Co s autem ?

Tato sekce je určena těm, kteří zvažují koupi vozu Hyundai (ne Hyunday).

Moderátoři: Farrael, Lantra Luke, Moderátoři

zuzanicexxx
*
Příspěvky: 11
Registrován: 01 říj 2013, 07:50

Co s autem ?

Příspěvek od zuzanicexxx »

Ahoj, potřebovala bych od Vás radu. Jsem tady poprvé, takže doufám, že píšu zde správně. Napíšu ronou celý příběh. V létě jsme si s přítelem koupili ojeté Santa Fé, rv 2003, najeto 145 00 (nyní), 2litr, 4x4, černé, PC 120 000. Tohle auto jsem si vždycky přála a když jsme na něj měli finance, jeli jsme ho koupit do Pardubic (jsme z Prahy). Jenže já hloupá, blbá, atp. jsem si pečlivě nepřečetla přílohu smlouvy o koupě vozu, kde byly jednotlivě zaškrtané vady na vozidle. Mimo jiné, což se nám stalo i osudným, bylo vytýkání oleje. Při příjezdu do bazaru jsme se prodejce ptali, jestli flek co je pod autem je od našeho auta, zarytě tvrdil, že ne. Prý zrovna auta stěhovali, takže můžeme být v klidu. Skvrna mi přišla stará, takže jsem věřila. Projeli jsme autem a já z něj byla nadšená, takže jsme auto ten den koupili. Chyba. Jen, co jsme ho přivezli, tak se pod autem objevovala malá skvrnka, tak jsme neváhali a dali auto do opravy - peníze jsme měli, takže jsme neřešili nic. Servisákovi (soukromému) jsme řekli, že nám teče olej a ať auto prohlédne a prostě co bude potřeba, ať opraví, že vše zaplatíme. Vše opravil za 40 tisíc. No, přítel ho znal z minulosti a vychvaloval ho, takže jsme neměli pochyb o poctivosti. Jenže cca po 2 týdnech jsme jeli do Brna a když jsme se vraceli tak na dálnici mi z ničeho nic (nesvítila ani kontrolka) chcíplo auto. Zajela jsem ke krajnici a 3 hodiny jsme čekali na odtahovku. Za tu jsme vyplázli dalších 8 tisíc. Byli jsme jen kousek za Brnem. Rovnou jsme odvezli auto za stejným servisákem s tím,že auto prostě nejede. Když jsme se koukli do nádrže na olej, tak olej byl fuč. Prostě vytekl. Auto jsme mu tam nechali a auto tam stojí již cca měsíc s tím, že servisák nejeví absolutně žádný zájem, pouze nám napsal že se motor zadřel a že auto je KO. A já se Vás ptám co s autem ? (ještě jsem ho na sebe nepřihlásila). Mám ho prodat na díly? Nebo se mám pokusit o výměnu s někým za jiné - pojízdné? Peníze na nový motor už opravdu nemáme. Díky moc - snad se mi nevysmějete. Vím jaké základní chyby jsem udělala, jsem poučena.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Andy182
**
Příspěvky: 452
Registrován: 30 kvě 2011, 10:29
Bydliště: Bánovce nad Bebravou
Kontaktovat uživatele:

Re: Co s autem ?

Příspěvek od Andy182 »

zuzanicexxx píše:...atp. jsem si pečlivě nepřečetla přílohu smlouvy o koupě vozu, kde byly jednotlivě zaškrtané vady na vozidle...

1. Bola medzi vadami uvedená aj tá s vytekaním oleja?

2. Keď súkromný servisák vedel od vás, že tečie olej, dokladoval vám, čo za tých 40 tácov opravil? (najmä to, ako opravil problém s olejom)

3. Je v zmluve uvedené, ako to je s reklamáciou?

4. Auto by som u servisáka ktorý vzal 40 tisíc za komplet prehliadku a opravu a teraz nejaví záujem v žiadnom prípade nenechával, neveril by som mu ani nos medzi očami. Bál by som sa že to auto na diely skôr rozrobí on, keď tam auto už mesiac stojí...

