Moje druhá láska..... jedna stopa :-)

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Martun
Moderátor
Příspěvky: 4475
Registrován: 28 pro 2008, 22:53
Bydliště: Teplice

Re: Moje druhá láska..... jedna stopa :-)

Příspěvek od Martun »

Gandalf
Jako přibližovadlo naprosto super. A hlavně se mi líbí ty světla. A to i ty přední. A palubka jak v autě... =D>
Kolik KM tam bylo když si to kupoval??

Vilda
čoveče, když už takhle brázdíš ty silnice, tos mohl protáhnout až do TP , s tou první pomocí pro mě, pro kterou se nějak nemohu stavit díky nedostatku času! :mrgreen:
HYUNDAI IX55 3.0crdi V6 176KW

prodáno
NISSAN X-TRAIL 1.6 DCI 96KW
KIA SORENTO XM FL 2.2 145KW
NISSAN MURANO 3.5 V6 188KW
HYUNDAI GRANDEUR 3.3 V6 173KW
HYUNDAI ACCENT 1.5 crdi
Koupeno: 03.08 ukradeno 02.14
Reklama
 

Uživatelský avatar
Gandalf
*****
Příspěvky: 2059
Registrován: 07 říj 2008, 19:22
Bydliště: Brno-venkov

Re: Moje druhá láska..... jedna stopa :-)

Příspěvek od Gandalf »

Martůnku, při předání tam svítily 3 km, aktuálně 6 km :wink:
A k té přístrojovce - je o dost lepší, než v autě (aspoň mém), protože palubní počítač kromě aktuálního času ukazuje: venkovní teplotu (s alarmem námrazy při poklesu pod 3°C - v té době už stejně nejezdím), napětí na aku, okamžitou i průměrnou spotřebu, dojezd na nádrž a ještě jsem určitě na něco zapomněl. Jo a když jsem se rozjížděl na hladším betonu, zablikala mi kontrolka ASR a malinko jsem tu funkci vnímal zadní částí těla :wink:
Accent 1.4i Active - Continental Silver (10/2008-4/2015) prodáno
Sharki
*
Příspěvky: 12
Registrován: 03 zář 2013, 13:18
Bydliště: Kraslice

Re: Vilda - Můj Accent 1.6 CVVT ( celadon blue ) říjen 2008

Příspěvek od Sharki »

Vilda píše:Jel jsem si prohlídnout chopera ( Yamaha Virago 535 ), proto se tady poslední dobou moc nevyskytuji, protože jsem změnil gang a klub ..... na starý kolena jsem se zbláznil a koupil jsem si čopříka takže na jarní sraz asi přijedu na něm .... teda když nebude lejt !!!!

A inspiroval mě Gandalf, protože se vozí na skutru




Fotky samozřejmě budou, ale nejdřív mi mašinu musí dovézt [-o< dneska mezi devátou a jedenáctou. Je to dotažený z Německa a není pojištěná, takže to po vlastní ose nejde. Ale co je mnohem horší, že na to nemám řidičák :lol: mám papíry úplně na všechno, jen ne na velkou motorku ..... takže dneska odpoledne jdu do motoškoly na první jízdu #-o mám docela bobky, protože jsem jezdil jen na svým píčíkovi ( mustang ) a i to je drahně let zpátky. A v autoškole budu sedlat Yamahu 800 ..... včera tam byl kolega z hospody a prej to je pěknej fičák :shock:

Asi pana instrutora sundám dolu raz dva :lol: radši si sebou vezmu ňáký obvazy, kdyby třeba krvácel ..... :wink:
Blahopřeju,já na to přišel v 54 a už kroutím 61.Taky jsem po pravěku s Jawou začal HyusungAqvila 250.Nezkutečnej zážitek,teĎ už sedlám Bawora 650 a zvažuju BMW 1100RT,nebo maxiskůtra.Užívej jedné stopy a vítr ve vlasech(pleši).Ahoj Sharki :mrgreen:
Uživatelský avatar
Martun
Moderátor
Příspěvky: 4475
Registrován: 28 pro 2008, 22:53
Bydliště: Teplice

Re: Moje druhá láska..... jedna stopa :-)

Příspěvek od Martun »

