Vibrácie v spojkovom pedáli

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátoři: nulda, 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
sedrik_7
**
Příspěvky: 235
Registrován: 15 led 2011, 10:30
Bydliště: Košice

Vibrácie v spojkovom pedáli

Příspěvek od sedrik_7 »

Ahojte,
zrejme sa táto téma nebude týkať všetkých, ani nikomu neprajem aby mal s autom nejaký problém, ale tento rok mi bola menená spojka, pretože sa objavili v niektorých vozoch výrobné chyby a spojka pri cúvaní pískala. Menili mi ju v servise v Košiciach. S výmenou som bol spokojný, kým som si však nevšimol, že pri akomkoľvek stave prevodovky ( či mám neutrál alebo zaradenú rýchlosť - to je jedno) ak sa dotknem spojkového pedála, stačí úplne jemne, cítim vibrácie. Sú dosť slušné, pokiaľ by to bolo zanedbateľné, tak to neriešim, ale vibruje to dosť.

Dnes som s tým bol v servise, po dlhšom čase síce, ale našiel som si čas a "chuť", ktorú som dnes už aj po návšteve servisu stratil. Neviem kto z Vás už čítal, ako som písal svoju skúsenosť práve s výmenou spojky, pričom to bol ešte len začiatok tých pribúdajúcich výmien. Zhrniem to. Navštívil som s priateľkinou i30 servis v Košiciach, opísali sme im ako to píska, kedy to píska. Poslali nám von staršieho pána, mechanika. Ten otvoril kapotu a lankom začal "túrovať" motor, kecal o tom, že motor mení svoj zvuk s pribúdajúcimi kilometrami. Hovoril úplne o inom a poslal nás preč, pretože vraj ak je to chyba, tak máme auto v záruke a určite sa to prejaví. Ďalší deň sme navštívili opäť servis v KE, ale novootvorený s inými ľuďmi, hoci je to tá istá firma. Tam to riešili, spojku objednali a vymenili. Začalo sa to prejavovať aj na mojom aute, tak som to riešil tiež v "novom" servise a bez problému to všetko vymenili až na to, že mi teraz ten pedál vibruje.

Dnes som šiel do "nového" servisu v KE, bohužiaľ spojku mi riešil mechanik, ktorý bol predelený do "veľkého" servisu v KE, tak ma poslali tam, aby sa na to pozrel človek, ktorý mi to tam menil. Nebol som príliš nadšený z toho, že ma posielajú do tamtoho servisu, pretože moje skúsenosti sú úplne nanič. Došiel som hore a čo nevidím ?! Mne menil spojku práve ten starší mechanik. Očividne ma to potešilo, auto som im tam hodinu nechal a potom ma privítal s kľúčom v ruke a išli sme na "skúšobnú jazdu", hoci neviem čo tým chcel riešiť, keď som im jasne povedal, že spojka vibruje ako pri stojacom aute, tak pri rozbehnutom. Nasadli sme spolu teda do môjho auta a predstavte si a to ma fakticky prihnalo k nervom, začal mi hovoriť to, že motor mení svoj zvuk po ubehnutých kilometroch. Myslel som, že sa rozplačem. Presne tá istá rozprávka ako pri pískajúcej spojke. Asi 5 krát som ho prerušil a hovoril som mu, že ja neriešim to o čom on rozpráva, začal mi tam preraďovať, podraďovať - predstavte si prvú jazdu v autoškole ! Vrátili sme sa po "prechádzke", povedal, že ak je niekde chyba, auto je v záruke a prejaví sa to - presne tá istá rozprávka ako predtým. Schmatol som kľúče a odišiel som preč.

