Korózia karosérie

Lak, koroze, výměna dílů karoserie.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Rejka
Příspěvky: 4
Registrován: 09 bře 2013, 17:17

Re: Korózia karosérie

Příspěvek od Rejka »

Ja som si dnes všimla na svojej i20, ktorú som kupovala 7/2012, že mám hrdzavé bodky na dverách, pred zadným kolesom a aj na kufri. Najazdených mám asi 2500 km, často na ňom nechodíme. Normálne mám strach ísť sa dohadovať do servisu, že to chcem vyreklamovať. Ako vyzerá tá vnútorná korózia? Ja tam mám také malé bodky a na jednom mieste na dverách je aj taký väčší kus odlúpenej farby a na kufri mám asi 4 mm bublinu, ktorá má v strede takú malú bodku, alebo až takú menšiu jazvičku.
Nechcem v tom servise vyzerať ako "blbá ženská", ktorú by mohli ľahko oblbnúť a odbiť ma, že to mám od kamienkou a nič nevyreklamovať.
Mala som predtým staré daewoo matiz (malo už 12 rokov) a ten bol strašne hrdzavý na zadných blatníkoch. Prednú kapotu som mala celú dobitú od kameňov ako sito, ale nebolo na nej toľko hrdzy ako na pol ročnom hyundai.
Reklama
 

Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 9074
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Korózia karosérie

Příspěvek od idam.i »

Je to určite hrdza? Skús to najprv poriadne umyť a prípadne preleštiť.Pokial to tam ostane ,tak choď určite reklamovať !!! Keby mali nechuť to riešiť,tak sa obráť na importéra,poprípade im pohroz medializáciou.To nemajú radi.Určite sa nedaj odbiť [-X !
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Uživatelský avatar
89majlo96
Moderátor
Příspěvky: 3545
Registrován: 05 úno 2009, 07:58
Bydliště: Topoľčany
Kontaktovat uživatele:

Re: Korózia karosérie

Příspěvek od 89majlo96 »

Ked ma odlupenu farbu a odutu bublinu tak to bude jedine len korozia, na tom nic neumyje, treba to jednoznacne reklamovat a ak su to vymenitelne casti karoserie tak ziadaj nove diely.
1,4i CVVT občas nezaškodí pozdraviť obmedzovač...
Rejka
Příspěvky: 4
Registrován: 09 bře 2013, 17:17

Re: Korózia karosérie

Příspěvek od Rejka »

Je to určite hrdza, keď som to umyla, tak ten hrdzavý fľak zmizol, ale ostala po ňom taká mini dierka, z ktorej tá hrdza vychádza von. Na kufri je bublina, tak to nijakým umytím nezmizne :( Zajtra tam budem volať a objednám sa, nech tam nestrávim celý deň.
Len sa bojím toho, že som v tej záručnej knižke čítala, že sa záruka nevzťahuje na hrzdu, ktorá je spôsobená frknutím kameňa. Tak aby ma s tým neodbili. Ďakujem za rady, určite budem žiadať nové diely, sú to dvere, tak tie sa určite vymeniť dajú. Dám potom vedieť ako som dopadla.
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 9074
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Korózia karosérie

Příspěvek od idam.i »

Treba byť nekompromisná a trvať na svojom :!: .Držím palce ! Určite daj vedieť ako si poriešil.
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
japi
*
Příspěvky: 78
Registrován: 22 bře 2013, 18:58

Re: Korózia karosérie

Příspěvek od japi »

Clapci mám tiež objednanú i30 páči sa mi. Ale toto čo tu píšete tak je mi na zvracanie. Ale začal som listovať a sú aj super značky čo korodujú takže nie sme sami :(
http://forum.autobazar.eu/mercedes-r-re ... 37855.html
od 5/13 H i30 1,6 CRDI 94KW Style, Satin Amber
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 9074
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Korózia karosérie

Příspěvek od idam.i »

Zatial sa mi nezdá,že by toho bolo nejako veľa.Nepoteší ani zriedkavý výskyt,no občas sa chybička vlúdi.Je dôležité,ako sa k tomu postavia v servise !

