Moje druhá láska..... jedna stopa :-)

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Kedaros
*
Příspěvky: 35
Registrován: 23 zář 2013, 20:02
Bydliště: Haná

Re: Moje druhá láska..... jedna stopa :-)

Příspěvek od Kedaros »

Pokud jde o reflexní proužky na ráfky tak doporučuji koupit opravdu kvalitní které něco vydrží, jedny z nejlepší u nás dělá motografix http://www.motografix.cz/prouzky-na-rafky Mám je od nich taky a jsem spokojen, motorka vypadá hned lépe nemluvě o tom že je po tmě i lépe vidět. Původně jsem si je chtěl sám nařezat z té reflexní fólie co mám ale vzdal jsem to, bylo by to pracné a velká spotřeba protože se proužek musí řezat do oblouku.
Hyundai Accent 1,4i Dynamic r.v.2007
Reklama
 

Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Moje druhá láska..... jedna stopa :-)

Příspěvek od Vilda »

Tak kamarádi jedné stopy :wink: moje motorka je, až na nějaké maličkosti komplet hotová =D> po delším rozhodování jsem na Yamajku namontoval přední plexi a nemá to chybu. Žádný vichr v obličeji :? žádný o půl metru delší ruce při vysokých rychlostech ... prostě pohoda. Jako za volantem Accentíka :wink:

Kousek plexi a jak to dokáže radikálně změnit svezení na mašině [-o< koupil jsem menší rozměr ( na radu zkušených čopráků ) a měli pravdu ... díky za Virago klub !!

Výška je 46 cm a šířka 42 cm .... koukám na cestu kousek nad ním a vítr cítím, jak se mi trefuje do vršku přilby. Baťůžek, sedící za mnou, to asi odskáče trochu víc, protože sedí o pár čísel výš než já :shock: ale to nedá nic dělat ... převážně budu jezdit sám :D/ ( aspoň ) :D

Gandalfe, díval jsem se na svoje ráfky a jejich profil mi neumožní, nalepit na ně reflexní kroužky :cry: takže jsem začal pátrat po nějaké náhradě a našel jsem samolepící oranžové odrazky, které dám na přední vidle. Tím aspoň trochu Virago z boku zviditelním a jako další, si hold budu navlékat na rukávy refl. proužky :? Jinak jezdím pořád .... jakmile oschnou silnice, jsem venku :wink: lepší zimu, než je tahle letošní, jsem si snad ani přát nemohl [-o<

Tady jsou dvě fotky, již hotové mašiny ...
P1130269.JPG
P1130269.JPG (220.57 KiB) Zobrazeno 1592 x
P1130271.JPG
P1130271.JPG (209.45 KiB) Zobrazeno 1592 x
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
Gandalf
*****
Příspěvky: 2059
Registrován: 07 říj 2008, 19:22
Bydliště: Brno-venkov

Re: Moje druhá láska..... jedna stopa :-)

Příspěvek od Gandalf »

Vildo, je to fakt mazel, ale to už se opakuji. Jen počet těch leštěných ploch by mě trochu lekal :wink: ale na druhé straně... když ji miluješ, není co řešit :mrgreen:
S těmi proužky na ráfky mě to mrzí, ale na druhé straně, jde to nalepit kamkoliv. Může to být třeba jen tenká linka kopírující linii nádrže nebo blatníku, která ve dne nijak neruší vzhled, ale po soumraku při osvícení vynikne. Vyříznou Ti víceméně jakýkoliv tvar v nejrůznějších barvách, stačí popsat, vyfotit nebo udat základní míry. Ale to je jen můj tip, rozhodně Ti do toho nechci kecat... to by sis ani nenechal :lol:
Má se to lepit ideálně při teplotě 20 °C, takže já polepy sice už mám doma, ale nebudu kvůli tomu skútr převážet do nějaké vytopené garáže, spíš si ještě pár měsíců počkám :roll:
Zima je letos pro motorkáře opravdu královská, i když já teprve dohaduji pojištění. Bude sice dražší než na 125-ku, ale přežiju to, protože minimálně prvních pár let chci i havarijko a mám naštěstí celkem šikovného pojišťováka :wink:
Accent 1.4i Active - Continental Silver (10/2008-4/2015) prodáno
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Moje druhá láska..... jedna stopa :-)

Příspěvek od Vilda »

Gandalfe, okukoval jsem Yamahu snad ze všech světových stran :shock: ale na čoprech je z boku místa opravdu hodně málo .... no uvidíš sám, jestli na motorkách dorazíme na jarní sraz New Accentů. Ale když tady vidím tu " aktivitu " na jeho sekci, tak začínám trochu pochybovat o tom, že vůbec nějaký bude :?

