě pozdě naloží nebo složí a ty to už nestíháš na výkon dojet domů a trávit další víkend v boudě na čerpačce jen třeba 50km od baráku, to prostě zamrzí. Každá práce má ale něco a ani toto v žádném případě nedává pravomoc řidiči TIR jet jako prase, nebo si prostě něco na silnici vynucovat jen z pozice silnějšího a většího.
4) Větší ohleduplnost ostatních řidičů, k řidičům kamionů je na místě. Hlavně nedělat záměrné schválnosti (pustit, neomezovat).
5) Bohužel, mezi řidiči TIR, jich je asi tak jen 50%, co jsou skutečnými profíky, svou práci mají rádi a ovládají vše, co tato nárožná práce vyžaduje. Ostatní z nich jsou lidé, kteří když nic neumějí a nemůžou sehnat práci, tak si řekne, že si udělá profesák a půjde jezdit kamionem. Po odjetí prvních 500 km po dálnici si najednou začne o sobě myslet, že to je brnkačka a už je z něj hotovej tirák a nikdo na něj nemá.
6) Na nákladní auta neexistují zimní pneumatiky. Jsou to univerzály. Tahač s návěsem má celkem 12 pneu a firma, která má dejme tomu 50 kamionů, by musela mít uskladněných 600 pneu.
7) Když je někdo magor, tak je magor ať sedí za volantem osobáku, nebo i toho náklaďáku.
8) I když řidičům TIR já osobně rozumim a mooc dobře vím, co jejich práce obnáší a sám o sobě si myslím, že jsem k nim maximálně tolerantní, tak sem tam mě chování a reakce nějakého individua taky pěkně vytočí. Ale rozhodně v sobě nemám touhu se nějak mstít, nebo vychovávat. Silnice je pro všechny a neplatí tam žádné upřednostňování pro většího, silnějšího, rychlejšího nebo prestižnějšího řidiče jakéhokoliv auta.
Hyundai i30 Comfort, 1,6 CRDi VGT - 85kW, Vivid Blue, 07 / 2010.
Oil: Shell Helix Diesel Ultra 5W-30. Benzina - Verva Diesel / Euro Oil - Optimal Diesel (bez biosložky) + VIF
"Ať to má kozy nebo kola, vždy s tím budou problémy".
matysekul
Moderátor
Příspěvky: 3020
Registrován: 04 říj 2008, 17:50
Bydliště: Česko

Re: Nelepte se na kamiony!!!

Příspěvek od matysekul »

Hezky shrnuto =D>
i30cw 1,6 CRDi VGT comfort,85kW,Vivid blue, 12/2008 bývávalo
Kia Cee´d SW 1,6 GDi,Exclusive,Sand Track,10/2014 bývávalo
Hyundai Tucson 1,6 T-GDi 110 kW, Smart, SUNSET RED Pearl, 06/2021
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Nelepte se na kamiony!!!

Příspěvek od Hardcam »

lada 71 píše: Silnice je pro všechny a neplatí tam žádné upřednostňování pro většího, silnějšího, rychlejšího nebo prestižnějšího řidiče jakéhokoliv auta.
Ano. Takze ta tolerance, o ktery pises v jednom z bodu, by mela platit vzajemne, nikoliv jednostrane. Nikdo nikoho nenutil jit ridit,delaji to zcela dobrovolne. Ja ty kluky obdivuju, obdivuju jak parkujou, jak musej cekat x hodin ci dni nez je nekdo slozi, obdivuju jejich vydrz a schopnost jet i pres befel nadrizenyho s prelozenym autem, sjetyma gumama atp., ale presto jsem ochotnej je tolerovat do miry, do ktery toleruji na silnici oni me. Jet mezi kamionama opravdu neni nic prijemnyho, nevidim duvod, proc je na prehlednym useku nepredjet, byt jedou 90kmh nebo na omezovac. Deegr to napsal presne s efektem, ktereho nechtel docilit, po tyhle agitce ma opravdu clovek chut se na nejakou toleranci vysrat a myslim si, ze jsem tolerantni az dost - pustim chodce na prechodu bez rozdilu veku a stavu nohou, pustim kamionaka, protoze mi je jasny, ze jeho kolos se v krizovatce zdrzi 5x dyl nez osobak a cekat, az se mezi tolika auty na silnici udela vhodny prostor je pakarna, ale po tom co tu ctu a co bych s chuti nazval vydiranim, nemam pocit, ze o vetsi toleranci prosi, ale ze si ji vynucuji, protoze jinak nas nechaj chcipnout hlady.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Deegr
****
Příspěvky: 1061
Registrován: 19 úno 2012, 12:59
Bydliště: Klatovy

Re: Nelepte se na kamiony!!!

