Nastartuje či nenastartuje? To je oč tu běží...

1994 - 2005

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Uživatelský avatar
draceq
**
Příspěvky: 487
Registrován: 23 úno 2006, 11:31
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od draceq »

DodoZV:
Zatím startuje v pohodě. Dvakrát mi nechtěl chytnout, otevřel jsem kapotu, ťuknul do čidla oleje a naskočil napoprvé. Musím sjet na diagnostiku a kontrolu čidel, ať vím, co a jak. Ale kurňa nevím kdy :?
Dříve: Accent 1.3i 12 V, 1998, 3dv., green metal, sem tam lehce něco jinak, než jak to bylo originál :mrgreen:
Nyní: Citroën C5 II generace, 1.6 HDI
Reklama
 

ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Příspěvek od ivan »

draceq píše:DodoZV:
Zatím startuje v pohodě. Dvakrát mi nechtěl chytnout, otevřel jsem kapotu, ťuknul do čidla oleje a naskočil napoprvé. Musím sjet na diagnostiku a kontrolu čidel, ať vím, co a jak. Ale kurňa nevím kdy :?
Já ho zítra schválně odpojím jestli mi naskočí motor,ale to slyším poprvé,že by toto čidlo mělo funkci na startování!!! :roll:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
Uživatelský avatar
draceq
**
Příspěvky: 487
Registrován: 23 úno 2006, 11:31
Bydliště: Havířov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od draceq »

ivan píše:
draceq píše:DodoZV:
Zatím startuje v pohodě. Dvakrát mi nechtěl chytnout, otevřel jsem kapotu, ťuknul do čidla oleje a naskočil napoprvé. Musím sjet na diagnostiku a kontrolu čidel, ať vím, co a jak. Ale kurňa nevím kdy :?
Já ho zítra schválně odpojím jestli mi naskočí motor,ale to slyším poprvé,že by toto čidlo mělo funkci na startování!!! :roll:
No, taky se mi to nezdá, možná jen potřebuje při startování otevřít a zavřít přední kapotu :lol: Každopádně tam někde bude asi bude jádro kudrnatého psa - čili pudla. :wink:
Dříve: Accent 1.3i 12 V, 1998, 3dv., green metal, sem tam lehce něco jinak, než jak to bylo originál :mrgreen:
Nyní: Citroën C5 II generace, 1.6 HDI
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Příspěvek od ivan »

ivan píše:
draceq píše:DodoZV:
Zatím startuje v pohodě. Dvakrát mi nechtěl chytnout, otevřel jsem kapotu, ťuknul do čidla oleje a naskočil napoprvé. Musím sjet na diagnostiku a kontrolu čidel, ať vím, co a jak. Ale kurňa nevím kdy :?
Já ho zítra schválně odpojím jestli mi naskočí motor,ale to slyším poprvé,že by toto čidlo mělo funkci na startování!!! :roll:
Tak jsem ho dneska odpojil a motor naskočil,tudíž nemá na to vliv!! :cry:
Ale koukal jsem,že vzadu na bloku je snímač polohy kliky,nech ho také prověřit!! :wink:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
jamesbond-007
Příspěvky: 2
Registrován: 27 říj 2006, 21:41

Příspěvek od jamesbond-007 »

Mám Accenta 1,5 r.v. 1996 a občas se mi stává, že prostě nenastartuje... Ale o tom už jste tu psali. Jaká je tedy závěrečná diagnóza? Bylo vadné čidlo? Drát k čidlu? Bylo to používáním mobilu?

Já mám tušení, jako bych "neměl benzín". Nejdříve jsem si myslel, že je to palivem, ale toho se nepotvrdilo. Pak jsem si myslel, že je to ucpaným palivovým filterm - to se taky nepotvrdilo. Vyměnil jsem svíčky, taky žádný vliv. Vyměnil jsem autobaterii a ejhle! Start bez problémů!!! Ale po krátké době se to zase začalo opakovat. Mám tucho, že mám větší spotřebu proudu než je výroba alternátorem. Pomáhá to, že když odpojím na den baterku, tak druhý den nastartuju. Mám podezření na "příliš vysoký zbytkový proud". Zkoušel někdo z vás tuto diagnózu? Jen doplním, že na testu v servivu nebyl problém... Možná odchází alternátor, kde byl před rokem vyměněn regulátor (2500 CZK). ˇKdyž jsem jezdíval každý den do a z práce 30 + 30 km, tak jsem problém míval opravdu zřídka - jezdil jsem rychle a asi se dobíjelo. Těď jezdím jen krátce 2x týdně a je to dost naprd - spolehlivost startu je menší. Když už nastartuju, tak to trvá dost dlouho a vyšťavuje to baterku... Když po 10 km vypnu motor, mám malou šanci, že nastartuju...