P.S. Čítal som o novej C4 ,ktorá má "pluzgiere" na kapote a nie je to jednorázový výskyt !
Pozri sem : http://moje.auto.cz/bicak77/sisifor.html a čítaj až do konca !
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
akdul
Příspěvky: 1
Registrován: 06 čer 2013, 12:35

Re: Korózia karosérie

Příspěvek od akdul »

Chcela by som poprosiť o radu mám hyundai i 20 2009, postupne mi koroduje celé auto, zadné dvere, kapota a najnovšie aj okolie kľučiek, importér mi uznal len prestriekanie zadných dverí , žiadna výmena.... A čo sa týka korózie okolo kľučiek tak sa mi už skončila trojročná záruka . Tak prestriekanie dverí ide na moje náklady... Som z toho celkom rozčarovaná hlavne z postoja importéra k zákazníkovi.
Uživatelský avatar
vencca
**
Příspěvky: 150
Registrován: 04 bře 2009, 16:15
Bydliště: Západní Čechy

Re: Korózia karosérie

Příspěvek od vencca »

Seš ve špatné sekci...
i30 PDe 1,4 T-GDi 103 kW BoC Club Polar White
i30 II 1.4 TRIKOLOR + Paket Komfort Cool Red prodáno
i20 1.4 Comfort Electric red prodáno
Rejka
Příspěvky: 4
Registrován: 09 bře 2013, 17:17

Re: Korózia karosérie

Příspěvek od Rejka »

V podstate som tu aj ja v zlej sekcii, ale toto bolo jedniné miesto, kde som niečo našla o korózii hyundai.
Aby som doplnila ako sa poriešila tá moja korózia: Nakoniec to bola hrdza len na zadných dverách (kufor), to bola tá bublinka. To čo som videla po bokoch nebola hrdza, boli to nejaké čiastočky prilepené zvonku karosérie, ktoré sa dobre zmyli až po vyleštení. Tie zadné dvere mi nevymenili, to mi hneď povedal v servise, že mu to neschvália, tak mi ich celé prestriekali. Čakala som na vybavenie reklamácie 3 týždne, museli to posielať niekde do centrály na potvrdenie. Aj ten technik ma upozornil, že to bude trvať 3 týždne. Potom mi to prestriekali asi za 4 lebo 5 dní, už si presne nepamätám. Zatiaľ to vyzerá dobre.
Rejka
Příspěvky: 4
Registrován: 09 bře 2013, 17:17

Re: Korózia karosérie

Příspěvek od Rejka »

akdul píše:Chcela by som poprosiť o radu mám hyundai i 20 2009, postupne mi koroduje celé auto, zadné dvere, kapota a najnovšie aj okolie kľučiek, importér mi uznal len prestriekanie zadných dverí , žiadna výmena.... A čo sa týka korózie okolo kľučiek tak sa mi už skončila trojročná záruka . Tak prestriekanie dverí ide na moje náklady... Som z toho celkom rozčarovaná hlavne z postoja importéra k zákazníkovi.
Ja mám i 20 ročník 2011. Korózia bola zatiaľ len na zadných dverách (kufor), ale to sa vyskytlo už menej ako po roku. Prestriekali celé dvere, vymeniť celý diel nechceli. Neviem prečo 3 ročná záruka? Ja mám na karosériu na prehrdzavenie zvnútra určite záruku asi 10 rokov, ak nie 12 (nechce sa mi teraz hľadať servisná knižka). Potom to asi neberú ako prehrdzavenie zvnútra. Dúfam, že aj ja tak nedopadnem :(
Robkteryten
*
Příspěvky: 23
Registrován: 21 kvě 2013, 17:16

Re: Korózia karosérie

Příspěvek od Robkteryten »

Našel jsem kousek rzi pod uchytem 5dveri,auto kupeno před měsícem.Premejslym nad vrácením auta na skryte vady.ma s tím někdo zkušenost?
Na aute jiz probehli opravy střešních list,nedrzicic plastu a park. senzoru
Škoda 105,135,felicia ,fabia,..nyní i30
Dale261
*
Příspěvky: 32
Registrován: 27 čer 2013, 08:02

Re: Korózia karosérie

Příspěvek od Dale261 »

Tuhle diskuzi jsem snad ani neměl otevírat. Z těch vad jsem se úplně orosil, protože jsem si před pár minutami zarezervoval jednu skladovou 1,6 GDI :(
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 9074
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Korózia karosérie

Příspěvek od idam.i »

Neboj,nie je to až také tragické.Občasné problémy sa vyskytujú pri všetkých automobilkách.
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Uživatelský avatar
Limitz
******
Příspěvky: 2719
Registrován: 16 dub 2008, 20:27
Bydliště: Kašava,Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Korózia karosérie

Příspěvek od Limitz »

přesně tak, nějaké ty vady se nejdou u všech automobilek, stačí si třeba pročíst fórum škodovky :) důležité je že se nejedná o nic zásadního a :hyu: to řeší bez problému v rámci záruky, což se všude říct nedá......
:hyu: Hyundai Lantra 1.8 r.v. 1996 :hyu: R.I.P.
momentálně služební Audi A6 Avant 2,5tdi quattro 360 000km :D
Limitz89@seznam.cz
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Karosérie“