Odskakování a hluk zadní nápravy.

Moderátoři: frawd, Moderátoři

Odpovědět
mmv
*****
Příspěvky: 1703
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od mmv »

největší "průser" na tom je to, žes napsal to že NĚKTERÉ odskakují jiné je, vím že to může být jen subjektivní záležitost, ale někde tady ve vláknu je použito "odskauje to tak, že i moje manželka to pozná když se jede na nákup" (a já to nepsal) :wink:

airwaves :-D 58 :-D
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Reklama
 

vladyk
*
Příspěvky: 28
Registrován: 02 dub 2013, 19:04
Bydliště: Trnava a tak

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od vladyk »

Test Opla Adam - Zadná náprava má až prekvapujúco komfortné vlastnosti (vzhľadom na koncepciu auta). Určite k tomu prispieva aj veľmi dobrá poloha zadných tlmičov (konkurencia si môže brať príklad).
- no snad tym nemyslel nase Hacko?

Aj so vsetkohovoriacim obrazkom
http://auto.pravda.sk/testy/clanok/2801 ... taliansky/
2013 - hyundai ix20 1,6CVVT in cashmere brown
2009 - 2013 ford fiesta 1.4TDCi moondust silver
soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od soban »

Já mám i20 ku a podle obrázků by tam měla být podobná, néli stejná zadní náprava a mě nic neodskakuje, možná dvakrát nějaký náznak a párkrát se mizdálo jako by mě zadní náprava chtěla předjet když jsem to přehnal.

Podle mě spodní oko tlumiče je OK přibližně uprostřed páky ovšem podle mě to horní není OK - podle mě by měl být tlumič kolmo - tím že je šikmo tak se nevyužijou jeho tlumící účinky.

Prostě podle mě to není úplně šťastné řešení, ovšem na druhou stranu podle mě to není počítáno jako terénní auto, ovšem naše cesty vypadají kolikrát hůř jak kdejaká polňačka.

Já bych to viděl tak že je chyba 50/50. Prostě výrobce nepočítá s nekvalitní cestou a u nás stojí cesty za h***o prostě když tam bude díra hluboká 20cm tak ti nepomůže žádný tlumič!
Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od airwaves »

Moc pěkně jsi to JirN napsal. To klidně podepíšu.

No jinak je tady jeden človíček, který má za úkol nás tady neustále pošťuchovat. On je tady možná již poněkolikáté. Doufám že je to jeho úkol, že není tak prostý. A to proto, aby toto téma bylo neustále " na raně" nahoře, když někdo náhodou zavítá na toto forum než si ix20 koupí aby si početl. A my ostatní co žádné problémy při užívání auta nemáme mu nevědomky pomáháme (i já) a neustále dokola (58?) mu odpovídáme na to samé a téma pěkně udržujeme živé. To je moje domněnka. Plácá cosi neurčitě, když mu odpovíte hned zase popíchne. Já už tady jednou napsal že v tomto tématu končím, ale nevydržel jsem to. Pak jsem půjčil adaptéry.....a teď je mám zase na autě :D Takže se o to pokusím znovu. A od teď pouze pokud to bude k věci o nějakém řešení těch co jim to skáče, psssst!
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
JirN
**
Příspěvky: 213
Registrován: 07 led 2013, 14:51

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od JirN »

mmv: budu se citovat: "...kdyz se vidi jenom, co se chce.."
Nikdo tady netvrdi, ze ix20 je nejlepsi auto na svete, ze nema zadne technologicky ne uplne dotazene veci, ani to, ze nektere ix20 maji ruzne problemy, nejenom zadni napravu. Ale to neznamena, ze ve vseobecnosti plati, ze ix20 ma problemy (tj. vsechny ix20 maji problemy). Ja jsem skoncil matfyz, tak mi takoveto zevseobecneni je hrozne proti srsti, protoze kdyz reknes ve vseobecnosti (reps. nereknes, ze nektere), tak to plati pro vsechny auta. TO je zakonitost jak matematicke logiky, tak i bezne reci. Proto ale taky nerikam, ze vsechny ix20 jsou bez problemu. Kdyz to nechces pochopit, tak holt, neni Ti pomoci.
Ale taky se uz budu snazit drzet hubu :-D
Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od airwaves »

=D> :D =D>
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
Uživatelský avatar
HonzaTU
*
Příspěvky: 32
Registrován: 10 kvě 2013, 16:11
Bydliště: Královehradecký, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od HonzaTU »

