Klepání při brždění do zatáčky

Tlumiče, nápravý, brzdy.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

sedrik_7
**
Příspěvky: 235
Registrován: 15 led 2011, 10:30
Bydliště: Košice

Re: Klepání při brždění do zatáčky

Příspěvek od sedrik_7 »

Zdravím,
dnes idem po auto do servisu, menili mi horné uloženie tlmičov, čo vraj spôsobovalo to búchanie, takže uvidím, neskôr napíšem, či je to vyriešené alebo nie.
Hyundai i30 1,4 CVVT , 80kW , ročník 5/2010
Reklama
 

sedrik_7
**
Příspěvky: 235
Registrován: 15 led 2011, 10:30
Bydliště: Košice

Re: Klepání při brždění do zatáčky

Příspěvek od sedrik_7 »

Po niekoľkých dňoch od "opravy" usudzujem, že servisáci majú záľubu v pokusoch. Vymenili horné uloženie tlmičov a stále mi to tam búcha. Kamoš mi spomenul, že on to skôr vidí na silentbloky :/
Hyundai i30 1,4 CVVT , 80kW , ročník 5/2010
kisik20
Příspěvky: 6
Registrován: 17 čer 2013, 14:02

Re: Klepání při brždění do zatáčky

Příspěvek od kisik20 »

Tak při současném pozorování usuzuji, že v mém případě se nejedná už jen o bouchání při brždění a současném odbočování, ale už i při brždění na rovině.

Mrzí mě, že si v servisu nevědí rady a odkážou mě s tím, ať závadu sleduji zda se zhoršuje.
Rád bych se tohoto problému co nejdříve zbavil.

Také bych to viděl na problém někde v uložení, ale kde.....
sedrik_7
**
Příspěvky: 235
Registrován: 15 led 2011, 10:30
Bydliště: Košice

Re: Klepání při brždění do zatáčky

Příspěvek od sedrik_7 »

Okrem toho, ak sa niekto vyznáte, je pravda, že ak mám auto viac ako tri roky, už mi na takéto závady neplatí záruka ?

Pokiaľ viem, tri roky je záruka na somariny a rýchlo opotrebovateľné diely, medzi ktorými nie sú spomenuté nejaké ramená, tlmiče, brzdy. Len mi to podotkol servisák a skutočne som veľmi nadšený :/
Hyundai i30 1,4 CVVT , 80kW , ročník 5/2010
Uživatelský avatar
Ruska.ruleta
**
Příspěvky: 416
Registrován: 12 črc 2010, 11:34

Re: Klepání při brždění do zatáčky

Příspěvek od Ruska.ruleta »

V mém případě to dělá jen CRDI a to hned od koupě !
Naložené auto (na dovolenou) to ale nedělá.
Rozdávat rady je zbytečné, moudrý si poradí sám a hlupák stejně neposlechne.
Vesmír i lidská blbost jsou nekonečné, i když u toho vesmíru si nejsem až tak jist.
Odvaž se používat vlastní rozum!
:hyu: i30cw CRDi 85 kW
:hyu: i30 MPI
sedrik_7
**
Příspěvky: 235
Registrován: 15 led 2011, 10:30
Bydliště: Košice

Re: Klepání při brždění do zatáčky

Příspěvek od sedrik_7 »

Veľmi sa teším na budúci týždeň do servisu. Avšak som pripravený bojovať do poslednej chvíle za to, že v servisnej knižke nie je uvedené, aby boli takéto "rozsiahlejšie" diely ako rýchlo opotrebovateľné, na ktoré je záruka len tri roky. Podľa mňa a taktiež po logickej stránke, predsa tlmič, silenblok alebo boh vie v čom bude vlastne problém nie je diel, ktorý by mohol po troch rokoch odísť. To je proste nereálne. Stojím si za tým, že sa na to vzťahu základná záruka a to plných 5 rokov.
Hyundai i30 1,4 CVVT , 80kW , ročník 5/2010
severtom
***
Příspěvky: 731
Registrován: 21 pro 2010, 11:25

Re: Klepání při brždění do zatáčky

Příspěvek od severtom »

To zajímá i mě, tři roky dávno uběhly a už jsem 2x slyšel pískání z posilovače řízení.
Jiné značky umí vyrobit posilovače tak, že přežijí auto. Ptám se, kdo ho tady už na záruku měnil? Konkrétně komu ho v r. 2013 vyměnili? Protože 100 tisíc jim nedám, to ho nechám opravit místním uživatelem (ve fóru jiného typu H píše, že to umí), případně vytáhnu z vraku, bude za pusu.
I 30 CW Plus 1,4 CVVT LPG 08/2010
Netvrďte, že jdu za každou cenu proti proudu, myslete si, že si rád udělám vlastní názor :-)
kisik20
Příspěvky: 6
Registrován: 17 čer 2013, 14:02

Re: Klepání při brždění do zatáčky

Příspěvek od kisik20 »

Tak jsem po druhém servisu, kde mi měnili pískající kladku (pomohlo tak na půl, stále něco od motrou při jízdě píská) a žešili znovu bouchání při brždění.

Prý by to mohli dělat celé tlumiče, ale ty mi nevymění dokud nevytečou, takže parada :(
Vladak
**
Příspěvky: 140
Registrován: 15 pro 2010, 21:13
Bydliště: Břeclav

Re: Klepání při brždění do zatáčky

Příspěvek od Vladak »

kisik20: Chceš říct, že případné bouchání od tlumičů není pro autorizovaný servis závada?
Nech si někde udělat test tlumičů, možná ti technici takhle zjistí příčinu.
Já za necelé dvě stovky zjistil, že tlumiče jsou v pořádku, ale stabilizátory jsou v háji.
Jak máš staré auto?
kisik20
Příspěvky: 6
Registrován: 17 čer 2013, 14:02

Re: Klepání při brždění do zatáčky

Příspěvek od kisik20 »

V říjnu budou i30 2roky, asi budu muset zkusit úplně jiný servis :(
severtom
***
Příspěvky: 731
Registrován: 21 pro 2010, 11:25

Re: Klepání při brždění do zatáčky

Příspěvek od severtom »

Možná i neautorizovaný :) po té čistce, kterou H udělalo.
Když čtu v jiných tématech např. 580 Kč za jednu svíčku, tak se nedivím, že tuto "politiku" uživatelé neakceptují, servisy poté musí šetřit nebo vyjít zákazníkům vstříc a nabízet alternativní díly, čímž samozřejmě přijdou o "autorizaci", nicméně práci mohou odvádět stejnou nebo i lepší. S levnějšími díly jim zbyde víc na platy mechaniků.
I 30 CW Plus 1,4 CVVT LPG 08/2010
Netvrďte, že jdu za každou cenu proti proudu, myslete si, že si rád udělám vlastní názor :-)
Odpovědět

Zpět na „i30 Podvozek a řízení“