Příspěvek od Deegr »

Tak to samozřejmě není. Řekněme, že mé vyjadřovací schopnosti nejsou na úrovni a nedokážu tu napsat přesně to, co myslím a pak to vyzní jinak. Moje chyba. Tak to zkusím jinak. Soudce, aby vynesl verdikt musí znát všechny aspekty případu. Jenže tady většina lidí s kamionem nikdy nejela a přesto soudí. To je jako kdyby jste šli k soudci a soudce vyslechl jen názor toho druhého a vás by už nevyslechl. Takhle soudit nelze, stejně jako nelze obviňovat kamiony, že se předjíždí, atd, když jste s tím kamionem nejeli. Já osobně se na zadky nikomu nelepím. Řidič v osobáku se něčeho lekne, třeba zvěře a dupne na brzdu. Mám dost rozumu na to, abych věděl, že riziko je větší, než zisk, protože ho můžu zabít, pokud to včas neubrzdím. Nikde jsem nepsal, že tyto věci dělám, ale jen že chápu důvody, proč někteří to udělají, protože i mě to napadne, ale prostě to za to nestojí. Trochu mě mrzí, že mé argumenty nebyly pochopeny správně, ale jak jsem řekl, za to mohu nejspíše já.
Hyundai i30 N Performance
Kia Pro Cee'd GT 2015 Prodáno
Hyundai i30 1.6 GDI Style 2012 Sold
Fiat Stilo Abarth 2.4, 2002 Sold
Fiat Bravo HGT 2.0 20V,1996 Crash
Fiat Uno 1.4,1991 Sold
Uživatelský avatar
jiri.vacha
***
Příspěvky: 771
Registrován: 24 led 2012, 22:33
Bydliště: Loučná-Lom

Re: Nelepte se na kamiony!!!

Příspěvek od jiri.vacha »

Deegr:ahoj chlape,sis docela naběhl s tímto tématem,kdo za tím neseděl ten nepochopí mentalitu kamionáka,odvoláváš se na plnění aetru,ale na jednu věc si zapoměl.Za řidičem kamionákem taky sedí šéf,a někdy to je šéf kterej je na penízky.Ze sedmi mých šéfů byly jen dva slušný.Jinak to bylo pořád o jednom:to stihneš....to musíš naložit....napiš si dovolenou....přidej jsou tam jen do...to dojedeš,a pořád dokola.O technickém stavu aut radši nehovořim,páč už byste nikdy na silnici nevyjeli,kdyby jste věděli s čím vším se na silnici vyjelo,dnes to určitě není o nic lepčí :!: Nedivte se že sou někteří vynervovaný a agresivní,když maj za sebou 1000km v kuse,za týden naspáno 14hodin po částech a rodinu vyděli někdy před měsícem,na telefonu porád šef,kde seš!!!To se pak blbě přemejšlí o situaci na silnici,když myslíte na spoustu věcí(rodina,možný vyhazov,dostanu vůbec zaplaceno,přežiju to,špatná strava)Samozřejmě to nikoho neomlouvá,každej je zodpovídá za své chování.Proto prosím ostatní řidiče,myslete nato,až na vás zas nějaký jantar kamionák zatroubí,zabliká,zbrzdí vás,mávněte nad tím rukou ,ujedte,odbočte prostě pryč od něj,on to nemyslel zle,jen to nedomyslel,protože vy víte proč.

S ježděním jsem praštil před devíti lety,kluk se mi narodil :D/ ,každý den jednou nohou v kriminále,nechtěl jsem již riskovat,práce je to krásná,zjezdil jsem celou evropu,švédsko ,norsko,anglie,i v irsku jsem byl,ale strašně náročná,málokdo na to má.
Děkuji
WARTBURG 1.3 WV -prodáno
HYUNDAI TRAJET 2001 2.7 6V LPG -po smrti(srdíčko)
HYUNDAI TRAJET 2004 2.7 6V LPG
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Nelepte se na kamiony!!!

Příspěvek od Hardcam »

jiri.vacha píše:Nedivte se že sou někteří vynervovaný a agresivní
To snad nemyslis vazne, agresivni a vynervovanej nema sedat za volant. Pokud se mu prace nelibi, necht si najde jinou. My se chceme dostat domu zivi.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Odpovědět

Zpět na „Pokec“