5. Nepojazdné auto nik chcieť asi nebude vymeniť za pojazdné (v hodnote 120 tisíc).

6. Ponaučenie do budúcnosti - PRVÝ servis nechať odborníkom a priplatiť o pár stoviek viac, v žiadnom prípade nepovedať garážovému servisákovi "oprav všetko čo treba" - vo vašom prípade by som naozaj riešil iba problém s olejom a vždy sa pýtať na garanciu (ako to je s náhradou ceny za opravu, ak oprava nebude naozaj "opravou")
i20 BC3, 1.0T-Gdi, 7DCT, Nline+, intense blue, 10/2022 -
i30 PD Wagon, 1.6CRDi, 7DCT, Style, Moon Rock, 6/2018 - 12/2023
Seat Ibiza FR 1.2 TSI, 81kw, Pirineos Grey - 3/2017-7/2018
i30 1.6 CRDi, 81kw, Creamy White - 8/2013 - 03/2017
i30 1.4 CVVT 80kw, Black - 6/2011-7/2013
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11580
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Co s autem ?

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Zpětně už nemá smysl říkat co se mělo nebo nemělo dělat. Bylo to drahé ponaučení.

Otázka zní co s autem teď. Andy má pravdu, že je zapotřebí začít prostudováním protokolu o stavu vozidla při převzetí, zda je únik oleje uveden. Pokud je, tak nemá cenu se o reklamaci pokoušet. Pokud není, nějaká šance by být mohla.
Info o "zadřeném motoru, který je KO" toho o stavu motoru moc neříká. Začal bych tím, že bych oslovil značkového mechanika a požádal o přesnější stanovení diagnózy a odhad nákladů opravy. Pak je na místě se rozhodovat zda opravit, zkusit sehnat motor z vrakáče nebo prodat auto dál (na díly nebo někomu kdo si motor opraví/vymění sám). Pokud auto stojí v Praze či blízkém okolí pošli SZ (soukromou zprávu) Hujerovi. Je to jeden z místních uživatelů a servisu :hyu: se věnuje od vyučení (já ho znám 15 let a celou tu dobu "Háčka" dělá). Pokud by se dlouho na SZ neozval, tak napiš SZ mně a já ho zkusím sehnat po telefonu.
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
zuzanicexxx
*
Příspěvky: 11
Registrován: 01 říj 2013, 07:50

Re: Co s autem ?

Příspěvek od zuzanicexxx »

Pro Andy 182:

ad1) Bohužel byla.
ad2) ano, protokol o opravě mám u sebe.
ad3) o reklamaci ve smlouvě se píše jen co se týče kradeného automobilu.
ad4) Přemýšlela jsem o tom, že pojedu za servisákem co auto opravoval s písemnou reklamací jeho předchozí opravy a budu požadovat její plnění.
ad5) samozřejmě jsem neměla ani ve srandě na mysli výměnou auto v kupní ceně H. Myslela jsem v hodnotě H bez funkčního motoru. Ale to je nejspíš blbost, měnit za další vrak.
ad6) příště budu opatrná a vše si radši 3x prověřím. Jsem hloupá - moje chyba.

pro Mr. HYUNDAI:

Mnohokrát děkuji za doporučení a kontakt, určitě se na něj obrátím.
Uživatelský avatar
Rybář
*****
Příspěvky: 1615
Registrován: 23 bře 2008, 15:29
Bydliště: Praha

Re: Co s autem ?

Příspěvek od Rybář »

Je mi tě opravdu líto :| V tvé situaci (a vzhledem k tomu, že tomu s přítelem asi moc nerozumíte) bych auto prodal na ND a dál se s ním nezlobil. Určitě to nemá smysl řešit s autorizovaným servisem, tam se nedoplatíte.
Jinak radím nedávat na doporučení jiných lidí "to je kámoš, super mechanik". By mě zajímalo, co tam ten váš za 40 tisíc vyměnil. Nemáš fakturu, že bys ji sem naskenovala? Klidně bez jména a hned uvidíme, jak je "poctivý".
Hyundai Lantra GLS, 1,6i 16V 84kW, r.v.1996
Hyundai New Accent Elegance, 1,6i 16V 82kW, r.v.2008
bylo: 2x Hyundai Accent GLS, 1.3i 12V 55kW, r.v. 1994
VAZ 21011, 1.3 50kW, r.v. 1977
soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: Co s autem ?

