Jaká kola?

Vše kolem úprav na Vašem miláčkovi - kola, hudba, osvětlení, úpravy motoru, styling.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
ajrton
**
Příspěvky: 354
Registrován: 24 črc 2011, 16:10

Re: Jaká kola?

Příspěvek od ajrton »

69pavel píše:ty dostanes od vyrobce aut vozidlo ktere veze sebou velky TP,takze auto =velky TP .
to ze si koupis disky od jineho vyrobce je sice pekne ale k nicemu. stemi papiry treba i s atesty si muzes tak akorat ......,protoze kdyz k necemu dojde vzdy se bude brat auto = velky TP a tam- co je psano je dano,pokud chces na auto neco dodatecne montovat tak je to treba zapsat do TP,proc napriklad musis zapsat tazne kdyz ho koupis s homologaci a papirem a stacil by jen ten papir od tazneho a pritom musis ho jit nechat zapsat do TP-zbytecnost ale musis to udelat.
ja mam v TP 3 rozmery pneu a ke kazde je napsan rozmer disku, kdyz ale pujdu podle tabulek disku tak ke kazde pneu muzu dat dalsi 3 rozmery disku,a kdyz si takovy disk koupim tak abych splnoval podminku o technicke zpusobilosti tak abych nejednal protipravne zajdu si nechat zapsat disky do TP,nebot řidič kromě povinností uvedených v § 4 dále povinen užít vozidlo, které splňuje technické podmínky stanovené zvláštním právním předpisem, pokud si chces pravni predpisy prostudovat mas moznost na strankach ministerstva dopravy,tam se doctes vice a pokud ti je malo muzes si procist i pravni predpisy pro STK,pak prijdes nato proc nechat zapsat jine rozmery disku do TP i kdyz nikde neni zakon ktery by toto narizoval aby jsi jine disky zapsal do TP ale abys jsi neporusoval zakon- pak ti nezbyva nic jineho nez se ridit velkym TP abys jsi splnil zakon o pozemnich komunikacich a jezdit na predapsanych discich a pneu zapsanych v TP

prijemne cteni a pak napis jak jsi dopadl,zda jsi pochopil co tam je psano.
ad tazne: tak to asi stanovuje vyhlaska ze tazne musis byt v TP, neviem, tazne som neskúmal ... ale čo tak montaž folii ? montaz nezavisleho kurenia ? preco to nezapisujes do TP ? preco si nedas zapisat 98 oktanovy benzin aby si ho mohol tankovat ?

a to už co je za logicky nezmysel preboha, napisat ze "zakon ti to nenariaduje ale aby si neporusoval zakon, musis to spravit" ... aj citas po sebe ? ako mozem porusovat zakon ked neurobim nieco co mi zakon neprikazuje ???
Hyundai i30cw classic, 1,4 CVVT, 80kW, 4/2011
Reklama
 

Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Jaká kola?

Příspěvek od 69pavel »

prosimte precti si ty pravni predpisy na Ministerstvu dopravy a potom se dozvis jak je to s foliema,taznym zarizenim a ostatnimi doplnkami mozneho puziti na auto,taky se tam dozvis co je treba udelat pro danou konretni vec a jake jsou postupy a taky tam rikaji jestli jednas protipravne ci postupujes v souladu s pravnimi predpisy.

jelikoz ti to nestaci rict a nechces to pochopit tak ti nezbyde nic jineho nez si na to prijit sam ctenim na strankach MD Enjoy :wink:
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Méďa Béďa
**
Příspěvky: 180
Registrován: 07 zář 2012, 23:55

Re: Jaká kola?

Příspěvek od Méďa Béďa »

69pavel píše:Policisté si při silničních kontrolách mají možnost všechno na dálku ověřit, stanice technické kontroly (STK) takový problém snadno zjistí a stejně je na tom i likvidátor pojišťovny.
Kristepane... Ano, při každé kontrole zažívám, že mně policajt leze pod auto, aby z vnitřní strany disků zkontroloval ET. A pokud je na některém nečitelné, bere do ruky šupleru a měří to.

