Emocionální výlevy ohledně ix20

Moderátoři: frawd, Moderátoři

Odpovědět
mmv
*****
Příspěvky: 1703
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Kvality vozu ix20 vs. image ix20 zde na fóru

Příspěvek od mmv »

proč myslíš ??? moc lidí si myslí, že když si kupuje nové auto , že to taky bude bezchybné, a reklama typu nej... a nej... a nej taky udělá svoje, nezapomínej, že je to nejlevnější varianta tohoto typu auta co lze koupit, tak proč si nekoupit nej auto v galaxii za nej..méně peněz, já bych se jim nedivil, a proppo, nepatří toto do ranku "pokec" ?? obzvláště od člověka co si o autu někde něco přečetl = osobní zkušenost zhola žádná ???
ještě bych poprosil autora o odkaz kde to četl... díky
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Reklama
 

Uživatelský avatar
HonzaTU
*
Příspěvky: 32
Registrován: 10 kvě 2013, 16:11
Bydliště: Královehradecký, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvality vozu ix20 vs. image ix20 zde na fóru

Příspěvek od HonzaTU »

Nejlevnější tedy není. Například Roomster má ceníkovou cenu i s klimou 239 tisíc (Dacii Lodgy ani neuvádím). Spíše platí, že za danou cenu nabízí dost prostoru i výbavy, ale nejlevnější určitě není.
Hyundai ix20 1,4 CVVT od 05/2011
JirN
**
Příspěvky: 213
Registrován: 07 led 2013, 14:51

Re: Kvality vozu ix20 vs. image ix20 zde na fóru

Příspěvek od JirN »

Ja teda nevim. Zkus srovnat podobnou vybavu, jako ma ix20 Trikolor. Je pravda, ze ted to tak nesleduji, ale kdyz jsem pred rokem kupoval, tak jsem ix20 Trik. mel za necelych 240000 bez nejakeho smlouvani, pravda ve vyrocni akci prodejce. Kdyz jsem byl ve dvou autosalonech Skoda, za tu cenu mi nabidli Fabii ledva s klimou a radiem, prakticky nic dalsiho krome zakladni vybavy. Roomster byl nekde daleko. To same ve Fordu a Opelu. Francouze a Itala jsem po zkusenostech nekolika znamych nebo svych nechtel. Dacii jsem nekoukal, to je pravda.
A dalsi srovnani (moje!):
Roomster, Berlingo/Parner, Multipla, Logan - vypadaji spise jako pracovni vuz, proste se nelibi vzhled; ix20 je docela hezke auticko, ma svuj styl a rozhodne si v nem nepripadam, jako opravar jako napr. v Roomsteru
Venga se mi libi mnohem min jak ix20 a vychazela draz v nizsi vybave
Fabie, Corsa, Fiesta, i20, Kia Rio, Ibiza - problem se vlezt dozadu (syn ma nad 185 a jeste poroste, ja sice uz neporostu, ale kolem tech 185 mam taky a sedim docela vzprimene) + vybava v cene ix20 mnohem slabsi
Toyota Yaris - nelibi se mi tvar a vzadu ve stare verzi malo mista, novou jsem nezkousel.
Vse ostatne (VW a vyssi tridy aut) - cenove nekde jinde.
Zaruka - u vsech! ostatnych prodejcu (krome Kia) je (byla) silne omezena (nejenom kilometricky, ted uz za 5 let tolik nenajezdim) a vetsinou za slusny priplatek.
ix20 jsem vyzkousel na zkusebni jizde nekolikrat - zadny problem jsem nemel, rizeni a ovladani mi sedlo na prvni dotek (na rozdil od nekterych jinych aut) -, zkouseli jsme i s celou rodinou a vsichni spokojenost.

Z uvedeneho je jasna ta volba, i kdyz jsme chteli puvodne mensi auto, do Hyundaie jsem si sli vyzkouset i20... Myslim, ze hodne lidi je na tom podobne, jako ja.
mmv
*****
Příspěvky: 1703
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Kvality vozu ix20 vs. image ix20 zde na fóru

Příspěvek od mmv »

asi tak... :-)
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Uživatelský avatar
HonzaTU
*
Příspěvky: 32
Registrován: 10 kvě 2013, 16:11
Bydliště: Královehradecký, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvality vozu ix20 vs. image ix20 zde na fóru

Příspěvek od HonzaTU »

Pletete 2 veci dohromady :) Na cenikove ceny je Roomster levnejsi- zaklad 239 proti 269 u Hyundaie. To ze se da dalsi sleva dohodnout u prodejce samozrejme plati u obou znacek. Kdyz dorovnate vybavu, tak je ix20 vyhodnejsi, o tom zadna. Ale neni pravda ze je to nejlevnejsi auto teto kategorie, ktere se da sehnat, jak to psal mmv...
Hyundai ix20 1,4 CVVT od 05/2011
mmv
*****
Příspěvky: 1703
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Kvality vozu ix20 vs. image ix20 zde na fóru

Příspěvek od mmv »

ty ale musíš vycházet z toho, co je v nejlevnější verzi IX20 namontováno a k tomu dorovnat konkurenta, určitě takový TATA bude mít levnější model :-) když se podíváš hloubš, tak jeden z nás tu ix20 trikolor koupil za 229k :-) takže v tomto světle je doopravdy IX20 v tomto segmentu z dostupných nejlevnější, pak klidně do toho zahrň dachnu a ta je fakt (z dostupných) nejlevnější
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
Uživatelský avatar
HonzaTU
*
Příspěvky: 32
Registrován: 10 kvě 2013, 16:11
Bydliště: Královehradecký, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvality vozu ix20 vs. image ix20 zde na fóru

