Výměna žárovek

1994 - 2005

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
bobo
Příspěvky: 3
Registrován: 27 dub 2006, 13:29

Výměna žárovek

Příspěvek od bobo »

Tak mi právě přestalo svítit levé přední světlo. Chtěli jsme zrovna jet na nákup, tak povídám manželce ať chvilku počká 8) Otevřu kapotu, chvíli koukám a nevěřím - no nic, vyměním tu žárovku po návratu. Po doplnění spižírny se ještě s dobrou náladou vrhám na onu výměnu. Pro jistotu se dívám i do manuálu, kde píšou jak světlomet demontovat. Uvolním tedy oba šrouby, ale světlo ne a ne vyklopit ven. Asi jsem fakt nešikovný, ale mě se to prostě nepovedlo :shock: Není tam ještě nějaká pojistka ? Nerad bych použil hrubou sílu a něco ulomil. Poraďte prosím - nerad bych skončil jako tupec v servisu a platil za výměnu obyčejné žárovky !

Model Accent 2005
Reklama
 

Uživatelský avatar
soto
**
Příspěvky: 182
Registrován: 02 úno 2006, 16:01
Bydliště: Bratislava / Presov

Příspěvek od soto »

Podla mna tam netreba uvolnovat ziadne sruby. Mam sice model este pre faceliftom, ale pochybujem, ze by az takto razne zmenili vymenu ziaroviek vpredu.
Pri modele 2002 staci odpojit kabel (rukou), vytiahnut gumene tesnenie a uvolnit taku kovovu sponu (stlacenim), ktora pridrziava ziarovku. Potom opakovat postup v opacnom poradi. Je tam ale trosku menej miesta.
Opel Zafira 1,8i (7 miest) 2001

Before:
Accent 1,3i, r.v. 10/2002 odisiel k Adamovi221
Peugeot 309 1,9 XLD
Hnozik.t
Příspěvky: 5
Registrován: 09 říj 2006, 07:08

Příspěvek od Hnozik.t »

já to taky dělal nedávno, toho místa je tam hodně málo ale dá se to udělat, chce to jen trpělivost
Korálek
*****
Příspěvky: 1526
Registrován: 07 bře 2006, 22:29
Bydliště: Břežany II.

Příspěvek od Korálek »

Jo jo jde to vyměnit bez demontáže světla.Pravda je tam málo místa ale pořád víc než u VW Polo,tak končíš úplně :)
igm
Příspěvky: 1
Registrován: 05 říj 2005, 10:42
Bydliště: Poprad/Bratislava

vymena ziarovky

Příspěvek od igm »

ja som tiez menil ziarovku minuly tyzden a da sa to dost jednoducho. Staci odpojit kabel, odobrat gumeny kryt a potom je tam poistka, ktora sa odcvakne a ziarovka je von. Opacny postup je este jednoduhsi.

Mam otazku do diskusie, ake ziarovky pouzivate? V obchode maju rozne typy, ake mate skusenosti?
Odpovědět

Zpět na „ACCENT“