Moje druhá láska..... jedna stopa :-)

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
zolda
**
Příspěvky: 305
Registrován: 09 srp 2010, 21:13
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Moje druhá láska..... jedna stopa :-)

Příspěvek od zolda »

Jo jo, zapoměl jsem komentovat ty tři reflektory v předu, když to tady Vilda připomněl :P . Tak ten prostřední je jasný, bez toho by to nemohlo na silnici a pokud se týká těch dvou přídavných, tak to jsou mlhovky, jelikož jedině tyto mohou být na moto v páru :wink: . Taky jsem byl již na STK upozorněn, že je musím buď oddělat (alespoň v případě pravidelné kontroly STK) nebo je zapojit, aby se zapínaly samostatně a nikoliv společně s tlumeným světlem ](*,), jako nyní. Tak až se oteplí, musím je přepojit na poziční a dát na zvlášť vypínač přes relátko, to nebude problém. Z toho teda vyplývá, že již na Virážce byly tyto světla s rampou namontované, nevím jestli již z Belgie nebo až zde v ČR - mně se velice líbí a za tmavých večerů jsou prý velice přínosné :? Mně ta elektrika nějak nevadí, jinak Vilda to má taky nádherný kousek i bez světel, leštěnka zn. "1 Vilda". Zde jich hned celá desítka =D> =D> =D> .
Kedaros, pokud je již někomu 50 let, tak do té penze to uteče velice rychle, proto již těď "čopřík" :mrgreen: . Jinak mně to nalákalo již v loni, kdy si syn dal dohromady "kejvačku 250 " po tchánovi, jako nová =D> a nyní to dodělal Vilda Virážkou, tak to jsem již neodolal. Jak říká Gandalf, vyčistí to hlavu ... ale vše v klidu, žádné bláznění. :D/
Citroen Berlingo Multispace Shine, 1,6 BlueHDi 120 MAN6 bílé barvy, září 2016
ix20 1.4 CVVT 66 kW Tricolor reed, březen 2013
NewAccent 1.4 i Alpha Style Indigo blue, duben 2010
Reklama
 

Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Moje druhá láska..... jedna stopa :-)

Příspěvek od Vilda »

Zoldo, to bylo první, co mě napadlo ohledně přídavných světel ... ty naše stupidní vyhlášky a následná STK, kde se člověk bude dohadovat s nějakým byrokratem ](*,)

I když vypadají velice dobře =D> to se musí nechat ... mám ještě objednaný uni stojan, aby Yamajka nestála celou zimu opřená o policajta, ale aby byla jako všechny motorky, co mají centrální stojan ve vzduchu a neničily se pneu. Ten by měl dorazit někdy v týdnu .... jinak už jsem ji zazimoval, ale velice rychle ji zase můžu odzimovat :lol: kdyby se udělalo slušné počasí a teplota nestála na mínus 5 st. Pokušení je prostě silnější než já O:)
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
Kedaros
*
Příspěvky: 35
Registrován: 23 zář 2013, 20:02
Bydliště: Haná

Re: Moje druhá láska..... jedna stopa :-)

Příspěvek od Kedaros »

Co se zimování týče, tak motorka celou zimu stojí venku pod zastřešenou pergolou. Moje jediné zazimovací úkony jsou že vždy natankuji plnou, vyměním olej a dám baterku do tepla. V zimě pak jednou za tři týdny pootočím kolama aby na nich nebyla ploška.
Jinak centrální stojan mi na motorku nesmí, váha navíc a hlavně snižuje světlou výšku a už jsem skrz něj viděl pár zbytečných držkopádů. Pro servis využívám klasický universální stojan, řetěz se díky Scottoileru maže automaticky a na jeho čištění i na cestách používám tento zvedáček http://www.motorkari.cz/motobazar/dopln ... 44471.html
Na jaře zahajuji sezonu vždy na MDŽ kdy už pravidelně dojíždím do práce, nákrčník, zimní rukavice a vyhřívané hefty to jistí.
Když ale ještě něco napadne a solí se, tak to zase balím...

