Moje druhá láska..... jedna stopa :-)

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Gandalf
*****
Příspěvky: 2059
Registrován: 07 říj 2008, 19:22
Bydliště: Brno-venkov

Re: Moje druhá láska..... jedna stopa :-)

Příspěvek od Gandalf »

Vy jste nějací puntičkáři :mrgreen:
Jedna stopa, dvě nebo tři... všechno je to o pocitech, zážitcích a radosti z jízdy venku mimo plechovku :wink:
Accent 1.4i Active - Continental Silver (10/2008-4/2015) prodáno
Reklama
 

Uživatelský avatar
jiri.vacha
***
Příspěvky: 771
Registrován: 24 led 2012, 22:33
Bydliště: Loučná-Lom

Re: Moje druhá láska..... jedna stopa :-)

Příspěvek od jiri.vacha »

Čoveče,Martun na to káp :mrgreen: Ale jednou jsem jel v zimně za nějakým autem a to bylo dokonce čtyřstopé.Asi nějaká novinka :lol: .Možná že to líp drží stopu :-k Někdy to musím prubnout jak se na tom jezdí :mrgreen:
WARTBURG 1.3 WV -prodáno
HYUNDAI TRAJET 2001 2.7 6V LPG -po smrti(srdíčko)
HYUNDAI TRAJET 2004 2.7 6V LPG
Uživatelský avatar
Martun
Moderátor
Příspěvky: 4475
Registrován: 28 pro 2008, 22:53
Bydliště: Teplice

Re: Moje druhá láska..... jedna stopa :-)

Příspěvek od Martun »

jiri.vacha
no hlavně že sis to uvědomil :lol:

hele to auto bylo určitě po bouračce rozřezáno a "odborně" svařeno ze dvou.. proto to kreslilo na zemi 4 stopy.. :mrgreen:

Gandalf
já i v plechovce si jízdu užiju :lol:

i když vás chápu, když vzpomenu na bmw kabrio 8)
HYUNDAI IX55 3.0crdi V6 176KW

prodáno
NISSAN X-TRAIL 1.6 DCI 96KW
KIA SORENTO XM FL 2.2 145KW
NISSAN MURANO 3.5 V6 188KW
HYUNDAI GRANDEUR 3.3 V6 173KW
HYUNDAI ACCENT 1.5 crdi
Koupeno: 03.08 ukradeno 02.14
Uživatelský avatar
Gandalf
*****
Příspěvky: 2059
Registrován: 07 říj 2008, 19:22
Bydliště: Brno-venkov

Re: Moje druhá láska..... jedna stopa :-)

Příspěvek od Gandalf »

Martůnku, jen si myslíš, že chápeš :)
Jistěže je v kabriu kontakt s okolním prostředím přímější, ale na dvou kolech máš přece jen úplně jiný pocit sepětí (lepší slovo mě nenapadlo) se strojem, cítíš víc vibrace, zvuk motoru pod Tebou, náklony do zatáček, proud vzduchu (nejen ve vlasech) :wink:
Řekl bych, že asi nejvíc si člověk užívá rychlé táhlé zatáčky, kde se to dá pěkně naklopit (pokud člověk zná hranice sebe i stroje) a pak zase takové pomalé překlápěčky. Mám jednu na trase z práce (když to hodně přeženu, je typově podobná "Vývrtce" v Laguna Seca), na kterou se vždy těším, ale on vlastně malý kruháč je taky taková pomalá překlápěčka :)
Zkrátka v autě je to všechno mnohem víc odfiltrované, sice v zatáčce Tě to zatlačí do sedadla, ale na motorce ji celou nakláníš, prostě jsi se strojem "jedno tělo" :wink:
Ale tím Tě rozhodně nechci přesvědčovat k volbě dvou kol. Mně to rozhodování trvalo hodně let a jsou taky lidé, kteří se na motorce zkrátka necítí příjemně... potom se holt nedá nic dělat :mrgreen:
Accent 1.4i Active - Continental Silver (10/2008-4/2015) prodáno
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Moje druhá láska..... jedna stopa :-)

