při prvním startu něco zavčí v motoru

Santa Fe druhé generace, 2006 -2012

Moderátoři: miooo, Moderátoři

vlastimil
*
Příspěvky: 76
Registrován: 30 zář 2012, 19:57
Bydliště: Plzeňský kraj

Re: při prvním startu něco zavčí v motoru

Příspěvek od vlastimil »

rekli mi ze udelali vyplach motoru a ze drobet se to utisilo, mam chvilku jezdit a pry si to mozna sedne, jeste vycistili nejakej ventil pod olejovym filtrem a kdyz ne pry budou muset do motoru, rikal jsem mu, ze jsem tak 2 tis pred tim vrcenim jsem menil olej a daval tu prisadu do oleje na to utesneni, pry se mohl nekde utrhnout nejaky bordel z motoru a vse se pricpalo. Ptal se od kdy to vrci, tak jsem rekl ze od doby co jsem vyndal baterku na noc abych ji ozivil a od te doby to blbne, coz nema souvislost.
Jinak vsem diky za rady, kdyby neco jeste budu informovat
Hyundai Santa fe 2.2crdi 2007
Reklama
 

vlastimil
*
Příspěvky: 76
Registrován: 30 zář 2012, 19:57
Bydliště: Plzeňský kraj

Re: při prvním startu něco zavčí v motoru

Příspěvek od vlastimil »

Richard555 píše:Tak dej novej olejovej filtr a uvidíš..... to není tak drahý, jestli tam máš jen tu vložku tak zkus dát klasickej filtr výmenej s celým obalem
Jak muzu dat normalni filtr misto vlozky? to bych to musel nejak cely rozebrat?
Hyundai Santa fe 2.2crdi 2007
waltr1
*
Příspěvky: 41
Registrován: 28 črc 2013, 21:32
Bydliště: ostrava

Re: při prvním startu něco zavčí v motoru

Příspěvek od waltr1 »

je to tim že nedrži manžeta pod filtrem je třeba ji vymnenit při vymene filtru a to nikdo nedela
vlastimil
*
Příspěvky: 76
Registrován: 30 zář 2012, 19:57
Bydliště: Plzeňský kraj

Re: při prvním startu něco zavčí v motoru

Příspěvek od vlastimil »

waltr1 píše:je to tim že nedrži manžeta pod filtrem je třeba ji vymnenit při vymene filtru a to nikdo nedela
Je mozne podrobnejsi info? Nevim jaka manzeta kde se nachazi a kdyztak kde se da sehnat. predem dekuji
Hyundai Santa fe 2.2crdi 2007
waltr1
*
Příspěvky: 41
Registrován: 28 črc 2013, 21:32
Bydliště: ostrava

Re: při prvním startu něco zavčí v motoru

Příspěvek od waltr1 »

vlastimil píše:
waltr1 píše:je to tim že nedrži manžeta pod filtrem je třeba ji vymnenit při vymene filtru a to nikdo nedela
Je mozne podrobnejsi info? Nevim jaka manzeta kde se nachazi a kdyztak kde se da sehnat. predem dekuji

ztoji v hyundai 79kc je pod filtrem oleje a často praskne a netesni olej tak odteče a pri startu pak dele naplnuje filtr po demontaži filtru lze lehce vytahnout je nutne se podivat dovnitř
vlastimil
*
Příspěvky: 76
Registrován: 30 zář 2012, 19:57
Bydliště: Plzeňský kraj

Re: při prvním startu něco zavčí v motoru

Příspěvek od vlastimil »

ale kdyz ja ho pod filtrem nemel a podle obrazku je az pod tou nadobkou, kdyz vyndam samotnou vlozku tak pod ni uz nic neni, a vrci to jen pri prvnim startu kdyz je motor studeny
Hyundai Santa fe 2.2crdi 2007
vlastimil
*
Příspěvky: 76
Registrován: 30 zář 2012, 19:57
Bydliště: Plzeňský kraj

Re: při prvním startu něco zavčí v motoru

Příspěvek od vlastimil »

tak mi tam dali plechovej filtr a vrceni po startu uz neni tolik jen vterinu a prestane, asi to uz prestanu resit :lol:
Hyundai Santa fe 2.2crdi 2007
waltr1
*
Příspěvky: 41
Registrován: 28 črc 2013, 21:32
Bydliště: ostrava

