Accent 97 1,3i - spotřeba jak prase

1994 - 2005

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
McSatek
*
Příspěvky: 56
Registrován: 07 úno 2006, 12:33

Accent 97 1,3i - spotřeba jak prase

Příspěvek od McSatek »

Ahojte mám problém se spotřebou uu svého HYU. Ve městě mi to žere tak 15 l. Mimo tak 10. Na výfuku jsem poznal, že je prasklá taková ta drátěná civka nebo co to je. Může to mt na to vliv. Ona tam drží jen silou vůle, je přetržená vejpůl a když se auto dostává do otáček 2-3 tis, tak z výfuku jde zvláštní hukot jako když písty.
Hyundai Accent 1.3i 12V, 62Kw '97
Reklama
 

Uživatelský avatar
ryba
***
Příspěvky: 955
Registrován: 15 pro 2005, 08:20
Bydliště: HK

Příspěvek od ryba »

jo je to tim. Mozna s tim odesla i lambda. Ale spis je to tim pletencem. Cena 800-1200
Lantra 93/1,5 8v, slouzila dobre, bud ji zeme lehka. Nyni mondeo 2,0i
Uživatelský avatar
draceq
**
Příspěvky: 487
Registrován: 23 úno 2006, 11:31
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od draceq »

Taky jsem měl okolo té "punčošky" či jak tomu mechanici říkají menší netěsnost, zvuk i spotřeba nic moc - hold jak je díra ve výfuku, jde to poznat i v nádrži. Oprava vyšla na 1000,- a ani šikulky nepotřebovali sundávat výfuk - navařili přímo na autě :wink:
Jo a pokud s tím jezdíš delší dobu, tak opravdu počítej s tím, že už to má lambda možná za sebou :?
Dříve: Accent 1.3i 12 V, 1998, 3dv., green metal, sem tam lehce něco jinak, než jak to bylo originál :mrgreen:
Nyní: Citroën C5 II generace, 1.6 HDI
kizby
*
Příspěvky: 60
Registrován: 11 říj 2006, 11:57
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kizby »

Jestli tím pletencem a drátěnou cívkou myslíte vlnovec...zkrátka pružný spoj na výfuku tak ten je ještě před lambádou...tak nevím zda by odesla, když spaliny utíkají ještě před ní než se kní dostanou...možná si to ale myslím blbě. Jinak já to mel v haji taky. Platil sem 650,-
Accent 1,3i 12V do provozu 12/1995
McSatek
*
Příspěvky: 56
Registrován: 07 úno 2006, 12:33

RE..

Příspěvek od McSatek »

Díky moc za odpovědi,
půjdu se na to mrknout. Ještě se zeptám, jestli to má také na to vliv, Když couvám, tak pokaždé ručička palivoměru znatelně klesne. Taky když jedu tak 130 km/h, tak už tak po pátém km zase ručička klesne a těžko se dostává nahoru. Není to o moc, ale v tu chvíli Vám připadá jako kdyby si to auto bralo tak 15-20 l/100 km.
Díky
Hyundai Accent 1.3i 12V, 62Kw '97
kizby
*
Příspěvky: 60
Registrován: 11 říj 2006, 11:57
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: RE..

Příspěvek od kizby »

McSatek píše:Díky moc za odpovědi,
půjdu se na to mrknout. Ještě se zeptám, jestli to má také na to vliv, Když couvám, tak pokaždé ručička palivoměru znatelně klesne. Taky když jedu tak 130 km/h, tak už tak po pátém km zase ručička klesne a těžko se dostává nahoru. Není to o moc, ale v tu chvíli Vám připadá jako kdyby si to auto bralo tak 15-20 l/100 km.
Díky
Myslím že to vliv na to mít nebude.... to bude spíš plovákem nebo palivoměrem .... např poklesem napětí..
Accent 1,3i 12V do provozu 12/1995
Uživatelský avatar
draceq
**
Příspěvky: 487
Registrován: 23 úno 2006, 11:31
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od draceq »

kizby: Právě proto, že je ještě před lambdou - výfuk tam přisává vzduch, takže na lambdu jdou v některých momentech spaliny jakoby "chudší", tudíž elektronika směs obohatí, aniž by k tomu vlastně měla důvod (velmi stručně a laicky podáno :oops: ).........výsledek je každopádně po delší době (cca v řádu týdnů až měsíců) destrukce katalyzátoru a lamdby (v důsledku dohořívání příliš bohaté směsi ještě ve výfuku).
Dříve: Accent 1.3i 12 V, 1998, 3dv., green metal, sem tam lehce něco jinak, než jak to bylo originál :mrgreen:
Nyní: Citroën C5 II generace, 1.6 HDI
McSatek
*
Příspěvky: 56
Registrován: 07 úno 2006, 12:33

Re..

Příspěvek od McSatek »

draceq píše:kizby: Právě proto, že je ještě před lambdou - výfuk tam přisává vzduch, takže na lambdu jdou v některých momentech spaliny jakoby "chudší", tudíž elektronika směs obohatí, aniž by k tomu vlastně měla důvod (velmi stručně a laicky podáno :oops: ).........výsledek je každopádně po delší době (cca v řádu týdnů až měsíců) destrukce katalyzátoru a lamdby (v důsledku dohořívání příliš bohaté směsi ještě ve výfuku).
OK díky za odpovědi, jelikož autům moc nerozumm, dám to do servisu. Stačí teda říct že mám problémy s nepřesným ukazatelem a ať prohlídnou vejfuk?
Hyundai Accent 1.3i 12V, 62Kw '97
Odpovědět

Zpět na „ACCENT“