Sonata na plyn

Moderátoři: Lukino, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Lukino
Moderátor
Příspěvky: 457
Registrován: 30 bře 2006, 10:23
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: ztrarta vykonu??

Příspěvek od Lukino »

Toth-amon píše:Zdravim lidicky nedavno sem koupil sonatu 2.0 1996. zacal sem premyslet o plynu pote co me plna nadrz stala 1800. ale osobne se ho bojim jednak z duvodu takove prepojatosti vuci plynu...ale hlavne mam rad relativne rychlejsi jizdu... tak trochu mam rad tunning a tudiz mi cervena policka otackomeru nejsou cizi .. a jiz par lidi me varovalo pred plynem ze prý extremne ztrácí výkon... chystám se na svém aute dosáhnout hodnoty 200 koní... mužou mi tedy zkušení napsat jak je to s tim vykonem????
Plyn, neplyn, 200 koní :?: Sice nevím jak toho chceš dosáhnout, páč 2,0 16V v Sonatě celkem dobře znám, ale hlavně nezapomeň posílit brzdy - všiml jsem si Tvé poptávky po třmenu - Sonaty zrovna extra prvotřídně nebrzdí ...
Sonata 2.0 16V, 1993
Accent 1.3 12V, 1996
Reklama
 

Uživatelský avatar
bylinkar
*
Příspěvky: 14
Registrován: 07 led 2007, 20:21
Bydliště: BRNO
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bylinkar »

Koupil jsem sonatu 97 s plynem. Po ujetí 200km na plyn jsem měl spotřebu 19 litrů elpéga :shock:. Je fakt že jsem sonátku vůbec nešetřil 8) ale 19 :? . Tak sem koupil svíčky, kabely, vzducháč a pustil se do výměny. Jen na okraj (se mi rozpadli starý svíčky a kabely - sem je doloval přes hodinu). Celkem mě překvapil drátek omotanej izolačkou u startovacích kabelů... Po výměně to startovalo ale na plyn se to už nechtělo přepnout vubec. Vzdal jsem to a v papírech jsem si našekl kde se tam ten plyn montoval. Polorozpadlá garáž a v ní týpek s RS oktávkou. Ten zas přilepil izolačkou ten drátek ke kabelu a vysvětlil že při vyšších otáčkách to probijí přes bužírku :shock: no to mě poser :lol: pak mi hodil sondu do vejfuku strašně se smál řekl že mě to lpg z auta uplně cáká. 6X vyšší hodnoty než povolený. Já si říkal že to trošku smrdí :lol: Vyměnil ještě vzducháč. Vzal si kilo-to jako sto korun :lol: já mu dal dvě :D . A já už teď nechci jiný auto... Cca 9l/100 8) Akorát ostřikovače mi nefachaj. Manuál by byl :?:
Jinak docela dobrý na první příspěvek ne :wink: Obrázek
Sonata 2.0i 16V 97 silvr-metla LPG
Uživatelský avatar
cypisek
***
Příspěvky: 699
Registrován: 08 črc 2005, 18:29
Bydliště: Orlová
Kontaktovat uživatele:

lpg

Příspěvek od cypisek »

manual, 95-zde :
http://cypisek.spsei.cz/sonata95.htm

pokuď máš na mysli servisni manuál (uživatelsky nemam), akorat po strance karosarske je to jine než maš ty, ale jinak vše stejne

a maš na mysli ostřikovače světlometu ?? tak teda s rukou na srdci nevím komu vůbec fungujou, vetšina ma motorek v prdeli .. vím že někteři tam dávali z jinech aut .. :wink:
Hyundai Santa FE 2.2 CRDi
Škoda Fabia 2.0 LPG

bejvávalo ..
Škoda octavia 1.9 TDI 4x4
Pontiac trans sport 2.3 16v LPG
Hyundai sonata 2.0 16v LPG (2x)
Renault 21 1.8 LPG
Š 120 LPG
Š 110 R
Uživatelský avatar
Tomino82
**
Příspěvky: 180
Registrován: 04 čer 2006, 22:08
Bydliště: Kladensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomino82 »

já bych se toho plynu v kufru hrozne bal :(((((
Hyundai Sonata 16V 2.0 rv97
Kladensko
Uživatelský avatar
cypisek
***
Příspěvky: 699
Registrován: 08 črc 2005, 18:29
Bydliště: Orlová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cypisek »

