Alfovo Ela - Kladivo na Octavii :)

Ukažte ostatním vaše auto a rozšiřte náš fan klub Hyundai. Pokud chcete, můžete napsat i recenzi.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
vorlajz
*******
Příspěvky: 9963
Registrován: 19 srp 2012, 08:21

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od vorlajz »

už jsem psal u sebe ve vlákně, že svíčky jsou u mého prodejce a večer je budu mít už doma... ;)
Hyundai Tucson 4x4 - 1.6 TGDI MHEV, N-LINE Šéďa ve Stajlu... ;) - NA CESTĚ

Hyundai i30 combi aka Mysak - 1.6 GDI, CashB ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Hyundai i30 SW aka Mumínek - 1.6 CVVT, Bílá ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Reklama
 

Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4968
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od Alf6 »

Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4968
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od Alf6 »

Tedy Elantry MPI by na tom mělo být podle článku dobře:" Pro majitele zážehových motorů s nepřímým vstřikováním do sacího kanálu před sací ventil je to jev téměř neznámý, u normálně provozovaného auta se prakticky nevyskytuje. Vstřikované kvalitní palivo totiž maže a čistí ventil, na kterém se tak usazuje jen minimum částeček."
GDI na tom bude asi hůře :)
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Uživatelský avatar
JirkaN
***
Příspěvky: 791
Registrován: 25 led 2016, 21:31

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od JirkaN »

A nejenom Elantry :D .Motory MPI není špatná, ikdyž vlastně zastaralá koncepce. Směs paliva čistí sací ventiy, sedla, tedy místa kam se u motoru s přímým vstřikování nedostane. A v kombinaci s D-CVVT, kdy zůstává v určitý moment pouze pootevřený výfukový ventil, aby si hltnul zpět trochu "odpadních plynů" z vyfukového potrubí, narozdíl od EGR ventilu, který to prohání zpátky přes sací potrubí a ventily. Motor s MPI je "hospodyňka" co má v předsíni (sání) a v bytě (válcích) ,i když né úplně moderním, stále uklizeno :D narozdíl od "té", přímým vstřikem a EGR, která se může pochlubit moderním bytem, ale v předsíni má permantně bordel, který pak musí za drahý peníz řešit "uklidové firmy". :mrgreen:
Hyundai i30 kombi Tricolor Komfort 1,6 MPI 88kW 2016
Bývalá auta:
Renault Megane II 1,9 dCI Grandtour 88kW 2004
Renault Clio I 1.2 40kW 1995
Ford Sierra Combi 2,3 Indenor Diessel 1985
Mitsubishi Galant sedan 2,3 TD 1982
Škoda 100 L 1974
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4968
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od Alf6 »

=D> :mrgreen:
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Uživatelský avatar
sarin007
*****
Příspěvky: 2089
Registrován: 26 říj 2012, 11:32
Bydliště: Písek

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od sarin007 »

JirkaN: Hezky napsaný, pochopil jsem i já :D

Jinak že se vracim k těm LEDkám, je lepší trochu připlatit a koupit s kovovým tělem. LEDky dost topí a kovový tělo slouží jako chladič. K tomu, aby LEDka dloho vydržela potřebuje dobrý odvod tepla. U těch lacinějších je jen plošný spoj, takže se čipy rychleji "utaví" a přestane svítit. Zvlášť u výkoných žárovek s malou plochou je to důležité. Naštěstí u zpáteček se nesvítí tak dlouho, takže výdrž by měla být delší.

Jinak s tim průměrem máte pravdu, s tim je to takovej pokus omyl. Číňanovi je ve výrobě jedno, jestli milimetr sem nebo tam a že má původní žárovka nějakou normu na velikost. Ten jede heslem více světla tím lepší :mrgreen: No, někdy bohužel i větší a tím nepoužitelná. Já vybíral dlouho i s ohledem na průměr a délku (Ela má zpátečku docela mělkou). Ale zatím po skoro půl roce v pohodě a to pokaždý couvam z garáže, takže něco už se nasvítily.