Už jsem to tu psal jednou, takže podruhé a naposledy: Běžně se po nehodě zapisuje a fotí rozměr a stav pneumatik. Ještě jsem nikdy v žádném protokolu neviděl, že by tam bylo uvedeno ET. Ale klidně věřte nějakému blbečkovi z Ministerstva dopravy , který nejspíš dostává peníze od těch, ke kterým si zoufalci běží nechat zapsat do techničáku "nestandardní" míry ET.

Kontrolní otázka: Srazí se čelně dvě auta se stejnými ALU koly. Řidič zavinivší nehodu má kola zapsaná v techničáku, oběť nehody ne. Takže podle některých z vás má oběť nehody smůlu a nedostane nic, že?
Hyundai i20 Inclusive Plus, 04/2012
miroska
**
Příspěvky: 120
Registrován: 26 bře 2013, 18:00

Re: Jaká kola?

Příspěvek od miroska »

tohle je naprosto nekonečná,až zbytečná diskuse
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Jaká kola?

Příspěvek od 69pavel »

k tomu lze dodat jedine,kazdy je strujcem sveho stesti ........
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
miroska
**
Příspěvky: 120
Registrován: 26 bře 2013, 18:00

Re: Jaká kola?

Příspěvek od miroska »

tak tak.
Uživatelský avatar
milda h
*****
Příspěvky: 1661
Registrován: 15 led 2012, 21:08
Bydliště: Vysočina NMnM

Re: Jaká kola?

Příspěvek od milda h »

Bez komentáře. ](*,)
Obrázek ix20 1.6 CVVT trikolor Cashmere Brown 12/2011
Uživatelský avatar
Mirus30
*****
Příspěvky: 1801
Registrován: 04 úno 2013, 19:53
Bydliště: Litoměřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaká kola?

Příspěvek od Mirus30 »

Méďa Béďa píše:[Kontrolní otázka: Srazí se čelně dvě auta se stejnými ALU koly. Řidič zavinivší nehodu má kola zapsaná v techničáku, oběť nehody ne. Takže podle některých z vás má oběť nehody smůlu a nedostane nic, že?
Pokud bude likvidátor důsledný tak může, nebo plnění jen zkrátí.....
i30N Performance Sport, DCT 2023
Kia Proceed GT 2021
Škoda Scala MC 1.5TSI 2020
Kia Proceed GT 2019
i40 kombi 2,0GDI 2018
i30 kombi FL 2017
i30 kombi FL 2015
i30 1,6GDI 2012
Accent 1,3 2006
soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: Jaká kola?

Příspěvek od soban »

Prostě pokud se to provalí - a pojišťovny dnes šťourají do všeho - nechcou platit tak ti prostě skrátí pojistnou částku a budeš solit ty.
h1n1
Příspěvky: 3
Registrován: 03 srp 2013, 18:36

Re: Jaká kola?

Příspěvek od h1n1 »

Ahojte,
hladam pomoc ... najde sa dobra dusa co ma osvieti?
Kedze mam bielu I30ku stale vo vyrobe predpokladam, ze zapis pneu a diskov v TP bude nasledovny 195/65 R15 91H 6Jx15 5/114.3 ET46 (mozno alternativa 6Jx15 s ET43).
Podla v.u. som zacal sondovat ponuku alu diskov z coho vysli traja favoriti:
1. Platin P66 BLACK 6,5x15 5/114,3 ET45 stredova diera zatial neznama
2. AUTEC N – NORDIC 6x15 5/114,3 ET44 stredova diera 68.0/67.1
3. Platin P50 6x15 5/114,3 ET45 stredova diera zatial neznama
Platin
Platin
platin.jpg (113.32 KiB) Zobrazeno 1669 x
autec
autec
autec.jpg (41.86 KiB) Zobrazeno 1669 x
Pri diskoch AUTEC som narazil na informaciu
web vyrobcu píše:Bremsauflage Beschreibung
B81 Nicht zulässig für Fahrzeuge mit elektronischem Parkbremssystem (EPM).
X82 Sonderrad nur zulässig für Fahrzeugausführungen mit Bremsscheibendurchmesser 280 mm an Achse 1.
google translator píše:Brzdové doštičky Popis
B81 Nie je povolené pre vozidlá s elektronickým systémom parkovacej brzdy (EPM).
X82 špeciálneho kola je prípustné len u vozidiel s priemerom kotúča 280 mm na osi 1
Myslim, ze EPM by nemal byt problem, kedze budem mat vybavu Comfort a elek.brzda je az od vybavy style.
Comu nerozumiem je kod X82. Ma tento kod nieco spolocne s i30-kou?