Prosím o radu, co by ještě mohlo být špatně. Díky.
zhrado
**
Příspěvky: 166
Registrován: 15 říj 2006, 12:53
Bydliště: SR Ziar nad Hronom

Příspěvek od zhrado »

ja som mak takyto problem a na moje pocudovanie to bolo v spinacej skrinke..Da sa velmi jednoducho rozobrat a opravit.Staci v nej poopravit kontakty a mne to potom islo bez problemov..Moja skusenost..
Accent 1.5 12V r.v. 1996
Pri 280 000km totalna buracka :(
Teraz to isté len zhnitý šrot. Snáď z neho niečo bude.
Uživatelský avatar
Rasty
*****
Příspěvky: 2268
Registrován: 19 srp 2005, 18:47
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rasty »

Jak to tu pročítám tak by jsem se mohl podělit o zkušenosti přítelčiných rodičů na jejicvh accentu 97. Měli stejnej problém že jednou nastartovalo a pak zase ne. Asi po měsíci se nechalo vyměnit teplotní čidlo a od té doby jim to chytá jako nový :wink:
Obrázek

† Renault 19 1.8 16V r.v. 94
† Hyundai Lantra J2 2.0 16V r.v. 98 180koníků
† Audi 80 B4 Quattro 2.0 r.v. 92
* Hyundai coupe GK 2.0 r.v. 03
* Honda Civic EG 1.5 16V V-Tec r.v 94
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Příspěvek od ivan »

jamesbond-007 píše:Mám Accenta 1,5 r.v. 1996 a občas se mi stává, že prostě nenastartuje... Ale o tom už jste tu psali. Jaká je tedy závěrečná diagnóza? Bylo vadné čidlo? Drát k čidlu? Bylo to používáním mobilu?

Já mám tušení, jako bych "neměl benzín". Nejdříve jsem si myslel, že je to palivem, ale toho se nepotvrdilo. Pak jsem si myslel, že je to ucpaným palivovým filterm - to se taky nepotvrdilo. Vyměnil jsem svíčky, taky žádný vliv. Vyměnil jsem autobaterii a ejhle! Start bez problémů!!! Ale po krátké době se to zase začalo opakovat. Mám tucho, že mám větší spotřebu proudu než je výroba alternátorem. Pomáhá to, že když odpojím na den baterku, tak druhý den nastartuju. Mám podezření na "příliš vysoký zbytkový proud". Zkoušel někdo z vás tuto diagnózu? Jen doplním, že na testu v servivu nebyl problém... Možná odchází alternátor, kde byl před rokem vyměněn regulátor (2500 CZK). ˇKdyž jsem jezdíval každý den do a z práce 30 + 30 km, tak jsem problém míval opravdu zřídka - jezdil jsem rychle a asi se dobíjelo. Těď jezdím jen krátce 2x týdně a je to dost naprd - spolehlivost startu je menší. Když už nastartuju, tak to trvá dost dlouho a vyšťavuje to baterku... Když po 10 km vypnu motor, mám malou šanci, že nastartuju...

