Jaká kola?

Vše kolem úprav na Vašem miláčkovi - kola, hudba, osvětlení, úpravy motoru, styling.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
ajrton
**
Příspěvky: 354
Registrován: 24 črc 2011, 16:10

Re: Jaká kola?

Příspěvek od ajrton »

bony píše:
ajrton píše:bony: preco zo seba neustale robis vola ?
nedokazes chapat pisany text ?
ten link ktory si tu hodil má akože dokazovať čo ?
Źe i v Ostravě jsou volové, když dělají zápis do TP o změně disku, na základě ničeho... Když už jsou volové i na min. dopravy dle tvého tvrzení. Opravdu končím debatu, v jiném vlákně ti to už spousta lidí vysvětluje, ale ty nemužeš pochopit to co chápou ostatní :-( Je mi tě líto, já vzhledem ke svému vzddělání se za vola opravdu nepovažuji.
ale ved ja nikde netvrdim ze sa zapis diskov do TP nerobi alebo nema robit ... ty fakt mas problem s chapanim o com je debata ...
Hyundai i30cw classic, 1,4 CVVT, 80kW, 4/2011
Reklama
 

Uživatelský avatar
kombajnista
*
Příspěvky: 60
Registrován: 23 úno 2013, 16:29

Re: Jaká kola?

Příspěvek od kombajnista »

Ajrton: Nejen, že jsi vůl ty, jsi navíc lhář. Možná, že když jsi pomalu přečteš co jsi psal dvě strany zpátky, uznáš to sám. Ad zápis šířky disků..V ČR se toto ZAPISUJE a na STK pak i KONTROLUJE. Při neshodě s velkým TP (a to se vztahuje jak na šířku, tak i na ET) neprojde vozidlo přes technickou. Mě kontrolovali na STK u neoriginálních kol i ET.. Ten tvůj z internetu stáhnutý typový list si můžeš leda tak zarámovat, protože na něm nebudeš mít razítko prodejce kol, které MUSÍ být originál, včetně podpisu prodejce a bez tohoto kola v ČR zapsat NELZE. Takže si běž za roh naliskat a pak se vrať omluvit kolegovi. Opakuji, že píšu o legislativě v ČR!!! Napiš na MDČR a pak sem dej jejich stanovisko. Ukáže se hned, kdo je vůl. Pěkný den :wink:
Nejkvalitnější SUV na zeměkouli
Uživatelský avatar
kombajnista
*
Příspěvky: 60
Registrován: 23 úno 2013, 16:29

Re: Jaká kola?

Příspěvek od kombajnista »

Nejkvalitnější SUV na zeměkouli
ajrton
**
Příspěvky: 354
Registrován: 24 črc 2011, 16:10

Re: Jaká kola?

Příspěvek od ajrton »

kombajnista píše:Tady si počti.. http://www.mdcr.cz/cs/Silnicni_doprava/ ... pneumatik/
a toto co dokazuje ? ved ja nikde nerozporujem zoznam pozadovanych podkladov k zapisu ...
ja sa pytam na zaklade coho tvrdis ze musim zapisat do TP disk s inou sirkou alebo inym ET, ked na nom bude pneu ktora je v TP zapisana ...

ja co sa tyka toho "lhaře" tak si odpust ivnektivy ked ani ty nie si schopny pochopit pisany text ...
uz som to tu pisal, staci pohladat, ze vobec nenamietam ze do TP sa zapisuje disk s rozmerom ktory v TP vobec nie je (napr. 17" ked v TP mam len 16 a 15") ale vtedy sa zapisuje aj rozmer PNEU, lebo 17" pneu v TP nie su ...

a pre vsetkych nechapajucich volov opakujem otazku:
KDE V ZAKONE/VYHLASKE je uvedena táto povinnost ?

takze svoje keci o STK a uradnikoch si nechajte pre svoje deti ...
Hyundai i30cw classic, 1,4 CVVT, 80kW, 4/2011
Uživatelský avatar
kombajnista
*
Příspěvky: 60
Registrován: 23 úno 2013, 16:29

Re: Jaká kola?

Příspěvek od kombajnista »

Škoda času a slov. Žij dál svůj vesmír.. Kde si můžeš moje tvrzení ověřit, jsem ti napsal jasně.
Nejkvalitnější SUV na zeměkouli
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: Jaká kola?

Příspěvek od bony »

to Ajrton: Promin, ale opravdu vul tu jsi jen ty... Spousta lidi ti to vysvetluje ale ssi neni dostatek bunek na pochopeni. Posledni pokus - odpoved od ministerstva dopravy:
Vážený pane, 
jakákoliv změna rozměru disku včetně ET musí být do technického průkazu zapsána.

