Vorlajzův Myšák - i30 combi GDI cashBee ;)

Založte si své téma a představte svojí i30 ostatním

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
diamond
**
Příspěvky: 153
Registrován: 19 říj 2015, 13:14
Bydliště: Košický kraj

Re: Vorlajzův Myšák - i30 combi GDI cashBee ;)

Příspěvek od diamond »

Ja verím alfovi :? neviem prečo by si mal vymýšľať 8)
09/2014 i30 1,4 biely
12/2015 TUCSON 1,7 CRDi style WHITE SAND
Reklama
 

Lafi69
**
Příspěvky: 138
Registrován: 26 úno 2016, 17:49

Re: Vorlajzův Myšák - i30 combi GDI cashBee ;)

Příspěvek od Lafi69 »

české auto s levným servisem a držák :mrgreen: tohle mě vždycky hrozně pobaví :mrgreen: kamarád mechanik každý den děkuje bohu za to, že se vyrábí koncernový auta a že tak málo lidí kupuje japonce :mrgreen:
Uživatelský avatar
kecka
*
Příspěvky: 96
Registrován: 21 led 2016, 19:46
Bydliště: Kousek od OV
Kontaktovat uživatele:

Re: Vorlajzův Myšák - i30 combi GDI cashBee ;)

Příspěvek od kecka »

vorlajz píše:kecko, co tím chceš říct??? :-&
Nic sem nechtěl říct ani sem nic neříkal... Jenom sem ti vyfotil jak vypadá Origo a nova svíce , že vzhledově vypadají podobně...... Nikde sem nepsal že jsou nahovno ,atd........
Fabia TSi
old I30 1,6 GDI
old Roomster 1.9TDi 184ps :-)
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4968
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: Vorlajzův Myšák - i30 combi GDI cashBee ;)

Příspěvek od Alf6 »

Nejen, že je rozdil v techlogii zpracování, ale jak je vidno( nebo spatne vidim), tak NGK nemá na spodu U-drážku. Je to tak?
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4968
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: Vorlajzův Myšák - i30 combi GDI cashBee ;)

Příspěvek od Alf6 »

Jinak skoro v kazdem foru se iridiovky řeší. Třeba zde:
http://garaz.autorevue.cz/viewtopic.php ... 8&start=15
"Včera jsem si nechal vyměnit svíčky za Denso Iridium Power. Dle katalogu jsou svíčky schválené pro moje auto.

Změna je taková, že bych to od svíček opravdu neočekával. Vím, že mám jen obyčejnou jedna trojku, ale to auto jede jako vítr. Nechytat mne za slovo, vím že nemá 500PS :-) Je to asi takový rozdíl, jako když vyložíš 150kg nákladu. U motoru bez turba s obsahem 1,3 musí být taková změna vždy hodně zdát. Do nějakých 2500ot/min je reakce na plyn zhruba stejná. Nic moc se tedy neděje. Ovšem od této hranice auto neuvěřitelně ožije a jde za plynem jako blázen. Dvojka a trojka se vytáčí s takovou chutí, až bych řekl, že mám vždy zařazeno o půl kvaltu dolů. To auto je jak politý živou vodou. Jsem zkrátka nadšen, jak taková nicotná investice dokáže změnit charakter auta. Navíc je chod motoru o mnoho kultivovanější, naprosto stabilní volnoběh, nemá žádné výkonové díry, jde naprosto lineárně až do omezovače. Je jasné, že nevím, kolik PS to přidalo. Ale změna je opravdu výrazná a rozhodně se nejedná o placebo, i když mi to tady řekne 9 lidí z deseti a ještě se mi budou smát, jak jsem se nechal nachytat. To mi ale nijak nevadí. Auto mám už čtvrtý rok, takže si troufám tvrdit, že ho znám velmi dobře, přesně vím, jak akceleruje, jaký má odšťuch na určitý kvalt v určitých otáčkách a nejde tedy jen o tvrzení ve stylu "přání je otcem myšlenky". Jestli tedy někdo plánujete výměnu svíček a je pro Vaše auto vhodná svíčka Denso Iridium Power, tak opravdu neváhejte. Ta výměna se vyplatí. Jsou tady i negativní reakce. Takže až budu mít odjetý nějaký kilometr, tak zase napíšu, jestli je vše O.K., nebo zda nastal nějaký problém.