Prosím o radu, co by ještě mohlo být špatně. Díky.
Spíše bych to viděl na alternátor,pokud jsi tam dal dobře nabitou autobaterii a auto jelo či startovalo normálně a stejná závada se opět ukazuje,bych to viděl na nedostatečné dobíjení :? Má rada zní zkus změřit
alternátor kolik přesně dobijí a potom nám dej vědět!! :wink:
Ps.Projdi si to zde!! https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.p ... sc&start=0 :wink:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
Uživatelský avatar
Tommas33
**
Příspěvky: 475
Registrován: 03 pro 2006, 09:51
Bydliště: Křenovice u Slavkova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommas33 »

Tak chlapi,když jsem měl accent taky jsem se s tím trápil.Takže je to snímač polohy klikovky.Není to napojený na okruh takže diagnostika nic neřekne.Je to bohužel citlivé čidlo které se vyhřeje a pak otravuje.U1.3 je to po pravé straně pod lamda sondou,je to v takovém držáku.1.vytáhnout z držáku.2.rozpojit.3stříknout čistič kontaknů.4.zapojit.Je tam dost blbej přístup.Otravovalo mně to kažký 4.měsíce.někdy s tým stačí jen pohnout.Pak jedině vyměnit snímač.Na accenta stojí kolem 3000kč.Dejte vědět jak jste dopadli.
Accent 1.3 12v 97:Láska se kterou jsem se těžce loučil.Sonata 2.0 16v už taky minulost...nyní Škoda felicia combi 1.9 d provoz na eko naftu 1.30kc km...Citroen xantia 2.0HDi
Uživatelský avatar
Tommas33
**
Příspěvky: 475
Registrován: 03 pro 2006, 09:51
Bydliště: Křenovice u Slavkova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommas33 »

Ještě jsem zapomněl.Projevuje se to vždy jen v určité teplotní fázi.Když nejde nastartovat ztačí do toho čidla drbnout. Stalo se mně to i v Chorvatsku.Pak jsem do toho drbl a naskočilo to.
Accent 1.3 12v 97:Láska se kterou jsem se těžce loučil.Sonata 2.0 16v už taky minulost...nyní Škoda felicia combi 1.9 d provoz na eko naftu 1.30kc km...Citroen xantia 2.0HDi
Jonathan
Příspěvky: 7
Registrován: 04 bře 2007, 22:28
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jonathan »

Ahojte pani,

Mam presne tento problem, ktory tu popisujete. Takze kde je presne problem? Snimac klukovky?
vdaka
Hyuindai Accent '95, 1.3 62kw
Jonathan
Příspěvky: 7
Registrován: 04 bře 2007, 22:28
Kontaktovat uživatele:

Tommas33

Příspěvek od Jonathan »

A mozes pls. presne napisat kde sa to nachadza? Pod aky drziakom??

A ak by si hodil dajek foto, bolo by to este lepsie.
vdaka
Hyuindai Accent '95, 1.3 62kw
Uživatelský avatar
jerrry
*
Příspěvky: 91
Registrován: 28 úno 2007, 11:54

Příspěvek od jerrry »

taky mam presne tenhle problem (Accent 1.3 1995). myslel sem, ze je na vine baterie, ale tu sem nechal nabit a dela to zase. A zajimavy ze fakt jen nekdy, treba rano kdyz je kosa tak to chytne na prvni pokus, ujedu par km, zhasnu motor a startuju a naskoci to az na xtej pokus.
Uz sem chtel menit baterii ale dobre ze sem dnes nasel tenhle topic, ale muze mi nekdo popsat kam presne mam hrabnout pro ten snimac polohy klikovky? diky
Uživatelský avatar
Tommas33
**
Příspěvky: 475
Registrován: 03 pro 2006, 09:51
Bydliště: Křenovice u Slavkova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommas33 »

Kdyby jste to tady pozorně pročetli tak zjistíte,že na 1.stránce je odkaz ta fotku toho čidla.Takže pánové 1.rada napřed číst a pak se ptát!!!!!!
Accent 1.3 12v 97:Láska se kterou jsem se těžce loučil.Sonata 2.0 16v už taky minulost...nyní Škoda felicia combi 1.9 d provoz na eko naftu 1.30kc km...Citroen xantia 2.0HDi
Uživatelský avatar
jerrry
*
Příspěvky: 91
Registrován: 28 úno 2007, 11:54

Příspěvek od jerrry »

jj, ale to je fotka toho olejovyho cidla na ty prvni strance, ne snimac klikovky :(
Hyundai Coupé 2.0, 97 - prodáno, goodbye "H"
Hyundai Accent 1.3 GLS, 95 - prodáno
Odpovědět

Zpět na „ACCENT“