Obrázek
Hyundai Accent 1,4i Dynamic r.v.2007
Uživatelský avatar
Martun
Moderátor
Příspěvky: 4475
Registrován: 28 pro 2008, 22:53
Bydliště: Teplice

Re: Moje druhá láska..... jedna stopa :-)

Příspěvek od Martun »

zolda píše: .... teď už zbýváš Marťas jenom Ty ... :D/
Mno, tak možná chlapci ,až se k vám trošku přiblížím věkově... 8-[ 8-[ :mrgreen:
zatím pouze říkám , že se mi Virago líbí, ale nějak mě neláká :-k
HYUNDAI IX55 3.0crdi V6 176KW

prodáno
NISSAN X-TRAIL 1.6 DCI 96KW
KIA SORENTO XM FL 2.2 145KW
NISSAN MURANO 3.5 V6 188KW
HYUNDAI GRANDEUR 3.3 V6 173KW
HYUNDAI ACCENT 1.5 crdi
Koupeno: 03.08 ukradeno 02.14
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Moje druhá láska..... jedna stopa :-)

Příspěvek od Vilda »

Kedaros : Nemyslel jsem centrální stojan na pevno, i když Virago 750 a 1100 ho mají z výroby, ale 535 má jen policajta, protože je o dost lehčí ...

Objednal jsem si tohle, což do garáže na zazimování Yamajky v pohodě stačí :-k obě kola ve vzduchu a můžeš se vesele pouštět do údržby nebo oprav :wink:

http://www.motorkari.cz/motobazar/dopln ... 89655.html

Ale ten Tvůj hever nouzáček se mi taky moc líbí .... v případě defektu naprostá bomba =D>

Já sebou musim vozit náhradní duše, protože na drátový kola se nedělaji bezdušovky ( kvůli niplům na konci drátů ) a na duši údajně nefunguje ani patrona na opravu píchlého kola :?
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Moje druhá láska..... jedna stopa :-)

Příspěvek od Vilda »

Martun píše: říkám , že se mi Virago líbí, ale nějak mě neláká :-k
Počkej, až Tě na srazu svezem :wink: uvidíš, jak změníš názor a poběžíš se přihlásit do motoškoly na řidičák A :wink:
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
Martun
Moderátor
Příspěvky: 4475
Registrován: 28 pro 2008, 22:53
Bydliště: Teplice

Re: Moje druhá láska..... jedna stopa :-)

Příspěvek od Martun »

Vilda
aha.. já ti chtěl poradit sprej na opravy.. :-k

Ale je to zajímavé, protože když jsem před mnoha lety mohl jezdit jen a pouze na kole, když jsem někde píchnul, tak většinou (ne vždy), pomahla injekční stříkačka a tučné mléko.. vpustit ventilkem a točit a točit.. pak jsem nafouknul a točil zas a mnohokrát to pomohlo že už neucházelo.. babská rada ale fungovala..
ono ten sprej se skoro na stejné bázi, taky takový lepidlo.. kdo byl od toho umatlenej, ví o čem mluvím.. :wink:
HYUNDAI IX55 3.0crdi V6 176KW

prodáno
NISSAN X-TRAIL 1.6 DCI 96KW
KIA SORENTO XM FL 2.2 145KW
NISSAN MURANO 3.5 V6 188KW
HYUNDAI GRANDEUR 3.3 V6 173KW
HYUNDAI ACCENT 1.5 crdi
Koupeno: 03.08 ukradeno 02.14
Uživatelský avatar
Martun
Moderátor
Příspěvky: 4475
Registrován: 28 pro 2008, 22:53
Bydliště: Teplice

Re: Moje druhá láska..... jedna stopa :-)

Příspěvek od Martun »

Vilda píše:
Martun píše: říkám , že se mi Virago líbí, ale nějak mě neláká :-k
Počkej, až Tě na srazu svezem :wink: uvidíš, jak změníš názor a poběžíš se přihlásit do motoškoly na řidičák A :wink:
ale jo, klidně se nechám povozit, ale nevím nevím.. :lol:
HYUNDAI IX55 3.0crdi V6 176KW

prodáno
NISSAN X-TRAIL 1.6 DCI 96KW
KIA SORENTO XM FL 2.2 145KW
NISSAN MURANO 3.5 V6 188KW
HYUNDAI GRANDEUR 3.3 V6 173KW
HYUNDAI ACCENT 1.5 crdi
Koupeno: 03.08 ukradeno 02.14
Uživatelský avatar
Kedaros
*
Příspěvky: 35
Registrován: 23 zář 2013, 20:02
Bydliště: Haná

Re: Moje druhá láska..... jedna stopa :-)

Příspěvek od Kedaros »

