Nový Tucson

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Jenda80
*
Příspěvky: 88
Registrován: 13 dub 2016, 19:32

Re: Nový Tucson

Příspěvek od Jenda80 »

Aha, no tak já mám zepředu na levo od SPZ stejné "plástve" jako na pravo ... ta kur... mi lhala !!!
i30 WG 1.6 CRDi 100 kW Style Ultimate Panorama DCT Fiery Red
Tucson Style Premium 2.0 CRDI 136 kW 4WD AT Micron Grey
Reklama
 

Jenda80
*
Příspěvky: 88
Registrován: 13 dub 2016, 19:32

Re: Nový Tucson

Příspěvek od Jenda80 »

Nevíte prosím někdo, co konkrétně znamená těch "5 let kondičních prohlídek zdarma"?
Je to stejné jako u Kie?
i30 WG 1.6 CRDi 100 kW Style Ultimate Panorama DCT Fiery Red
Tucson Style Premium 2.0 CRDI 136 kW 4WD AT Micron Grey
Uživatelský avatar
007
*
Příspěvky: 88
Registrován: 14 dub 2010, 20:03

Re: Nový Tucson

Příspěvek od 007 »

Ahoj co se týče AEB tak jako většina z Vás, zatím jen signalizace a zvuk, samo to zatím nebrzdilo. AUTO HOLD nemám (mám asistent rozjezdu do kopce) . Co se týče kondičních prohlídek, taky nevím a pravidelných servisních taky nic...až někdo půjdete na pravidelnou servisní,tak prosím dejte vědět co a za kolik. ..
Tucson N Line
r.v. 2021 Style, 1.6 TGDi Mhev 110 kW, 4x2
předtím
1.7 CRDi Club
rv. 2015
předtím
Santa Fe
2,2 CRDi
rv 2007
Uživatelský avatar
schmidke
*
Příspěvky: 99
Registrován: 27 bře 2011, 19:29

Re: Nový Tucson

Příspěvek od schmidke »

AEB som už odskúšal. Niektorí o ňom napísali, že je "upípaný", ale mne to vyhovuje. Dva krát už za mňa aj brzdil, raz keď som išiel tesne za autom, ktoré odbočovalo doľava a ja som odbočoval doprava, ako keby to :hyu: nebral do úvahy. Ale o.k. Druhý krát som nedával pozor, ale ubrzdil by som to, ale AEB to vyhodnotilo skôr. Nikdy to nebolo do úplného zastavenia, vždy len ťuk-ťuk na brzdy, ako keď asistent z kopca pribrzďuje.
Mám ešte jedno podozrenie, že AEB reaguje len keď mám nohu na plyne, keď idem voľnobehom, ako keby nereagovalo. Ale to je len pocit.

Zatiaľ som dal ofóliovať komplet predok auta a pod kľučkami (čistá priehľadná). Chystám ofóliovať ešte zadné svetlá a namaľovať brzdy. Zvažoval som o tomto http://www.ebay.com/itm/Interior-LED-Ma ... 280da58922, ale zatiaľ je to dosť drahé (s dopravou), tak stále čakám.
Tucson 1,6 T-GDi 4x4 PREMIUM,7DCT,white,10/2015
ex: ix35 1,7 CRDi STYLE,SMK,NAV,PNM
Uživatelský avatar
Alfréd
*
Příspěvky: 89
Registrován: 07 bře 2016, 21:17

Re: Nový Tucson

Příspěvek od Alfréd »

schmidke píše:AEB som už odskúšal. Niektorí o ňom napísali, že je "upípaný", ale mne to vyhovuje. Dva krát už za mňa aj brzdil, raz keď som išiel tesne za autom, ktoré odbočovalo doľava a ja som odbočoval doprava, ako keby to :hyu: nebral do úvahy. Ale o.k. Druhý krát som nedával pozor, ale ubrzdil by som to, ale AEB to vyhodnotilo skôr. Nikdy to nebolo do úplného zastavenia, vždy len ťuk-ťuk na brzdy, ako keď asistent z kopca pribrzďuje.
Mám ešte jedno podozrenie, že AEB reaguje len keď mám nohu na plyne, keď idem voľnobehom, ako keby nereagovalo. Ale to je len pocit.