Jinak homologaci mají :D Dnes se vše vyrábí v Číně, takže vše, co má na sobě napsáno Made in China má automaticky homologaci ne? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Hyundai Tucson 2.0 CRDi 136KW, A/T, Style Premium, barva Ara Blue +
Hyundai i30 Fastback, 1.4 T-GDI, Style, barva červená

Hyundai Elantra Style Premium, 2011, světle modrá
Renault Scenic 1.9 dCi r.v. 2002
Peugeot 306 r.v. 1996
VW Golf I r.v. 1979
Uživatelský avatar
JirkaN
***
Příspěvky: 791
Registrován: 25 led 2016, 21:31

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od JirkaN »

Jen tě doplním. Jsou tři homologační značky:
1.Made in China
2.Made in P.R.C.
3.Made for Germany, ale to už je nejvyšší level, to už má všechny možné i nemožné EU atesty ... :mrgreen:
Jinak homologaci ti potvrdí (zatím jen ústně) na každé větší tržnici slovy:" heskí, doblí, ulšitě funguje ..." :D
Hyundai i30 kombi Tricolor Komfort 1,6 MPI 88kW 2016
Bývalá auta:
Renault Megane II 1,9 dCI Grandtour 88kW 2004
Renault Clio I 1.2 40kW 1995
Ford Sierra Combi 2,3 Indenor Diessel 1985
Mitsubishi Galant sedan 2,3 TD 1982
Škoda 100 L 1974
Uživatelský avatar
sarin007
*****
Příspěvky: 2089
Registrován: 26 říj 2012, 11:32
Bydliště: Písek

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od sarin007 »

Přesně :mrgreen: :mrgreen:
Hyundai Tucson 2.0 CRDi 136KW, A/T, Style Premium, barva Ara Blue +
Hyundai i30 Fastback, 1.4 T-GDI, Style, barva červená

Hyundai Elantra Style Premium, 2011, světle modrá
Renault Scenic 1.9 dCi r.v. 2002
Peugeot 306 r.v. 1996
VW Golf I r.v. 1979
Uživatelský avatar
sarin007
*****
Příspěvky: 2089
Registrován: 26 říj 2012, 11:32
Bydliště: Písek

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od sarin007 »

Alfe včera jsem se zase trochu pobavil při tankování. Maník co mi tankoval kolem auta běhal a prý co to je? To je hezký, to jsem ještě nikdy neviděl. :D
Je hezký, že i po pěti letech co auto sjelo z výrobní linky, budí takový obdiv :mrgreen: To je jen důkaz, jaký design se :hyu: tenkrát povedl a že je atraktivní i po takovém čase. Jako by vyjelo z výroby dnes.
Hyundai Tucson 2.0 CRDi 136KW, A/T, Style Premium, barva Ara Blue +
Hyundai i30 Fastback, 1.4 T-GDI, Style, barva červená

Hyundai Elantra Style Premium, 2011, světle modrá
Renault Scenic 1.9 dCi r.v. 2002
Peugeot 306 r.v. 1996
VW Golf I r.v. 1979
Uživatelský avatar
JirkaN
***
Příspěvky: 791
Registrován: 25 led 2016, 21:31

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od JirkaN »

sarin007 píše:Alfe včera jsem se zase trochu pobavil při tankování. Maník co mi tankoval kolem auta běhal a prý co to je? To je hezký, to jsem ještě nikdy neviděl. :D
Je hezký, že i po pěti letech co auto sjelo z výrobní linky, budí takový obdiv :mrgreen: To je jen důkaz, jaký design se :hyu: tenkrát povedl a že je atraktivní i po takovém čase. Jako by vyjelo z výroby dnes.
Chlapi, musím se přiznat, že dokud jsem si nekoupil :hyu: i30 a nenavštívil místní forum o ELATŘE jsem neměl ponětí. Vlastně jsem ji naživo neviděl nebo jsem si ji nevšiml. Popravdě značka :hyu: nebyla až do nedávna nikdy mým faforitem, prostě "ňákej korejec..." Jinak ten design se opravdu povedl, skoro bych řekl, že u toho sportovního vzhledu musí být motor uprostřed :wink: . Ten dlouhý zadek mě přinutil se podívat na fotky, jak je řešen kufr. Myslel jsem si, že při otevření jde nahoru i zadní okno. A ono ne. Otevře se jen "víčko",aby se do kufru daly dát golfové hole, ale to k tomu autu patří. Berte to ale jako pohled člověka deformovaný tím, že vlastnil převážně KOMBÍKY a HB. :D
Hyundai i30 kombi Tricolor Komfort 1,6 MPI 88kW 2016
Bývalá auta:
Renault Megane II 1,9 dCI Grandtour 88kW 2004
Renault Clio I 1.2 40kW 1995
Ford Sierra Combi 2,3 Indenor Diessel 1985
Mitsubishi Galant sedan 2,3 TD 1982
Škoda 100 L 1974
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4968
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od Alf6 »