Příspěvek od HonzaTU »

mmv: Však já v podstatě souhlasím :D V dané výbavě je na tom ix20 opravdu nejlépe (i proto jsem ix20 sám koupil). Jen jsm chtěl podotknout, že základní cenou se jiní v kategorii minivanů (např. ten Roomster) už dostali i níže a základ lze koupit jinde levněji.
Hyundai ix20 1,4 CVVT od 05/2011
JoDo
**
Příspěvky: 173
Registrován: 15 dub 2013, 11:57
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Kvality vozu ix20 vs. image ix20 zde na fóru

Příspěvek od JoDo »

No v době, kdy jsem to kupoval (4/2013) jsem za stejné peníze (265k) dostal přes ulici ve škodovce Fabii v základu (nejspíš i bez klimy). Mě to vycházelo, že za stejný prachy dostanu nejvíc muziky u IX20 a nebudu si připadat jako v F1
HYUNDAI ix20 TRIKOLOR 1,4 CVVT
ŠKODA Felicia 1,3 LXI 50 kW
Trabant 601
Uživatelský avatar
geoch
*
Příspěvky: 22
Registrován: 12 bře 2012, 07:12

Re: Kvality vozu ix20 vs. image ix20 zde na fóru

Příspěvek od geoch »

Zdravím po delší době opravdové "Fóraky". Pozorně jsem pročítal jednotlivé příspěvky a neměl jsem potřebu se vyjadřovat nebo přispívat, ale po posledních rádoby moudrostech mi to nedá.
Fórum má sloužit k výměně zkušeností týkajících se provozu, údržby, oprav, vychytávek atd. auta iX20. Podotýkám zkušeností a iX20.
Zkušenost má pouze ten, kdo toto auto vlastní, provozuje ho a věnuje mu nějaký svůj čas, eventuálně servisák.

V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ TO NEJSOU LIDÉ, KTEŘÍ JEN A POUZE NĚKDE NĚCO ČETLI, SLYŠELI, NEBO SE 30 MINUT PROJELI V PŘEDVÁDĚCÍM KOUSKU, NEBO MAJÍ POCIT APOD.

Tito lidé by neměli vůbec přispívat do tohoto fóra ale také ti, kteří tu popisují jiná auta. Fórum iX pak strácí smysl. Řeknete, že je demokracie, ano je, tak ať příspěvky tohoto zaměření přesune moderátor do kolonky ostatní, ať to neplevelí předmětná témata, nebo dotyční nechť píši své pocity na Facebook, ten je na to stvořen.

Odhodíme-li pocity a budeme se řídit čísly (prodané kusy, záruka atd.atd), tak není se o čem bavit.

První příspěvěk jsem zde napsal cca před rokem a půl. Dnes mám najeto 17 000 km v různých režimech a nic bych (ani slovo)na mých předešlých příspěvcích neměnil, i když nebyly zrovna v některých ohledech na iX20 přívětivé. (příspěvků bylo více, můžete si je zpětně přečíst). Ale, copak existují auta, která nemají nedostatky, byť větší či menší (nedostatek nebo výhoda je i např. poměr cena výkon)???? Znáte takové auto? Já ne!

Bude záležet na správci, zda "odplevelení" tzn. přesunutí rádoby objektívních příspěvků od nevlastníků přesune do zvláštního tématu např. OSTATNÍ, anebo ponechá.
ix20 3/2012 1,4 CVVT /66kW Blueberry metalická
skrabi
*
Příspěvky: 74
Registrován: 04 bře 2011, 11:30

Re: Kvality vozu ix20 vs. image ix20 zde na fóru

Příspěvek od skrabi »

suhlas s vyssie uvedenym
iwitness
Příspěvky: 2
Registrován: 27 zář 2013, 15:45

Re: Kvality vozu ix20 vs. image ix20 zde na fóru

Příspěvek od iwitness »

Souhlasím a podepisuji v plném rozsahu.
bask
*
Příspěvky: 44
Registrován: 15 úno 2011, 14:03

Re: Kvality vozu ix20 vs. image ix20 zde na fóru

Příspěvek od bask »

Ano, i já, snad jen doplním, že já mám 1,6, mám jí rok a tři měsíce, najeto 16000 a fakt víceméně spokojenost, sice už nová kůže na volantu a na šaltře, ale jinak nic zásadního, ani tu mnohokrát zmiňovanou extraskákavost jsem nikdy nezaznamenal. Má tu někdo 1,6 vyloženě s problémy?
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11580
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Kvality vozu ix20 vs. image ix20 zde na fóru

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

V návaznosti na předchozí příspěvky jsem požádal přes SZ jednoho z moderátorů o přesun do Pokecu.
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
bask
*
Příspěvky: 44
Registrován: 15 úno 2011, 14:03

Re: Kvality vozu ix20 vs. image ix20 zde na fóru

Příspěvek od bask »

Mr.Hyundai: A to jako proč, když např. můj dotaz si myslim naprosto sedí do této kategorie?
Uživatelský avatar
HonzaTU
*
Příspěvky: 32
Registrován: 10 kvě 2013, 16:11
Bydliště: Královehradecký, Czech Republic
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvality vozu ix20 vs. image ix20 zde na fóru

Příspěvek od HonzaTU »

Ty jsi vazne borec :) Prispevek ve stylu vsem se vam smeju, vsichni jste.... no tak prinosny prispevek tu dlouho nebyl :)
Ad cena auta- snad vsichni uvedli, ze v dane vybave je ix20 nelevnejsi, ja jen dodal ze Roomster ma nizsi cenu zakladni verze. Nevidis si ani na spicku nosu...

btw: jsem take pro presunuti tematu do pokecu, toto tema (bohuzel i castecne mou vinou) je o nicem :(
Hyundai ix20 1,4 CVVT od 05/2011
Odpovědět

Zpět na „ix20“