problem s RJ

1996 - 2002

Moderátoři: Tringi, Moderátoři

ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Příspěvek od ivan »

Tak jsem o tom přemýšlel,celý den co s tím,teda kdybych to auto měl tady,tak bych si přeměřil jednotlivé komponenty,že jo,hned bych věděl na čem sem,ale takhle na dálku????? :shock: :?
Takže víme,že nám pálí dva válce 1 a 4 válec! Klasický případ pro dvojitou integrovanou cívku,ale po výměně té cívky je závada opět stejná,máme podezření na Ecu! Ale to by nám nešel zbytek věcí,regulace paliva atd,takže pravděpodobně bych zkusil sehnat jiný snímač na vačku,
předpokládám,že je tam zapalování orig Hyundai Map- DIS,v čechách běžný!!! Samozřejmě,zkus odpojit a připojt svorky ke kabelům a tak dále,dále se podívej jestli nejsou nějak polámané či jinak poškozené kabely a tak víc tím asi nehnu!! :(
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
Reklama
 

lukyn cl
Příspěvky: 6
Registrován: 03 led 2007, 17:15
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lukyn cl »

ivan píše:Tak jsem o tom přemýšlel,celý den co s tím,teda kdybych to auto měl tady,tak bych si přeměřil jednotlivé komponenty,že jo,hned bych věděl na čem sem,ale takhle na dálku????? :shock: :?
Takže víme,že nám pálí dva válce 1 a 4 válec! Klasický případ pro dvojitou integrovanou cívku,ale po výměně té cívky je závada opět stejná,máme podezření na Ecu! Ale to by nám nešel zbytek věcí,regulace paliva atd,takže pravděpodobně bych zkusil sehnat jiný snímač na vačku,
předpokládám,že je tam zapalování orig Hyundai Map- DIS,v čechách běžný!!! Samozřejmě,zkus odpojit a připojt svorky ke kabelům a tak dále,dále se podívej jestli nejsou nějak polámané či jinak poškozené kabely a tak víc tím asi nehnu!! :(
Clapci i já se zapojím do vaší diskuze jestli neva. Vprvní řadě i já mám obdobný zkušenosti ze servisem na hyndaiku. To ale není ted podstatný. Přiklonil bych se k již zminovanému názoru. Když jsme cívku vyloučili tak projít svíčky( nepravděpodobné), ovšem kabely, kontakty, veškeré spoje, snímač polohy vač.hřídele, až uplně na poslednímísto bych řešil ŘJ.
Uživatelský avatar
Hujer
*****
Příspěvky: 1812
Registrován: 09 říj 2006, 21:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Hujer »

Ahoj!
Podival bych se na zapalovaci kabely.Mel jsem pripad kdy jel pan z dovolene a zacalo mu to jed na 3 valce.Myslel ze dojede a po par km mu odesel ¨dalsi.Zapalovaci kabely na techto motorech dost trpej.Mas na klici od zapalovani vyrazene M? Jestli jo tak tam mas or.imob. a jestli je na obouch stranach jen znak hyundai tak tam neni.Jestli tam je im. tak to musis prehodit veskere veci jako rid.jednotku,spinacku atd.Mas v aute dodelavanej imob. a nebo alarm? I tam muze byt pricina.Vic asi ted neporadim.
Hujer
mio
*
Příspěvky: 15
Registrován: 20 pro 2006, 23:44
Bydliště: Slovensko

problem vyrieseny...opat dalsi na ceste

Příspěvek od mio »

zdravim vsetkych tu na fore. tak, nakoniec to bola ta riadiaca jednotka, niekde tu som to uz pisal, dali mi ju dokopy chalani co robia chiptuning..auto islo bey problemov niekolko stoviek kilometrov a zacina sa auto spravat opat velmi podivne.

auto opat zacalo trhat, skakat, ako keby laicky povedane odpajal pohon kolies od motora...motor ma zdravy zvuk, vsetko je v pohode...az na to , ze sa s tym neda jazdit...
co je najzaujimavejsie, ked idem po dialnici, alebo po ceste sam, nikto nie je predo mnou, vobec to nerobi, vsetko slape ako hodinky. ale aj na dialnici aj pri 140-150km/h ked idem v kolone aut trha to ako besne...ked idem sam, nie som vo vzduchovom tuneli robi to... pripada mi to ako keby sa mi nieco prehrievalo... je to mozne???

mam ja take nestastie na kus auto, alebo aj vam sa to auto tak sere neustale?
Uživatelský avatar
Tommas33
**
Příspěvky: 475
Registrován: 03 pro 2006, 09:51
Bydliště: Křenovice u Slavkova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommas33 »