Gandalf
Penejo! Ty máš ale výbavičku! Dokonce i alarm na počasí! :mrgreen: ti to jako zvoní nebo co? :lol:
Ve Vectře se mi objevovala na displeji sněhová vločka.. tady máme alespoň mínus.. :lol:
HYUNDAI IX55 3.0crdi V6 176KW

prodáno
NISSAN X-TRAIL 1.6 DCI 96KW
KIA SORENTO XM FL 2.2 145KW
NISSAN MURANO 3.5 V6 188KW
HYUNDAI GRANDEUR 3.3 V6 173KW
HYUNDAI ACCENT 1.5 crdi
Koupeno: 03.08 ukradeno 02.14
Uživatelský avatar
Gandalf
*****
Příspěvky: 2059
Registrován: 07 říj 2008, 19:22
Bydliště: Brno-venkov

Re: Moje druhá láska..... jedna stopa :-)

Příspěvek od Gandalf »

Já nevím, co to dělá :mrgreen: Asi to bude rozepsáno někde v manuálu, ale počítám, že to spíš jen bliká, protože za jízdy v přilbě poslouchat, jestli někde něco nepípá... :?: Ale stejně při venkovní teplotě pod 3°C jezdí na dvou kolech jen ti nejskalnější skalní a to já nejsem :wink:
Takže využiju spíš jiné chytré systémy - možná už jsem to zmínil, ale má to např. dva režimy mapování vstřikovací jednotky - normal a eco, takže si člověk může zvolit, jestli má být chování motoru agresivnější nebo mírnější - je pravda, že rozeznat ten rozdíl není snadné, ani různí testéři-motorističtí novináři si toho skoro nevšimli, ale z hlediska dlouhodobého používání by měl eco-mód vést k mírnému snížení spotřeby a naopak zvýšení životnosti namáhaných součástí motoru :)
Accent 1.4i Active - Continental Silver (10/2008-4/2015) prodáno
Uživatelský avatar
Martun
Moderátor
Příspěvky: 4475
Registrován: 28 pro 2008, 22:53
Bydliště: Teplice

Re: Moje druhá láska..... jedna stopa :-)

Příspěvek od Martun »

Gandalf píše: ... ale má to např. dva režimy mapování vstřikovací jednotky - normal a eco, ........ ale z hlediska dlouhodobého používání by měl eco-mód vést k mírnému snížení spotřeby a naopak zvýšení životnosti namáhaných součástí motoru :)
Aha! Takže pokud jsem pochopil, ty budeš používat "eco" mód..
Tzn, že pokud bude sraz v sobotu, ty vyrazíš už ve čtvrtek?... :mrgreen: :mrgreen: 8-[ :-#
HYUNDAI IX55 3.0crdi V6 176KW

prodáno
NISSAN X-TRAIL 1.6 DCI 96KW
KIA SORENTO XM FL 2.2 145KW
NISSAN MURANO 3.5 V6 188KW
HYUNDAI GRANDEUR 3.3 V6 173KW
HYUNDAI ACCENT 1.5 crdi
Koupeno: 03.08 ukradeno 02.14
Uživatelský avatar
Gandalf
*****
Příspěvky: 2059
Registrován: 07 říj 2008, 19:22
Bydliště: Brno-venkov

Re: Moje druhá láska..... jedna stopa :-)

Příspěvek od Gandalf »

No dobře :) já si rýpnul jinde, tak jsi mi to vrátil. Ale upřímně řečeno, mám tam eco minimálně na záběh. Ovšem, jak jsem už myslím někde psal, testéři z řad motoristických novinářů žádný rozdíl ve snížení výkonu nezaznamenali, takže možná je to opravdu jen o tom, že motor jde nepatrně pomaleji do otáček. A jestli jde o spotřebu a hlavně nižší opotřebení motoru, tak to samozřejmě režim eco jistí i do budoucna. Samozřejmě si někdy cvičně přepnu na "normal", ale spíš ze zvědavosti, jestli vůbec ucítím nějaký rozdíl třeba v prudších kopcích apod :wink:
A na sraz vyrazím úplně stejně, jako na stopětadváce, protože jezdím zásadně na pohodu, jen si můžu dle nálady dovolit častěji předjíždět pomalejší auta nebo si na přehledné rovince malinko zasprintovat pro radost :) Ale jezdil jsem za 2,7 a teď s více než dvojnásobným objemem budu (dle zkušeností jiných majitelů) jezdit cca 3-3,2, ale jak se znám tak delší cesty i za 2,8 :mrgreen:
Accent 1.4i Active - Continental Silver (10/2008-4/2015) prodáno
Uživatelský avatar
Kedaros
*
Příspěvky: 35
Registrován: 23 zář 2013, 20:02
Bydliště: Haná