A tohle tesat do kamene 8)

" No hele, napíšu to asi takhle. Vy s mým autem narozdíl ode mne jezdíte každý den, tak přesně víte, jak jezdí a jaká je to změna. Proto je Vaše slovo berná mince, narozdíl od mého. Já s tím auten nejezdím, jen jsem někde viděl leták, svíčky koupil a placebo efekt. Svíčky jsou schválený pro tento typ auta. Stačí se podívat do aplikační tabulky na stránkách výrobce. Takže to "iba" platí. Já Vás nehodlám přesvědčovat. Počítal jsem s tím, že mi tady stejně 90% lidí nebude věřit. Pouze jsem chtěl popsat svojí zkušenost s výměnou svíček za jiné, které proklamují to, co jsem psal výše. A moje zkušenost je velmi pozitivní. Aspoň u tohoto typu auta. Dál se k tomu nebudu vyjadřovat. Bylo by to mlácení prázdné slámy, kdy budu něco popisovat a vždy se tady najde nějakej chytrolín, kterej od boku střelí "to není možný, já to vím líp protože bla bla bla a sice jsem s tím autem před a po výměně nejel, ale změna nemůže žádná protože bla bla bla".Každý si to musí přebrat po svém. I kdybych měl graf z brzdy před a po a byla tam viditelná změna, tak někdo napíše, že je to v toleranci chyby a kdyby ne, tak jsem stejně pošteloval korekce v měřícím SW brzdy, aby bylo vidět, že mám pravdu. Až budu mít najeto pár tisíc, tak to tady oživím a napíšu jak, se to vyvíjí. A teď do mě, jak PR, placebo a vyhozený peníze.
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4968
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: Vorlajzův Myšák - i30 combi GDI cashBee ;)

Příspěvek od Alf6 »

Jinak skoro v kazdem foru se iridiovky řeší. Třeba zde:
http://garaz.autorevue.cz/viewtopic.php ... 8&start=15
"Včera jsem si nechal vyměnit svíčky za Denso Iridium Power. Dle katalogu jsou svíčky schválené pro moje auto.

Změna je taková, že bych to od svíček opravdu neočekával. Vím, že mám jen obyčejnou jedna trojku, ale to auto jede jako vítr. Nechytat mne za slovo, vím že nemá 500PS :-) Je to asi takový rozdíl, jako když vyložíš 150kg nákladu. U motoru bez turba s obsahem 1,3 musí být taková změna vždy hodně zdát. Do nějakých 2500ot/min je reakce na plyn zhruba stejná. Nic moc se tedy neděje. Ovšem od této hranice auto neuvěřitelně ožije a jde za plynem jako blázen. Dvojka a trojka se vytáčí s takovou chutí, až bych řekl, že mám vždy zařazeno o půl kvaltu dolů. To auto je jak politý živou vodou(edit: zajímavé, já to mam uplne stejný) . Jsem zkrátka nadšen, jak taková nicotná investice dokáže změnit charakter auta. Navíc je chod motoru o mnoho kultivovanější, naprosto stabilní volnoběh, nemá žádné výkonové díry, jde naprosto lineárně až do omezovače. Je jasné, že nevím, kolik PS to přidalo. Ale změna je opravdu výrazná a rozhodně se nejedná o placebo, i když mi to tady řekne 9 lidí z deseti a ještě se mi budou smát, jak jsem se nechal nachytat. To mi ale nijak nevadí. Auto mám už čtvrtý rok, takže si troufám tvrdit, že ho znám velmi dobře, přesně vím, jak akceleruje, jaký má odšťuch na určitý kvalt v určitých otáčkách a nejde tedy jen o tvrzení ve stylu "přání je otcem myšlenky". Jestli tedy někdo plánujete výměnu svíček a je pro Vaše auto vhodná svíčka Denso Iridium Power, tak opravdu neváhejte. Ta výměna se vyplatí. Jsou tady i negativní reakce. Takže až budu mít odjetý nějaký kilometr, tak zase napíšu, jestli je vše O.K., nebo zda nastal nějaký problém.