Vilda: Ten sprej na opravu pneu nouzově funguje i na duše, u staré motorky která ještě měla duše jsem ho při defektu použil, gumu ním dofouknul a bezpečně dojel 20km domů, jen ta duše je pak na vyhození jak byla zevnitř ulepená...Já teď ten sprej a opravnou sadu s knoty a bombičkou stále vozím pod sedlem, už se mi ale stalo, že jednou v létě mi ve vedru trochu ušel a prouděním vzduchu se dostal na kalhoty a bundu... za nic na světě to nevypereš. Od té doby mám sprej ještě zabalený v sáčku kdyby něco. Jinak bezdušové pneu ti v servise kolikrát ani moc nechtěji opravit zvlášť jde-li o přední gumu, je to na vlastní riziko. Nevím už u jaké motorky to bylo, měla normálně pletená kola ale bezdušové pneu, O kroužek u každého drátu, to jsem na to koukal :shock: Ten můj zvedáček používám jen na údržbu řetězu a čištění zadního kola, je to daleko rychlejší a pohodlnější než zápasit s velkým stojanem, dokonce ho prodávám do celého světa.
Hyundai Accent 1,4i Dynamic r.v.2007
Uživatelský avatar
zolda
**
Příspěvky: 305
Registrován: 09 srp 2010, 21:13
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Moje druhá láska..... jedna stopa :-)

Příspěvek od zolda »

Marťas, neboj, věkově nás za chvíli doženeš :P , ale mi Ti zase utečem ](*,) , to již Vilda bude mít dlouhé vousy jako správný jezdec chopperu :lol: , na hlavu si dá plátěnou čepku s maltézskými kříži, aby zakryl chybějící vlas a Ty si vybereš už něco mladšího, než je naše Virago :mrgreen: A já už budu v té době možná zase plešatý ... :D/
Vildo, ten stojánek vypadá super, taky něco sháním, abych měl připraveno v případě potřeby. A ono by to bylo lepší i na zimu :wink:
Citroen Berlingo Multispace Shine, 1,6 BlueHDi 120 MAN6 bílé barvy, září 2016
ix20 1.4 CVVT 66 kW Tricolor reed, březen 2013
NewAccent 1.4 i Alpha Style Indigo blue, duben 2010
Uživatelský avatar
Martun
Moderátor
Příspěvky: 4475
Registrován: 28 pro 2008, 22:53
Bydliště: Teplice

Re: Moje druhá láska..... jedna stopa :-)

Příspěvek od Martun »

zolda
:lol: úplně jsem si to představoval... :lol:
na příští sraz vám oběma přeju krásné počasí, ať můžete přijet na motorce! :wink:
Jo a vlastně Gandalfovi zřejmě taky že? :wink:
HYUNDAI IX55 3.0crdi V6 176KW

prodáno
NISSAN X-TRAIL 1.6 DCI 96KW
KIA SORENTO XM FL 2.2 145KW
NISSAN MURANO 3.5 V6 188KW
HYUNDAI GRANDEUR 3.3 V6 173KW
HYUNDAI ACCENT 1.5 crdi
Koupeno: 03.08 ukradeno 02.14
Uživatelský avatar
Gandalf
*****
Příspěvky: 2059
Registrován: 07 říj 2008, 19:22
Bydliště: Brno-venkov

Re: Moje druhá láska..... jedna stopa :-)

Příspěvek od Gandalf »

Jiste :) Novy model uz parkuje v garazi. A pokud nebude prset a nebude to nekde v Asi, Chebu apod, urcite dojedu na Stinovlasovi :wink:
Accent 1.4i Active - Continental Silver (10/2008-4/2015) prodáno
Uživatelský avatar
Martun
Moderátor
Příspěvky: 4475
Registrován: 28 pro 2008, 22:53
Bydliště: Teplice

Re: Moje druhá láska..... jedna stopa :-)

Příspěvek od Martun »

Gandalf píše:Jiste :) ...urcite dojedu na Stinovlasovi :wink:
Na čem??? :-k
HYUNDAI IX55 3.0crdi V6 176KW

prodáno
NISSAN X-TRAIL 1.6 DCI 96KW
KIA SORENTO XM FL 2.2 145KW
NISSAN MURANO 3.5 V6 188KW
HYUNDAI GRANDEUR 3.3 V6 173KW
HYUNDAI ACCENT 1.5 crdi
Koupeno: 03.08 ukradeno 02.14
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7963
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Moje druhá láska..... jedna stopa :-)

Příspěvek od Mexican »

gandalfov kon. Originalne meno je Shadowfax. Vo svete pana prstenov patri Mithrandilovi (a.k.a Gandalfovi)
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
Gandalf
*****
Příspěvky: 2059
Registrován: 07 říj 2008, 19:22
Bydliště: Brno-venkov

Re: Moje druhá láska..... jedna stopa :-)

Příspěvek od Gandalf »

Mexican dostává 100 b. =D>
A Martůnku, styď se, že neznáš elementární informace z historie Středozemě (Middle-earth) :mrgreen:
Jinak by Ti jméno Gandalfova skvělého koně nemohlo být neznámé :wink:
Accent 1.4i Active - Continental Silver (10/2008-4/2015) prodáno
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Pokec“