LED drl- obrysovky

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Robkteryten
*
Příspěvky: 23
Registrován: 21 kvě 2013, 17:16

Re: LED drl- obrysovky

Příspěvek od Robkteryten »

David PLEVA píše:
Bazi píše:i30 se zapnutými Led světly pro denní svícení spolu s parkovacími,nebo potkávacími světly jsem už pár viděl,ale tuhle "funkci" přičítám nějakému zmatenému chování elektroniky.V rodině máme také jednu i30 a zatím se mi nepodařilo rozsvítit LED s jinými světly.
Zřejmě asi opravdu porucha, nebo vysoce "odborná" úprava.

Použití DRL světel s integrovanými pozičními (obrysovými) světly dle homologačního předpisu EHK OSN č. 48 na vozidlech je možné pouze jako náhrada za původní samostatná poziční (obrysová) světla, která musí být trvale odpojena (nestačí pouze vyjmout zdroj). DRL světla se zapnutou funkcí pozičních (obrysových) světel není možné použít u vozidel, která mají poziční (obrysová) světla integrována v hlavních světlometech.

OT: Jelikož se tady různé osvětlení řeší dost často a jelikož jsme tady od toho, abychom si pomáhali, můžu v případě zájmu někde nauploadovat úplné znění předpisu EHK OSN č. 48 (Předpis č. 48 Evropské hospodářské komise Organizace spojených národů (EHK OSN) – Jednotná ustanovení pro schvalování typu vozidel z hlediska montáže zařízení pro osvětlení a světelnou signalizaci)

Najdete tam snad veškeré odpovědi na vaše otázky týkající se světelných zdrojů na našich miláčcích.

takže by jsme mohli mít problémy na technické kontrole?
Škoda 105,135,felicia ,fabia,..nyní i30
Reklama
 

Uživatelský avatar
David PLEVA
****
Příspěvky: 1414
Registrován: 22 lis 2005, 18:35
Bydliště: Ostrava-Poruba
Kontaktovat uživatele:

Re: LED drl- obrysovky

Příspěvek od David PLEVA »

To Robkteryten: Dnes jsem to konzultoval s technikem na STK, protože jsem ji dnes absolovoval.

Ano, můžeš mít problémy a je třeba na toto upozornit servis.

To bony: Viděl bych to spíš ale na SW závadu, která by snad šla odstranit přehráním nového SW, protože jsem to dneska shodou okolností zkoušel na čtyřech různých i30 r.v. 2012 a 2013 a ani jedna nevykazovala situaci, kdy při rozsvícených parkovačkách svítí i DRL.
NOW:
Hyundai Azera TG'07 3.8V6 LIMITED US
Hyundai Grandeur TG'09 3.3V6
HISTORY:
Hyundai Elantra XD'01 2.0GLS
Hyundai Sonata NF´05 2.4i ELEGANCE LPG
Hyundai Sonata Y-3B´96 2.0i 16V GLS
Hyundai Lantra J2 ´97 1.6 16V
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Příspěvek od bony »

O.k.dekuji za info jdu na garancku tak na to upozornim.

odeslano z telefonu.
mira_
*
Příspěvky: 15
Registrován: 02 říj 2012, 20:29
Bydliště: Klatovy

Re: LED drl- obrysovky

Příspěvek od mira_ »

mam to podobně (již jsem to tu řešil https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=157&t=27098 ), poloha 0 - LED, poloha 1 - LED + parkovačky, poloha 2 hlavní+parkovačky

v servisu napřed plánovali výměnu, ale poté zjistili, že se to takto chová i u jiných i30 (ne u každé), prý ej to rozdílné dle výbavy a řídící jednotky. Tak mi to nedalo a zkoušel jsem hledat vyhlášky a optat se různě a poté mi přišla odpověď, že toto zapojení i také správné a neměl by být problém. (elektrické zapojení Vašich denních svítilen je správné. Podle posledního znění předpisu EHK/OSN č. 48, článek 6.19, odst. 6.19.7.3 se musí denní svítilna automaticky vypnout, když je zařízení, které startuje a nebo zastavuje motor (systém pohonu), v poloze, která motoru (systému pohonu) neumožňuje jeho běh nebo jsou zapnuty přední mlhové světlomety nebo světlomety s výjimkou, kdy světlomety jsou použity k vydávání přerušovaných světelných výstražných signálů v krátkých intervalech. )
Uživatelský avatar
Santík
**
Příspěvky: 144
Registrován: 22 pro 2007, 20:13
Bydliště: Olomouc

Re: LED drl- obrysovky

Příspěvek od Santík »

Toto zapojení je určitě správné a problémy s ním nebudou. Vlastním pár nálkadních aut a tam je dokonce povinnost od loňského roku, že současně s denním svícením je aktivní i obrysové osvětlení. Blbost ale je to tak :?
I30 1,6CVVT kombi 06/2013
New Santa fe 2006, 2,2CRDi ELEGANCE
Uživatelský avatar
JoRy
**
Příspěvky: 217
Registrován: 09 kvě 2013, 19:04
Bydliště: Praha

Re: LED drl- obrysovky

Příspěvek od JoRy »

mira_ píše:mam to podobně (již jsem to tu řešil https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=157&t=27098 ), poloha 0 - LED, poloha 1 - LED + parkovačky, poloha 2 hlavní+parkovačky

v servisu napřed plánovali výměnu, ale poté zjistili, že se to takto chová i u jiných i30 (ne u každé), prý ej to rozdílné dle výbavy a řídící jednotky. Tak mi to nedalo a zkoušel jsem hledat vyhlášky a optat se různě a poté mi přišla odpověď, že toto zapojení i také správné a neměl by být problém. (elektrické zapojení Vašich denních svítilen je správné. Podle posledního znění předpisu EHK/OSN č. 48, článek 6.19, odst. 6.19.7.3 se musí denní svítilna automaticky vypnout, když je zařízení, které startuje a nebo zastavuje motor (systém pohonu), v poloze, která motoru (systému pohonu) neumožňuje jeho běh nebo jsou zapnuty přední mlhové světlomety nebo světlomety s výjimkou, kdy světlomety jsou použity k vydávání přerušovaných světelných výstražných signálů v krátkých intervalech. )
Neptal ses náhodou jestli se to naopak dá nějak zapnout?
Hyundai i30 combi (07/2013), 1.6 GDI + další příslušenství
(Koupeno a servisováno v Hyundai Centrum Praha - Dolní Počernice)
Spritmonitor: http://goo.gl/Jkij5e
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Elektronika“