Alfovo Ela - Kladivo na Octavii :)

Ukažte ostatním vaše auto a rozšiřte náš fan klub Hyundai. Pokud chcete, můžete napsat i recenzi.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od Hardcam »

Nemohli pouzit nic jinyho, nez jejich univerzalni Helix Ultra Extra 5W-30 (jiny HUE neni a Hyundai ho uziva bezne kvuli velkymu pokryti), to rozhodne neni "spatnej" olej, ale taky ne nejidealnejsi, nicmene vhodny. A urcite neni eko, ale uzpusoben i pro pouziti v modernich naftach. Najezdil bys na nej to samy, co na Sunoco, obzvlast pri kratkych vymenach (takovejch je nas tu uz dost), ale to spis prijde driv v uvahu prodej auta, nez dojezdeni do skonani.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Reklama
 

Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4968
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od Alf6 »

Takze HUE je fakt 5W-30? To jsi mne moc nepotesil :( Ja to tak nejak skryte tusil, ze to tak bude a ze mne do Ely nebudou davat to co maj, ale ze tam daj ten samy olej jako do všech ostatních aut( krome Hyundai servisujou ještě Skodu,Citroena a Dacii)


Timto se potvrdila i ma domněnka, ze znalosti oleju jsou v servisu vesmes tristní. Nalejou tam takrka cokoliv.
Jasne, ze by auto jezdilo i na 5W-30, ja ale nemam od vyrobce specifikaci C2, C3! Motor na to není delanej.

Motor v Elantre není konstruovan na oleje se snizenou viskozitou jako je to prave třeba u I30 .Tyto oleje se dají použít tam kde výrobce motoru povoluje použití olejů se sníženou HTHS viskozitou( kvůli ekologii ji opravdu snizenou mají) a ty to se oznacuji C2 a nesmí se použít v motorech na sníženou HTHS viskozitu nekonstruované !!!....

Cili me tam lili olej, na který muj vuz není konstruovan - a pak to nemam hrotit :D
Hlavne, ze si za olej, který ani v Ele nemá byt pocitaji skoro 400Kc za litr... :)

Hyundai jim nastesti v breznu sebral licenci, ale ikdyby ji stále měli a nebo třeba po odstoupeni reditele Vosickeho dostali, tak ja k nim po tehle zkusenosti uz jezdit nebudu.


ale co uz..nebudu se po ranu hned rozcilovat...:D
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od Hardcam »

Mas na foru oleje.cz pres 10 stranek jen k tvymu autu, ale porad je to k nicemu.

Shell Helix Ultra Extra 5W-30 NENI olej se snizenou HTHS, ale lze jej pouzit ve vozech, kde jsou takove oleje predepsane, nemohl by totiz jinak plnit C3.

Takze znovu - HUE plni normu Hyundai, je v souladu s mazacim planem pro Elantru, je pro ni VHODNY, nicmene ne nejidealnejsi- tzn. existuji vhodnejsi oleje. A rozhodne motoru nemohl nijak ublizit.

Pro jistotu jsem pres google vysosal, co na to tvuj olejovy guru, kdyz ode me je to k nicemu. To forum te akorat zbytecne vyschyzovalo, ale za spatnyho budu ja :mrgreen:

Btw, az na desaty strance jsi jim objasnil, co je HUE, tak to bravo, asi si tim mesic lamali hlavu :mrgreen:


vykasli se na to :roll:
Přílohy
olej1.jpg
olej1.jpg (56.17 KiB) Zobrazeno 345 x
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4968
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od Alf6 »

Hezkej pokus :)

Sam sis ale odpověďel - lze jej pouzit ve vozech, kde jsou takove oleje predepsane. Takze znovu specialne pro tebe: Ja takovy olej predepsany nemam. Vůbec tedy nectes co pisu.


Hlavne, ze mas potrebu porad rejpat. Ale když te to bavi...
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od Hardcam »

To je fakt marny.

Tak aspon netvrd, ze ti tam lili olej se snizenou HTHS, kdyz to neni pravda. A ze na nej motor neni konstruovan :mrgreen:

Btw, pro Citroen, Skoda a Dacia tenhle olej IMHO nepouzivali :wink:

Ty vubec nechapes, ze zaklad oleje je stejnej, jen jsou v n prisady pro splneni C3. A na film na stenach to vazne nema vliv :lol: a 5w30 je pro nass klimaticky pasmo zcela v poradku.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4968
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od Alf6 »

Lili tam olej, který nemam jako doporuceny od výrobce. Vse ostani bylo již receno.
Snazis se dobře, ale moc te to googleni nejde.
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od Hardcam »

Mne prave jde, na rozdil od tebe jsem aspon vstrebal informace o olejich, ty z nich mas uz hlavu jak patraci balon a kopes kolem sebe, ze nepouzivali 5W40, ktera neni v souladu s prodlouzenym vymennym intervalem, ktery Elantra ma (predpokladam, ze nejsou nastaveny prohlidky po 10tkm.

Jen pro tvoji informaci, i GDI ma v prirucce doporuceni (reklamu) na 5W40 Helix Ultra, prestoze je vyzadovan 5W30 AF A5/B5. Husty, co?
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4968
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od Alf6 »

V tomto vlakne se jedna o me auto. Proto to pisu do této sekce a ne do "verejne" Elantra 2011 a zkusenosti s ní :)
Mne je opravdu jedno kdo na co jezdí. Když nekomu bude stacit fritovaci olej - jeho volba a jeho boj :D

Jo je to husty. Nastestí mám jinou specifikaci nez A5 a jsem tomu rad. Proc je tomu tak jsem psal na minule strance.

