Pojistka ignition

Moderátoři: Lukino, Moderátoři

Odpovědět
prog
Příspěvky: 6
Registrován: 24 pro 2006, 09:01
Bydliště: Praha

Pojistka ignition

Příspěvek od prog »

Ahoj,

jsem tu novej. Pred dvema dny jsem si poridil Sonatu '96, 2.0l 16v. Moc mile me prekvapila a skvele se s ni jezdilo, az do dnesniho vecera.
Nastartoval jsem, ujel cca 1,5km, zastavil a stal zhruba 5 min, zamknul tlacitkem na operce auto a zapnul klimu. Neptejte se proc, proste jsem si hral. Po chvilce motor chcipnul a nesel nastartovat. Po otoceni klicku se nerozsvitily ani kontrolky. Zbytek elektriky, jako treba svetla atd sel. Zjistil jsem, ze je praskla velka 30A pojistka zapalovani (ignition) ve skrince pod kapotou. Zkusil jsem ji vymenit za 30A od radia, otocim klickem, kontrolky se rozsvitej, ale jak zkusim nastartovat, tak je pojistka opet prepalena. V zachvatu zoufalosti a nutnosti dojet alespon domu jsem tam vrazil 40A od svetel, na tu motor naskocil, chvilku jel, ale asi po necele minute opet smrt. Nasledoval odtah domu.
Setkal jste se s tim nekdo? Je to castejsi zavada?
Dodam, ze je ve voze nainstalovan jakysi zrejme neorigos alarm, verim, ze muze byt pricina i v nem, ale ruku do ohne bych za to nedal.
Sonata 2.0 16v, '96
Reklama
 

Uživatelský avatar
Felotron
****
Příspěvky: 1008
Registrován: 16 lis 2006, 16:05
Bydliště: KM
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Felotron »

Bude to problem bud s tim alarmem, nebo ti nekde neco probiji. Vzhledem k ty hodnote proudu bychzkusil zkontrolovat kably od baterky a alternatoru.

Nekde se tu na foru neco podobneho resilo, ale bohuzel nevim, kde :oops:
i30 PDe fastback 1.5 DCT
ELANTRA XD 1.6 2006

dříve:
Tucson TLe 1.6 Crdi 2019
Santa Fe DM 2.2AT 2015
i30CW GDH 2016 1.6 Crdi
i30 FD 2.0i 2011
Accent LC
Felicia 1.3
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Příspěvek od ivan »

Pravděpodobně vada v elektrice,někde se něco šlusuje,zítra během dne vše prohlídní,teď těžko něco s tím uděláš,bude to jenom nějaká blbost!! :wink:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
prog
Příspěvky: 6
Registrován: 24 pro 2006, 09:01
Bydliště: Praha

Příspěvek od prog »

Diky, kluci. Nekde na foru jsem cetl, ze muze ridici jednotka odpalit pojistku zapalovani schvalne, pokud shleda nejakou zavaznou vadu typu palivove cerpadlo v haji atd.
Preventivne: da se takhle za domacich podminek precist chybovy kod z RJ? Mam tam jeste ten Mitsubishi konektor, 12 pinu.
Sonata 2.0 16v, '96
Uživatelský avatar
cypisek
***
Příspěvky: 699
Registrován: 08 črc 2005, 18:29
Bydliště: Orlová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cypisek »

no kody jde přečíst i voltmetrem (doporučuji analogovy), protože na něm jde přečíst výchyvly impulzu napěti .. a vysvětlení chybových kodu z OBD konektoru najdeš v manualu ..
http://cypisek.spsei.cz
Hyundai Santa FE 2.2 CRDi
Škoda Fabia 2.0 LPG

bejvávalo ..
Škoda octavia 1.9 TDI 4x4
Pontiac trans sport 2.3 16v LPG
Hyundai sonata 2.0 16v LPG (2x)
Renault 21 1.8 LPG
Š 120 LPG
Š 110 R
prog
Příspěvky: 6
Registrován: 24 pro 2006, 09:01
Bydliště: Praha

Příspěvek od prog »

tak kody si asi moc nepoctu. vymenil jsem znovu pojistku IGN, nechal klicek zapalovani v poloze lock a vyzkousel alarm. funguje. jakmile prepnu klicek do polohy on, rozsviti se kotrolky a po nekolika vterinach pojistka opet prehori.

zkoumal jsem schemata el. zapojeni a mist nebo soucastek, kde by to mohlo byt zkratovane je asi 1000.
- spinaci skrinka (to mi prijde nepravdepodobne)
- pojistkova skrinka v kabine a cokoli za ni (ale, tady jsou vsechny pojistky OK)
- alarm (ale ten funguje)
- ECU

je nejaka castejsi zavada?
Sonata 2.0 16v, '96
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Příspěvek od ivan »

prog píše:tak kody si asi moc nepoctu. vymenil jsem znovu pojistku IGN, nechal klicek zapalovani v poloze lock a vyzkousel alarm. funguje. jakmile prepnu klicek do polohy on, rozsviti se kotrolky a po nekolika vterinach pojistka opet prehori.

zkoumal jsem schemata el. zapojeni a mist nebo soucastek, kde by to mohlo byt zkratovane je asi 1000.
- spinaci skrinka (to mi prijde nepravdepodobne)
- pojistkova skrinka v kabine a cokoli za ni (ale, tady jsou vsechny pojistky OK)
- alarm (ale ten funguje)
- ECU

je nejaka castejsi zavada?
Já bych zkusil najít relé od vstřikování,tím to může klidně být! :wink:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
prog
Příspěvky: 6
Registrován: 24 pro 2006, 09:01
Bydliště: Praha

Příspěvek od prog »

jeste jeden hodne hloupy dotaz: co to je za typ pojistek, nebo jak se to jmenuje v cestine (fusible link)? mam na mysli takovyhy velky ctvercovy s okynkem nahore. ty, jak jsou v motorovym prostoru. nemuzu je nikde najit. bezne se prodavaj jen ty plochy nozovy nebo valecky.
Sonata 2.0 16v, '96
vipe

Příspěvek od vipe »

prog píše:jeste jeden hodne hloupy dotaz: co to je za typ pojistek, nebo jak se to jmenuje v cestine (fusible link)? mam na mysli takovyhy velky ctvercovy s okynkem nahore. ty, jak jsou v motorovym prostoru. nemuzu je nikde najit. bezne se prodavaj jen ty plochy nozovy nebo valecky.
Tak takový ty velký se taky prodávaj ale jsou dost masný 50-100 podle tipu. Jestli myslíš tuty http://www.autoelektrika.cz/pojistky/ja ... jistky.php
prog
Příspěvky: 6
Registrován: 24 pro 2006, 09:01
Bydliště: Praha

Příspěvek od prog »

japonske pojistky - to je to klicove slovo. btw, daj se koupit i za 25Kc/ks.

http://www.torioplus.cz/imgnew/torio_n0 ... jistky.jpg
Sonata 2.0 16v, '96
prog
Příspěvky: 6
Registrován: 24 pro 2006, 09:01
Bydliště: Praha

Příspěvek od prog »

Tak auto je opravene, nastesti v ramci zaruky - coz me u bazaru mile prekvapilo, firmu NH Car mohu jen doporucit. Odtahli, opravili, nic jsem neplatil. Problem byl v alternatoru, vadny regulator napeti.
Sonata 2.0 16v, '96
Odpovědět

Zpět na „SONATA“