Tomino82 píše:já bych se toho plynu v kufru hrozne bal :(((((
a proč jako ?? :roll: ja to tam mam už asi 5 let a pohoda :wink:
Hyundai Santa FE 2.2 CRDi
Škoda Fabia 2.0 LPG

bejvávalo ..
Škoda octavia 1.9 TDI 4x4
Pontiac trans sport 2.3 16v LPG
Hyundai sonata 2.0 16v LPG (2x)
Renault 21 1.8 LPG
Š 120 LPG
Š 110 R
Uživatelský avatar
bylinkar
*
Příspěvky: 14
Registrován: 07 led 2007, 20:21
Bydliště: BRNO
Kontaktovat uživatele:

Re: lpg

Příspěvek od bylinkar »

cypisek píše:manual, 95-zde :
http://cypisek.spsei.cz/sonata95.htm

pokuď máš na mysli servisni manuál (uživatelsky nemam), akorat po strance karosarske je to jine než maš ty, ale jinak vše stejne

a maš na mysli ostřikovače světlometu ?? tak teda s rukou na srdci nevím komu vůbec fungujou, vetšina ma motorek v prdeli .. vím že někteři tam dávali z jinech aut .. :wink:
Díky ale Ty woe to je v ANJ :roll: já se to pár let učil ale něco v češtině by nebylo? Co se týče světlometů tak na ty kašlu mě nefachá čl.sklo. Jak sem si to dneska prohlížel tak by to mohlo bejt někde v blatníku. Ale třeba je to jen pojistkama nebo tak něco. Právě proto bych to rád prolezl s manualem
Sonata 2.0i 16V 97 silvr-metla LPG
Uživatelský avatar
cypisek
***
Příspěvky: 699
Registrován: 08 črc 2005, 18:29
Bydliště: Orlová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cypisek »

tak v češtině není nic ... :cry: takže slovník do ruky :wink: no pojistkama .. musíš vědět zda motorek bzučí nebo je "mrtvy" a nadobka je za předním naraznikem schovana ,.. přistup na p.ču :? ale jak odehneš uměly podběh uvidíš ...
Hyundai Santa FE 2.2 CRDi
Škoda Fabia 2.0 LPG

bejvávalo ..
Škoda octavia 1.9 TDI 4x4
Pontiac trans sport 2.3 16v LPG
Hyundai sonata 2.0 16v LPG (2x)
Renault 21 1.8 LPG
Š 120 LPG
Š 110 R
Uživatelský avatar
bylinkar
*
Příspěvky: 14
Registrován: 07 led 2007, 20:21
Bydliště: BRNO
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bylinkar »

Tomino82 píše:já bych se toho plynu v kufru hrozne bal :(((((
Sem si dnes namontoval hasící přístoj a už su v klidu 8) :lol: :lol: :D
Já mám větší strach z těch blbců okolo než z bomby za prdelí :wink:
Sonata 2.0i 16V 97 silvr-metla LPG
Uživatelský avatar
bylinkar
*
Příspěvky: 14
Registrován: 07 led 2007, 20:21
Bydliště: BRNO
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bylinkar »

cypisek píše:tak v češtině není nic ... :cry: takže slovník do ruky :wink: no pojistkama .. musíš vědět zda motorek bzučí nebo je "mrtvy" a nadobka je za předním naraznikem schovana ,.. přistup na p.ču :? ale jak odehneš uměly podběh uvidíš ...
No nadobka jo a motorek taky :?: Von právě v danný okamžik nedělá vůbec nic... Slovníček mám a du se mrknout která že to pojistka je vod těch střiků
Sonata 2.0i 16V 97 silvr-metla LPG
Uživatelský avatar
cypisek
***
Příspěvky: 699
Registrován: 08 črc 2005, 18:29
Bydliště: Orlová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cypisek »

jojo motorky jsou přimo na nadobce u spodku, ze strany leve u narazniku
Obrázek
Hyundai Santa FE 2.2 CRDi
Škoda Fabia 2.0 LPG

bejvávalo ..
Škoda octavia 1.9 TDI 4x4
Pontiac trans sport 2.3 16v LPG
Hyundai sonata 2.0 16v LPG (2x)
Renault 21 1.8 LPG
Š 120 LPG
Š 110 R
Uživatelský avatar
Tomino82
**
Příspěvky: 180
Registrován: 04 čer 2006, 22:08
Bydliště: Kladensko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomino82 »