S pozdravem   

Monika Baumruková
referent Oddělení administrativní a operativy Ministerstvo dopravy
Nábřeží Ludvíka Svobody 12
110 15 Praha 1

Pokud ani ted to nedavas, tak se zacni povazovat za reditele vesmiru.
ajrton
**
Příspěvky: 354
Registrován: 24 črc 2011, 16:10

Re: Jaká kola?

Příspěvek od ajrton »

bony píše:to Ajrton: Promin, ale opravdu vul tu jsi jen ty... Spousta lidi ti to vysvetluje ale ssi neni dostatek bunek na pochopeni. Posledni pokus - odpoved od ministerstva dopravy:
Vážený pane, 
jakákoliv změna rozměru disku včetně ET musí být do technického průkazu zapsána.

S pozdravem   

Monika Baumruková
referent Oddělení administrativní a operativy Ministerstvo dopravy
Nábřeží Ludvíka Svobody 12
110 15 Praha 1

Pokud ani ted to nedavas, tak se zacni povazovat za reditele vesmiru.
super, uz len ten odkaz na prislusnu pravnu normu mi stale chyba ...
Hyundai i30cw classic, 1,4 CVVT, 80kW, 4/2011
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: Jaká kola?

Příspěvek od bony »

bez komentare... napis si tam sam ja ze sebe vola delat nebudu. v jinem vlakne ti tu nekdo znovu psal zak. a normy.
Uživatelský avatar
Limitz
******
Příspěvky: 2719
Registrován: 16 dub 2008, 20:27
Bydliště: Kašava,Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaká kola?

Příspěvek od Limitz »

nemá cenu to dál řešit, prostě kdo chce mít klid v duši ať si jiné rozměry nechá zapsat do TP, ze zákona a vyhlášky, které jsem tu předložil je patrné že pokud chcete na auto dát disky, které nejsou schválené přímo výrobcem vozidla (schválené = zapsané v TP), tak musíte potom na základě typového listu vydaného výrobcem kol s patřičnými atesty zažádat o jejich schválení a následnému zapsání do TP
:hyu: Hyundai Lantra 1.8 r.v. 1996 :hyu: R.I.P.
momentálně služební Audi A6 Avant 2,5tdi quattro 360 000km :D
Limitz89@seznam.cz
ajrton
**
Příspěvky: 354
Registrován: 24 črc 2011, 16:10

Re: Jaká kola?

Příspěvek od ajrton »

Limitz píše:nemá cenu to dál řešit, prostě kdo chce mít klid v duši ať si jiné rozměry nechá zapsat do TP, ze zákona a vyhlášky, které jsem tu předložil je patrné že pokud chcete na auto dát disky, které nejsou schválené přímo výrobcem vozidla (schválené = zapsané v TP), tak musíte potom na základě typového listu vydaného výrobcem kol s patřičnými atesty zažádat o jejich schválení a následnému zapsání do TP
stale tie iste kecy dookola ...
aky mas problem odpovedat konecne na otazku a napisat konkretny § z ktoreho to vyplyva ???
Hyundai i30cw classic, 1,4 CVVT, 80kW, 4/2011
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: Jaká kola?

Příspěvek od bony »

ajrton píše:
Limitz píše:nemá cenu to dál řešit, prostě kdo chce mít klid v duši ať si jiné rozměry nechá zapsat do TP, ze zákona a vyhlášky, které jsem tu předložil je patrné že pokud chcete na auto dát disky, které nejsou schválené přímo výrobcem vozidla (schválené = zapsané v TP), tak musíte potom na základě typového listu vydaného výrobcem kol s patřičnými atesty zažádat o jejich schválení a následnému zapsání do TP
stale tie iste kecy dookola ...
aky mas problem odpovedat konecne na otazku a napisat konkretny § z ktoreho to vyplyva ???
Prosím všechny udělejme laskavost opravdu chronicky nemocnému člověku, který se zasekl jako vinylová deska a přestaňme mu odpovídat, má chabou radost z toho, že může zase napsat svou větu "chci §"
a tobě ajrtone pokud tak prahneš po tom § který ti zde už asi 3tí člověk napsal, jen si to nedovedeš přečíst a meleš si tu svou. Obrať se na vaše ministerstvo, ať ti ten §, co tu x krát byl pošlou do emailu.
pietro32i
***
Příspěvky: 750
Registrován: 19 zář 2010, 02:01

Re: Jaká kola?

Příspěvek od pietro32i »

Asi som teda tiež chronicky nemocný človek, ale ani ja to nechápem. Dali ste tu rôzne linky, kde sú vysvetlené postupy, ale ozaj nikde sa tam nepíše konkrétny §, odsek, či písmeno zákona alebo vyhlášky - to čo po vás celý čas ajrton požaduje. A ak napíše vyštudovaný právnik, že predsa na ministerstve to vedia, lebo tam nerobia volovia (poznám takých aj osobne bohužiaľ), s čím sa aj uspokojí a nepreverí si to sám na základe svojho vzdelania, tak tiež nekomentujem... Veriť úradníkovi tvrdenie, že niečo musíš, lebo platíš a dávaš tým aj zmysel jeho existencii a nepreveriť si to, je tiež známka niečoho.
i30 1.4 CVVT, 80 kW (2010) Obrázek
Uživatelský avatar
Mirus30
*****
Příspěvky: 1801
Registrován: 04 úno 2013, 19:53
Bydliště: Litoměřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaká kola?