Zdravím všechny. Hodnotit spokojenost s autem na základě tohoto tématu je dle mého stejně trochu mimo mísu. Kolik lidí se aktivně zapojilo do tohoto vlákna? 20, možná 30? Ca 30 kousků ix20ky se minulý měsíc prodalo tak za 2 pracovní dny. Co ostatní majitelé- jsou spokojení, nebo ne? Pokud se auto drží v prodejích dobře tak bych čekal spíše spokojenost :) Nevím, ale celé téma mi přijde trochu zbytečně nafukované...
Hyundai ix20 1,4 CVVT od 05/2011
Uživatelský avatar
milda h
*****
Příspěvky: 1661
Registrován: 15 led 2012, 21:08
Bydliště: Vysočina NMnM

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od milda h »

JirN =D> =D> =D> :D/ =D>
Obrázek ix20 1.6 CVVT trikolor Cashmere Brown 12/2011
Uživatelský avatar
Pepa59
**
Příspěvky: 179
Registrován: 12 dub 2012, 22:11

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od Pepa59 »

Nasazuju si blembák, protože nejspíš budu kamenován, ale dovoluju si protestovat proti tomu, že toto vlákno se změnilo v kritiku mmv!
Íiksdvacítka má skoro všechno, jako dospělý auta (aspoň myslím, vyzkoušel jsem jen Fábii a Oktávii a i30). A přitom je to levný auto (aspoň v provedení Trikolor), takže logicky je na něm (skoro) všechno takový poloviční - podvozek, světla, klima, nedotažený počítač...
Mně nejvíc vadí ten hluk od podvozku a hopsání (které se přenáší až na tělo mé i ostatních pasažérů, hl. těch vzadu!!!) na drobných nerovnostech jako jsou rozbitý a záplatovaný silnice. S odskakováním zadku, které jsem v malé míře (protože ve svém věku nejezdím úplně razantně) pociťoval, mi pomohly F-adaptéry. A že funkci tlumičů jednoznačně pomohly, to jsem tady už doložil protokoly z měření tlumičů.
Takže je to fšecko jen vo tom, jak to gdo vnímá!
Nejspíš mi může někdo namítnout, proč jsem nezůstal u Feldy, kterou jsem nejednou zmínil. Jsem asi docela vyjímečný případ, protože když bylo do TP vyplněno mé jméno, já ještě netušil, že nějaká ix20 existuje (věděl jsem o :hyu: Getz, i10,20,30 aTucson). Byl to dar! Můžete mi závidět nebo blahopřát, případně citovat něco o darovaném koni. Každopádně toto fórum jsem vyhledal až když jsem cítil, že s tím autem není něco v pořádku.
A podobně to asi bude i s novými majiteli/zájemci - jen ti nejzodpovědnější sem zajdou před koupí.
Takže na závěr i já mám vzkaz pro mmv: =D>
Protože problémy to auto má, a je dobře o nich mluvit, protože člověk aspoň odhadne, zda je to vlastnost typu, nebo jen jeho kusu!
Kia Ceed 1,6 CRDI 100kW GTline, vyr. 11/2015 (10.5.2019, 55500km)
Hyundai i30 Tricolor, 1,4 benzín, 73kW, vyr.12/2012 (od 24.4.2014,poč. stav: 22350km)
Hyundai IX20 Trikolor, 1,4 benzín, 66kW, vyr. 12/2011; (od 3/2012, prodáno 22.4.2014)
Uživatelský avatar
65monty
*
Příspěvky: 21
Registrován: 01 kvě 2013, 11:13

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od 65monty »

Zdravim vás pánove :D včera jsem sy pujčil ix20 1,6 v auto salonu Ostrava Hrabova na celý den.zatim jsem majitelem focusu 1,8tddi.
Po přečteni fora jsem mněl opravdu obavy jak se bude auto chovat na naších cestách(samajama) :evil: byl jsem mile překvapen nic z toho co jsem četl se neprojevilo :shock: a že jsem si dal zaležet :mrgreen:. Po vraceni auta jsme se s panimámou domluvil že pujdem složit v ponděli zalohu aby nám zustala zachovana akčni cena :lol: Prodejce nam řekl že kdyby šla cena niže tak nam to slevi ale nenaviši cenu při zdraženi,tak snad to tak bude [-o< .nemáte stim nějakou skušenost :?: V srpnu bude doma :D/
ANGLIČAK creme white 1,6CWT 16V 92 KW 125 splašených hřebcu no prostě paráda
ford focus 1,8 TDDI stříbrna dratěnka- ještě je pracant
ford eskort 1,6 modrá švestka
Uživatelský avatar
Pepa59
**
Příspěvky: 179
Registrován: 12 dub 2012, 22:11

