Alfovo Ela - Kladivo na Octavii :)

Ukažte ostatním vaše auto a rozšiřte náš fan klub Hyundai. Pokud chcete, můžete napsat i recenzi.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
mikodim
****
Příspěvky: 1356
Registrován: 02 lis 2013, 11:37

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od mikodim »

Ked si menil znacky olejov, tak si niecim aj preplachoval motor pred vymenou?
K tým ofukom, je to dobra vec, mal som na takmer kazdom aute a mozem odporucit. Napr. na chate mi viac krat zachranili auto pred vodou,ked som nechal trochu spustene okna a zacalo prsat :D
Accent 1.5CRDi,81kW ,2007
Fabia sedan 1.4
Megane classic 1.9dTi
Ibiza 1.9TDi,Xsara break 1.9HDi
Punto 1.1,Passat 1.8,Uno 1.3D
Prisma 1.6B,1.9D,Skoda 125GLS,Olcit
Reklama
 

Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4968
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od Alf6 »

Proplachovat netřeba. Mam novy motor a cerstve zajetý :D a me vymene intervaly byly dostatecne kratke( extremne kratke) :D
Horsi situace by byla u auta co ma jiz hodne najeto. Na ruznych forech se lze docist, ze k proplachu staci několikrát po sobe, napr. po ujeti jen par tisíc km dat levny olej a ten vymenit několikrát po sobe.

Na oleje Millers a jejich radu CFS a CFS NT se doporucuje proplach. Do novych vozu také ale není třeba
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4968
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od Alf6 »

Nový vosk na vyzkoušení. Objednával jsem na zaklade recenzí :D
Přílohy
product-228-o2aatm.jpg
product-228-o2aatm.jpg (33 KiB) Zobrazeno 410 x
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4968
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od Alf6 »

3x tydne 60 km trasy přez vrcholky Šumavy do SRN ve 4 lidech a místo 5,5l na sto uz mam 6,7l na sto. Ale porad sem lepsi nez Vorlajz :) tedy zatím.....:D
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Uživatelský avatar
bomber06
**
Příspěvky: 152
Registrován: 29 bře 2013, 13:25
Bydliště: Rakovník

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od bomber06 »

ALfe: o kolik ti ukazuje palubní počítač min než je reálná spotřeba ? U mě to je o pul litru. Díky
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw-132hp, browngrey
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4968
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od Alf6 »

rozdil mezi PP a Spotreby.cz, kam zadavam udaje je 0,3l . Akorát nevim jak to Spotreby.cz pocitají, když tankuju dřív, nez se rozsviti kontrolka, tak Spotreby.cz pocitaji spatne. Stejne jako dnes :( Je to tak pokazde. Na PP udaj 5,4 a dle Spotreb.cz 6,7 :( Tankoval jsem dnes a v nadrzi zbývalo 12l.

Takhle blbe to pocita pokazde, pokud tankuju dřív, nez se rozsviti kontrolka. :-k Takze zpravny udaj ma byt z dnesni spotreby 5,7 - 5,8 a ne 6,7 :) Sice me to zkazilo trochu prumer, ale co uz. Jsou to jen cisla :D
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Uživatelský avatar
bomber06
**
Příspěvky: 152
Registrován: 29 bře 2013, 13:25
Bydliště: Rakovník

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od bomber06 »

já jí počítám klasicky na kalkulačce, na minulém autě bez PP jsem se to nějak musel dozvědět, tak já chodím skoro do rezervy a pak tankuji plnou. Ještě se chci zeptat viděl jsem tu fotku, že sis už dřív objednal nějakou tu opravnou tužku tak se chci zeptat jestli funguje a naco si jí použil ? Děkuji
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw-132hp, browngrey
Uživatelský avatar
bomber06
**
Příspěvky: 152
Registrován: 29 bře 2013, 13:25
Bydliště: Rakovník

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od bomber06 »

Jinak mi dnes volali z :hyu: kladno nato denní svícení, ela už tam je čtyři dny a zatím nic nezjistili nyní prý jdou postupně po kabelech a měří hodnoty tak jsem zvědaví jak to dopadne. Ale dali mi aspon celkem pěknou náhradu za elu.

