ESP OFF + ABS

Santa Fe druhé generace, 2006 -2012

Moderátoři: miooo, Moderátoři

Odpovědět
lukyer
*
Příspěvky: 29
Registrován: 16 kvě 2012, 16:46

ESP OFF + ABS

Příspěvek od lukyer »

Zdravím, občas se mi rozsvítila tato kombinace na palubovce, ale po vypnutí a zapnutí motoru bylo vše OK.
Dnes ráno však tato kombinace naskočila a svítí pořád. Když vypnu a zapnu motor, tak se do pár sekund rozsvítí znova.

Zkoušel jsem prudce brzdit a kopání do pedálu necítím, takže ABS je asi opravdu OFF :-/

Máte s tím někdo zkušenost co by to mohlo být, popř. co Vám na to řekli v servise? Díky.
Reklama
 

soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: ESP OFF + ABS

Příspěvek od soban »

Třeba to připojit na PC a kouknout co to píše za závady :-)

Tipnu si vadné čidlo na kole detekuje že jedno se otáčí a druhé ne? (případně někde špatný kontakt na konektoru od čidel))
lukyer
*
Příspěvky: 29
Registrován: 16 kvě 2012, 16:46

Re: ESP OFF + ABS

Příspěvek od lukyer »

Mám OBD2 klasickou diagnostiku a ta neukazuje žádný chybový kód. Teď mi do toho ještě začala problikovat sem tam kontrolka alternátoru, tak nevím co s tím je ... zkouším dobít baterii na autonabíječce, vybila se mi (i když jsem absolvoval 200km dálnici). Řemen alternátoru je OK. Takže nevím jestli to má co dočinění spolu, ale rozhodně je problém v alternátoru :-/
lukyer
*
Příspěvky: 29
Registrován: 16 kvě 2012, 16:46

Re: ESP OFF + ABS

Příspěvek od lukyer »

Pro další případné oběti tohoto problému - ABS i ESP je OK, dělala to závada na alternátoru. Špatně dobíjel a proto ŘJ vyhodnotila z důvodů úspor jako rozumné vypnout bezpečnostní prvky jako je ABS a ESP :shock: . Nicméně po opravě alternátoru (vyhořelý diodový můstek a regulátor) je vše OK.
Odpovědět

Zpět na „SANTA FE II“