Ikdyz je videt, ze se na tomhle neschodneme, tak se urcite schodneme na věci, ze pro zivotnost motoru je dobré zkratit vymene intervaly. Pak i " méně" kvalitni olej, který se vymeni 2X odvede lepsi praci, nez ten "supr" olej, který je tam po cely vymenny cyklus stanoveny vyrobcem. Nehlede na to, ze ten "lepsi" olej asi odvede svou praci o trochu lepe, ale ne o moc déle :)
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od Hardcam »

Ja jen narazel na to, co o tom oleji tvrdis a co zaroven tvrdis o servisu, ktery na dany interval servisu jednodusse nema moznosti pouzit jiny olej. Sry, to proste neber jako rejpani, ale jako pokus ti vysvetlit, ze tak, jak to prezentujes, to neni. Od toho je diskusni forum.
Na zkraceni se nicmene shodnem.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4968
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od Alf6 »

V pohodě :)

Ale moznosti prece jsou. Jak tu někdo psal, tak do Hyundae dava nejaky servis Texaco. Davaji tam tedy to, co si nasmlouvají a centrála nechava na kazdem servisu a jeho politice zda umozni lidem prinest si svůj olej a nebo nikoliv. Do toho jim nemluvi. Tohle mne sdelili primo na centrale.
Jinak ten servis v Klatovech kam jsem jezdil uz stejne nemá licenci. Hyundai mu vypovedel smlouvu. A sve zkusenosti jsem tu myslim uz psal. Například Hyundai Fischer ve Strakonicich kam se chystam nemá absolutne zadny problém s vlastnim olejem a vymeni ho jak při kondicni, tak při garancni prohlídce. Urcite, kdybych chtěl vymenit i ten jejich olej dvakrát rocne co tam davaji , tak stim mit problém taky nebudou. Je to jen o pristupu toho daného servisu.
Servis v Klatovech s timto problém mel. Když jsem chtěl vymenit olej dřív, tak pry je to zbytecne, protoze Skodovky na ten samy! olej najizdí v pohode 30 000km :) Zbytecna byla podle Klatov i dodatecna antikorzni ochrana.

Ještě jsem zvedavej na Sarina na jeho zkusenosti s Fischerem :)
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Uživatelský avatar
Netron
*
Příspěvky: 95
Registrován: 15 říj 2014, 09:57

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od Netron »

Já mám s Fischerem ve Strakonicích jen dobré zkušenosti. Pokud byl někde v něčem problém, vždy jsme se domluvili na náhradním plánu.
i30 kombi MY2014, 1,6 CVVT 88kW, trikolor komfort v barvě... jak oni to nazývají? No prostě bílá.
Dodělaná parkovací kamera se zobrazením v zrcátku.
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od Hardcam »

No jo, jenze do momentu, nez prijde problem. Mas zakaznima, ktery jezdi malo (treba 8, 12tkm rocne), ale jeho vuz ma predepsany interval 30tkm, muze se stat, ze rok na to zacne podstatne vic pracovne jezdit pripadne auto proda a auto razem najede na olej najednou dejme tomu 30tkm. Uzivatel se tak razem, prestoze se v dobre vire ridi serviskou, muze necekane dostat do celkem velkyho problemu, pokud by se na motoru neco podelalo. A ze tyhle situace uz nastal,. Ne kazdej si je vedom toho, jakou ma napln a servis resp. predepsany olej se proti tomu kryje.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4968
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od Alf6 »

když uz jsme u tech intervalu ....ty mas ted u Ceeda 30 000, ze jo? :-k Mas GDI? Zajimalo by me, jestli ma GDI EGR..nevis nahodou ? Teda myslim si zejo, ale nejsem si jistej...
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od Hardcam »

Ja ty prohlidky moc nepochopil, ziju v tom, ze kazdejch 15tkm povinne olej a kazdejch 30tkm garancku.
Musim to jeste prozkoumat. Jeste teda nemam ani system, jak do toho zakomponovat svoje vymeny oleje. Nicmene jak jsem psal, budu jezdit na A5/B5 a totez o ekavam od servisu, ze dodaji. Za mesic jsem najel skoro 6tkm a prvni olej po zajeti mam za sebou.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
sarin007
*****
Příspěvky: 2089
Registrován: 26 říj 2012, 11:32
Bydliště: Písek

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od sarin007 »

Ahoj Alfe, s Fischerem jsem zatím velmi spokojen, včera jsem jim tam přivezl auto (nechal jsem to až po svý dovolený), budou vyměňovat ten senzor a pak dávat do kupy tu poloosu.

Půjčili mě novou i20tku - mimochodem překvapila, jako druhý auto hlavně do města parádní, sice vzadu neni moc místa (navíc jsem asi zmlsanej z Elantry), ale pro rodinu z malýma dětma by se to dalo. Oproti Elantře má tužší sedačky, to jaký má Ela "americký" celkem měkký sedačky jsem si uvědomil až teď, v i20tce jsou mnohem tvrdší. Těžko se mi zvyká na ten výhled z auta, tady je to oproti Elantře jako ve skleníku :mrgreen:

Nechal jsem udělat rovnou garančku, protože už nemam čas tam jezdit znovu zvlášť a ztratit s tim další den. Až budu mít po servisu, musim udělat hned technickou a bude zase na čas hotovo :D
Hyundai Tucson 2.0 CRDi 136KW, A/T, Style Premium, barva Ara Blue +
Hyundai i30 Fastback, 1.4 T-GDI, Style, barva červená

Hyundai Elantra Style Premium, 2011, světle modrá
Renault Scenic 1.9 dCi r.v. 2002
Peugeot 306 r.v. 1996
VW Golf I r.v. 1979
Odpovědět

Zpět na „Vaše auta / Club cars“