Sarin: :mrgreen:
JirkaN: Ja jsem chtěl proste auto a tak jsem systémovou metodou vybral 2-3 auta. Jednim z tech aut byla i i30. Tak jsem zasel k prodejci a uvidel tam Elantru a bylo rozhodnuto 8) Pak uz zacla jen bitva o cenu.
Nakonec slevili cca 80 000 oproti cenikovce + letni Alu kola Dotz Freeride Peak 15" za 800Kč/kus - normální cena cca 3000 kč + zdarma zimní pneu Barum Polaris 3.Takže si ted zadek vozím v Elantře ve vybave Style( nejvyšší výbava . Nez se vozit v Rapidu, Fluenci, nebo Oktě v holobytu( cenikovka zacinala ještě vyse nez jsem Elu koupil - s nejslabsim TSI a výbavou nula nula nic :) ) , tak radši Elantru. Mne se i po 2,5 letech co jí mam porad libi a tim, že uz se k nam nedováží, tak je to stále rarita ji na silnici potkat :D


Stupně výbavy Elantry

Základní stupeň výbavy Classic

Zájemce o Hyundai Elantru pak jistě zaujme bohatá základní výbava i v nejnižším stupni výbavy Classic, která obsahuje mimo jiné antiblokovací brzdový systém ABS + elektronický rozdělovač brzdné síly EBD, stabilizační systém VSM (Vehicle Stability Management) vč. protiprokluzového systému TCS, airbag řidiče a spolujezdce, přední boční airbagy, okenní airbagy pro obě řady sedadel, výškově nastavitelné sedadlo řidiče, výškově nastavitelný volant, el. ovládaní předních oken, automatické uzamčení vozu při rozjezdu, manuální klimatizaci, palubní počítač a ukazatel venkovní teploty, asymetricky dělená, sklopná zadní sedadla a 4 reproduktory,

Vyšší stupeň výbavy Comfort

Obsahuje ke stupni Classic navíc vnější zrcátka v barvě vozu se směrovými ukazateli, el. ovládaní a vyhřívaní vnějších zpětných zrcátek, dálkové ovládání centrálního zamykání, alarm systém, tónovaná skla, integrované rádio, CD přehrávač + MP3, USB+iPOD+AUX port, ovládání audiosystému tlačítky na volantu a 6 reproduktorů.

Nejvyšší stupeň výbavy Style

Obsahuje ke stupni Comfort navíc i podélně nastavitelný volant, kůží potažený volant a hlavici řadící páky, zadní parkovací senzory, dvouzónovou automatickou klimatizaci s funkcí automatického odmlžování a ionozérem, dešťový senzor a tempomat.

Seznam příplatkové výbavy pak umožňuje novým majitelům dovybavit si svou Elantru podle svých představ a zájmu ke své spokojenosti

http://autoperiskop.cz/novy-sedan-hyund ... u-redakce/
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4968
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od Alf6 »

Zítra ráno přezuju na letní :D
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Uživatelský avatar
JirkaN
***
Příspěvky: 791
Registrován: 25 led 2016, 21:31

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od JirkaN »

A není na letní brzo? To necháš jarní pneu v garáži ...
Hyundai i30 kombi Tricolor Komfort 1,6 MPI 88kW 2016
Bývalá auta:
Renault Megane II 1,9 dCI Grandtour 88kW 2004
Renault Clio I 1.2 40kW 1995
Ford Sierra Combi 2,3 Indenor Diessel 1985
Mitsubishi Galant sedan 2,3 TD 1982
Škoda 100 L 1974
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4968
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od Alf6 »

jestě tam mám místo vedle podzimních :D
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Uživatelský avatar
JirkaN
***
Příspěvky: 791
Registrován: 25 led 2016, 21:31

Re: Alfovo Ela :)

Příspěvek od JirkaN »

Tak doufám, že máš na všech sada TPMS a nezapomínáš do kol pravidelně kopnout, aby byly senzory stále aktivní :D
Hyundai i30 kombi Tricolor Komfort 1,6 MPI 88kW 2016
Bývalá auta:
Renault Megane II 1,9 dCI Grandtour 88kW 2004
Renault Clio I 1.2 40kW 1995
Ford Sierra Combi 2,3 Indenor Diessel 1985
Mitsubishi Galant sedan 2,3 TD 1982
Škoda 100 L 1974
Odpovědět

Zpět na „Vaše auta / Club cars“