Máte s týmto nejakú skúsenosť prípadne viete poradiť v čom asi môže byť problém ? Ja osobne si myslím, že problém bude niekde v tom, že ak menili spojku, spolu so spojkovou lamelou, niečo tam museli zle pripevniť, prípadne tie vibrácie robí prítlačný kotúč spojky. Neviem, myslím si na základe iných skúseností môjho známeho, ktorý mal problém so spojkou po tom, ako vymenil lamelu a po niekoľkých kilometroch mu odišla kompletne celá spojka.

Trochu som sa rozpísal, ale mám na záver ešte jeden odkaz pre ľudí navštevujúcich Košický servis - ľudia, NIKDY tam nechoďte !!! Radšej dajte 10 eur na benzín a choďte do Michaloviec, ručím Vám za to, že tam je to oveľa lepšie, od personálu, po odvedenú prácu !

Ďakujem za pozornosť a očakávam rady, tipy :)
Hyundai i30 1,4 CVVT , 80kW , ročník 5/2010
Reklama
 

pietro32i
***
Příspěvky: 750
Registrován: 19 zář 2010, 02:01

Re: Vibrácie v spojkovom pedáli

Příspěvek od pietro32i »

Hehe, asi viem ktorého staršieho mechanika myslíš. Tiež ma jeden "školil" ako mám hádzať qualty, a že to nie spojka ani prevodovka, to ja som ten pako, čo ich nevie používať. Už začínam vážne uvažovať o tom trvalom prechode mimo košické servisy. Zo začiatku sa ten novootvorený zdal byť celkom dobrý, keďže však asi nemá vlastných mechanikov, ale striedajú sa tam stále tí istí z horného servisu, tak to je z kaluže do blata.
Mne spojka nevibruje, ale keď ju stlačím, tak je počuť také cvaknutie a prenesie sa jemný ráz cez pedál aj cez rýchlostnú páku, aj pri neutrále. A neviem plynulo zaradiť rýchlostný stupeň. Myslím tak, že nebude nič počuť, ani cítiť cez pedál ani páku. Keď som to predvádzal tomu chmuľovi, tak spravil zo mňa debila, že nekoordinovane púšťam plyn pri preraďovaní. Akurát, že to buchne aj pri pohýnaní sa aj bez plynu. Nemal som chuť sa s nim hádať, mám čas ešte tri roky do skončenia záruky a pri mojom km nájazde neexistuje, aby sa to za ten čas nedosralo úplne, ak to teda naozaj nie je ďalšia z vydarených vlastností i30. Budem mať potom aspoň novú spojku a nech skúsi niekto z nich povedať, že na spojku sa rozšírená záruka nevzťahuje. Pre istotu asi zájdem do servisu s týmto ešte raz, nech mám doklad o tom, že som mal snahu to riešiť.
i30 1.4 CVVT, 80 kW (2010) Obrázek
sedrik_7
**
Příspěvky: 235
Registrován: 15 led 2011, 10:30
Bydliště: Košice

Re: Vibrácie v spojkovom pedáli

Příspěvek od sedrik_7 »

Tak ja mám chuť zavolať do Michaloviec. Ibaže ak tam pôjdem, tak mi na to pozrú, ale prípadné súčiastky zrejme budú musieť objednať, takže by som tam liezol dvakrát. Keby stačilo ísť a hneď to vyriešia, tak neváham.
Zatiaľ neviem, či to nechať tak, alebo je to závažná chyba. Čakám na iné reakcie :)
Hyundai i30 1,4 CVVT , 80kW , ročník 5/2010
Vladak
**
Příspěvky: 140
Registrován: 15 pro 2010, 21:13
Bydliště: Břeclav

Re: Vibrácie v spojkovom pedáli

Příspěvek od Vladak »

Diagnostika závad na spojce, viz pdf :
www.emt-czech.cz/soubory/soubory/Tech-info/Valeo_.pdf
sedrik_7
**
Příspěvky: 235
Registrován: 15 led 2011, 10:30
Bydliště: Košice

Re: Vibrácie v spojkovom pedáli

Příspěvek od sedrik_7 »