Zatiaľ som dal ofóliovať komplet predok auta a pod kľučkami (čistá priehľadná). Chystám ofóliovať ešte zadné svetlá a namaľovať brzdy. Zvažoval som o tomto http://www.ebay.com/itm/Interior-LED-Ma ... 280da58922, ale zatiaľ je to dosť drahé (s dopravou), tak stále čakám.
To je co: Zatiaľ som dal ofóliovať komplet predok auta a pod kľučkami (čistá priehľadná).
Rozepiš se trošku prosím.
HYUNDAI Tucson 1,6 T-GDI HEV 4x4 AT N-Line Premium - Dark Knight
Hyundai Tucson 2.0 CRDi 100 kW 4WD AT STYLE Thunder grey 17.2.2016
Chevrolet Cruze 1,8 LTZ
Renault Laguna II 1,6 16V
Renault Laguna 1,8
Wartburg 353
Uživatelský avatar
Alfréd
*
Příspěvky: 89
Registrován: 07 bře 2016, 21:17

Re: Nový Tucson

Příspěvek od Alfréd »

Jinak kluci děkuji všem kteří jste se vyjádřili k AEB a AUTO HOLD.

AUTO HOLD jsem již konečně vyzkoušel - jo je to dobrý - jen nevím jestli je to pro tu aut. převodovku dobré nechat ji dlouho pod brzdou - jestli není lepší zařadit Neutrál.
AEB - ještě se mi nepodařilo donutit k funkci i když jsem to několikrát cíleně zkoušel - ale možná jsem měkkej a nakonec brzdím dřív, než by fungovalo AEB. Na palubním počítači to mám myslím navolené dobře a radar mám snad vpravo od SPZ taky. Tak tomu dám ještě chvilku šanci a pak zajedu do :hyu: ať mi to ukážou.
To AEB mě trošku zklamalo - myslel jsem, že to hlavně bude pomáhat ve městě - znáte to ne, dojíždíte ke křižovatce, před vámi auto a vy najednou vidíte krásnou bloncku s nádhernýma dlouhýma nohama a najednou se zadíváte na její lodičky protože takové chcete koupit svoji drahé polovičce - no a zakoukáte se trošku dýl než byste měli a je vymalováno protože auto před vámi zabrzdí dřív než jste předpokládali - tady jsem myslel, že to bude brzdit nebo alespoň hulákat.

Jinak další postřehy:
Na LKAS si nějak nemohu zvyknout - nějak se stále s tím volantem peru a navíc to značení silnic u nás není zrovna ideální, takže mnohdy to často systém vypíná.
Audio - nejsem žádný znalec kvality muziky, ale v autě za tolko peněz by fakt to audio mělo hrát lépe.
Interiér mi zatím moc nevadí - doufejme, že se ty plasty po čase moc nerozdrnčí - to bych pak byl nas...tý.
Čtení značek moc nesleduji, protože se s tím moc neřídím - takže toto neřeším.
Co je fakt dobré - je signalizace od senzorů vzadu když vycouváváte z řady.
Zadní kamera dobrá - jen moc často špinavá.
No a tím se vlastně dostávám k tomu co mě nejvíc zatím štve - nikdy jsem neměl žádný auto tak furt špinavý - ve středu jsem projel po pár silnicích kde vyjížděli zemědělci z pole a na silnici bylo trochu špíny a bylo mokro - auto jsem měl špinavý až po okna - ty origo zástěrky tomu moc nepomáhají. No a o čistotě zadku a skla na zadních dveřích ani nemluvím.

No ale zatím, je to prostě krásný auto a i v těch 100 kW velmi slušný výkon. Za posledních 2000 km průměr 6,8 l - doufám, že to ještě půjde trošičku dolů.
Už jsem chlapci taky brzdil tak, jak jsem ještě nikdy v životě nebrzdil - až se mi špatně udělalo.