bylinkar píše:
Tomino82 píše:já bych se toho plynu v kufru hrozne bal :(((((
Sem si dnes namontoval hasící přístoj a už su v klidu 8) :lol: :lol: :D
Já mám větší strach z těch blbců okolo než z bomby za prdelí :wink:

ja mam prave strach z toho, ze zastavim an krizovatce nebo na dalnici, vul za mnou to neubrzdi a napali mi to do zadku, bomba bouchne a ja budu novodobej Zizka.... navic, to predelani na plyn neco stoji a nemam v planu mit sonatu tak dlouho, aby se mi ty penize vratily .... navic, zabere to pulku kufru ne?
Hyundai Sonata 16V 2.0 rv97
Kladensko
Uživatelský avatar
bylinkar
*
Příspěvky: 14
Registrován: 07 led 2007, 20:21
Bydliště: BRNO
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bylinkar »

Jo zabere to kus kufru. Pokud bych to tam neměl a do tří let chtěl kárku vyměnit tak se na to asi taky vykašlu. Zaleží na tom kolik najezdíš a jak dlouho chceš sonatku udržovat. S těma vybuchama bych se moc neoháněl ta bomba je konstuovana tak že i pokud se zešrotuje celá kára tak bomba by měla přežít. Když to do tebe někdo na highwayi napálí tak je asi uplně jedno estli máš v kufru bombu. Jedinej rozdí že to co se tebou bude prokopírovávat bude bomba kterou bude tlačit čumák "blbečka v oktávce" (ti sou nejnebezpečnější-jezdí v oplastovaným golfu a myslí si že je to maserati)Ale uvědom si že je to palivo budoucnosti a konfort ceny na KM i při limuzíně s vysokým obsahem je nezanedbatelný.
No to sem ukecanej. Kujva uplnej romanopisec. Tak čus bambus
Sonata 2.0i 16V 97 silvr-metla LPG
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Borek »

Jasná věc,Bylinkar.Nádrž vydrží i náraz(i výstřel z pistole :!: )bez porušení :!: Pokud někdo bude argumentovat,že ti při havárii můžou utrhnou někde vedení LPG od nádrže-i na to je pamatováno a při větším odběru se ventil na nádrži automaticky vypne :!: Provoz je naprosto bezpečný,laciný-to je plus.Mínus je cena zástavby a zabraný prostor v kufru.Používám LPG od roku 1990(tehdy na Rapidu bez nádrže-na 10kg bomby-protože nebyly čerpačky,tak musely být dobré nervy :oops: ).Po rozšíření čerpaček,už vše origo montované a po celá léta provozu,bez problémů a strachu o peněženku při tankování. :lol: Je rozdíl tankovat za 14Kč/l nebo 27Kč/l-o tom by mohl vyprávět i Hlobil se Sonátou,co?
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
bylinkar
*
Příspěvky: 14
Registrován: 07 led 2007, 20:21
Bydliště: BRNO
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bylinkar »

To cipisek: LR15YS no to sou vony :lol: estli tam bylo -9 to ti fakt nevim ja se spolehl na prodavače... :? :idea: nech si to přeměřit-von stím pošteloval-prej každej rok i půl rok-obsah COčka nebo co :roll:
Sonata 2.0i 16V 97 silvr-metla LPG
Uživatelský avatar
cypisek
***
Příspěvky: 699
Registrován: 08 črc 2005, 18:29
Bydliště: Orlová
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od cypisek »

bylinkar : no jo no jsem psal vyrobci /brisk/ jestli to je jedno ktere ... ale nějak mlči ... asi makaj jen dopoledne nebo co .. no ja to nebyl seřizovat od novoty .. takže mi to pomalu taky začina žrat hodně ... i travu kolem cesty :-) :wink:
Hyundai Santa FE 2.2 CRDi
Škoda Fabia 2.0 LPG

bejvávalo ..
Škoda octavia 1.9 TDI 4x4
Pontiac trans sport 2.3 16v LPG
Hyundai sonata 2.0 16v LPG (2x)
Renault 21 1.8 LPG
Š 120 LPG
Š 110 R
Odpovědět

Zpět na „SONATA“