Zkus rozpojit a znova zapojit Snímač kliky!Přešně tohle mně to dělalo na Sonatě.Může tam být špatný kontakt.
Accent 1.3 12v 97:Láska se kterou jsem se těžce loučil.Sonata 2.0 16v už taky minulost...nyní Škoda felicia combi 1.9 d provoz na eko naftu 1.30kc km...Citroen xantia 2.0HDi
DT
Příspěvky: 7
Registrován: 07 pro 2005, 21:56
Bydliště: Košice, SR

Příspěvek od DT »

Cau, nie si tu jediný slovák.
mio
*
Příspěvky: 15
Registrován: 20 pro 2006, 23:44
Bydliště: Slovensko

snimac kliky?

Příspěvek od mio »

hello tommas , tak v stredu priletim naspat do rodnej domoviny a chcem dat dokopy coupatko...
si pisal o tom snimaci kliky..
hyundai mam kratko, netusim co kde tam je... kde je ten snimac kliky?
eventualne ma tu niekto manual na coupe/tiburon? som skusal pisat mail tej osobke s cervenym coupe a neozvala sa mi ani po 2 mesiacoch (myslm ze cary sa vola...)

dik moc.

stastny majitel tamagotchi auta :shock:
Uživatelský avatar
Tommas33
**
Příspěvky: 475
Registrován: 03 pro 2006, 09:51
Bydliště: Křenovice u Slavkova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommas33 »

mio píše:dakujem vam velmi pekne za pomoc... s takouto snahou som sa este nestretol... dufam ze sa vam (aj mne ) na to podari prist a novy rok sa mi podari oslavit najkrajsim darcekom - pojazdnym Tiburonkem :lol:
U motoru 1,6 si nejsem jistej,kde přesně je?Kdyby to byl 2,0 řekl bych ti hned.Zkusím někam mrknout.
Accent 1.3 12v 97:Láska se kterou jsem se těžce loučil.Sonata 2.0 16v už taky minulost...nyní Škoda felicia combi 1.9 d provoz na eko naftu 1.30kc km...Citroen xantia 2.0HDi
Uživatelský avatar
Tommas33
**
Příspěvky: 475
Registrován: 03 pro 2006, 09:51
Bydliště: Křenovice u Slavkova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommas33 »

Obrázek Obrázek ObrázekBohužel u 1.6 fakt nevím u 2.0 je to nahoře vleho.Třeba ti podle obrázku někdo napoví.
Accent 1.3 12v 97:Láska se kterou jsem se těžce loučil.Sonata 2.0 16v už taky minulost...nyní Škoda felicia combi 1.9 d provoz na eko naftu 1.30kc km...Citroen xantia 2.0HDi
Uživatelský avatar
Tommas33
**
Příspěvky: 475
Registrován: 03 pro 2006, 09:51
Bydliště: Křenovice u Slavkova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommas33 »

Ale pokud jsi neměnil svíčky,kabely a palivový filtr tak to udělej radši před tím snímačem.Podobný problém tady řešil Tomino na Sonatě a nakonec to byli svíčky,kabely a špatně nastavený rozvodák.Tak to pozorně pročti.
Accent 1.3 12v 97:Láska se kterou jsem se těžce loučil.Sonata 2.0 16v už taky minulost...nyní Škoda felicia combi 1.9 d provoz na eko naftu 1.30kc km...Citroen xantia 2.0HDi
MartasZ
*****
Příspěvky: 2154
Registrován: 14 pro 2005, 11:47
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Re: snimac kliky?

Příspěvek od MartasZ »

mio píše:hello tommas , tak v stredu priletim naspat do rodnej domoviny a chcem dat dokopy coupatko...
si pisal o tom snimaci kliky..
hyundai mam kratko, netusim co kde tam je... kde je ten snimac kliky?
eventualne ma tu niekto manual na coupe/tiburon? som skusal pisat mail tej osobke s cervenym coupe a neozvala sa mi ani po 2 mesiacoch (myslm ze cary sa vola...)

dik moc.

stastny majitel tamagotchi auta :shock:
Hochu Cary je zaměstnaná žena a myslim že ani ten mail už nefunguje.. zkusim se jí poptat hned jak ji uvidim a dám ti vědět co a jak s tim manuálem ;)
Hyundai Coupe 2.0 16v 1997
102kW G4GF
dB Drag Racing 136,2dB :D
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „COUPE 1G“