Ďakujem, tým aspoň zistím v čom je chyba, no bohužiaľ to aj tak nevyriešim, však auto mám ešte 3 roky v záruke :-/
Hyundai i30 1,4 CVVT , 80kW , ročník 5/2010
sedrik_7
**
Příspěvky: 235
Registrován: 15 led 2011, 10:30
Bydliště: Košice

Re: Vibrácie v spojkovom pedáli

Příspěvek od sedrik_7 »

Ahojte, mám za sebou dvojtýždňovú dovolenku , pribudlo mi cca 3000 km . Spojka mi vibruje ako sviňa, teraz dokonca aj pri úplne zašľapnutom pedáli. Nedokážem ale nabrať odvahu a ísť do toho priblblého servisu, kde nikdy nevedia, čo je s autom, pretože na mňa zas budú pozerať ako na debila. Moji známi ( jeden je mechanikom VOLVO,OPEL,CHEVROLET) mi tvrdí, že to onedlho odíde a zostanem niekde visieť, ďalší známi mi tvrdí, že je v prdeli spojková lamela a že to zle poskladali a že robia chybu pri tom, že keď menia spojku, nemenia spojkové ložisko. Tak to s tým posierajú a moja spojka sa už neskutočne trasie, vibruje. Je neskutočné mať dvojročné auto a pri riadení sa cítiť ako v 10 ročnom. Išiel by som radšej do Prešova alebo Michaloviec, neviete ako je to s náhradným vozidlom ? Pre prípad, že by som im nechal auto na pár dní, mám nárok na náhradné vozidlo ?
Hyundai i30 1,4 CVVT , 80kW , ročník 5/2010
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Vibrácie v spojkovom pedáli

Příspěvek od 69pavel »

pokud vibruje spojkovy pedal tak je vadny pritlacak,nektery veleskuseny mechos to proste pri nasazovani prevodovky na motor nezvladl a jebnul spojkovou hrideli do pritlacaku ,tim se ohly jazycky na pruzine,reklamovat at to vymeni,je to jejich chyba



EDIT: podivej co ti tehdy menili, myslim ze zrovna u i30 se musi menit cela sada(lamela,pritlacak,spoj.lozisko)
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
sedrik_7
**
Příspěvky: 235
Registrován: 15 led 2011, 10:30
Bydliště: Košice

Re: Vibrácie v spojkovom pedáli

Příspěvek od sedrik_7 »

Ja som to už raz reklamoval. Niečo viac než mesiac dozadu. Došiel som do servisu s tým, že keď mi vymenili spojku kvôli pískaniu, tak mi začal pedál vibrovať. Pozerali na mňa ako na debila, že to nie je možné, aby skúsený mechanik zle poskladal alebo niečo.Dva dni som ich chodil presviedčať, že to nie je v poriadku, keď pedál vibruje. Napokon som im auto nechal a oni vymenili spojkové ložisko. Auto mi odovzdávali s tým, že je všetko v poriadku a že už nevibruje, pričom to stále vibrovalo. Teraz to vibruje oveľa viac a už vidím ako na mňa zas budú pozerať a tvrdiť, že oni nič necítia ako to bolo naposledy. Už ma to štve, ten ich prístup. Niečo poserú a potom idú presvedčiť človeka, že je všetko v poriadku. Vyhodíš peniaze za nové auto a oni doslova odmietajú opravovať po sebe chyby, najradšej by som sa niekde sťažoval.
Hyundai i30 1,4 CVVT , 80kW , ročník 5/2010
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Vibrácie v spojkovom pedáli

Příspěvek od 69pavel »

bohuzel to jsou jejich manyry,nikdo nechce uznat nejakou reklamacni chybu,trvej na tom ze pedal pred vymenou nevibroval a mozna by jim nebylo naskodu pohrozit reseni pravni cestou pokud nejsou schopni opravit auto tak jak ma byt,anebo ze to na jejich naklady nechas opravit jinde.k tomuto bys potreboval znalecky posudek a pote se snimi soudit.