Příspěvek od soban »

Je dost divné že když opravil ten tečící olej že po opravě se to zadřelo - takže buď to neopravil v tom případě nevím za co vzal peníze a nebo to opravil a špatně a potom je za škodu zodpovědný.

Vše je o tom co máš napsané na dokladech od toho servisu - prostě dát to někde odborníkovy aby zjistil proč se to zadřelo - proč olej vytekl a pokud to bylo tím že se odflákla oprava žádat odškodnění po tom kdo to opravoval.

Samozřejmě v obchodě neuspěješ pokud tam máš napsané že s toho teče olej.

Jinak samozřejmě mohlo prasknout něco jiného než co se opravovalo a olej mohl vytéct - prostě tady moc neporadíme třeba zjistit co se konkrétně stalo.
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: Co s autem ?

Příspěvek od Borek »

Navázal bych na Mr.Hyundaie.
Když jste z Prahy,tak bych jednoznačně doporučil kontaktovat místního mága a supr servisáka-na klubu je pod jménem Hujer.Dělá v :hyu: servisu(Hloubětín) a :hyu: zná dokonale :!: Určitě vám pomůže určit příčinu a poradí co dál s autem.
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
zuzanicexxx
*
Příspěvky: 11
Registrován: 01 říj 2013, 07:50

Re: Co s autem ?

Příspěvek od zuzanicexxx »

Moc vám všem děkuji za rady pánové. Skenovat fa se mi sem nechce, resp. ani nemám teď momentálnělu kde ji naskenovat. Snad postačí, když Vám sem opíšu obsah faktury i s cenami:

Tlumič přední 2x 3860 - 7720,-
Uložení př. 2x 1370 - 2740,-
Tlumič zad. 2x 2430 - 4860,-
Uložení zad. 2x 830 - 1660,-
Oil 6x 200 - 1200,-
Oil filtr 300,-
vzduchový filtr 440,-
pal. filtr 695,-
rozvody 4565,-
vod. pumpa 2013,-¨
ř. alt 567,-
čep. spod. 2x 850 - 1700,-
kloub 2x 2895 - 5790,-
GRO (nemůžu přečíst) 600,-
přezutí 600,-
m. kol 200,-
(tohle nemůžu absolutně přečíst)4x 130 - 520,-
voda ostřik 100,-
stěrač 3x170 - 510,-
proplach oil 380,-
práce 4000,-
zuzanicexxx
*
Příspěvky: 11
Registrován: 01 říj 2013, 07:50

Re: Co s autem ?

Příspěvek od zuzanicexxx »

ještě podotknu že to že to nemohu přečíst je zapříčiněno, že účet psal vlastnoručně.
Uživatelský avatar
isquash
**
Příspěvky: 204
Registrován: 05 lis 2010, 10:23
Bydliště: Litoměřicko
Kontaktovat uživatele:

Re: Co s autem ?

Příspěvek od isquash »

No podle toho, co jste řekli "vašemu" servisákovi - teče nám olej, oprav co je potřeba a následné závady, bych se obrátil určitě o právní pomoc k nějakému právníkovi. Sice je to na delší lokte, ale je to jedna z možných cest popř objednat soudního znalce.

Další varianta se tu již zmiňovala, koupě použitého motoru popř. poškozených součástek po obhlídce.
HYUNDAI i20, motor 1,2 57kW, výbava Family Plus, barva Electric green, od 9.12.2010
http://www.spotreby.cz/hyundai-i20-1,2i-dohc-16v-57-kw-78-hp-a6018/
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Co s autem ?

Příspěvek od Hardcam »

Z tech cen se mi zveda zaludek.
Mel jsem z prvniho prispevku za to, ze jste mu auto sverili s tim, ze z motoru unika olej, ale polozky na fakture tomu do jedne neodpovidaji. To vam pri placeni nebylo divny, ze platite tlumice, ktery s unikajicim olejem nemaji nic spolecnyho? Cili by bylo dobry uvest na pravou miru, ze jste sice dali 40 tisic za servis, ale nikoliv motoru, na kterej nesahl - za 40 tisic mate tlumice, vymenenej olej, par filtru a dva homokinetaky. Je to na aute? Pokud ano, pak se IMHO nemate o co oprit, mozna o zakazovy list, ve kterym je uvedeno, ze pozadujete zjisteni zavady na motoru. Ten ale tezko garaznik sepisuje.
Jestli v necem vidim aspon malou nadeji je zjisteni, zda byl zvolen vhodny olej. Ale chodit za pravnikem a vykladat mu, ze jste si mezi dverma domluvili rozborku a sborku motoru, at s tim neco udela, je IMHO ztrata casu.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Rybář
*****
Příspěvky: 1615
Registrován: 23 bře 2008, 15:29
Bydliště: Praha

Re: Co s autem ?

