Tarmostat

1994 - 2005

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Wlastik
*
Příspěvky: 24
Registrován: 03 srp 2005, 23:44
Bydliště: Uherský Brod

Tarmostat

Příspěvek od Wlastik »

Mám problém s chlazením, někdy se motor nachce zahřát - třeba po ujetí 10 Km leží ručička teploměru pořát dolu a málo to topí. Občas pomůže prošlápnout na volnoběh motor, vytočit ho do otáček a teplota vyleze na normální hodnotu. Vypadá to že zůstává otavřený termostat, nevíte kde je umístěný a jak se mění u accenta 1,3 ???
Hyundai accent 1,3 12V
Reklama
 

Diabol
*
Příspěvky: 24
Registrován: 28 lis 2005, 21:28
Bydliště: Ostrava

Také problém

Příspěvek od Diabol »

Ahojky,
také se mi dnes stalo, mimochodem poprvé, že se mi rozsvítíla kontrolka
"Check Engine" a po ujetí cca 6 km mi postupně spadla teplota motoru až na nulu a moc to netopilo - čili to samé. :( Díky tomuto tématu však vím, v čem je problém a už se to řeší přes prodejce, který má servis. Jedná se o ojetinu viz. podpis.
Proč to sem píšu. Zajímá mne, zda-li se Wlastikovi rozsvítila také a co to všechno hlídá? Mám to auto teprve dva dny a bohužel nemám žádný manuál.
:cry:
Díky Ivanovi vím, že musím vyměnit spojku - no snad už to bude v pořádku.
Autíčko se mi strašně líbí - najel jsem asi něco okolo 100 km a jede super :!: :D
Měl jsem Hyundai Accent 1.3 12V, 3dv., r. v. 98-totálka 13. 2. 2006. Je mi ho moc líto :-(.
Od 10. 4. 2006 mám Fiat Punto 55S, 1.1, 5dv., r. v. 96-protiúčet-prosinec 2007-nyní mám Ford Fiesta 1.3, 51 kW, r. v. 04.
ALE otec má Hyundai i30, 1.4i CVVT :-)
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Upozornění!

Příspěvek od ivan »

Diabol píše:Ahojky,
také se mi dnes stalo, mimochodem poprvé, že se mi rozsvítíla kontrolka
"Check Engine" a po ujetí cca 6 km mi postupně spadla teplota motoru až na nulu a moc to netopilo - čili to samé. :( Díky tomuto tématu však vím, v čem je problém a už se to řeší přes prodejce, který má servis. Jedná se o ojetinu viz. podpis.
Proč to sem píšu. Zajímá mne, zda-li se Wlastikovi rozsvítila také a co to všechno hlídá? Mám to auto teprve dva dny a bohužel nemám žádný manuál.
:cry:
Díky Ivanovi vím, že musím vyměnit spojku - no snad už to bude v pořádku.
Autíčko se mi strašně líbí - najel jsem asi něco okolo 100 km a jede super :!: :D
Hlavně kup termostat ,který tam patří!! Teplota kdy otevře na plno ,je vyražena na termostatu !!! :!: Pořádněj jej očisti a najdeš to! :wink:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
Diabol
*
Příspěvky: 24
Registrován: 28 lis 2005, 21:28
Bydliště: Ostrava

Diky Ivane!

Příspěvek od Diabol »

Ahoj chlape :) ,
díky moc. V tom bazaru-servisu mi řekli, že mi termostat koupí a namontují v rámci jakési dohody. Udělal jsem tam totiž vyrvál :D a to kvůli nesrovnalostem ve velkém TP. Bylo mi to vysvětleno a nabídnuto opravení závady na jejich účet. :D Prý také tak opravovali Fiata Punto. Každopádně, když jsem jim řekl o spojce, tak jen pokrčili rameny. No uvidíme - zítra, nejpozději ve čtvrtek by to mělo být v pořádku. Teda co se termostatu týče. Spojku vyřeším potom.
P.S. nemohl bys mi pošeptat, neboť je to jiné téma, jaký tam mám dát olej?
Mám 1.3 12V. Ale jako bych nic neřek :wink:
Měl jsem Hyundai Accent 1.3 12V, 3dv., r. v. 98-totálka 13. 2. 2006. Je mi ho moc líto :-(.
Od 10. 4. 2006 mám Fiat Punto 55S, 1.1, 5dv., r. v. 96-protiúčet-prosinec 2007-nyní mám Ford Fiesta 1.3, 51 kW, r. v. 04.
ALE otec má Hyundai i30, 1.4i CVVT :-)
Uživatelský avatar
Wlastik
*
Příspěvky: 24
Registrován: 03 srp 2005, 23:44
Bydliště: Uherský Brod

Příspěvek od Wlastik »