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od Pepa59 »

Ještě jedna poznámka k podvozku: už zde bylo zmiňováno tvrdší naladění, protože při měkkém by se to v zatáčkách naklánělo. ALE: Kolik jízdního času strávíte v ostřejších zatáčkách (desetiny procenta), a kolik na typicky českých silnicích vč. betonek jako D1 (hodně desítek procent!)??? Já bych raději počítal s větším náklonem a před zatáčkami nepatrně víc ubral, a tolik se nenatřásal na všech ne dokonale rovných cestách!
Ostatně - jde hlavně o rodinné auto, kde je důležitý prostor a pohodlí. Kdo chce jezdit razantně, vybral by si něco nižšího, třeba i30 nebo jinou značku...
Pro Montyho: možná je šestnáctka jinak naladěná, aspoň jiné tlumiče. Pokud se Ti podvozek líbí, tak gratuluju k výběru! Ale uvedu jeden praktický poznatek: za těch 14 měsíců, co to mám, manželka se mnou vždy jezdila vpředu a nechápala, o čem ohledně podvozku mluvím (neřídí a je technický antitalent!). Teď si při jedné cestě 2x65km sedla s matkou dozadu, a podle jejích slov "se cítila nějak divně, jakoby nejistě".
Kia Ceed 1,6 CRDI 100kW GTline, vyr. 11/2015 (10.5.2019, 55500km)
Hyundai i30 Tricolor, 1,4 benzín, 73kW, vyr.12/2012 (od 24.4.2014,poč. stav: 22350km)
Hyundai IX20 Trikolor, 1,4 benzín, 66kW, vyr. 12/2011; (od 3/2012, prodáno 22.4.2014)
Uživatelský avatar
frawd
Moderátor
Příspěvky: 400
Registrován: 21 pro 2011, 09:09
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od frawd »

Vôbec nemám pocit, že by ix20 bola tvrdšie naladená. Práveže naopak. Dosť komfortne a aj sa to prejavuje náklonom pri prudšom prejazde zákrut. Taktiež v testoch sa zmieňovali o komfortnom naladení v porovnaní s Kiou Venga. Na Kii som sa viezol a na jamách sa moja riť často nedotýkala sedačky.
2014 Hyundai ix20 1,6 A/T Style
2012 Hyundai ix20 1,4 CRDi Style - predané
mmv
*****
Příspěvky: 1703
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od mmv »

dle mého subjektivního pohledu se ix20 nenaklání skoro vůbec s ohledem na moje 2 předchozí dodávky :-) a sedí to docela dost dobře, jenom to nesmí ... :-)

a taky vám zatleskám =D> =D> =D>
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Uživatelský avatar
Pepa59
**
Příspěvky: 179
Registrován: 12 dub 2012, 22:11

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od Pepa59 »

Nojó, no právě - radši ať se trochu naklání a nedrncá a nebouchá! Ale čo už teraz?! Zvyknout si [-o< a smířit se :cry:
Kia Ceed 1,6 CRDI 100kW GTline, vyr. 11/2015 (10.5.2019, 55500km)
Hyundai i30 Tricolor, 1,4 benzín, 73kW, vyr.12/2012 (od 24.4.2014,poč. stav: 22350km)
Hyundai IX20 Trikolor, 1,4 benzín, 66kW, vyr. 12/2011; (od 3/2012, prodáno 22.4.2014)
mmv
*****
Příspěvky: 1703
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Odskakování a hluk zadní nápravy.

Příspěvek od mmv »

zvyknout si, smířit se... , ale nechápu o čem tu hovoříš, jsou tu tací, co jim to nehopsá ani nebouchá, ale adaptéry na autě mají, asi kvůli lepšímu zatížení zadní osy nějakým balastem, asi kvůli lepšímu ponoru , ale nevím, nechápu :-)

a zatleskáme si :-) je to in :-)

=D> =D> =D> =D> =D> =D> =D>
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Odpovědět

Zpět na „ix20“