Žmolky na víčku

1996 - 2002

Moderátoři: Tringi, Moderátoři

Uživatelský avatar
HCOUPEFX1
**
Příspěvky: 106
Registrován: 30 zář 2006, 11:17
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Žmolky na víčku

Příspěvek od HCOUPEFX1 »

Zdravím všechny. mam menší problém, čím to muze být, že na víčku od oleje je nějaký nános takové žluté hmoty?
Reklama
 

Felotron

Příspěvek od Felotron »

Nemas tam horcici? ..asi ne, ze :oops: Zkus sem hodit fotku, jak to vypada..
Uživatelský avatar
HCOUPEFX1
**
Příspěvky: 106
Registrován: 30 zář 2006, 11:17
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od HCOUPEFX1 »

ted uz to nevyfotim,ale neco jako hořčice to vypada. Nemuze to být známka starého oleje?
Uživatelský avatar
Pajk
**
Příspěvky: 407
Registrován: 04 srp 2006, 13:22
Bydliště: Vraclav is near Vysoké Mýto
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pajk »

Tak hlavně ať to není emulze voda+olej.... 8) 8) 8)
Lantra kombi 1.6-G4GR,r.v. 97
ABS,klima,dálka
Felotron

Příspěvek od Felotron »

Ja si prave moc nedokazu predstavit, z ceho se tam ta zluta hmota vytvorila... Olej byl menenej kdy? Jaky ma ta hmota vlastnosti? - zapach, mazlavy, tvrdy...
Uživatelský avatar
HCOUPEFX1
**
Příspěvky: 106
Registrován: 30 zář 2006, 11:17
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od HCOUPEFX1 »

to prave nevim, jak je tam ten olej dlouho. Je to koupeny v bazaru. Ztraci se mi voda,ale nasel jsem jednu mokrou hadici, takze voda to asi nebude. Ta hmota nijak nesmrdi. Je spis takova mazlava. A jeste me trápí pár věcí. Voda v nadrzce na chladici kapalinu se mi zabarvuje do hnedo-rezava a v te nadrzce zustava takový nános. A jeste jeden problem: kdyz pridam plyn, tak to celkem dost táhne doleva.
Uživatelský avatar
Tomikp
***
Příspěvky: 510
Registrován: 07 zář 2006, 20:47
Bydliště: CV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomikp »

Ja bych taky řek že to bude voda s olejem.
Hyundai Sonata 2.0i 16V GLS 2002
Uživatelský avatar
Jirka
****
Příspěvky: 1046
Registrován: 14 črc 2005, 15:12
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Jirka »

HCOUPEFX1 píše:to prave nevim, jak je tam ten olej dlouho. Je to koupeny v bazaru. Ztraci se mi voda,ale nasel jsem jednu mokrou hadici, takze voda to asi nebude. Ta hmota nijak nesmrdi. Je spis takova mazlava. A jeste me trápí pár věcí. Voda v nadrzce na chladici kapalinu se mi zabarvuje do hnedo-rezava a v te nadrzce zustava takový nános. A jeste jeden problem: kdyz pridam plyn, tak to celkem dost táhne doleva.
Saakra, to nevypadá dobře. Asi se o to moc předchozí majitel nestaral. Viděl bych to taky na vodu s olejem. V chladiči rez, to není moc dobrý, tam asi někdo dával normální vodu místo destilky.. To vídám u 15 let starých aut :shock:
Hyundai Accent GLS, 1,5i, 12/1999, 5dv., Obrázek
PRODÁNO 05/2012
Uživatelský avatar
HCOUPEFX1
**
Příspěvky: 106
Registrován: 30 zář 2006, 11:17
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od HCOUPEFX1 »

to asi ne.Puvodne to bylo psane na nejakou firmy, takže myslite těsnění pod hlavou? Ale ta voda se mi zase tak moc neztraci. Ted na zimu tam budu davat nejakou kvalitni nemrzku, tak si myslim, ze bude dobry to nejak proplachnout. ale ta hmota v motoru me celkem trapi. Koupil sem to za dobry penize, tak me mala investice moc netrapi.
Uživatelský avatar
Tomikp
***
Příspěvky: 510
Registrován: 07 zář 2006, 20:47
Bydliště: CV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomikp »

Co se týče tý rzi v chladiči, tak se mi u předchozího auta stávalo že se dělal takovej jakoby narezlej povlak v nádržce. Pak sem ale zjistil že to dělá kapalina, byla to taková ta růžová. Nevim myslim si že se nemá rez jak do tý kapaliny dostat, motor je z hliníku a chladič snad taky neni rezavějící železo. Maximálně tak voda uteče někudy ale že by se zbarvovala rzí to se mi nezdá. Co se týče toho táhnutí doprava, tohle mi dělalo u služební feldy, občas jo, občas ne a pak najednou zase jo až už nešlo jet a museli mě odtáhnout. Byl to prej nějakej zatuhlej čep na pravym kole, chyběla tam manžeta, dostal se tam někam bordel.
Hyundai Sonata 2.0i 16V GLS 2002
Uživatelský avatar
HCOUPEFX1
**
Příspěvky: 106
Registrován: 30 zář 2006, 11:17
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od HCOUPEFX1 »

znamej rikal, ze to bude bud cep rizeni a nebo silentblok na rameni,
Ted me nejvic trapi ta hmota v oleji.
Uživatelský avatar
Tomikp
***
Příspěvky: 510
Registrován: 07 zář 2006, 20:47
Bydliště: CV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomikp »

Hyundai Sonata 2.0i 16V GLS 2002
Uživatelský avatar
HCOUPEFX1
**
Příspěvky: 106
Registrován: 30 zář 2006, 11:17
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od HCOUPEFX1 »

Super link. to je mozny, ze to bude tema kratkejma jizdama. kdyz sem jel nekam daleko, tak to tam pak nebylo. jinak jezdim kazdy rano do prace asi 2km a je to tam!!!! To bude tim. a to ztraceni vody bude tou hadici.
Moc dik.
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Příspěvek od ivan »

HCOUPEFX1 píše:to asi ne.Puvodne to bylo psane na nejakou firmy, takže myslite těsnění pod hlavou? Ale ta voda se mi zase tak moc neztraci. Ted na zimu tam budu davat nejakou kvalitni nemrzku, tak si myslim, ze bude dobry to nejak proplachnout. ale ta hmota v motoru me celkem trapi. Koupil sem to za dobry penize, tak me mala investice moc netrapi.
Na víčku emulze a v nádržce hnědotmavá voda je typickým příznakem pro poškozené těsnění pod hlavou, tyto příznaky se hlavně projevují u benzínových motorů!! Jsou poškozené na těsnění kanály na vodu a olej,se smíchává voda s olejem,respetivě olej s vodout,tak je to správně!! Bohužel Tě brzo čeká výměna těsněního :? :wink:
Pro Tomikp-a Rez se dostává z bloku,vždycky!! :wink:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
Uživatelský avatar
HCOUPEFX1
**
Příspěvky: 106
Registrován: 30 zář 2006, 11:17
Bydliště: Jihlava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od HCOUPEFX1 »

Je to mozny. myslim si, ze na skodu by to urcite nebylo to vymenit. Nevis jaka je cena? Mam hyundai coupe 2.0 16V 1997
Odpovědět

Zpět na „COUPE 1G“