Re: při prvním startu něco zavčí v motoru

Příspěvek od waltr1 »

mužeš mi napsat jaky filtr ti tam dali
vlastimil
*
Příspěvky: 76
Registrován: 30 zář 2012, 19:57
Bydliště: Plzeňský kraj

Re: při prvním startu něco zavčí v motoru

Příspěvek od vlastimil »

waltr1 píše:mužeš mi napsat jaky filtr ti tam dali
Dali mi tam Nipparts plechovej filtr N1310507, ale dneska jsem ho vyndal a dal tam ori vlozku co tam ma bejt a dal jsem i pod nej to tesneni, tak uvidim zitra co to udela
Hyundai Santa fe 2.2crdi 2007
vlastimil
*
Příspěvky: 76
Registrován: 30 zář 2012, 19:57
Bydliště: Plzeňský kraj

Re: při prvním startu něco zavčí v motoru

Příspěvek od vlastimil »

tak to vrci stale ](*,)
Hyundai Santa fe 2.2crdi 2007
vlastimil
*
Příspěvky: 76
Registrován: 30 zář 2012, 19:57
Bydliště: Plzeňský kraj

Re: při prvním startu něco zavčí v motoru

Příspěvek od vlastimil »

tak jsem to dal do hyundai servis a nic dela to stale, pry nic neslyseli, tak jsem asi divnej :lol: . uz nevim kam to dat, jsem z Plzenskeho kraje nevite o nekom?
Hyundai Santa fe 2.2crdi 2007
vlastimil
*
Příspěvky: 76
Registrován: 30 zář 2012, 19:57
Bydliště: Plzeňský kraj

Re: při prvním startu něco zavčí v motoru

Příspěvek od vlastimil »

odvezl jsem jim to znova nechal tam pres noc a druhy den prijel a nastartoval a zavrcelo jako vzdy servisak se jen uculoval a rikal jsem mu at si polozi ruku na olejovy filtr ze to jde znej ale nechtel ji tam dat a jen se tlemil,rekl ze to nemam resit az to pry bude delat pul hodiny tak pak mozna ale ze nevi co to je a vubec se se mnou nebavil nechteli to resit, pripada mi to ze autorizovanej servis je jen na vymenu oleje a brzdovych desticek nec jineho asi neumi delat. zklamali mne, cekal jsem nejakou ochotu. po novym roce holt zase jinam do servisu knim uz nikdy. uz mne to nebavi jestli to nenajdou tak to prodam at mam klid ](*,)
Hyundai Santa fe 2.2crdi 2007
Uživatelský avatar
DanielD952
**
Příspěvky: 224
Registrován: 22 črc 2012, 09:48

Re: při prvním startu něco zavčí v motoru

Příspěvek od DanielD952 »

Vlastimile, vim ze jsi tomu uz obetoval spoustu casu a zkoumani a chapu te, protoze me to taky neda kdyz se deje neco co nema, ale pokud jde o zavrceni pri studenem startu chvilku, asi bych se na to vykaslal...treba to zase jednou prestane...me to prestalo po velkem servisu...rozvody, naplne...
Hyundai Santa Fe 2,2 CRDI, 143kw, 194 PS, 387 Nm, 2007
Spotřeba 7,0 - 7,5l/100km
vlastimil
*
Příspěvky: 76
Registrován: 30 zář 2012, 19:57
Bydliště: Plzeňský kraj

Re: při prvním startu něco zavčí v motoru

Příspěvek od vlastimil »

Jenze od te doby ma ten motor jiny zvuk a mam strach aby se neco nepo...
Hyundai Santa fe 2.2crdi 2007
Uživatelský avatar
KareIV
Příspěvky: 2
Registrován: 30 pro 2013, 17:44

Re: při prvním startu něco zavčí v motoru

Příspěvek od KareIV »

Ahoj.
Už dvakrát se mi stalo i u servisu Hyundai, že při výměně vyhodí filtr s takovou ocelovou vložkou, vypadá jako drátěná trubka, jež má dole těsnící gumu, a dají tam náhradní filtr což je jen papírová vložka.
Pak vlastně filtr skoro nefiltruje a navíc je tam volně. Dá se to napravit tak je že dodají celý komplet i s vnějším hrncem, jenž vlastně nepotřebujete, a navíc to celé stojí o cca 1200 Kč víc.
Od té doby jezdím na výměnu do servisu kde na to můžu koukat a řeknu technikovi aby tu vložku vyndal. Ona není moc v tom černém filtru vidět.
KarelIV
:)
KarelIV
Odpovědět

Zpět na „SANTA FE II“