Letošní zimy jsem bál, ale paradoxně mi toho dala hodně. Už jenom to, že můžu jezdit v podmínkách, pro jízdu na motorce absolutně nevhodných ](*,) takže pilování techniky jízdy v těchto teplotách, kdy přilnavost pneu je na hraně, donutí řidiče motky k absolutnímu soustředění se na projíždění zatáček, úhybných manévrů a prudkému zatahání za plyn :wink: Taky brzdy, k jejich dávkování je potřeba mnohem větší opatrnosti a citu .... kola se snáz dostanou do smyku a další věci. Je to výborná průprava na jarní sezonu .... přes zimu mám najeto něco přes 700 kilometrů :wink: vím, že to není moc, ale pozoruju velké pokroky a mnohem větší jistotu než v začátcích .... a taky je to stokrát lepší, než se jen chodit dívat na mašinu do garáže a brodit se přitom haldou sněhu :D Jen mám strach, aby paní zima neuhodila právě v jarních měsích [-o<
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
zolda
**
Příspěvky: 305
Registrován: 09 srp 2010, 21:13
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Moje druhá láska..... jedna stopa :-)

Příspěvek od zolda »

Vildo, mně už došly "písmenka" chvály, to bych se pořád opakoval, prostě super leštěnka =D> a věřím, že ještě něco na vylepšení najdeš, tohle není určitě konečná :wink: .
Jinak moje Virážka je už taky na stojanu a mám vyhlídnuté plexi, ale bez toho chromovaného držáku v zorném poli a kouřové. Ale to je jen otázka vkusu a líbovosti, proti plexi na Tvé Virážce nic nemám :mrgreen: .
Ty myslíš, že na jaře žádný sraz nebude??? Snad se najde nějaký orgán - organizátorovič... :P
Citroen Berlingo Multispace Shine, 1,6 BlueHDi 120 MAN6 bílé barvy, září 2016
ix20 1.4 CVVT 66 kW Tricolor reed, březen 2013
NewAccent 1.4 i Alpha Style Indigo blue, duben 2010
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Moje druhá láska..... jedna stopa :-)

Příspěvek od Vilda »

zolda píše: mám vyhlídnuté plexi, ale bez toho chromovaného držáku v zorném poli a kouřové.
Ale ten rám není v zorném poli :wink: uvědom si, že se díváš na silnici asi tak deset cm nad čelním plexi. Ten rám, štít vyztuží a zpevní :idea: a tím brání jeho vibraci při jízdě. Taky bych Tě varoval před nákupem kouřového plexi .... je sice mnohem hezčí než plexi čiré, ale co jsem slyšel od zkušených čopráků z Virago klubu, tak za šera nebo tmy se rapidně zhorší výhled z motorky. Kdežto čiré plexi je komplet průhledné a v podstatě je stejné jako čelní sklo v autě.

Taky pozor na prudké poryvy větru z boku, které se dokážou pořádně opřít do čelního štítu a rozhodit Ti řízení motorky. Už jsem to zažil na vlastní kůži, když jsem předjížděl kamion ... nic příjemnýho to není [-X a to jsem o tom věděl od Gandalfa, který mě před tímto jevem varoval :!: A stejně mě to docela překvapilo, jakou má závan vzduchu v tu chvíli sílu. :shock:
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
Martun
Moderátor
Příspěvky: 4475
Registrován: 28 pro 2008, 22:53
Bydliště: Teplice

Re: Moje druhá láska..... jedna stopa :-)

Příspěvek od Martun »

Vilda
však jsem na tebe v neděli vzpomínal.. :wink:
bylo tak super počasí, my si dali super pěší výlet po okolí a já zavzpomínal na Vildu, že jestli je v něděli doma, určitě prohání motorku =D>

Pánové, zatím s průběhem letošní zimy jsem opravdu nadmíru spokojen!!!!!! =D> =D> :-
HYUNDAI IX55 3.0crdi V6 176KW

prodáno
NISSAN X-TRAIL 1.6 DCI 96KW
KIA SORENTO XM FL 2.2 145KW
NISSAN MURANO 3.5 V6 188KW
HYUNDAI GRANDEUR 3.3 V6 173KW
HYUNDAI ACCENT 1.5 crdi
Koupeno: 03.08 ukradeno 02.14
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Moje druhá láska..... jedna stopa :-)

Příspěvek od Vilda »

Jo Marťas ... tady v neděli bylo počasí nic moc a hlavně bylo mokro na silnicích, takže mašinka odpočívala v garáži. A stejně bych nikam nejel, protože jsme v sobotu hráli dlouho do noci a tak jsem se v neděli věnoval úplně jiné činnosti .... střízlivěl jsem :oops: :lol:
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Uživatelský avatar
Gandalf
*****
Příspěvky: 2059
Registrován: 07 říj 2008, 19:22
Bydliště: Brno-venkov

Re: Moje druhá láska..... jedna stopa :-)

Příspěvek od Gandalf »