Příspěvek od Vilda »

Gandalfe, dobře napsaný =D> jediný, čemu jsem nějak neporozumněl, byl ten vítr ve vlasech ... v tomhle případě opravdu netuším, o čem píšeš :lol:

Rychlá jízda v autě je taky bezva, ale je to úplně jinej zážitek. S autem to za ty leta umím, ale motorka je něco diametrálně jinýho ... tady z Tebe adrenalin přímo tryská, protože člověk zkouší něco novýho, nepoznanýho :wink: a každá trochu rychleji projetá zatáčka ( bez drškopádu ), je zážitek.
Spousta lidí bude argumentovat tím, že motorkář je na ráně a každý střet odskáče .... to je sice pravda, ale za tu spoustu let, co dělám záchranařinu, jsem zasahoval stokrát víc u bouraček aut, kde byly následky fatální :shock: než u nehod motorkářů.

Co se má stát, stane se ... to tam nahoře máme všichni napsaný a nikdo s tím nic nenadělá :wink:
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
Kedaros
*
Příspěvky: 35
Registrován: 23 zář 2013, 20:02
Bydliště: Haná

Re: Moje druhá láska..... jedna stopa :-)

Příspěvek od Kedaros »

V autě mě zatáčky neberou, s motorkou je to o něčem jiném, to se kolikrát v návalu adrenalinu řve do přilby. Hlavně v zatáčce nebrzdit, nebát se a ještě víc motorku naklopit. Věčná škoda že u nás není podobná silnička s minimálním provozem a maximálním počtem zatáček jako tomu bylo na Sicílii, ale i tak si to šlo užít s plně naloženou motorkou a kuframa https://www.youtube.com/watch?v=jMXA2bkgJgs
Hyundai Accent 1,4i Dynamic r.v.2007
Uživatelský avatar
zolda
**
Příspěvky: 305
Registrován: 09 srp 2010, 21:13
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Moje druhá láska..... jedna stopa :-)

Příspěvek od zolda »

Ahoj Vildo a zbytek nadšenců jedné stopy ...
Vilda to už ví, ale ostatním sděluji, že jsem si taky pořídil Yamahu Virago 535, 32 kW, prakticky stejnou jako má Vilda. Byl jsem pro ní minulý týden, nyní je již vše přepsáno a dneska jsem si pořídil veškerou výstroj, kromě nohavic. Takže čekám na jaro :P . Jinak zátah má pěkný a jede super, ale na sněhu to už nepůjde. Tady posílám nějaké foto, předkopy jsem již dokoupil, ještě na foto nejsou a teď již zbývá pouze opěrka a je hotovo :D/. Tak plantážníci zdravím jaro ...
Přílohy
Virago 3.jpg
Virago 3.jpg (245.29 KiB) Zobrazeno 1375 x
Virago 2.jpg
Virago 2.jpg (242.8 KiB) Zobrazeno 1375 x
Virago 1.jpg
Virago 1.jpg (251.05 KiB) Zobrazeno 1375 x
Citroen Berlingo Multispace Shine, 1,6 BlueHDi 120 MAN6 bílé barvy, září 2016
ix20 1.4 CVVT 66 kW Tricolor reed, březen 2013
NewAccent 1.4 i Alpha Style Indigo blue, duben 2010
Uživatelský avatar
Martun
Moderátor
Příspěvky: 4475
Registrován: 28 pro 2008, 22:53
Bydliště: Teplice

Re: Moje druhá láska..... jedna stopa :-)

Příspěvek od Martun »

No nekecej! :shock:
Čoveče neřádí ve vzduchu nějakej vir Virago?? :mrgreen:

a ty taky příště přijedeš na sraz na motorce a bude z toho regulerní motorkářskej hyundai sraz :lol:

Máš to taky pěkný, máš pochvalu! =D> =D>
HYUNDAI IX55 3.0crdi V6 176KW

prodáno
NISSAN X-TRAIL 1.6 DCI 96KW
KIA SORENTO XM FL 2.2 145KW
NISSAN MURANO 3.5 V6 188KW
HYUNDAI GRANDEUR 3.3 V6 173KW
HYUNDAI ACCENT 1.5 crdi
Koupeno: 03.08 ukradeno 02.14
Uživatelský avatar
Gandalf
*****
Příspěvky: 2059
Registrován: 07 říj 2008, 19:22
Bydliště: Brno-venkov

Re: Moje druhá láska..... jedna stopa :-)

Příspěvek od Gandalf »

Člověk se vyspí a najednou je všechno jinak :shock:
Velká gratulace k nové mašině, zoldo =D> Jen jsi nemusel až tak přesně "kopírovat" Vildu :wink: Až se sjedeme na nějaký sraz, chtělo by to trošku pestrosti a ne, že tam budou stát v jedné řadě Accenty a v druhé Viraga :mrgreen:
Jinak chválím, protože je to nádherný kousek a důvody koupě jsou předpokládám podobné, jako u Vildy. Ještě můžeš doplnit, co je to za rok výroby, kolik má najeto a jestli je to dovoz ze zahraničí nebo původní kousek koupený už prvním majitelem v ČR? A co ty tři reflektory vpředu? To tam myslím Vilda nemá, to si předchozí majitel dodělával?
Držím palce, abys zimní čekání přežil ve zdraví :wink:
Naposledy upravil(a) Gandalf dne 08 pro 2013, 12:47, celkem upraveno 1 x.
Accent 1.4i Active - Continental Silver (10/2008-4/2015) prodáno
Uživatelský avatar
zolda
**
Příspěvky: 305
Registrován: 09 srp 2010, 21:13
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Moje druhá láska..... jedna stopa :-)

Příspěvek od zolda »

Marťas, no jak říkáš, vypadá to na vir "Virago" , tak teda na dalším srazu budou Ácové a Virága :!: :!: :!:
Gandalf, no opičit po Vildovi. Já jsem nic krásnějšího neobjevil a do většího vzhledem k mé postavě jsem jít nechtěl a když jsem slyšel ten zvuk ... no chorál zvonů, až se chce z toho brečet :cry: . Jinak doplňuji info o moto : rok 1998, původ Belgie - jeden majitel, dovoz do ČR 2010, zde dva starší majitelé, ten poslední od kterého jsem kupoval, je 100 % motorkář - v garáži celkem 4 ks, najeto cca 24.000 km.
Jinak kluci díky za gratulaci, teď už zbýváš Marťas jenom Ty ... :D/
Citroen Berlingo Multispace Shine, 1,6 BlueHDi 120 MAN6 bílé barvy, září 2016
ix20 1.4 CVVT 66 kW Tricolor reed, březen 2013
NewAccent 1.4 i Alpha Style Indigo blue, duben 2010
Uživatelský avatar
Kedaros
*
Příspěvky: 35
Registrován: 23 zář 2013, 20:02
Bydliště: Haná

Re: Moje druhá láska..... jedna stopa :-)

Příspěvek od Kedaros »

Tak gratulace, krasaveček nedozírný =D> něco takového si pořídím na důchod až už nebudu moct vylézt na toho mého Stroma a budu mít spoustu času na leštění válců :mrgreen:
Hyundai Accent 1,4i Dynamic r.v.2007
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Moje druhá láska..... jedna stopa :-)

Příspěvek od Vilda »

Sám si rád nechám poradit a mám rád lidi, co si nechají poradit :D se Zoldou jsem v byl v telefonickém kontaktu od začátku, takže překvapení z jeho nákupu motorky, u mě proběhlo poněkud dříve, než tady na stránkách Hyundai klubu .... a je vidět, že má vkus, protože si vybral právě tuhle motorku =D> Virago je krásná klasika, jednoduchost, kvalita a spolehlivost :!:

Jeho kousek je nádherná motorka a já mu ji upřimně přeju :wink:

Včera večer jsem byl na mém prvním srazu majitelů Viraga ( buhužel v restauraci ), ale datum je takové, jaké je :? a stejně to nemělo chybu !! Promítání fotek z letních srazů, spousta dobrých a užitečných rad, ohledně údržby a oprav [-o< a hromada dalších kamarádů, ale i kamarádek :shock: :wink: :wink: a některé stály za podrobnější zkoumání :D

A Gandalfe, měl si pravdu ..... tahle zima, bude jedna z nejdelších v mém dosavadním životě ](*,)
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
Gandalf
*****
Příspěvky: 2059
Registrován: 07 říj 2008, 19:22
Bydliště: Brno-venkov

Re: Moje druhá láska..... jedna stopa :-)

Příspěvek od Gandalf »

Vildo, to přežijeme :) Teď je to v pohodě, po Silvestru to celkem poběží, ale nejhorší to bude někdy v půlce března... na silnicích plno sněhu, přes den furt kolem nuly, koncem března se to začne lepšit, postupně se spláchne sůl ze silnic... a v dubnu prásk, sněžení jako blázen :mrgreen:
Ale prožil jsem takhle minulou zimu a tak to zvládnu i letos :wink:

Navíc jízda na dvou kolech utužuje zdraví :!: Fakt, když si vezmu, že na jaře mi v 10°C bylo zima a to jsem si navlíkl všechno, co jsem měl. Teď na podzim jsem jel brzy ráno v 5°C, měl jsem toho na sobě míň a chlad jsem vůbec necítil. Takže pravidelná jízda otužuje a myslím, že i rýmečky a podobné záležitosti to účinně potlačuje :wink:
Accent 1.4i Active - Continental Silver (10/2008-4/2015) prodáno
Uživatelský avatar
jiri.vacha
***
Příspěvky: 771
Registrován: 24 led 2012, 22:33
Bydliště: Loučná-Lom

Re: Moje druhá láska..... jedna stopa :-)

Příspěvek od jiri.vacha »

Krásný to vir.. ago :mrgreen: ,takový by mi nevadilo chytit :lol: Bohužel momentálně tak nějaká ta rýba :mrgreen: :mrgreen:
WARTBURG 1.3 WV -prodáno
HYUNDAI TRAJET 2001 2.7 6V LPG -po smrti(srdíčko)
HYUNDAI TRAJET 2004 2.7 6V LPG
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Moje druhá láska..... jedna stopa :-)

Příspěvek od Vilda »

Gandalf píše: A co ty tři reflektory vpředu? To tam myslím Vilda nemá, to si předchozí majitel dodělával?
Já jsem si Gandalfe vcelku záměrně vybral nahotinku :wink: sice jsem za různé doplňky vysázel slušný prachy, ale chtěl jsem si Yamajku stvořit k obrazu svému :- dokupování různých chůjovinek, to je moje vášeň .... tím prostě žiju !! Na Accentíka jsem nakoupil různé vylepšení bratru za 40 000 korun :shock: ale nelituju, někdo takovou cifru klidně prohulí v cigaretách nebo v drogách :roll: a já ji hold utratím za tohle.

Teď jsem sehnal krásnej padací rám od firmy Fehling, za super prachy .... minulý týden jsem si s jeho přiděláním na Yamajku hrál v garáži skoro dva dny :wink: a jak ten zimní čas krásně ubíhal !! Jestli si budu pořizovat přídavné reflektory, jako má Zolda nevím ..... přece jen další dráty, další elektrika a tu já nemám rád :? Taky mi přišly jiné řidítka, vyšší a rovnější ... originály mi trochu připadaly, jako když tlačím kolečko ( fůrik ) :roll: a tak je zase na dva dny o zábavu postaráno ... foto dodám, jakmile se trochu oteplí a vyjedu na nějakou kratší projížďku po okolí :-

A s tou otužilostí díky ježdění na motorce, to u mě zrovna moc nefunguje [-X jsem docela slušně nastydlej a mám tu nejhorší nemoc, co chlap může dostat ...... RÝMU !!!!
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Pokec“