Re: Moje druhá láska..... jedna stopa :-)

Příspěvek od Kedaros »

Což o to, spotřeba pěkná, mě to žere tak 4,5l ale výkon a krouťák je jednou takový. Jen je škoda ale chápu to, že skútristi se na silnici navzájem nezdraví tak jako motorkáři, hold to není motorka ale jen skútr tzv.skurvenej trpaslík, do města se ale hodí, k čemu je dobrý u skútru to ASR moc nechápu.
http://www.motorkari.cz/clanky/redakcni ... 22590.html
Hyundai Accent 1,4i Dynamic r.v.2007
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Moje druhá láska..... jedna stopa :-)

Příspěvek od Vilda »

Kedaros píše: Jen je škoda, že skútristi se na silnici navzájem nezdraví tak jako motorkáři
Jo, to je pravda ... v pondělí bylo krásně a tak jsem odpoledne nakopnul Yamajku :D/ a skoro hoďku a půl jsem se potuloval po okrajích Prahy. Slunečné počasí evidentně nadzvedlo pár motorkářů a tak jsem se měl s kým zdravit :wink: ale je fakt, že motorkář na motorce pozdraví ..... skutrista ani náhodou [-X Přičítám to tomu, že skutr je dneska módní zaležitost a je ve vysokém množství využíván pro jeho obratnost ve velkých městech .... na dojíždění do práce, po nákupech a na kratší vzdálenosti. Ale neslyšel jsem, že by majitelé skutrů dělali nějaké velké srazy nebo spanilé jízdy .... a proto se ani nezdraví, oni se prakticky na silnicích nevnímají :roll: tedy aspoň v Praze určitě .....
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
Kedaros
*
Příspěvky: 35
Registrován: 23 zář 2013, 20:02
Bydliště: Haná

Re: Moje druhá láska..... jedna stopa :-)

Příspěvek od Kedaros »

S tím zdravením je to všude stejné a to i v cizině. Skútr je zkrátka většinou jen prostředek jak se dostat z místa A do nedaleko vzdáleného místa B. Tomu odpovídá i jejich standartní výbava, kecky s tričko.
Občas se stane že mě skútrista pozdraví, jde většinou o někoho kdo má kromě skútru i velkou motorku.
Hyundai Accent 1,4i Dynamic r.v.2007
Uživatelský avatar
Gandalf
*****
Příspěvky: 2059
Registrován: 07 říj 2008, 19:22
Bydliště: Brno-venkov

Re: Moje druhá láska..... jedna stopa :-)

Příspěvek od Gandalf »

Chlapi, tak Vase zkusenosti mne mrzi :(
Tady se zdravime skoro vsichni a nezdravici se vyskytuji ve vsech skupinach jedne stopy, nejcasteji ale off-road. Spis vnimame, ze nas "pravoverni" motorkari ignoruji. Milujeme sve stroje, v lete je skoro kazdy vikend nejaky sraz s vyjizdkou, brnensky scooterclub ma vyjizdku kazdy ctvrtek navecer od jara do podzimu (ja to stihl letos jen 3x :oops: ) a na forech debatujeme i ted kazdy den.
Vase zkusenosti mi prijdou jak z jine planety :shock: A to vidim, jak to chodi v JM, SM, na Zlinsku, Pardubicku, dvakrat jsem byl na srazu v jiznich Cechach... a na pristi kveten-cerven mame uz detailne naplanovane dva 3denni srazy - v okoli CB a pak Jeseniky. Na Skutrforum.cz ted pro zmenu ladi 5denni vypravu po alpskych prusmycich, ale tam je pocet limitovany ubytovanim. Kazdy rok jezdi party k mori na jih i na sever... proste furt se neco deje :)
Ja osobne zdravim kazdeho, ani necekam na odpoved, ale vetsinou ji dostanu :wink:

Kedaros - chapu, ze jsi vykonove nekde jinde a znam radu odpurcu elektroniky na moto,ale kdyz mi letos prebehla pres silnici pozde vecer srna a 2x liska, ABS mi dost pomohlo. ASR se mi aktivovalo 2x behem pouhe zkusebni jizdy na suchu, takze na mokru za nej budu rad. Nemohu si hrat se spojkou, ale proste vezmu za plyn a jedu :wink: Sam jsem tohle vzdy z principu odmital v autech s automatem, ale na skutru mne to bavi a vyhovuje mi to. Hlidam si jen cistou stopu, brzdne body... a kocham se :D Jinak v mem okoli snad vsichni jezdi radne vybaveni - samozrejme prilbou pocinaje, pres bundu a kalhoty s protektory, spec. rukavice i boty. Neco jineho je pubertak na 50ce nebo sileni jezdci v Chorvatsku, ci Italii :wink:

Vilda - v Praze maji skutristi sraz kazdy tyden ve stredu na Strahove a vyjizdek hromady... jen to nevis. A treba letosni akci Ceska Kanada navstivily desitky skutru z cele CR, ale jela s nami parta chlapu na chopperech i par na klasickych moto :)
Naposledy upravil(a) Gandalf dne 21 pro 2013, 13:03, celkem upraveno 1 x.
Accent 1.4i Active - Continental Silver (10/2008-4/2015) prodáno
Uživatelský avatar
Andy4
***
Příspěvky: 674
Registrován: 31 črc 2006, 18:28
Bydliště: ke/ks

Re: Moje druhá láska..... jedna stopa :-)

Příspěvek od Andy4 »

Kolegovia, od jari do jesene budem aj ja jazdiť jednu stopu. Síce na malom stroji, ale pre moje potreby presunu cca 15km z vidieka do centra mesta za prácou a späť bude určite stačiť.

2014 Suzuki Burgman 125 objednaný, termín dodania zatiaľ neznámy, no výbava ako kabát, prilba rukavice už mám :)

Vyzerá nejako podobne:

Obrázek

BTW: rozhodoval som sa medzi piaggio x10 ako má Gandlaf a Burgmanom, cenovo som ale zvolil Burgmana aj keď to piaggio je ako z inej dimenzie :) Gandalf, gratulujem k najkrajšiemu skútru =D>
mx5/swiftsport/santafe/accent
Uživatelský avatar
Gandalf
*****
Příspěvky: 2059
Registrován: 07 říj 2008, 19:22
Bydliště: Brno-venkov

Re: Moje druhá láska..... jedna stopa :-)

Příspěvek od Gandalf »

Andy - super zprava a gratulace =D>
Burgman je skvely a pohodlny model a urcite Ti poslouzi na mnohem vic, nez jen kratke jizdy. Vsak sam uvidis :wink:
Accent 1.4i Active - Continental Silver (10/2008-4/2015) prodáno
Uživatelský avatar
Martun
Moderátor
Příspěvky: 4475
Registrován: 28 pro 2008, 22:53
Bydliště: Teplice

Re: Moje druhá láska..... jedna stopa :-)

Příspěvek od Martun »

Gandalf píše:.....kdyz mi letos prebehla pres silnici pozde vecer srna a 2x liska....
no vidíš.. :!: jezdi častěji těmito místy a bude na kožíšek!! :lol: :lol:

jinak s tím zdravením jsi to asi uhodl si myslím. Baví mě se dívat, jak se motorkáři zdravěj.. =D> a myslím si že skůtr někteří nepovažují za motorku, proto ho nepozdravěj.. :-k
HYUNDAI IX55 3.0crdi V6 176KW

prodáno
NISSAN X-TRAIL 1.6 DCI 96KW
KIA SORENTO XM FL 2.2 145KW
NISSAN MURANO 3.5 V6 188KW
HYUNDAI GRANDEUR 3.3 V6 173KW
HYUNDAI ACCENT 1.5 crdi
Koupeno: 03.08 ukradeno 02.14
Uživatelský avatar
Gandalf
*****
Příspěvky: 2059
Registrován: 07 říj 2008, 19:22
Bydliště: Brno-venkov

Re: Moje druhá láska..... jedna stopa :-)

Příspěvek od Gandalf »

Martunku, s tim koziskem to nebude tak zhave [-X Kdyz pominu fakt, ze filozoficky jsem proti zabijeni zvirat :wink: , tak ono cokoliv podobneho na moto prejet uz zavani padem. A nove plasty a oprava jsou drazsi nez luxusni kozisek z obchodu :)

A jeste ke zdraveni - je to vec velice relativni, treba u chopperu je takrka jistota, ze mavnou. Jedou na pohodu a kochaji se. Na supersportu muze mit v tu chvili plne ruce prace anebo holt stroje pod 100 koni zcela ignoruje. Ale zobecnit se to nikdy neda :-k
Me, kdyz jsem presedl ze skutru do auta, kolikrat bezdecne cukala i ruka na volantu :mrgreen:
Accent 1.4i Active - Continental Silver (10/2008-4/2015) prodáno
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Pokec“