ach jo kam jsme to dnes dopracovali,vse je v lidech a jejich pristupu,je videt ze jsou mezi nama cim dal vetsi zmrdi a tupci zhovadili,jinak to nejde nazvat

jak tu ctu nektere dalsi prispevky tak idealni byto bylo hodit vse do televize a udelat jim kampan na jejich kvalitni vozy,jsem zvedav jak by potom kmitali v servisech az by zasahl samotny vyrobce,ti by se ztoho opichali a nevedeli kam driv skocit



anebo pak je dalsi moznost ze si koupis sadu a vymenis si to sam(pokud to umis) nebo u znameho ktery tomu rozumi a vi co je treba delat.
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
sedrik_7
**
Příspěvky: 235
Registrován: 15 led 2011, 10:30
Bydliště: Košice

Re: Vibrácie v spojkovom pedáli

Příspěvek od sedrik_7 »

mal by mi to kto urobiť, ale určite nebudem investovať do niečoho, čo mám v záruke, to je proti logike.

V Košiciach sú samí tupci v servisoch , o tom ani nemusíme diskutovať. Odniesol by som to do iného mesta, napr. Prešov alebo Michalovce, no bez auta pár dní nemôžem zostať. Ak by som mal istotu, že mám právo na náhradné vozidlo, nemám najmenší problém.
Hyundai i30 1,4 CVVT , 80kW , ročník 5/2010
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Vibrácie v spojkovom pedáli

Příspěvek od 69pavel »

nevim jak u vas ale u nas kdyz chces nahradni vuz tak ti pujci se slevou pro zakaznika hyu,neco jineho by bylo kdyby to slo pres zakonnou pojistku ci havarijku,dle udelane smlouvy to pak plati pojistovna
pokud jdes do jineho mesta skus se snimi dolmluvit zda by tito neudelali tzv na pockani,rano bys prijel a v poledne odjel,to se musis ale nejdriv zeptat na tuto variantu,ze auto potrebujes a jsi na nem zavisly dostat se do prace,nekdy vyjdou vstric,anebo vzit dovcu,rano jim to dat a do vecera aby to udelali,mezitim poznas zakouti mesta,
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
sedrik_7
**
Příspěvky: 235
Registrován: 15 led 2011, 10:30
Bydliště: Košice

Re: Vibrácie v spojkovom pedáli

Příspěvek od sedrik_7 »

Dnes som sa informoval, auto bude treba odniesť a nechajú si ho potrebnú dobu. Požičanie auta stojí 6€ / deň v Prešove, v Michalovciach vraj ešte menej. Pokiaľ tam budú mať auto max. 5 dní tam 30 eur je úplne v pohode. Pre mňa podstatné je, aby tú chybu po Košickom servise napravili.
Hyundai i30 1,4 CVVT , 80kW , ročník 5/2010
severtom
***
Příspěvky: 731
Registrován: 21 pro 2010, 11:25

Re: Vibrácie v spojkovom pedáli

Příspěvek od severtom »

Re: 69 pavel a další - dobře to popisujete, bohužel je vidět, že po 2 letech už je záruka na vás, abyste prokázali, jak vada vznikla a kdo za ni může. Já si H vybral kvůli tomu, že když si věří 5 let, nemohou výrobu zas tak ojebávat. Přesto jsem si 2roční servis udělal sám a neplánuju návštěvu ofiko dealera (viz promáčklý blatník - oprava za půlku a záruku na kastli by mi už po tomhle stejně neuznali ani kdybych to nechal opravit v H).
I 30 CW Plus 1,4 CVVT LPG 08/2010
Netvrďte, že jdu za každou cenu proti proudu, myslete si, že si rád udělám vlastní názor :-)
Odpovědět

Zpět na „i30 Motor a převodovka“