Příspěvek od Mirus30 »

Ahoj, ani tebe ani Ajrtona tady nikdo nenutí si disky nechat zapsat, až nastane prů..r, tak já a ostatní budu klidně spát a vy dva se můžete začít dohadovat s pojišťovnou o způsobilosti auta, je to každého věc.

Pokud by to bylo jak říká Ajrton, tedy že zápis do TP se provádí kvůli pneu, tak to znamená, že rozměr disku včetně šířky disku a ET je tam k čemu?? Stačilo by přeci napsat do TP, disk 15, 16, 17 palců, plus alternativy pneu na jednotlivé disky ne? Proč mi na STK neřekli, to zapisovat nemusíte? Proč mi na dopraváku neřekli, to zapisovat nemusíte? Pro těch 100,- a 50,- korun, které to stálo? To nemysllíte vážně....

Mám v TP povolené 16x6,5 ET50, tak si koupim 16ky s ET10, to nevadí že budou koukat ven z auta a opírat se o hranu blatníku, když mám v TP zapsány 16ky, tak to přeci můžu mít ne? Vy....e se na paragrafy a začněte pužívat zdravej rozum, nebo se s nima pak můžete soudit, ale já a asi většina lidí na to fakt nemá čas, pokud vy ano, tak hurá, jděte do toho!

Pak nám můžete všem napsat jak jste je u soudu rozsekali a my vám tady všichni poděkujem, že jste jim to natřeli. My blbci si holt zaplatíme 150,-kč a ten čas strávíme příjemnější činností....
i30N Performance Sport, DCT 2023
Kia Proceed GT 2021
Škoda Scala MC 1.5TSI 2020
Kia Proceed GT 2019
i40 kombi 2,0GDI 2018
i30 kombi FL 2017
i30 kombi FL 2015
i30 1,6GDI 2012
Accent 1,3 2006
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Jaká kola?

Příspěvek od Hardcam »

Mirus30 píše: Vy....e se na paragrafy a začněte pužívat zdravej rozum
Napodobne :wink: nikdo se tu nebavi o kolech s ET deset, ale resit typovej list pul roku kvuli ET8 je opravdu nesmysl, nebot takto to ma 99% aut co nema original elektrony. Jak vidis, vsichni vesele jezdi a pojistovny plati.
Mel jsem pojistny udalosti asi 3, nikdy to nebyla moje vina, pokazdy jsem mel neoriginal kola s obdobne jinymi parametry (v jednom pripade o palec vetsi, povoleny rozmer v TP byl jeden) a nikdo nemel sebemensi snahu pojistne kryti kratit ci mi jako poskozenymu delat problemy. Dojel jsem na pojistovnu, prisel likvidator, opsal si znacku a rozmer pneu, jejich hloubku a zkoumal auto dal. Stejne, jako to delaji vsichni ostatni likvidatori, oni se nekopou do prdele, maj prace dost a pokud vizuelne nebudou kola s uplne jiny dimenze, nechaji te zit. Opravdu si neumim predstavit, jak tam na parkovisti saskuje s heverem, aby se podival, jestli opticky opravdu normalni kola nahodou nehaprujou drobatko s technicakem. Chtelo by to ubrat na telenovelach. Ale pro me za me si behej na urad s kazdou hovadinou.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
ajrton
**
Příspěvky: 354
Registrován: 24 črc 2011, 16:10

Re: Jaká kola?

Příspěvek od ajrton »

Mirus30 ty tu opat splietas nezmysly ...
tu sa NIKTO nebavi o tom ci niekto moze pouzivat alebo su povolene alebo nepovolene disky s ET 10 ...
disky mozes pouzivat LEN TAKE, KTORE SU VYROBCOM SCHVALENE PRE TVOJE AUTO (toto totiž JE v zakone, konkretny § si najdi sam)

problem ktory sa tu riesil bol, ci musis toto schvalenie dat zapisat do TP ! a ak áno, na základe čoho ?
ak ty napises ze "lebo nejaky uradnik povedal" to by som takych ludi najradsej zbavil svojpravnosti a volebneho prava ...
a tie rozpravky s poistovnami si nechaj, tiez som riesil zopar udalosti a tak ako hardcam, ani ja som s tym nikdy problem nemal ... poistovaka zaujimalo len to ci sedi rozmer pneu s údajmi v TP (tak ako káže zakon)
Hyundai i30cw classic, 1,4 CVVT, 80kW, 4/2011
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Úpravy (tuning)“