Nestartuje santa fecko

Santa Fe druhé generace, 2006 -2012

Moderátoři: miooo, Moderátoři

Odpovědět
robert102030
Příspěvky: 4
Registrován: 26 črc 2013, 23:32

Nestartuje santa fecko

Příspěvek od robert102030 »

ahojte, ospravedlnujem sa, som tu prvy den a ani netusim ci tuto spravu pisem do spravnej kolonky.
Mam Santa fe 2,0 crdi. r.v. 2004, auto mi nestartuje. je tam nove cerpadlo menene pred asi 10000km. je tam nove cidlo tlaku paliva na liste, toci a nechce naskocit. ale nepocujem cerpadlo tlacit palivo. Potom sem tam pocujem cerpadlo, nastartuje a zdochne, prvy krat sa mi to stalo pri jazde ked som ho poriadne pritlacil pocas preradenia...je to automat.. zdochlo. Vypol som kluc, zapol zapalovanie cerpadlo natiahlo palivo a auto naskocilo, ostalo svietit MOTOR ENGINE ktore po case zhaslo. take zdochnutie motora sa mi zopakovalo uz par krat. Dostal som informaciu,ze je chyba bud v cidle tlaku paliva ktore je na cerpadle,alebo v senzore polohy kluky. Poprosim ak by mal niekto nejaku radu ocenil by som. moja mail adresa je robertde@azet.sk. Neviem ci najdem od niekoho z Vas nejaku spravu, tak ak by ste mi napisali nejake info ci nejaky napad budem vam vdacny. Vopred dakujem
Reklama
 

lukyer
*
Příspěvky: 29
Registrován: 16 kvě 2012, 16:46

Re: Nestartuje santa fecko

Příspěvek od lukyer »

Ahoj, mel jsem podobne priznaky a problem byl v cidle natoceni kliky ... za cca 1000kc se vymenilo a cajk.
robert102030
Příspěvky: 4
Registrován: 26 črc 2013, 23:32

Re: Nestartuje santa fecko

Příspěvek od robert102030 »

Dik za odpoveď , v pondelok ho výmením a pošlem info o stave
robert102030
Příspěvky: 4
Registrován: 26 črc 2013, 23:32

Re: Nestartuje santa fecko

Příspěvek od robert102030 »

ahojte, tak oznamujem odstranenie zavady.Pri nastartovani auta pod napojenou diagnostikou sme zistili ze tlak paliva je 700 barov.To bola predzvest poskodenia regulacie tlaku paliva. Pri merani cidla tlaku vymennym sposobom sme zistili ze ten je ok, tak som vybral regulator tlaku a tam som nasiel zazrak. Zaneseny regulacny ventil tlaku paliva. je tam sitko na ktorom sa usadila necistota z nedbanlivosti predchadzajuceho majitela. vymenil som naftovy filter aj naprik tomu ze bol meneny asi pred 3500 km, prefukol som privodove hadice od nadrze vycistil nadrz precistil rozdelovacu listu paliva a trubky paliva ktore idu na vstreky. samozrejme tam bol bordel. Vsetko som namacal do ultrazvuku a fecko ide. Pre informaciu, na regulacnom ventile je sitko ktore poniektore dielne odtrhnu aby sa nezanasalo. Nie aby vycistili to co maju a menil filtre ako sa ma,ale radsej poskodia regulacny ventil odstranenim sitka ktore udajne tam nieje potrebne.,,, ved ludia co comon rail navrhli su hlupaci,ze. takze oprava uplne zdarma,okrem 6,5 hodiny spinavej naftarskej prace.
waltr1
*
Příspěvky: 41
Registrován: 28 črc 2013, 21:32
Bydliště: ostrava

Re: Nestartuje santa fecko

Příspěvek od waltr1 »

:tus: jsem v pasti vycistil sem to ale nejede tlak maly a nefachci to je nejaky ventil na vedeni paliva tak sem to chtel vycistit ale nevim jestli to staci profukem
Odpovědět

Zpět na „SANTA FE II“