Jaký olej do 2.0 16v?

Moderátoři: Lukino, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Tommas33
**
Příspěvky: 475
Registrován: 03 pro 2006, 09:51
Bydliště: Křenovice u Slavkova
Kontaktovat uživatele:

Jaký olej do 2.0 16v?

Příspěvek od Tommas33 »

:( Mužu vás poprosit o radu zkušenosti,jaké používáte oleje?Měním si ho sám.Když koupím Castrol který většinou servisy Hyundai používají,tak fakt nevím jestli je to taková kvalita za tak nekřestanský prachy.Mám r.v99.a olej Txt 5w40.Co třeba Valvoline10w40?
Reklama
 

Engelo
Příspěvky: 1
Registrován: 28 lis 2006, 17:45
Bydliště: Prosečnice

Jaký je olej do 2,0 16V

Příspěvek od Engelo »

Čágo, 5W40 je plná syntetika a 10W40 je jenom polosyntetika. Radši tam nalej 5W40 ale myslim si, že to nemusí být zrovna Castrol :wink:
Hyundai Sonata 2,0 GLS i r.v.93
Uživatelský avatar
Pajk
**
Příspěvky: 407
Registrován: 04 srp 2006, 13:22
Bydliště: Vraclav is near Vysoké Mýto
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pajk »

Jetliže tam máš syntetiku,tak nemůžeš lít polo.Jedině snad kdyby jsi udělal výplach.Jestli ti olej neteče tak tam můžeš lít klidně dál 5W40.Výrobce bude asi jedno pokud splňuje technické specifikace... 8) 8) 8)
Lantra kombi 1.6-G4GR,r.v. 97
ABS,klima,dálka
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Borek »

Pajk se určitě překlepl. :oops: Pravda je,že po syntetice,můžeš nalít polosyntetiku(naopak,by se rozpustily usazeniny,ucpal filtr a šmitec-tam je nutný výplach).Pokud moc nežere olej,zůstal bych u plné syntetiky(to jsou třeba ty 5W40.Rychleji mažou i v nízkých teplotách.Pokud už žere olej,můžeš přejít na polos.(číselné označení s W-udává teplotní rozsah oleje-třeba 10W40-je optimální teplotní rozsah použití od -25C do +40C atd.).Druhá hlavní věc je podívat se na štítek,kde je označení API(mazací schopnosti..)-pro 2,0l motor je doporučeno API-SG(chceš lepší olej pro miláčka,nedívej se na značku,ale čím zvolíš vyšší písmeno v abecedě,tím je to kvalitnější olej :!: ,třeba SH nebo ještě lepší SJ....atd.)Mě třeba dávali Shell Helix Ultra 5W40 API-SJ,já tam dávám stejně kvalitní(určitě se ozve někdo ze značkových rýpalů,ale když předloží tech.argumenty,ne jeho dojmy,na ty se nejezdí :lol: ,rád smeknu)Mogul Racing 5W40 API-SL (150Kč/l)a bez problémů(a to motor nešetřím :lol: ).
Nikde v návodu nenajdeš značku oleje(protože je to zakázané,aby výrobce určoval,jaká značka oleje se tam bude lít-musí určit jen parametry)a v každém servise ti nalejí jinou značku(záleží jen na výhodnosti nákupu servisu od dodavatele).
JEŠTĚ RADĚJI JEDNOU-VÝMĚNA SYNTETIKY ZA POLO.-------MINERÁL(tzn.z lepšího na horší)-ANO.Opačně-z polosyntetiky ma plnou syntetiku-NE,bez výplachu :!: To byl Pajkův překlep.
Výběr je na tobě. :wink:
Jen poznámka na konec-když ti budou argumentovat,že olej xy...má aditiva a proto je lepší :lol: .Tak ano,přidávají se aditiva(třeba již zmiňovaný Shell)-motor má klidnější běh,lepší-hladší zvuk,ale to jen díky těmto aditivům(např.se používá chlor),které se váží na stěny válců,ale je tu jedno velké ALE :!: -prokazatelně,podle odborných testů,narušují,nahlodávají (koroze)stěny válců a tím je ničí.Takže žádná výhoda-jen ucho majitele je momentálně spokojenější :wink:
Můžeš mrknout k odborníkům--myslím,že to je-www.oleje.cz a www.olejservis.cz.Tam najdeš přehledy,ceny,E-obchod,atd. a možná i odpovědi na další své otázky.
Hodně zdaru v mazání :P ,přeje :lol: Borek :lol: .
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
Tommas33
**
Příspěvky: 475
Registrován: 03 pro 2006, 09:51
Bydliště: Křenovice u Slavkova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommas33 »