Asi se dnes na mě domluvili :)
Tak Stínovlas ještě nemá ani SPZ a dnes mi přišel nejdřív mail od prodejce s tím, že konečně obdržel top case s držákem, který mám domluvený ke skútru a za chvilku mi napsal ještě jednou, abych čekal mail od českého importéra. Ten vzápětí skutečně dorazil a importér informuje, abychom kontaktovali svého prodejce, protože v rámci upgrade 2014 nám bude vyměněno několik dílů za modifikované-kvalitnější. Nic konkrétního, jen obecné kecy, že nejde o žádnou závadu nebo problém, jen zlepšení kvality stroje.
Ale jsem rád, že takové věci aspoň dělají otevřeně a nehrají si s uživateli na schovávanou jako např. Škoda a některé další značky :wink:
Takže jedna z mých prvních jarních vyjížděk povede do servisu na "upgrade" spojený s montáží držáku kufru :idea:
Accent 1.4i Active - Continental Silver (10/2008-4/2015) prodáno
Uživatelský avatar
Martun
Moderátor
Příspěvky: 4475
Registrován: 28 pro 2008, 22:53
Bydliště: Teplice

Re: Moje druhá láska..... jedna stopa :-)

Příspěvek od Martun »

Gandalf
co to znamená ten "upgrade?" to jako že ti dodělaj ještě nějakou zajímavou funkci?.. třeba jako barevnou televizi? :mrgreen:
HYUNDAI IX55 3.0crdi V6 176KW

prodáno
NISSAN X-TRAIL 1.6 DCI 96KW
KIA SORENTO XM FL 2.2 145KW
NISSAN MURANO 3.5 V6 188KW
HYUNDAI GRANDEUR 3.3 V6 173KW
HYUNDAI ACCENT 1.5 crdi
Koupeno: 03.08 ukradeno 02.14
Uživatelský avatar
Gandalf
*****
Příspěvky: 2059
Registrován: 07 říj 2008, 19:22
Bydliště: Brno-venkov

Re: Moje druhá láska..... jedna stopa :-)

Příspěvek od Gandalf »

Martunku, znamena to technicka inovace, tedy vymena soucastky za lepsi, kvalitnejsi. Neznam vyrobce, ktery by Ti do auta/mota aktivne zdarma pridaval nove doplnky :mrgreen:
Je to dobrovolne, nikoliv vynucene nejakou vyrobni chybou. Muzu jim verit a nemusim, ale to je tak vsechno, co se mi nabizi :wink: O co presne se jedna, mi snad prozradi prodejce :)
Accent 1.4i Active - Continental Silver (10/2008-4/2015) prodáno
Uživatelský avatar
Martun
Moderátor
Příspěvky: 4475
Registrován: 28 pro 2008, 22:53
Bydliště: Teplice

Re: Moje druhá láska..... jedna stopa :-)

Příspěvek od Martun »

Nojo právě... Mojdo, to mě vždycky napadne nějaká výrobní chyba, kde dodatečně vymění něco, co je s kvalitou na štíru.. viz svolávací akce na auta.. že? :wink:
pokud ti chtějí sami od sebe vyměnit černý díl za modrý, protože je novější, není co řešit.. :mrgreen:
ale přeju ti, ať je vše v pohodě a OK. Je fakt že ses to taky nemusel dozvědět a nemuselo ti to vrtat v hlavě.. :)
HYUNDAI IX55 3.0crdi V6 176KW

prodáno
NISSAN X-TRAIL 1.6 DCI 96KW
KIA SORENTO XM FL 2.2 145KW
NISSAN MURANO 3.5 V6 188KW
HYUNDAI GRANDEUR 3.3 V6 173KW
HYUNDAI ACCENT 1.5 crdi
Koupeno: 03.08 ukradeno 02.14
Uživatelský avatar
Gandalf
*****
Příspěvky: 2059
Registrován: 07 říj 2008, 19:22
Bydliště: Brno-venkov

Re: Moje druhá láska..... jedna stopa :-)

Příspěvek od Gandalf »

Asi budu za optimistu (naivniho) :oops: ale Piaggio si v Italii hraje na spicku v oblasti skutru a rada x10 je navic vlajkovou lodi koncernu. Takze bych rad veril, ze si prubezne vyhodnocuji poznatky z vyroby, provozu, problemy pri garanckach (vyrabi se teprve dva roky) a tak mohli prijit u neceho na lepsi material, tvar, uchyceni nebo zpusob zpracovani - Italove maji takova gesta radi, jsou to srdcari :)
Ale zase jim clovek nesmi vsechno sezrat :mrgreen:
Accent 1.4i Active - Continental Silver (10/2008-4/2015) prodáno
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Re: Moje druhá láska..... jedna stopa :-)

Příspěvek od XMira »

Vilda: Já viditelnost kdysi řešil těmahle nálepkama: http://www.ebay.com/itm/Silver-Skull-Co ... 2a3696b902
Na bílým rámu nebyly skoro vidět, ale v noci pěkně svítily. Dělaj je i v jinejch barvách...
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
Uživatelský avatar
Vilda
******
Příspěvky: 3712
Registrován: 15 kvě 2008, 21:26
Bydliště: Praha 5

Re: Moje druhá láska..... jedna stopa :-)

Příspěvek od Vilda »

XMíro, no dobrý .... a hlavně lebky na choppera jsou docela stylový :D
Ssangyong Korando 1.5 GDI 2024

Fiat Tipo 1.4 T-Jet 2018 Red Amore - prodaný

Yamaha Midnight Star 1300 De luxe

New Accent 1.6i CVVT celadon blue - prodaný
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Pokec“