A tohle tesat do kamene 8)

" No hele, napíšu to asi takhle. Vy s mým autem narozdíl ode mne jezdíte každý den, tak přesně víte, jak jezdí a jaká je to změna. Proto je Vaše slovo berná mince, narozdíl od mého. Já s tím auten nejezdím, jen jsem někde viděl leták, svíčky koupil a placebo efekt. Svíčky jsou schválený pro tento typ auta. Stačí se podívat do aplikační tabulky na stránkách výrobce. Takže to "iba" platí. Já Vás nehodlám přesvědčovat. Počítal jsem s tím, že mi tady stejně 90% lidí nebude věřit. Pouze jsem chtěl popsat svojí zkušenost s výměnou svíček za jiné, které proklamují to, co jsem psal výše. A moje zkušenost je velmi pozitivní. Aspoň u tohoto typu auta. Dál se k tomu nebudu vyjadřovat. Bylo by to mlácení prázdné slámy, kdy budu něco popisovat a vždy se tady najde nějakej chytrolín, kterej od boku střelí "to není možný, já to vím líp protože bla bla bla a sice jsem s tím autem před a po výměně nejel, ale změna nemůže žádná protože bla bla bla".Každý si to musí přebrat po svém. I kdybych měl graf z brzdy před a po a byla tam viditelná změna, tak někdo napíše, že je to v toleranci chyby a kdyby ne, tak jsem stejně pošteloval korekce v měřícím SW brzdy, aby bylo vidět, že mám pravdu. Až budu mít najeto pár tisíc, tak to tady oživím a napíšu jak, se to vyvíjí. A teď do mě, jak PR, placebo a vyhozený peníze.


Jinak U-drážka je tohle:
Přílohy
p1-6.jpg
p1-6.jpg (37.9 KiB) Zobrazeno 493 x
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
diamond
**
Příspěvky: 153
Registrován: 19 říj 2015, 13:14
Bydliště: Košický kraj

Re: Vorlajzův Myšák - i30 combi GDI cashBee ;)

Příspěvek od diamond »

Ja si myslím kritizovať alebo chváliť môžu len tý čo ich už majú namontované a reakcie tých čo ich už majú sú viac než pozitívne ,. kritizujú len tý čo ich nemajú lebo počuli niekde :shock: zajtra expert vorlajz :lol: nahodí sviečky a povie ale za mňa skôr ano objednam :-k

inak alfe s tým onr mam problem strašne čisté predné sklo aj z vnútra jak keby tam nebolo :mrgreen:
09/2014 i30 1,4 biely
12/2015 TUCSON 1,7 CRDi style WHITE SAND
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4968
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: Vorlajzův Myšák - i30 combi GDI cashBee ;)

Příspěvek od Alf6 »

JJ okna cistim uz jen s ONR :)
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Lafi69
**
Příspěvky: 138
Registrován: 26 úno 2016, 17:49

Re: Vorlajzův Myšák - i30 combi GDI cashBee ;)

Příspěvek od Lafi69 »

Ty moje srandičky doufám neberete jako shazování těch svíček.. sám je tam časem dám (spíš dříve).. jen jsem si dělal srandu, že brutální výkon to prostě nedá :mrgreen:
Uživatelský avatar
snike
**
Příspěvky: 382
Registrován: 17 říj 2015, 23:17

Příspěvek od snike »

Alfe, ty jsi si dal praci a zjistoval jsi informace o svickach na netu. Ja zase osobne u lidi, kteri s motory denodenne pracuji a upravuji je i pro zavodni auta, takze maji letite zkusenosti nejen se svickami Denso ;)

Jedinou pozitivni zkusenost zrovna od jandaxxe beru s velkou rezervou ;) Toto forum sleduji jiz nejaky ten rok. Dobre je precist si i dalsi nasledujici diskuzi. Nikdo nevi v jakem stavu mel jandaxx ty menene svicky?