A ještě jedna otázka na vás co máte výbavu STYLE - máte sedadlo řidiče el. ovládané s bederní opěrkou ? Myslím, že takové v té výbavě mělo být. Já mám jen ručně ovládané - asi taky chybička.
HYUNDAI Tucson 1,6 T-GDI HEV 4x4 AT N-Line Premium - Dark Knight
Hyundai Tucson 2.0 CRDi 100 kW 4WD AT STYLE Thunder grey 17.2.2016
Chevrolet Cruze 1,8 LTZ
Renault Laguna II 1,6 16V
Renault Laguna 1,8
Wartburg 353
diamond
**
Příspěvky: 153
Registrován: 19 říj 2015, 13:14
Bydliště: Košický kraj

Re: Nový Tucson

Příspěvek od diamond »

Ano maš pravdu je to ovladane elektricky vo výbave style

Tiež by ma zaujímalo to ofoliovanie a hlavne kto ti to robil
09/2014 i30 1,4 biely
12/2015 TUCSON 1,7 CRDi style WHITE SAND
Uživatelský avatar
HOTHEAD
**
Příspěvky: 133
Registrován: 05 bře 2016, 06:42
Bydliště: Svitavy

Re: Nový Tucson

Příspěvek od HOTHEAD »

Zdravím, já mám taky ručně stavitalné sedadlo řidiče. Jak jste přišli na to že by
ve výbavě style mělo být elektricky ? Nebo je to pro Slovensko jinak sestavené.

Jinak už se mi podruhé stalo že mi nešel zapnout tempomat. Tlačítkem na volantu zapnu - cruise
pak chci aktivovat kolébkovým tlačítkem do mínusu a nic. Myslel jsem že je to tím že na devadesátce
jedu 140 a čtení značek to blokuje, ale dnes to nešlo ani v obci při padesáti. Pak se to po pár minutách
a pokusech rozběhlo. Nejhorší závada která se projevuje občas, nebo nevím co by tempomat mohlo blokovat.
Tak poraďte co dělám špatně.
HYUNDAI TUCSON 2.0 CRDI STYLE 100KW AWD WHITE SAND 3/2016
FIAT STILO 3 D 1.8 98 KW
FORD SIERRA 2.3 D 49kw r.v.1989 NEJHORŠÍ AUTO NA SVĚTĚ !!
prodáno do AAA ( omlouvám se novému majiteli )
diamond
**
Příspěvky: 153
Registrován: 19 říj 2015, 13:14
Bydliště: Košický kraj

Re: Nový Tucson

Příspěvek od diamond »

Sedadlo je ovladané mechanicky to hej ale bedrová opierka je na elektriku z boku je taký gombík :shock:
tempomet som ani neskušal príde mi to zbytočné aspoň pre mňa
09/2014 i30 1,4 biely
12/2015 TUCSON 1,7 CRDi style WHITE SAND
Uživatelský avatar
JoKo
****
Příspěvky: 1469
Registrován: 17 čer 2007, 09:53
Bydliště: BA/KE
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový Tucson

Příspěvek od JoKo »

hothead pre aktivaciu tempomatu je potrebne aspon raz od startu stupnut na brzdu, aby si auto overilo, ze funguje brzdovy spinac. nemohlo sa stat, ze si nastartoval a ani raz si nezatlacil brzdu a preto neslo aktivovat tempomat? velmi casto sa to stava ludom, ked vyrazia z parkoviska na dialnici...
seat tarraco 1.4 ehybrid xcellence

hyundai i30 {pd} 1.4t-gdi + dct now! + premium paket - predane
hyundai i30 {gd} 1.6gdi style {cz} - predane
hyundai accent {mc} 1.4 16v elegance - predane
Uživatelský avatar
HOTHEAD
**
Příspěvky: 133
Registrován: 05 bře 2016, 06:42
Bydliště: Svitavy

Re: Nový Tucson

Příspěvek od HOTHEAD »

Tak to nebude tím. Stalo se mi to po ujetí asi 20 km přes město a okresky.
Zkusím to příště vychytat.

Jinak se cítím zostuzen, o elektricky ovládané bederní opěrce jsem nevěděl,
mám ji také. Tak děkuji za postřeh.!! :oops: :idea:
HYUNDAI TUCSON 2.0 CRDI STYLE 100KW AWD WHITE SAND 3/2016
FIAT STILO 3 D 1.8 98 KW
FORD SIERRA 2.3 D 49kw r.v.1989 NEJHORŠÍ AUTO NA SVĚTĚ !!
prodáno do AAA ( omlouvám se novému majiteli )
diamond
**
Příspěvky: 153
Registrován: 19 říj 2015, 13:14
Bydliště: Košický kraj

Re: Nový Tucson

Příspěvek od diamond »

HOTHEAD píše:Zdravím, já mám taky ručně stavitalné sedadlo řidiče. Jak jste přišli na to že by
ve výbavě style mělo být elektricky ? Nebo je to pro Slovensko jinak sestavené.