HYUNDIA I30 1,6 GDI 99kw plná výbava necelých 2 tis. km najeto
Přílohy
fotka (1).jpg
fotka (1).jpg (51.95 KiB) Zobrazeno 388 x
fotka.jpg
fotka.jpg (49.15 KiB) Zobrazeno 388 x
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw-132hp, browngrey
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4968
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od Alf6 »

Hezkou nahradu mas. Opravnou tuzku jsem objednaval z dx.com. Jednou jsem byl také u mistniho autolakýrníka a ten mne namíchal barvu do malého flakonku( nebo jak se ta mala flasticka jmenuje?) za 200 Kc. Co si pamatuju, tak moje barva se skládala asi z 6 ingredienci. Sice namichal barvu co mam, ale jak lak "starne" tak proste není ta barva identicka. Proto jsem si objednal z dx.com barvu na opravu laku, o které jsem si myslel, že bude OK. Trefil jsem se téměř presne. A cena byla asi 30 Kc :)

Barvou zamazavam ruzne tupky po kamínkách. Nasel jsem si způsob, který ted popisu. Nerikam, ze tohle je zpravny způsob, ale mne se to takto osvědčilo.

Krome této opravne barvy se steteckem( jejiž je soucasti) pouzivam opravnou sadu na lak z Lidlu.

Takze tupku a misto kolem ni odmastim. Nanesu steteckem barvu. Jelikož se po naneseni barvy steteckem utvori malý hrbolek( nevim jak to nazvat) a neni to v jedne rovine s lakem karoserii, tak ted prichazi na radu opravna sada z Lidlu, ale az po zaschnuti barvy. Pouzivam prilozeny brusny papir prilepeny na valecku a pastu c1. Netlacim na nej, protože většinou tupka je mala a s největší pravdepodobnosti odres i lak okolo. Jemne papirem prejizdim místo, kde byla tupka a ted je zaschla barva. Po asi minute "brouseni" se podari srovnat nanesenou a zaschlou barvu s okolím, ze je s karoserii v jedne rovine. Po te sundam brusny papir z valecku, nenesu na "postizene" místo pastu c.2 a jemne cele místo"dolestim. Pak ostru místo utěrkou a zkontroluju. Pote nanasim vosk aby se místo "zacelilo" pripadne zakryly drobne mikroskrabanecky.

Toto muj postup
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4968
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od Alf6 »

Nepremyslel jste někdo o krytu na motor? Stojí 3700 Kc.
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Uživatelský avatar
milda h
*****
Příspěvky: 1661
Registrován: 15 led 2012, 21:08
Bydliště: Vysočina NMnM

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od milda h »

Do lesa s tím zatím nejezdím, takže ne. :lol: To spíš vorlajz by upotřebil kryt na pařezy. :mrgreen: A nebo motorovku a prvně to projít. :lol:
Obrázek ix20 1.6 CVVT trikolor Cashmere Brown 12/2011
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4968
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od Alf6 »

milda: :)

V pátek jedu opet do Strakonic na vymenu tesneni a necham dat asi ofuky na predni okna
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Uživatelský avatar
Vendelín
***
Příspěvky: 554
Registrován: 05 úno 2014, 17:51
Bydliště: Benešov

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od Vendelín »

Alfe,já je tam měl a sudal jsem je po první jízdě po dálnici.Ten hluk se nedal poslouchat.Mám je ve sklepě,jestli někdo má zájem,DARUJI!!! Pouze osobní odběr.
Hyundai Elantra,1,6 Comfort-prodáno
Renault Mégane Grand Coupé-od 12/2018
Uživatelský avatar
bomber06
**
Příspěvky: 152
Registrován: 29 bře 2013, 13:25
Bydliště: Rakovník

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od bomber06 »

Alfe: Prosím tě mám dotaz táta si chce pořídit kožení potah na volant od maria cavallo tak se chci zeptat jakou velikost si objednal A nebo AX a nakolik tě vyšel? Táta má ix20 jen se ptám orientačně. Děkuji
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw-132hp, browngrey
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4968
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od Alf6 »

Potah volantu Maria Cavallo kožený 37-39cm - červenočerný 744,- Kč
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Odpovědět

Zpět na „Vaše auta / Club cars“