LPG

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátoři: nulda, 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Leendrix
**
Příspěvky: 398
Registrován: 28 říj 2009, 03:45
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG

Příspěvek od Leendrix »

mno u meho BRC jde nastartovat na plyn cca 10x a pak je treba provest nejaky reset jednotky.. takze je to brano jako nouzovka... ale abych se priznal ani nevim jak presne.. me to vysvetloval pri prevzeti auta ale nejak jsem to zapomel :D

jinak postup startu je tusim jak napsal Nexus...
Hyundai I30 kombi 1,5 DPi r.v. 2022
Hyundai Grandeur 3,3 V6, r.v. 2009 (u nového majitele)
Hyundai Sonata 2.0 16V, r.v. 2002. (RIP)
Reklama
 

honzas13
Příspěvky: 8
Registrován: 23 úno 2012, 20:25

Re: LPG

Příspěvek od honzas13 »

Včera po obědě jsem svou i30 lpg nenastartoval a to byla v garáži .Teplota byla kolem nuly a venku -3 stupně . Baterka je v pohodě startér točí jen to auto nechce nastartovat ](*,)
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: LPG

Příspěvek od Hardcam »

A ty ji startujes na LPG, kdyz to pises sem?
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
honzas13
Příspěvky: 8
Registrován: 23 úno 2012, 20:25

Re: LPG

Příspěvek od honzas13 »

Ne na benzin ,ale spíš se to nepřepnulo na benzín ,když sem dojel den před tím do garáže
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: LPG

Příspěvek od Hardcam »

To se prepina az s dalsim startem, ne? A signalizuje to cervena kontrolka.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
honzas13
Příspěvky: 8
Registrován: 23 úno 2012, 20:25

Re: LPG

Příspěvek od honzas13 »

Uvidíme zítra si ho odtáhnou do servisu
Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG

Příspěvek od Farrael »

Blbost. Přepnulo to automaticky. Pochybuju, že ne. Spíš máš něco s autem jako takovym. Já mám naopak problém, aby mi to vůbec při těhle mrazech přeplo na plyn :-( Některý dny je to úplně v pohodě a přene to celkem rychle, ale dneska mi to nepřeplo po patnácti km vůbec (cestou k mámě) a cestou zpátky mi to přeplo až úplně před barákem, když jsem parkoval. Asi se tím cukáním dostalo teplo kam mělo. A motor přitom bez problému ohřátej. No budu muset holt na servis, aby našli příčinu. Jezdit za tvrdý se mi opravdu moc nelíbí.
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Uživatelský avatar
Nexus
***
Příspěvky: 865
Registrován: 14 bře 2010, 22:56
Bydliště: Velká Bystřice a Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG

Příspěvek od Nexus »

Farrael: buď málo vody v okruhu (ale to by se ti nejspíš přehříval motor), další věc co mě napadá je teplotní čidlo. Tohle v servisu rychle zjistí, píchne na diagnostiku a vidí :wink: mě ho měnili před měsícem, čidlo stálo 1600 a práce gratis, protože jsem nechtěl ten hloupej cár papíru :mrgreen: a poslední věc co mě napadá je snímač otáček, ten odešel tátovi po 200tis a asi 5letech a to z důvodu, že mu probíjely zapalovací kabely a to spálilo jak snímač tak jeho pojistku. Vzhledem k tomu že jsem nechtěl kupovat novej a ani na něj čekat, tak to přepojili tuším na snímač na vačce... + nová pojistka samozřejmě. A to se projevovalo jak píšeš, bylo to v létě, někdy se to přeplo okamžitě, někdy to trvalo třeba 30km...
Sonata V6 2.7 229tis LPG :)
Lantra rv. 94 1.6i 220tis LPG
Peugeot 301 1.6i allure+ 150tis LPG

†Toyota Corolla 1.4 rv. 97 LPG 414tis km
††† 3x Sonata V6 2.5 rv. 99 LPG (díly k dispozici)
Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG

Příspěvek od Farrael »

Mno uvidíme. Nejdřív to musim dostat do toho servisu. Potřeboval bych se rozdvojit. Hrozně moc práce a den je kord teď v zimě hrozně krátkej :-# Nicméně to vidim na to čidlo. Dělá to od té doby co se ochladilo a voda se mi snad neztrácí. Pořád jí je dost, už jsem to několikrát kontroloval. Motor se naopak ohřívá teď v zimě pomaleji, ale to je normální. Topit sice začne hned, ale než se to ohřeje podle rafičky, tak to trvá.
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Uživatelský avatar
Nexus
***
Příspěvky: 865
Registrován: 14 bře 2010, 22:56
Bydliště: Velká Bystřice a Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG

Příspěvek od Nexus »

o tom rozdvojení mi povídej :lol: kromě zkoušek ve škole a práce doma na baráku taky musím do servisu, když je pod nulou tak prvních cca 500m mi vynechává jeden vstřikovač, než se dostatečně zahřeje (zas*aný JETy od HL Propanu [-o< ) a na pět válců to má takovej zajímavej chod... zase tím zabiju hodinu a nechám tam 120kč za materiál a stovku za práci ](*,)
Sonata V6 2.7 229tis LPG :)
Lantra rv. 94 1.6i 220tis LPG
Peugeot 301 1.6i allure+ 150tis LPG

†Toyota Corolla 1.4 rv. 97 LPG 414tis km
††† 3x Sonata V6 2.5 rv. 99 LPG (díly k dispozici)
Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG

Příspěvek od Farrael »

Já jak mám vstřikovače od Metisu tak tímhle netrpím. Ono asi to má nějakou výhodu, že je to mutace z Reichu, byť to ze začátku vyšlo trošku dráž kvůli tý zasr*** jednotce na linuxu. Si taky musej hrát na originální firmu :twisted:
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
mmv
*****
Příspěvky: 1703
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: LPG

Příspěvek od mmv »

já primárně topení pouštím až se to přepne na plyn, třeba je tomu reduktoru zima, nevím kde je zde odbočka teplé vody k reduktoru, ale pickup by se mi přepnul s teplým (vyfoukaným) topením strašně pozdě, ještě že tam je ten čudlík :-)
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG

Příspěvek od FISHkaa »

topení netopení. Na plyn se mi to přepíná do cca 2km (i teď, když je fakt zima) 8)
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
Uživatelský avatar
Farrael
*****
Příspěvky: 2161
Registrován: 01 bře 2010, 21:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG

Příspěvek od Farrael »

No mě hraní si s topením pomáhá, ale jen občas. Včera jsem byl totálně bez šance. Navíc to má fungovat bez hraní si s tlačítky. Občas mi ještě pomůže zastavit, chcípnout motor a nahodit ho znovu, ale to taky je nouzové řešení. Inu zavolá se do servisu a uvidí se.
Hyundai Sonata NF r.v. 2005 2.4i LPG Dark Elegant Red ;-)
Než založíte další téma, raději třikrát použijte tlačítko hledat (vpravo nahoře), než zmačknete nové téma. + Název nového tématu musí být výstižný. Děkujeme.
Uživatelský avatar
Leendrix
**
Příspěvky: 398
Registrován: 28 říj 2009, 03:45
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: LPG

Příspěvek od Leendrix »

mno musím říct, že jsem byl zvědavý jak brzo se to přepne na plyn při těch mrazech a jak napsal FISHkaa tak se to též přepíná tak do 2 km... jasně, vždy před jízdou s nastartovaným motorem škrábu a odmetám sníh. Jinak mám nastavené od montáže přepnutí na plyn při 40 stupních.
Hyundai I30 kombi 1,5 DPi r.v. 2022
Hyundai Grandeur 3,3 V6, r.v. 2009 (u nového majitele)
Hyundai Sonata 2.0 16V, r.v. 2002. (RIP)
Odpovědět

Zpět na „i30 Motor a převodovka“