Moje druhá láska..... jedna stopa :-)

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Martun
Moderátor
Příspěvky: 4475
Registrován: 28 pro 2008, 22:53
Bydliště: Teplice

Re: Moje druhá láska..... jedna stopa :-)

Příspěvek od Martun »

No teda Vildo, jedna báseň =D> =D>
A tím Jaguárem jsi mě dostal! :shock: Když jsem to zjišťoval na auto byl za 3 tis myslím..
chromu až oči přecházej!

Ani se ti nedivím že v této zimě brázdíš silnice!! =D>
Já si doslova užívám toto počasí, pro mě dokonalá zima, když je 10 stupňů =D>
HYUNDAI IX55 3.0crdi V6 176KW

prodáno
NISSAN X-TRAIL 1.6 DCI 96KW
KIA SORENTO XM FL 2.2 145KW
NISSAN MURANO 3.5 V6 188KW
HYUNDAI GRANDEUR 3.3 V6 173KW
HYUNDAI ACCENT 1.5 crdi
Koupeno: 03.08 ukradeno 02.14
Reklama
 

Kadel
Příspěvky: 5
Registrován: 23 pro 2013, 21:03

Re: Moje druhá láska..... jedna stopa :-)

Příspěvek od Kadel »

Vildo na Viragu jsem plexi neměl neboť jsem věděl , že je to pouze přestupní stanice .Na cruisera jsem si ho nechal namontovat hned u Yamahy a to long ,tedy krátký a velice oceňuji jeho výhody protože i ve 150 a více sedíš stále v klidu .
Já mám motorku už dávno zazimovanou protože u nás na Šumavě i když se oteplí jsou silnice plné drobného štěrku a silniční lišej nechci.
dokládám foto Mazlik v zimě. :)
Přílohy
Mazlik zazimovaný
Mazlik zazimovaný
PB100151.jpg (74.13 KiB) Zobrazeno 1702 x
Mazlik na stojanu
Mazlik na stojanu
PB100148.jpg (118.73 KiB) Zobrazeno 1702 x
Uživatelský avatar
Martun
Moderátor
Příspěvky: 4475
Registrován: 28 pro 2008, 22:53
Bydliště: Teplice

Re: Moje druhá láska..... jedna stopa :-)

Příspěvek od Martun »

Kadel
já teda motorkám nerozumím, ale když je něco "Long" tak by to mělo být dlouhý ne? A ne krátký..? :-k
HYUNDAI IX55 3.0crdi V6 176KW

prodáno
NISSAN X-TRAIL 1.6 DCI 96KW
KIA SORENTO XM FL 2.2 145KW
NISSAN MURANO 3.5 V6 188KW
HYUNDAI GRANDEUR 3.3 V6 173KW
HYUNDAI ACCENT 1.5 crdi
Koupeno: 03.08 ukradeno 02.14
Kadel
Příspěvky: 5
Registrován: 23 pro 2013, 21:03

Re: Moje druhá láska..... jedna stopa :-)

Příspěvek od Kadel »

Omlouvám se nejsem angličtinář použil jsem špatný výraz má být short (krátký).
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Moje druhá láska..... jedna stopa :-)

Příspěvek od Vilda »

Martun píše:
A tím Jaguárem jsi mě dostal! :shock: Když jsem to zjišťoval na auto byl za 3 tis myslím
No vidíš a tenhle malej jaguarek byl ve slevě za 240 kaček a velkej byl o dvě kila dražší .....
Kadel píše:Vildo na Viragu jsem plexi neměl neboť jsem věděl , že je to pouze přestupní stanice


Já chci koupit plexi universal a to by mělo pasovat na většinu chopperů :wink: a jak jsem psal, kdybych šel do vyššího obsahu, tak to zase bude nejspíš Virgule 1100 a tam stejně drtivou většinu doplňku přendám z 535ky :D/

Ale musím uznat, že pelíšek na motorku máš pěknej .... nojo, vlastní velká garaž, to je prostě paráda. Co já bych za to dal, mít takovouhle motocimru [-o< taky jsem na Yamajku koupil universal. stojan a tak stojí pěkně ve vzduchu, jen pod zadním kolem mám kousek polystyrenu pro vyvážení. Tak na brzký jaro .... i když, zatím se mi tahle zima taky líbí !!
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
Gandalf
*****
Příspěvky: 2059
Registrován: 07 říj 2008, 19:22
Bydliště: Brno-venkov

Re: Moje druhá láska..... jedna stopa :-)

Příspěvek od Gandalf »

Akorat to neni "jaguarek", ale panter - aspon v Bikers crown. On by vyrobce i prodejci dost tezko legendarni automobilce vysvetlovali, jaktoze prodavaji jeji licencovane logo jako ozdubku na blatniky motorek :wink:
MALÝ
VELKÝ
Pardon za puntickarstvi :oops:

Na to plexi pozor, cim univerzalnesi, tim vetsi kompromis v pevnem a bezpecnem uchyceni i v tvarovani kolem riditek, brzd. pacek nebo zrcatek. Ale pokud mas nejake vyzkousene prave na tenhle model, tak v poho :)
Naposledy upravil(a) Gandalf dne 30 pro 2013, 19:50, celkem upraveno 1 x.
Accent 1.4i Active - Continental Silver (10/2008-4/2015) prodáno
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Moje druhá láska..... jedna stopa :-)

Příspěvek od Vilda »

Gandalfe neboj :wink: nejdřív jsem kontaktoval pár majitelů na Virago klubu, to abych se zeptal na zkušenosti s uni plexi sklem ... většina je s ním spokojena, jen jsem dostal varování před tím, že na chopperu je sklo připevněno na řidítkách a ne na skeletu ( na pevno, jako je třeba na skutru ) :-k takže při poryvech větru, může závan vzduchu, který se opře do skla na řidítkách působit potíže .... trochu větší, než když je sklo na pevno přidělané na skutru :?

Jen jsem se nějak pozapoměl zeptat na výšku skla :oops: takže to teď taky sonduju na Kadlovi :wink:

P.S. Gandalfe, mě je úplně jedno, jestli je to panter nebo jaguárek :lol: pokud na sobě nebude mít skvrny, podle kterých se dá rozpoznat panter od jaguára :wink: bude to nekonečná polemika :lol:
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
Gandalf
*****
Příspěvky: 2059
Registrován: 07 říj 2008, 19:22
Bydliště: Brno-venkov

Re: Moje druhá láska..... jedna stopa :-)

Příspěvek od Gandalf »

Jen doplním, že u skútrů taky není jednotné pravidlo v uchycení plexi. Minimálně 1/3, možná i polovina má plexi uchycené na otočné části s řídítky, např. taková Honda SH:

Obrázek

Spíše větší skútry pak mají plexi spojené s přední kapotáží a řídítka jsou ukotvená až za ním, jako tahle Aprilia SR Max:

Obrázek

U prvního druhu Ti prudší poryv větru může tahat za řídítka, u toho druhého pak zacvičí s celým skútrem. Ale u většího plexi s tím člověk holt musí při větrném počasí počítat :wink:
Accent 1.4i Active - Continental Silver (10/2008-4/2015) prodáno
Uživatelský avatar
Martun
Moderátor
Příspěvky: 4475
Registrován: 28 pro 2008, 22:53
Bydliště: Teplice

Re: Moje druhá láska..... jedna stopa :-)

Příspěvek od Martun »

Kedel
nic se neděje. Jen mě to trklo do očí.. :wink: :wink:

Gandalf
díky za osvětlenou. Máš to perfektně zmáknuté!
Na Jaguáru se mi vždy líbil, a tenhle Panter by bohatě splňoval požadavky.. leč ještě k tomu chybí to auto.. :mrgreen:

Vilda
s těmi poryvy větru máš pravdu. To mi říkal kamarád. Má to taky na řídítkách (neptej se mě na model, prostě motorka :mrgreen: ) a párkrát se do něj opřel vítr a prý to bylo dost nepříjemné..
HYUNDAI IX55 3.0crdi V6 176KW

prodáno
NISSAN X-TRAIL 1.6 DCI 96KW
KIA SORENTO XM FL 2.2 145KW
NISSAN MURANO 3.5 V6 188KW
HYUNDAI GRANDEUR 3.3 V6 173KW
HYUNDAI ACCENT 1.5 crdi
Koupeno: 03.08 ukradeno 02.14
Uživatelský avatar
zolda
**
Příspěvky: 305
Registrován: 09 srp 2010, 21:13
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Moje druhá láska..... jedna stopa :-)

Příspěvek od zolda »

Vildo, vidím, že se nenudíš, pořád vylepšuješ a leštíš :P . Taky musíš dostát hodnoty čistoty "jeden Vilda", abys nezklamal :lol: . Gandalf je velice všímavý, ty boty fakt vykazují pěkný lesk. Jinak Virago opravdu pěkné, ty řidítka si asi Ty konkrétně užiješ více vůči k origo, vzhledem ke své postavě ... já bych se za těmi řidítky už asi ztratil a bolely by mně ručičky :cry: . U nás tak pěkně není, abych mohl mašinku vytáhnout z garáže, ale láká mně to taky. Ale vzhledem k věku, kdy už nejsme nejmladší, tak to nestojí zato ... :roll: . A taky je pořád co dělat na bytu u dcery, takže se nenudím. Hele Vildo, na tom Virágu seš fakt Ty :?: To vypadá jak nějaký Ninja, ale sluší to pánovi ... =D>
Kadel, moc pěkná mašinka, nojo mi z hor to máme už zazimované, taky to mám pod plachtou, jenom čekám na montážní stojan, abych postavil Virago rovně, měl by v lednu dorazit :D/
Marťas, to není Kedel ale Kadel, to jen aby se neurazil ...
Citroen Berlingo Multispace Shine, 1,6 BlueHDi 120 MAN6 bílé barvy, září 2016
ix20 1.4 CVVT 66 kW Tricolor reed, březen 2013
NewAccent 1.4 i Alpha Style Indigo blue, duben 2010
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Moje druhá láska..... jedna stopa :-)