Díky Borku za vyčerpávající odpověd.O těch změnách něco vím.U accenta jsem přecházel z polo na plnou a použil jsem aditivum pro výplach od STP,ale 10w40 usazeniny netvoří tak to prej bylo zbytečný.Možná tam dám ten mogul 5w40 docela mu věřím.Tatík najel ve 120 na obyčejnej super Mogul přes 200000km.
Accent 1.3 12v 97:Láska se kterou jsem se těžce loučil.Sonata 2.0 16v už taky minulost...nyní Škoda felicia combi 1.9 d provoz na eko naftu 1.30kc km...Citroen xantia 2.0HDi
Uživatelský avatar
Pajk
**
Příspěvky: 407
Registrován: 04 srp 2006, 13:22
Bydliště: Vraclav is near Vysoké Mýto
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pajk »

To Borek:Jsem to ale trdlo,jasně že to je opačně.Přesně jak píšeš ty.
Lantra kombi 1.6-G4GR,r.v. 97
ABS,klima,dálka
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Borek »

Nazdar kluci :P ,tak ať vám to dobře maže a lítá. :lol:
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
Tommas33
**
Příspěvky: 475
Registrován: 03 pro 2006, 09:51
Bydliště: Křenovice u Slavkova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommas33 »

Borek píše:Nazdar kluci :P ,tak ať vám to dobře maže a lítá. :lol:
Borku co dáváš do převodovky a po kolika měníš?
Accent 1.3 12v 97:Láska se kterou jsem se těžce loučil.Sonata 2.0 16v už taky minulost...nyní Škoda felicia combi 1.9 d provoz na eko naftu 1.30kc km...Citroen xantia 2.0HDi
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Borek »

Já mám u převodovky napsáno-není nutno měnit(a to není vtip).Takže v převodovce zůstane olejíček původní. :lol:
Převodovku máš s největší pravděpodobností jinou než já(olej možná stejný :roll: ,ale pro jistotu se zeptej třeba Hujera).Jinak olej u mé převodovky je(manuál 5 rychl.-2,15l nebo u 6 rychl.-2,2l)-Hyundai MTF 75W/90(API GL-4). :wink:
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
Tommas33
**
Příspěvky: 475
Registrován: 03 pro 2006, 09:51
Bydliště: Křenovice u Slavkova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommas33 »

Borek píše:Já mám u převodovky napsáno-není nutno měnit(a to není vtip).Takže v převodovce zůstane olejíček původní. :lol:
Převodovku máš s největší pravděpodobností jinou než já(olej možná stejný :roll: ,ale pro jistotu se zeptej třeba Hujera).Jinak olej u mé převodovky je(manuál 5 rychl.-2,15l nebo u 6 rychl.-2,2l)-Hyundai MTF 75W/90(API GL-4). :wink:
Je to stejně divný?Celoživotní nápln?To mně hlava nebere!Já tam mám asi 75w90,ale nevím po kolika měnit?U accenta to bylo po 30 tis.
Accent 1.3 12v 97:Láska se kterou jsem se těžce loučil.Sonata 2.0 16v už taky minulost...nyní Škoda felicia combi 1.9 d provoz na eko naftu 1.30kc km...Citroen xantia 2.0HDi
mychak
*
Příspěvky: 29
Registrován: 17 srp 2006, 06:22
Bydliště: Varnsdorf
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od mychak »

u manuálních převodovek není nutné olej měnit ( mimo oprav ) nutné je měnit u automatických převodovek
Odpovědět

Zpět na „SONATA“