Jinak už se mi podruhé stalo že mi nešel zapnout tempomat. Tlačítkem na volantu zapnu - cruise
pak chci aktivovat kolébkovým tlačítkem do mínusu a nic. Myslel jsem že je to tím že na devadesátce
jedu 140 a čtení značek to blokuje, ale dnes to nešlo ani v obci při padesáti. Pak se to po pár minutách
a pokusech rozběhlo. Nejhorší závada která se projevuje občas, nebo nevím co by tempomat mohlo blokovat.
Tak poraďte co dělám špatně.
nič si s toho nerob ja som ten gombík objavil tiež len náhodou :mrgreen:
09/2014 i30 1,4 biely
12/2015 TUCSON 1,7 CRDi style WHITE SAND
Uživatelský avatar
schmidke
*
Příspěvky: 99
Registrován: 27 bře 2011, 19:29

Re: Nový Tucson

Příspěvek od schmidke »

Alfréd, diamond, dal som nalepiť ochrannú fóliu na prednú kapotu, predný nárazník, predné svetlá (všetky), spätné zrkadlá a tie miesta pod kľučkami. Priehľadnú (transparentnú). Dajú sa aj farebné, ale tie sú tenšie, ako táto ochranná a na bielej by iné farby nevyzerali dobre. Túto priehľadnú vlastne ani nezbadáš, pokiaľ si to vyslovene zblízka nepozrieš. Chráni to samozrejme pred kamienkami (do určitej veľkosti). Vyrezávajú to počítačom na mieru podľa modelu auta (majú už šablónu aj na nového Tucsona), len treba dobre skontrolovať výbavu, lebo predná maska sa líši aj podľa výbavy. Robil mi to jeden šikovný chalan v Nitre, je len na FB - tu je olepený aj jeden Tucson (nie môj): https://www.facebook.com/media/set/?set ... 090&type=3
Ale nič tam vlastne neuvidíš :D Stálo to do 500€, trvalo to jeden deň, treba to nechať trošku aj schnúť.

Ešte k tomu AEB, dajú sa nastaviť tri úrovne citlivosti, ja mám nastavenú tú najcitlivejšiu, pozrite si, ako to máte nastavené.
Tucson 1,6 T-GDi 4x4 PREMIUM,7DCT,white,10/2015
ex: ix35 1,7 CRDi STYLE,SMK,NAV,PNM
Uživatelský avatar
Alfréd
*
Příspěvky: 89
Registrován: 07 bře 2016, 21:17

Re: Nový Tucson

Příspěvek od Alfréd »

Kluci omlouvám se - s tím sedadlem jsem asi kecal. Ano vím, bederní opěrka je elektrická.
El. nastavitelná sedadla má asi jen PREMIUM.

AEB - mám taky nastavenou tu nejcitlivější úroveň a zatím nic.
HYUNDAI Tucson 1,6 T-GDI HEV 4x4 AT N-Line Premium - Dark Knight
Hyundai Tucson 2.0 CRDi 100 kW 4WD AT STYLE Thunder grey 17.2.2016
Chevrolet Cruze 1,8 LTZ
Renault Laguna II 1,6 16V
Renault Laguna 1,8
Wartburg 353
Uživatelský avatar
schmidke
*
Příspěvky: 99
Registrován: 27 bře 2011, 19:29

Re: Nový Tucson

Příspěvek od schmidke »

Robí to viac modelov. Tu sa o tom píše: https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.p ... 0&start=30
HOTHEAD píše:Tak to nebude tím. Stalo se mi to po ujetí asi 20 km přes město a okresky.
Zkusím to příště vychytat.
Tucson 1,6 T-GDi 4x4 PREMIUM,7DCT,white,10/2015
ex: ix35 1,7 CRDi STYLE,SMK,NAV,PNM
Odpovědět

Zpět na „Tucson 2015- Pokec“