Příspěvek od Rybář »

Přesně! Vy jste mu řekli: "Vyměň vše, co je potřeba?" nebo jinou nebezpečnou formulaci? :) Jako dát si opravit auto s tím, že uniká olej a on začne měnit čepy, tlumiče... Ještě bych se schválně podíval na to auto, jestli skutečně ty věci vyměnil. Bohužel doba je taková, že co je na faktuře ještě nemusí být na autě :? A od takového "mistra" bych to zrovna očekával. Příště si rozhodně nechte vystavit zakázkový list s přibližnou cenou opravy. Oni pak tihle vejlupkové často volají, že se ukázalo, že je špatný homokineťák, vyteklé tlumiče apod. Vždy vše odmítnout s tím, že to opravíte jindy! Poté akorát zkontrolovat, jestli má pravdu nebo ne. Mně se stalo, že mi automechanik volal, že je špatný právě homokineťák a že je "před rozpadem". Jezdím s ním doteď (60 000 km)
Hyundai Lantra GLS, 1,6i 16V 84kW, r.v.1996
Hyundai New Accent Elegance, 1,6i 16V 82kW, r.v.2008
bylo: 2x Hyundai Accent GLS, 1.3i 12V 55kW, r.v. 1994
VAZ 21011, 1.3 50kW, r.v. 1977
zuzanicexxx
*
Příspěvky: 11
Registrován: 01 říj 2013, 07:50

Re: Co s autem ?

Příspěvek od zuzanicexxx »

Tak pánové, zatím jsme se nikam nedostali. Okolosti mi nedovolovaly abych situaci řešila. Sepsala jsem reklamaci a pan se mi dnes ozval (nasrán), že již 5 měsíců čeká co s autem. Napsala jsem mu, že jsem mu již dvakrát posílala na e-mail reklamaci. on mi odepsal, že reklamace rozhodně na místě není, že máme prasklý píst a to se neslučuje absolutně s žádnou opravou co nám prováděl. Ať si klidně vezmeme automechanika.
Když se nehoda stala, tak náš dotaz co tedy s autem je odpovídal že těžko říct. když jsme se zeptali zda to má společné s vytečením oleje, řekl že neví a najednou má jasno.
Já jsem již s rozumem v koncích. Kdybychom měli na další opravu, tak nic neřeším a auto už je pojízdné. Jelikož jsme bez peněz, tak si nemůžeme ani dovolit vzít mechanika s sebou. Takže moje vidina je bohužel jen ta, že hodím auto ze skály...
zuzanicexxx
*
Příspěvky: 11
Registrován: 01 říj 2013, 07:50

Re: Co s autem ?

Příspěvek od zuzanicexxx »

Prosím je tu někdo kdo mi dokáže napsat, kolik stojí oprava pístu u Hyundaie Santa Fe ? pan automechanik mi odepsal že neví.
Uživatelský avatar
Leendrix
**
Příspěvky: 398
Registrován: 28 říj 2009, 03:45
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Co s autem ?

Příspěvek od Leendrix »

zuzanicexxx: odkud že jsi? By to asi hlaně chtělo ať se ti na auto podívá někdo jiný než ten garážmistr. Po ČR znají kluci par mechaniků a servisů, kde ti určitě poradí lépe a neoškubou tě.
Hyundai I30 kombi 1,5 DPi r.v. 2022
Hyundai Grandeur 3,3 V6, r.v. 2009 (u nového majitele)
Hyundai Sonata 2.0 16V, r.v. 2002. (RIP)
Odpovědět

Zpět na „Koupě ojetého nebo nového vozu Hyundai“