Svicky neschazuji, jsou kvalitni s dobrou vydrzi a za rozumny peniz ;)

bomber06 rozdil nezaznamenal, uvidime co vorlajz?
KIA XCeed 1,6 T-GDI GPF 7DCT 150 kW Spring Edition žlutá Quantum 36.333 km
Uživatelský avatar
vorlajz
*******
Příspěvky: 9963
Registrován: 19 srp 2012, 08:21

Re: Vorlajzův Myšák - i30 combi GDI cashBee ;)

Příspěvek od vorlajz »

Hoši... Ja je tam budu mít zítra ... Tak vám pak povím... ;)
Hyundai Tucson 4x4 - 1.6 TGDI MHEV, N-LINE Šéďa ve Stajlu... ;) - NA CESTĚ

Hyundai i30 combi aka Mysak - 1.6 GDI, CashB ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Hyundai i30 SW aka Mumínek - 1.6 CVVT, Bílá ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Lafi69
**
Příspěvky: 138
Registrován: 26 úno 2016, 17:49

Re: Vorlajzův Myšák - i30 combi GDI cashBee ;)

Příspěvek od Lafi69 »

Vorlajz to néééé... všichni tu čekají jen na tebe a tvé závěry :mrgreen: Prostě řekni mechanikům, že jim na víkend kašleš a naperou ti je tam ještě dnes a pak hezky nahoru na Telnici to zkusit :mrgreen:
Uživatelský avatar
vorlajz
*******
Příspěvky: 9963
Registrován: 19 srp 2012, 08:21

Re: Vorlajzův Myšák - i30 combi GDI cashBee ;)

Příspěvek od vorlajz »

hh... zítra ráno, zítra ráno... 8)
Hyundai Tucson 4x4 - 1.6 TGDI MHEV, N-LINE Šéďa ve Stajlu... ;) - NA CESTĚ

Hyundai i30 combi aka Mysak - 1.6 GDI, CashB ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Hyundai i30 SW aka Mumínek - 1.6 CVVT, Bílá ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Uživatelský avatar
vorlajz
*******
Příspěvky: 9963
Registrován: 19 srp 2012, 08:21

Re: Vorlajzův Myšák - i30 combi GDI cashBee ;)

Příspěvek od vorlajz »

Mirusi... mám tu pro tebe tu síťku jestli chceš... ;) takhle má rozměr cca 60 x 67 cm... chybí tam akorát ty úchytky, jak jsem ti říkal...
Přílohy
Síťka do kufru.jpg
Síťka do kufru.jpg (248.1 KiB) Zobrazeno 418 x
Hyundai Tucson 4x4 - 1.6 TGDI MHEV, N-LINE Šéďa ve Stajlu... ;) - NA CESTĚ

Hyundai i30 combi aka Mysak - 1.6 GDI, CashB ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Hyundai i30 SW aka Mumínek - 1.6 CVVT, Bílá ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Uživatelský avatar
vorlajz
*******
Příspěvky: 9963
Registrován: 19 srp 2012, 08:21

Re: Vorlajzův Myšák - i30 combi GDI cashBee ;)

Příspěvek od vorlajz »

takže dnes proběhla malá oprava laku na nárazníku... odkrytý plast jsem natřel lakovací tužkou a zbytek jsem trochu vyleštil... není to žádný terno, ale asi lepší jak před tím... říkal jsem, že když to fakt poseru, tak to halt nechám přelakovat... ale takhle se mi to zatím zda OK ... :)

každý správný "chlap" má nějakou tu jizvu, ne? 8) :mrgreen:
Přílohy
Po opravě.jpg
Po opravě.jpg (124.81 KiB) Zobrazeno 387 x
Před opravou.jpg
Před opravou.jpg (130.13 KiB) Zobrazeno 387 x
Hyundai Tucson 4x4 - 1.6 TGDI MHEV, N-LINE Šéďa ve Stajlu... ;) - NA CESTĚ

Hyundai i30 combi aka Mysak - 1.6 GDI, CashB ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Hyundai i30 SW aka Mumínek - 1.6 CVVT, Bílá ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Auta členů“