No ked sa uz spolocensky znemoznujem :D tak mam este jednu hlupu otazku.
Kolko lucove disky z v.u. je lepsie preferovat?
Najviac sa mi pozdavaju Platin P66 BLACK, len nemam predstavu aka bude udrzba a hlavne aka bude vydrz lesteneho povrchu (na zimu budu urcite plechace).
Na druhu stranu sa zas bojim pouzit 5-lucove na SKK jama cesty.

Za kazdu radu vopred dakujem ;)
Uživatelský avatar
milda h
*****
Příspěvky: 1661
Registrován: 15 led 2012, 21:08
Bydliště: Vysočina NMnM

Re: Jaká kola?

Příspěvek od milda h »

Další v SZ.
Obrázek ix20 1.6 CVVT trikolor Cashmere Brown 12/2011
alik
Příspěvky: 8
Registrován: 03 dub 2013, 15:48

Re: Jaká kola?

Příspěvek od alik »

zdravím, já mám taky bílou i30sw a řešil jsem problém jaká kola, nakonec jsem koupil brock rc 24, 6jx15, 5x114,3, et 46, 67,1. Podle mě tato kola splnují všechno co je v TP.

Chci se zeptat, jak je to se zatmavením okem od B sloupku dozadu. Na hyundai lince mi trvdili, že bych mohl přijít o záruku na okna a věci s tím spojené. V servisu hyundai nevěděli nic. Už jsem tu viděl pár takových aut, tak, bych vás rosil o radu jak jste to udělali. díky
kentanjack
*
Příspěvky: 85
Registrován: 12 dub 2013, 22:44

Re: Jaká kola?

Příspěvek od kentanjack »

To s těma 15" diskama myslíte vážně? Proč si kupovat takový balóny, má to nějakej rozumnej důvod, krom záliby v horších jízdních vlastnostech?

Pokud je dostanu od :hyu: jako výbavu, budiž, ale jinak je to nesmysl.
Uživatelský avatar
Mirus30
*****
Příspěvky: 1801
Registrován: 04 úno 2013, 19:53
Bydliště: Litoměřice
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaká kola?

Příspěvek od Mirus30 »

Cena disku, cena pneu, pohodli.... kazdej nema rad motokaru s nizkoprofilama :-) proste dava prednost komfortu a na tech patnactkach jizdni vlastnosti nejsou vubec zadna tragedie! Nedavno jsme jezdili na trinactkach a dneska jsou patnactky malo... [-o<
i30N Performance Sport, DCT 2023
Kia Proceed GT 2021
Škoda Scala MC 1.5TSI 2020
Kia Proceed GT 2019
i40 kombi 2,0GDI 2018
i30 kombi FL 2017
i30 kombi FL 2015
i30 1,6GDI 2012
Accent 1,3 2006
Uživatelský avatar
Limitz
******
Příspěvky: 2719
Registrován: 16 dub 2008, 20:27
Bydliště: Kašava,Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaká kola?

Příspěvek od Limitz »

je to tak, každému prostě sedí něco jiného..... já osobně jsem s novou i30 jezdil na 15" a nebylo to nic pro mě :twisted: ale kvůli tomu že mám radši ostřejší jízdu a míň pohupování to nebudu vnucovat i ostatním
:hyu: Hyundai Lantra 1.8 r.v. 1996 :hyu: R.I.P.
momentálně služební Audi A6 Avant 2,5tdi quattro 360 000km :D
Limitz89@seznam.cz
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Úpravy (tuning)“