Příspěvek od Vilda »

Zoldine, ono ani nejde tolik o výšku řidítek, ale hlavně o tvar .... origoše vlašťovky se mi na delší cestě držely docela blbě :? jak jsem psal ... měl jsem pocit, že vezu stavební kolečko :|

Já jsem přece jen trochu víc vyrostl než Ty, takže jsem si pořizoval řidítka taky o něco vyšší, originály na mě byly až moc nízko .... ale Ty si můžeš sehnat rovnější řídítka, ale stejně vysoké jako jsou origo :-k kámoš má Virago 750 a taky kupoval jen mírně zahnuté klandry od firmy Fehling a normálně si chrochtá :D

Díky rovnějšímu tvaru řidítek, se mašina mnohem líp ovládá, pocitově je to velký posun k lepšímu a hlavně do zatáček je to znát .... mnohem jistější a rychlejší průjezdy zatáčkou !!

No, jestli na jarní sraz dorazíme na Virgulích, můžeš si to vyzkoušet :wink: a uvidíš sám.

Osobně tvrdím, s těmito řidítky, je to úplně jiná - lepší motorka :!:
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
Gandalf
*****
Příspěvky: 2059
Registrován: 07 říj 2008, 19:22
Bydliště: Brno-venkov

Re: Moje druhá láska..... jedna stopa :-)

Příspěvek od Gandalf »

Chlapi, po loňské dobré zkušenosti jsem si na nový skútr pořizoval reflexní polepy, tak si říkám, kdyby se to náhodou hodilo i někomu dalšímu, dám sem odkazy.
Když oslovíte dodavatele formou SZ přes Skutrforum.cz, dostanete lepší cenu. Nebo můžete zajít přímo na Lukášovy STRÁNKY.
Vím, že u většiny z Vás se hraje spíš na chrom (on tam má i chromové polepy, jednoduchý grafický návrh udělá obratem), ale dobré jsou i reflexní pásky. Může být třeba i černý, který za dne na tmavém povrchu není vidět a rozsvítí se až za šera po nasvícení autem. Však se koukněte a uvidíte, jestli Vám to k něčemu bude. Já jsem to řešil během víkendu a chlapík je to velmi ochotný a vstřícný :)
Accent 1.4i Active - Continental Silver (10/2008-4/2015) prodáno
Uživatelský avatar
Kedaros
*
Příspěvky: 35
Registrován: 23 zář 2013, 20:02
Bydliště: Haná

Re: Moje druhá láska..... jedna stopa :-)

Příspěvek od Kedaros »

Kdyby měl někdo zájem, tak mám na prodej zbytek samolepící reflexní pásky co mi zůstala. Páska je široká 100mm a dlouhá asi 800mm, modrá a bílá barva. Je to stejný materiál jaký používá PČR.
Obrázek
Obrázek
Hyundai Accent 1,4i Dynamic r.v.2007
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Moje druhá láska..... jedna stopa :-)

Příspěvek od Vilda »

Sakra chlapi máte recht :-k včera po přečtení toho, co napsal Gandalf, jsem šel do garáže a postavil Yamahu před Accenta. Po rosvícení světel, jsem z hrůzou zjistil, že kromě dvou malých, bočních odrazek na zadním světle, je tahleta mašina z boku úplně slepá :!: Takže dneska naměřím šířku rantlíku na ráfcích, kam by se měl reflexní pásek nalepit a začnu komunikovat s majitelem, Gandalfem zmíněného vebu ..... Taky jsem na netu našel oranžové samolepící odrazky, které šoupnu na přední vidlice ....

Na podzimních moto hadrech refl. pásky jsou a podle kluků, se kterými jezdím, září při osvícení reflektory jako sviňa :shock: ale na letním koženém křivákovi, džínové kevlar. bundě a kevlar. džínách není vůbec nic [-X Gandalfe, díky za podnětnou a důležitou radu !!!! :wink:

Kedaros .... díky za nabídku, ale tyhle pásky, jsou spíš na kufry jako máš Ty :-k nevím, kam bych je na Virago dal.
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
Gandalf
*****
Příspěvky: 2059
Registrován: 07 říj 2008, 19:22
Bydliště: Brno-venkov

Re: Moje druhá láska..... jedna stopa :-)

Příspěvek od Gandalf »

Jeden rád pomůže :wink:
Accent 1.4i Active - Continental Silver (10/2008-4/2015) prodáno
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Pokec“