No ještě kontrolka Ceck Engine by mi chyběla ke štěstí, naštěstí se mi nic nerozsvítilo, auto normálne jezdí, žádná kontrolka nesvítí :lol: . Jenom se prostě někdy nezahřeje motor.
Hyundai accent 1,3 12V
Burža
**
Příspěvky: 174
Registrován: 08 srp 2005, 21:22
Bydliště: Zlín

Příspěvek od Burža »

Vyrobce doporucuje specifikaci oleje minimalne SG. Tj. vyhovuji tomu i nejlevnejsi polosystetiky. Ja tam leju paramo trysk speed 10w-40 specifikace tusim SJ za cca 70 kc/l. Neco podobneho (i cenove) vyrabi i mogul. Zahranicni oleje jsou cenove o dost vyse.
Uživatelský avatar
Wlastik
*
Příspěvky: 24
Registrován: 03 srp 2005, 23:44
Bydliště: Uherský Brod

Příspěvek od Wlastik »

No a nevíte někdo kde je ten termostat a jak se mění??? :roll:
Hyundai accent 1,3 12V
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Příspěvek od ivan »

Wlastik píše:No a nevíte někdo kde je ten termostat a jak se mění??? :roll:
No jestli je konstrukce motoru stejná jako 1.5i 12V a 1.3i 12V tak,když otevřeš kapotu,tak po levé ruce je tlustá hadice a vede do hlavy(levý roh hlavy),tak tam je termostat!! :wink:
Jsou tam dva šroubky na dvanáctku klíček,opatrně sundáš přírubu a ihned
ho vidíš!!Vyndáš termostat a dáš tam nový a namotuješ přírubu zpět,pečlivě to do táhneš doliješ chladicí kapalinu a pro jistotu ovzdušníš
chladicí soustavu a je to!! :wink:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
Gardovič
**
Příspěvky: 177
Registrován: 15 led 2006, 17:48
Bydliště: Hranice
Kontaktovat uživatele:

Termostat

Příspěvek od Gardovič »

Nevite jestli jde termostat otestovat, jak treba u skodovky ze se vytahne, dá do vrele vody a do urcite doby se musi plne otevrit a naopak.
Mam accenta bez otackomeru, tedy velky budik na teplotu vody a ani v techto vedrech neni zdaleka rucicka v pulce, ale neco za ctvtkou. :?:
Hyundai Accent r.v. 98, 1.3i, 12V, socka verze-prodáno, ale sloužil perfektně.
Felotron

Re: Termostat

Příspěvek od Felotron »

Gardovič píše:Nevite jestli jde termostat otestovat, jak treba u skodovky ze se vytahne, dá do vrele vody a do urcite doby se musi plne otevrit a naopak.
Mam accenta bez otackomeru, tedy velky budik na teplotu vody a ani v techto vedrech neni zdaleka rucicka v pulce, ale neco za ctvtkou. :?:
Otestujes ho uplne stejne, nebot princip funkce je stejny.
black_sheep

Příspěvek od black_sheep »

ivan píše:
Wlastik píše:No a nevíte někdo kde je ten termostat a jak se mění??? :roll:
No jestli je konstrukce motoru stejná jako 1.5i 12V a 1.3i 12V tak,když otevřeš kapotu,tak po levé ruce je tlustá hadice a vede do hlavy(levý roh hlavy),tak tam je termostat!! :wink:
Jsou tam dva šroubky na dvanáctku klíček,opatrně sundáš přírubu a ihned
ho vidíš!!Vyndáš termostat a dáš tam nový a namotuješ přírubu zpět,pečlivě to do táhneš doliješ chladicí kapalinu a pro jistotu ovzdušníš
chladicí soustavu a je to!! :wink:
jak se projevuje zavzdusnena chladici soustava? pac jsem to menil takhle jak rikas ale pak jsem nic neodvzdusnoval... :!:
Gardovič
**
Příspěvky: 177
Registrován: 15 led 2006, 17:48
Bydliště: Hranice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Gardovič »

Shanim link, jak funguje chladici soustava :?: , nekde to tu bylo, ale nemuzu to zaboha najit :(
Hyundai Accent r.v. 98, 1.3i, 12V, socka verze-prodáno, ale sloužil perfektně.
Uživatelský avatar
mayq
***
Příspěvky: 923
Registrován: 12 čer 2008, 19:30
Bydliště: Žilina
Kontaktovat uživatele:

Re: Tarmostat

Příspěvek od mayq »

Takze na to aby som zistil aky mam v aute termostat ho musim vybrat ?? V ponuke roznych int.obchodov su 82°C alebo 88°C ale napr. v AutoMatejcek ponukaju len 88°C. Termostat budem musiet zrejme vymenit lenze ktory vybrat ??
Hyundai Accent `96, 1.5i 12V, 5dv. hatchback Marlborough Red

Obrázek
Odpovědět

Zpět na „ACCENT“