Tepelné čerpadlo vzduch - voda, výběr???

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Tepelné čerpadlo vzduch - voda, výběr???

Příspěvek od airwaves »

Dobrý den, ahoj, čau, absolvovali jste někdo výběr tepelného čerpadla pro svůj RD systému vzduch - voda? Mohu požádat o zkušenosti? Díky.
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
Reklama
 

honzino
*
Příspěvky: 59
Registrován: 29 led 2016, 21:54
Bydliště: Ostrava

Re: Tepelné čerpadlo vzduch - voda, výběr???

Příspěvek od honzino »

Právě mám podepsanou smlouvu na čerpadlo Hotjet. Na tvou otázku není jednoduchá odpověď, absolvoval jsi alespoň nějakou výstavu, víš jak o co jde? Základem je výpočet tepelných ztrát objektu, pozor neplést si s tepelným auditem domu ( štítek A,B,C a podobně). Podle této hodnoty se rozhoduje jaké čerpadlo zakoupit a co vlastně instalovat. O kotlíkovou dodaci požádáno máš? Byla by velká škoda nevyužít státní dodaci. Více asi SZ
I20 White 2015
Uživatelský avatar
Maros Hupka
**
Příspěvky: 213
Registrován: 04 srp 2006, 00:06
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Tepelné čerpadlo vzduch - voda, výběr???

Příspěvek od Maros Hupka »

Mám Viessmann Vitocal 300A od leta 2010. Reálne v dome bývame od 1.9.2011. V decembri 2015 sme absolvovali výmenu čidla, inak absolútna spokojnosť. V zime kúri, v lete chladí - vodou v podlahovke a všetko len otočením gombíka v obývačke, či občasným nastavením v technickej miestnosti. Elektrickú špirálu na dohrev vody som za ten čas použil presne 6x (keď boli mrazy pod -15C), inak je vypnutá v rozvodnej skrini (lebo ako som videl, čerpadlo by si ňou pomáhalo, aj keď nemusí) .
H1 CRDi r.v.2005 chip 400 Nm 170PS
Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: Tepelné čerpadlo vzduch - voda, výběr???

Příspěvek od airwaves »

Vím vo co go :D . Kotlíková dotace ano. Tepelná ztráta 6,8 kW, podlahovka a TUV. V podstatě jsem zúžil výběr na IVT (Bosch), Nibe, Master Therm, Alphainno Tec (Nibe) a Ochsner. Možná i PZP? To už nevím teda :D . Celkem mám cca 15 cenových nabídek od cca 190.000 do 340.000 Kč. No a jak z toho vybrat vítěze???? Nejbližší a roky ověřený servis má AIT, což je důležité hledisko.....
Naposledy upravil(a) airwaves dne 12 kvě 2016, 09:31, celkem upraveno 2 x.
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
Uživatelský avatar
Maros Hupka
**
Příspěvky: 213
Registrován: 04 srp 2006, 00:06
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Tepelné čerpadlo vzduch - voda, výběr???

Příspěvek od Maros Hupka »

Tak žiaľ, ja som to mal ešte bez dotácie :roll: Dototvať začali až minulý rok.... Ja som sa pre tepelné čerpadlo rozhodol, lebo prípojku plynu by som musel ťahať z väčšej diaľky a za tie peniaze sa mi už radšej oplatilo investovať do tepelného čerpadla, ktoré si rokmi na seba už aj zarobilo...
H1 CRDi r.v.2005 chip 400 Nm 170PS
honzino
*
Příspěvky: 59
Registrován: 29 led 2016, 21:54
Bydliště: Ostrava

Re: Tepelné čerpadlo vzduch - voda, výběr???

Příspěvek od honzino »

Tak zkus ještě Hotjet, je to hlavně o kvalitním kompresoru ale to tvrdí každý že ten jeho je nej :-D
Při tak nízké tepelné ztrátě je asi jedno co vybereš, fungovat bude všechno. Já mám k čerpadlu navžený ještě zásobník 500l, bude to napájet klasické radiátory (podlahovka není reálná) + teplá voda. Doskakování budu řešit buď elektřinou nebo plynem. Vše se bude odvíjet od toho, jaká bude zima což na Vysočině je zima rozhodně déle než u Ostravy. Já mám nabídku na 270,-tkč, ztráty 13kW. Chtěl jsem původně vrt, ale too bych už finančně nezvládl.
I20 White 2015
Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: Tepelné čerpadlo vzduch - voda, výběr???

Příspěvek od airwaves »

Hotjet? Ok, poptám se. Ale už tak mi z toho jde hlava kolem. zatím vede Ochsner a AlphainnoTec.
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
Odpovědět

Zpět na „Pokec“